folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yaşadığınız En Büyük Travma Ve Sonrasındaki Güç?

Yaşadığınız En Büyük Travma Ve Sonrasındaki Güç?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bunu neden soruyorum derseniz gerçekten dünyanın bin bir türlü hali var.

-Ani bir trafik kazası,

-Sakat kalma,

-Kanser gibi hastalıklar, 

-İşten kovulma,

-Aile bireylerinin ani/erkenden kaybı,

-Hapse düşme...

Bir sürü durum olabilir.

Bu durumları yaşayan insanlar nasıl devam ediyor?

Nasıl motive oluyor. Kaderciliğe mi sığınıyor? 

Geçen gün ufak bi trafik kazası geçirdim şükür bi şey olmadı ama oladabilirdi.

Ölenler, birinin ölümüne sebep olanlar. Biliyorum %99 unuz bunları yaşamadı yaşamayacak ne alaka diyecek.

Ama yaşayanların birbirine tavsiye vermesi faydalı olabilir.

Hiç tavrama yaşadınız mı? Yaşadıysanız nasıl atlattınız?

zeybekustasi tarafından 03/May/22 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

aile içinde sürekli kavga olurdu. bunları gördükçe insan ister istemez korkmaya, sığınacak bir yer aramaya çalışıyor. bunun etkisiyle, sudan bile korkar olmuştum. duşa girdiğimde suyun vücuduma temas ettiği an nefes alamamaya başlar ve öleceğimi hissederdim. o ortamdan kurtulup  tek başıma kalababileceğim bir yere giderdim. nedensiz ve sebepsiz sürekli böyle olurdu artık nasıl bir baskı kaldıysa üzerimde istemsiz bir şekilde vücudum ve aklım oradan uzaklaşmamı hissettirirdi. ta ki olgunlaşıp aile içi olaylarında bitmesiyle birlikte, normal bir insan psikolojisine geri döndüm şu an her şey yolunda. ama 12-16 yaşlarımda bu ve bunun gibi bir sürü sorunum vardı hepsi de pederin alkol alıp uğraşması kavga etmesi üstüme gelmesi vs neticesinde doğmuş hadiseler :(

bunları atlattıktan sonra artık hiç bir şeyi kafaya takmıyorum her ne olursa olsun 

insanın psikolojisinin bozulması ve bunun sonucunda kötü bir hayat sürmesi çok üzücü bir durum o yüzden sizde takmayın o sana şöyle dedi bu senin arkandan böyle konuştu 

sizin hayatınızı onlar değil siz yönetiyorsunuz 

sağlıcakla kalın :)

blackhorror tarafından 03/May/22 19:58 tarihinde düzenlenmiştir

salla gitsin ölecez zaten :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

.

blackhorror tarafından 03/May/22 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

salla gitsin ölecez zaten :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Zamanla hic birsey düzelmiyor sadece kabullenip yaşıyorsun 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Atlatamıyorsunuz,

Kendinizi işe, güce verin. Uğraş bulun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@Kaan ve @Enquinx35 'in söylediklerinin üzerine söylenecek birşey kalmıyor.  Alışıyorsun, kabulleniyorsun. çok da düşünülecek konular değil, birşeyler olur üzülürüz yıkılırız sonra alışırız.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Ben canım sıkılınca paletlerin çivilerini söküyorum testereyle ağaç kesiyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

yaşadığım en büyük travma= sana en yakın örnek benim; herkes gibi biriyken NİŞANLIYKEN düğünüme 3 hafta ani bir trafik kazası sonucu beyin kanaması geçir, üzerine özetle; 7 ay bilinç yok toplamda 1 sene değişik hastanelerin yoğun bakımlarında yat.

sakat kalmak denemezde işte yürümede ve konuşmada sıkıntılarım var. benim kaderim böyleymiş. o kız nasibim değilmiş. 

bide şöyle düşün; bence en önemlisi bu, yaşadıklarım benim için daha hayırlıymış. evlenmiş olsaydım daha büyük sıkıntılarım olabilirdi, maddi manevi sıkıntılar, karı dırdırı, karı ve ailem arasında kalabilirdim, karıyı kesebilirdim gibi şeyler...

sonrasındaki güç= şuanda benim yaşıtlarıma göre hiçbir derdim yok, anne babamla yaşıyorum, bekarım, elektrik su kira ödemelerim yok, EMEKLİYİM (:

hee bide aklıma gelmişken söyleyim; bu dünyada çektiğimiz bütün sıkıntılar; parmağımıza bir diken batması bile günahlarımıza kefaret olacakmış gibi söz hatırlıyorum. ben bu kadar büyük kaza/olay geçir daha ne olsun (;

ajan1111 tarafından 03/May/22 21:20 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Defalarca kez düştüm basarisiz oldum yıldım.

Ölüm korkusu, hapis korkusu  yasamadigim hicbirsey kalmadi.

Dogulu Aşiretten mi kacmadim. Lazlardan mi kacmadim Ölüm tehditleri mi almadim. 

Dağlarda mi kaybolmadim. 

Kac gece ayakkabilarimla evde uyudum baskin olursa camdan bahceye atlarim diye sayisi belli degil.

Lisedeyken uzaklastirma aldim.

Universitedeyken okulum davalar yuzunden yarim kaldi uzadi.

20 yasindan beri denetimli serbestlik tedbirlerinin icindeyim.

2 tane 1 yıllık bir tane 2 yıllık bir tanede 5 yıllık denetim bitirdim. Nerdeyse hayatim boyunca imzaya gittim hep şubeye.

Defalarca kez bitti sandigim unuttugum davalar yuzunden evimden sevdiklerimin yanindan otelden seyahatten polisler tarafindan gozaltina alindim.

Hayatim hep tükenmekle ve sıfırdan baslamakla gecti.

Bu kadar dava bu kadar cok polisiye olay tabi hemen sakıncalı bir tip oldugum zannediliyor.

Ama halbuki ozet geceyim.

Lisede ahmet kayanin sarkisini camın bugusuna yazdim diye bana kopek cektiler. Okuldan attilar ama olaylar cok buyuyunce geri okula cagirdilar.

Universitede haneye tecavuzle yargilandigim davada ust kat komsum her gece annesini dövüyordu bende ciktim dayanamadim onun agzini burnunu kırdım kendi evinde. Bu sirada annesi oglundan yedigi dayak yuzunden baygindi.

Yaralamadan yargilandigim baska bir davada kendi semtimde 3 sarhos genc bir yasli adami tartakliyordu bu forumdan bir muridle allah ne verdiyse daldik agiz burun bacak kırdık onlarda bizi bicakladi.

Neyse kisa keseyim yasadigim seyler hep buna benzer, sindiremedigim adaletsizliklere susmamamdan dolayi basima geldi. Kadin haklari hayvan haklari ezilenlerin haklari derken hic basim beladan kurtulmadi.

Birakmadilarki kendi hayatimi yasayim tam herseyi duzene koycam hep bi olayin icindeyim.

Nasil atlattin bu travmalari dersen eger bilmiyorum ki o ruh hallerini atlatmak kolay degil.

Cogu zaman kabusla uyandigim oluyor devamli biseylerden kaçıyorum hep ruyalarimda. bu bile biseyleri tam olarak atlatamadigimin kaniti.

Ama hicbi zaman umutsuzluga kapilmadim. Hep hayallerimin pesinden kostum. Herseferinde duzenim bozuldu ama sıfırdan başladım.

Bana sorarsan bu yaşama azmimin gücü sevdiklerim.

Yoksa çoktan bi ara sokakta kursunlanmistim.

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Ekonomik kriz, gelecek kaygısı, afgan paki suri mülteciler, parasızlık, mülk edinememe aklımı yitirmek üzereyim, yıllardır çalışıyorum araba bile alamadım. motor bakıyorum 250lik uzun uzun seyahatlara çıkıcam önce tr içi sonra yurtdışı, belki youtube a falan video atarım. O da olmazsa motorla yanlamasına tırın altına girmeyi hedefliyorum. Evliyim yaş 34 çocuk yok.

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Zamanla hic birsey düzelmiyor sadece kabullenip yaşıyorsun 

Toplam Hit: 2669 Toplam Mesaj: 25
travma