folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yaşadığınız En Büyük Travma Ve Sonrasındaki Güç?

Yaşadığınız En Büyük Travma Ve Sonrasındaki Güç?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek

Arkadaşların da dediği gibi kabullenip gidiyorsun.

Olaylar karşısında sınırlı gücü olan bir varlıksın. Kimse travma geçirmek istemez ve kimse ruhsal, duygusal ve bedensel olarak bitik tükenmiş olarak hayata devam etmekte istemez. Gücümüz yetseydi zaten bu travmaları yaşatacak olayları engellerdik. Yaşamım boyunca en büyük travmam babamın vefatıdır  evlatlarına pek bir faydası olmamasına rağmen yokluğunu öğrenmem  beynime sancılar verdi ruhumun enerjisini azalttı ölümü önceleri inkar ediyorsun zamanla alışıyorsun. İnançlıysan kadere boyun eğip buraya kadarmış hayırlısı buymuş diye dua edip yoluna bakıyorsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bunu neden soruyorum derseniz gerçekten dünyanın bin bir türlü hali var.

-Ani bir trafik kazası,

-Sakat kalma,

-Kanser gibi hastalıklar, 

-İşten kovulma,

-Aile bireylerinin ani/erkenden kaybı,

-Hapse düşme...

Bir sürü durum olabilir.

Bu durumları yaşayan insanlar nasıl devam ediyor?

Nasıl motive oluyor. Kaderciliğe mi sığınıyor? 

Geçen gün ufak bi trafik kazası geçirdim şükür bi şey olmadı ama oladabilirdi.

Ölenler, birinin ölümüne sebep olanlar. Biliyorum %99 unuz bunları yaşamadı yaşamayacak ne alaka diyecek.

Ama yaşayanların birbirine tavsiye vermesi faydalı olabilir.

Hiç tavrama yaşadınız mı? Yaşadıysanız nasıl atlattınız?

Yeni Alman tıbbı yaşanılan travmaların insan üzerindeki etkisi ile ilgileniyor. Travmaları bulup, vücuttaki hastalıkların iyileşmesi sürecine girmesini sağlıyor. 

İnsan vücudundaki hastalıklar travmaların neticesinde oluşuyor, 

Örnek vereyim akciğer kanseri ya kendi ölümünden veya çok sevdiğin birinin ölümünden korkmak akciğer kanserine sebep oluyor. Bu travmatik sebebi. Bu çözüşünce hastalıkta Allah'ın izniyle ortadan kalkıyor 

Joe dispenza diye bi adam var i, bisikletiyle kaza yapıyor omur ilikleri kağıt gibi oluyor, adam kendi kendini iyileştiriyor. YouTube da videoları var izleyebilirsiniz. 

Yeni Alman tıbbından da şu an eğitim veren Dr Gilbert Renaud var. Türkiye'ye gelip eğitimler veriyor, Pınar gogulan isminde bir kadın getiriyor ve eğitimleri düzenliyorlar.bir de barış muslu var, nöroeft teknikleriyle tedavi ediyor.

İnsan hayatı döngülerle devam eder, bi travmayı tamir etmezsen eninde sonunda onunla ilgili hastalığa sahip oluyorsun. 

Tranma temizliği şart, beyin öyle muhteşem bir yapıya sahip ki travma sürekli hatırlanmıyor. Bilinçaltına atılıyor. Travma temizliği yapıldığında hasttalıklar iyileşmeye başlıyor. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Barış Muşlunun canlı seansına bi kez katıldım. 30 dk. Tamamı değildi ancak hep geçmişte yaşatıldığı acıları yaşatanlara kızıyor sonrada yinede özür dilerim bunlar için diyordu. Af dileme tabi haykırışlar sonucu ağlayışlar olabiliyor. Seans bitincede karın acısı baş ağrısı vs 

Geçmişle yüzleşme. Ve geçmişte takıldığın yeri aşamadığın için hep debug hatası yiyip duruyorsun bu da vücudun kendini hasta etmesi iyileşme sağlamaması. 
    Beyine sinyal sürekli hata uyarısı vermesi. Burda hata var burda hata var demesi. Ben çok azını böyle anladım derinlere indikçe astral hayat gibi tuhaf oluyorsunuz. 
    Geçmişinizle tövbe ediyorsunuz sanki :) 

Buraya kendi hayatımdan özetler yaşadığım travmaları yazmak istemiyorum. Uzun sürer birde herkesin kendine göre ağır hafif travmaları mutlaka vardır. Bu travmalar eskisi gibi not edilseydi filmlere konu olurdu ki bazıları öyle oluyor:)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

babamın çöcuklarına eziyet etmesi. 

küfür, azarlama, dalga geçme, hiçbirşey öğretmeme, her yaptığını bağırarak döverek sorgulama.

bu yüzden babaları hiç sevmiyorum. yanımda yüksek sesle biri bağırsa bıçaklayasım geliyor. stresi kaldıramıyorum. 

nerede çocuğuna şefkatla yaklaşan ona herşeyi öğreten ve alan baba görsem hem şaşırıyorum hemde nefret edip oradan uzaklaşmak istiyorum.

yani unutulmuyor. sürekli diş ağırısı gibi peşinde olan birşey . 

neredeyse her baba çocuk ilişkisi gördüğümde babam sağ olsaydıda hesap sorsaydım tekme tokat girseydim en azından rahatlardım diyorum.

yaşadıklarımı eminim birçok bünye kaldırmaz intihar ederdi. nasıl oldu bilmiyorum yaşıorum hala 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

babamın çöcuklarına eziyet etmesi. 

küfür, azarlama, dalga geçme, hiçbirşey öğretmeme, her yaptığını bağırarak döverek sorgulama.

bu yüzden babaları hiç sevmiyorum. yanımda yüksek sesle biri bağırsa bıçaklayasım geliyor. stresi kaldıramıyorum. 

nerede çocuğuna şefkatla yaklaşan ona herşeyi öğreten ve alan baba görsem hem şaşırıyorum hemde nefret edip oradan uzaklaşmak istiyorum.

yani unutulmuyor. sürekli diş ağırısı gibi peşinde olan birşey . 

neredeyse her baba çocuk ilişkisi gördüğümde babam sağ olsaydıda hesap sorsaydım tekme tokat girseydim en azından rahatlardım diyorum.

yaşadıklarımı eminim birçok bünye kaldırmaz intihar ederdi. nasıl oldu bilmiyorum yaşıorum hala 

Bunların çözümü var, travma temizliği yapılması lazım. Seans alman gerekşr. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kimden nasıl ? pahallı mı ?

online hizmet verenlere güvenmiyorum.

birsürü para alıyorlar boşboşuna.

o paraya kerhaneye giderim daha hayırlı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Valla okuldan atılmak üzereyim. Hatta atılmam için çalışmalara başlamışlar. Vizeyi de aldım. 

Okuldan atılırsam büyük sıkıntı olacak. 75bin TL(altın, dolar) para biriktirdim. Kur çok yükseldi. Köyde düz arazim olsa hemen gidip çiftlik kuracağım. O da yok. 

Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Instagram da yenialmantibbi sayfası var, bi kontrol et istersen. Kendi kendine bile yapabilirsin. Teslimiyet çalışması filan da var. Ama illaki face to face istiyorsan onu bilmiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Instagram da yenialmantibbi sayfası var, bi kontrol et istersen. Kendi kendine bile yapabilirsin. Teslimiyet çalışması filan da var. Ama illaki face to face istiyorsan onu bilmiyorum.

hocam kanalı inceledim. her kimin kanalı ise akıl hastası olduğunu düşünüyorum. siyaset karıştırmış din karıştırmış fırça atmış millete enteresan bir kanal :D yedek hesaptan fırça atmış millete :D yinede teşekkür ederim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

spor, seks, etil.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 2714 Toplam Mesaj: 25
travma