folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yaşam Şeklimizi Sorguluyoruz

Yaşam Şeklimizi Sorguluyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    seref45 bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam paronayak gördüm seni;elbisenin şöyle veya böyle giyilmesini kim bize dikte edebilirki;

biliyormusunuz bundan 300000 yıl öncesine ait bir mumya bulunuyor ve üzerinde ekoseli rengarenk pantolon var.(National Geographic gibi ciddi bir kanalda izledim yanlış olmasın.) şimdi bu adam nasıl bu pantolonu giydi nerden esinlenip yaptı kim dikte etti kafam karıştı.))

elbiseyi hadi anladık telefona ne diyeceksin ? telefonla ilgili mesajımı oku.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Her bir küçük merak tohumu toplumun kendisi tarafından eziliyor - Albert Einstein

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

flassy bunu yazdı:

1)Beyaz olmalarının sebebi her renkle uyumlu olması,çizik cart curt olduğunda kolayca görülebilmesidir.Gözü yormaz,her türlü evde kullanılabilir.kırmızı makinayı istemeyenler çıkabilir ama beyazda sıkıntı olmaz.

2) cepsiz gömlek vardır.bende de var 3-4 tane.

3)Takım elbisenin altına spor ayakkabı giyilmemesinin sebebi estetik olmamasıdır.Göze hoş gelmez.Barbunyayla sütlaçı karıştırıp yiyor musun sen?

4)Fermuar sanıldığı kadar kullanışlı değildir bozulabilir ve gömlekte deriyi rahatsız eder.Ayrıca düğme çok daha şık görünür.

5) Etrafta tasarımcıdan bol bir şey yok git yaptır istediğini,illa hazır giyime mahkum değilsin.

oha bütün başkaldırının içine sıçtın 5 yanıtla :D helal olsun ne diyim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

kusura bakma ama yazın biraz saçma geldi

şöyle ki, toplum olmanın amacı nedir?

toplum olmak, görevleri paylaşmaktır, sen doktorsan, alanında iyi olup hastaları tedavi edersin

modacı da estetik, göze hoş gelen, evrensel tadı yakalamaya çalışan insandır

neden evlerin kapı yükseklikleri toplumdaki insanların boy ortalaması alınarak hesaplanır?

senin şişman ya da uzun boylu olman,ya da kişisel zevklerin sistemi bağlamaz, o zaman özel yaptırmaktan başka şansın yok.

kısaca sanayileşmenin bedeli budur...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocam bu durumu irdelemeden önce bir düşün. İnsanların geneline hitap eden şeyler seri üretimdir. Adam her renk çamaşır makinasından 2000 tane üretse. birkaç renk çok satacak gerisi elinde kalacak ?

Bahsettiğin konu özgünlük kavramı. Elbette özgün olmak istersen olabilirsn. Ama çoğul bir uygulama olamaz bu. BOku çıkar.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı:

toplum olmak, görevleri paylaşmaktır, sen doktorsan, alanında iyi olup hastaları tedavi edersin

neden evlerin kapı yükseklikleri toplumdaki insanların boy ortalaması alınarak hesaplanır?

senin şişman ya da uzun boylu olman,ya da kişisel zevklerin sistemi bağlamaz, o zaman özel yaptırmaktan başka şansın yok.

sonraki mesajlarımı oku. özellikle telefonla ilgili olanları. ne demek istediğimi anlamadın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

balik_ bunu yazdı:
    Daft bunu yazdı:

sonraki mesajlarımı oku. özellikle telefonla ilgili olanları. ne demek istediğimi anlamadın.

ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum.

tutturmuşsunuz bi bilinçaltı bilinçaltı, normal bi insan ihtiyacı olmayan şeyi almaz zaten, moda denilen şeye kanıp, aynı bokun MAVİSİNİ alanlar koyunlardır zaten.

herkesin dokunmatik telefon ya da tablet aşkıyla yandığı bu dönemde, 3g'si bile olmayan telefon kullanıyorum. işimi görüyor.

bu yazıyı tahribat'a değilde, koyunlara okutman lazım hocam, hoş onlar zaten bu tarz şeyler okuma alışkanlıkları olmadığı için koyunluğa devam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

herşey senin için düşünülmüş zaten neyi sorguluyorsun... şey edilmiş seyin şeyi edilmez...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Her şeyin bir yakışık olanı vardır ama olaya eğer o açıdan bakacak olursan saç kesimi senin elindedir istediğin şekli istediğin renki ve modeli yaptırabilirsin yda saça şekil verirken ama saç kesimleri bellidir az çok  herkesinn eğer illa farklı bir yaşam aykırı bir hayat sürmek istiyorsan saç kesiminiden ve boyasndan başlayabilkirsin

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:

hiç düşündünüz mü ?

beyaz eşya denilen buzdolabı, çamaşır makinası, ocak, fırın, bulaşık makinası neden hep beyaz renkli ? neden turuncu, pembe, sarı, yeşil ve diğer renklerde buzdolabı yok, çamaşır makinası yok ? neden kimse farklı renkte çamaşır makinası istemiyor. Acaba biz kendi irademizle mi başka renk istemiyoruz, yoksa bize ev eşyaları beyaz renk olmalıdır diye birileri tarafından psikolojik baskı mı yapılıyor ? örneğin modacılar...

bir mağazaya gittiğinizde hiç cepsiz gömlek istediğiniz oldu mu ? yada cepsiz gömlek giyeni gördünüz mü ? görmediniz çünkü gömlek cepli olur. ve cebi göğsünüzün tam üstünde olur. bu tasarımı kim yaptı ? neden kimse cepsiz gömlek giymiyor. cepsiz gömlek giyseniz toplum içinde dikkat çekeceğizi hatta bu yüzden bazı kimseler tarafından psiklojik olarak baskı altında kalacağızını hiç düşündünüz mü ? 

Neden takım elbisenin altına spor ayakkabı giyilmez ? bunu bize dikte edenler kimler ? modacılar mı ? toplum mu ?

Neden bütün gömlekler düğmelidir ? Neden kimse fermuarlı veya cırt cırtlı gömlek giymek istemez. Halbuki fermuarlı gömlek veya cırt cırtlı gömlek daha kullanışlı olamaz mıydı ?

kısacası aslında yaşam şeklimizi gerçekten özgür irademiz ve tasarımımız ile biz mi belirliyoruz  ? mesela kaç kişi kendi giyeceği elbiseyi tasarlayıp sipariş verebiliryor ? kim ev eşyası alırken benim buzdolabım mavinin felanca tonu olsun diyebiliyor ? yoksa birilerinin adına moda dedikleri dikteye boyun mu eğiyoruz ?

insan kendi elbisesini kendisi tasarlayamaz mı ? istediği renkte ev eşyası sipariş veremez mi ? benim kot pantolonum yeşil olsun diyemez mi ? o mağaza senin bu mağaza benim diye gezip ayakkabı arayacağına kendi ayakkabısını kendisi tasarlayıp sipariş veremez mi ?

yukarda bahsettiğin herşey var zaten piyasada bi tek cırt cırt lı gömlek yerine çıt çıt lı gömlek diyebilrim 
    cepsiz gömlekler
    takım elbisenin altına spor ayakkabı vs vs benim rastladığım şeylerama denemedim o ayrı :D 

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
Toplam Hit: 4406 Toplam Mesaj: 41