Yaşar BÜYÜKANIT

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Laugh
    Laugh's avatar
    Erkek
    "Kuzey Irak'a operasyon yapılmalı"  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, konuşmasının öncelikli konusunun terör olduğunu söyledi. Büyükanıt, konuşmasında Kuzey Irak'a operasyon düzenlenmeli mi? diye sordu ve yanıt verdi: Evet düzenlenmeli... Olayın ikinci boyutu siyasal, bunun için bir siyasi kararın çıkması lazım.

Büyükanıt, PKK terörünü etnik milliyetçilik olarak tanımladı ve bunun teröre giden yolun başlangıcı olduğunu söyledi. Büyükanıt şöyle konuştu: Bu ırkçı çağdışı, şiddete yönelik terörle karşı karşıyayız. Ülkemizde gerçek anlamda bir terör örgütü varken, Türk toplumunun en ufak bir tepki göstermesi bile milliyetçilikle bağdaştırılıyor. Bizim milliyetçiliğimiz kendi milliyetimizi, vatanımızı, bayrağımızı sevmektir. Bizim milliyetçiliğimiz vatanseverliktir, Atatürk milliyetçiliğidir. Bunda endişe edilecek hiçbir şey yoktur. Atatürk ve anayasa etnik ayrımcılığa izin vermez. Türkiye'de hiçbir zaman ırkçılık olmamıştır. Terör çok boyutlu bir sorundur. Terörün ekonomik, sosyal, siyasal ve toplumsal boyutları vardır. Bu nedenle terörün tüm boyutlarıyla aynı zamanda mücadele edilmesi kaçınılmazdır. Terör mücadelesi konusunda kararlılığımız kesindir. 10 şehit verdik, 29 terörist öldürüldü. Mayıs ayından itibaren terör örgütünün faaliyetlerine ağırlık vereceği istihbaratını aldık. Amacımız baharla birlikte onları etkisiz hale getirmektir. Halen birçok bölgede geniş çaplı operasyonlar yapılmaktadır. 1991'den sonra PKK güç kazanmaya başladı ve 92'den itibaren terörün boyutu zirveye çıktı. 1992'de 496 şehit, 955 yaralı, 93'te 533 şehit, 95'de 615 şehit, 1342 yaralı , 2005'de 92 şehit, 2006'da 87 şehit, 2007'de 13 şehit verdik."

Teröristi dağda tutan onun iş birlikçilerdir. Dış desteğin kesilmesi çok önemlidir diyen Büyükanıt, "Avrupa PKK'nın siyasi destek alanıdır. Ülke içinde ve dışında bazı oluşumlar PKK'yı ümitlendirir. Terörö örgütünü destekleyen partinin pervasız tavrını hepimiz görüyoruz. Mevcut yasa çerçevesinde kalarak terörle mücadeleyi zorlukla sürdürüyoruz.Teröristin emeklilik hakkı olabileceğini kabul edemiyorum. Bu bölümdeki açıklamalarımın bir kısmı özeleştiri 1. Körfez savaşından sonraki oluşum dönüm noktasıdır. 2. Körfez savaşından sonra Türkiye coğrafyasına hapsoldu. Her iki körfez savaşından Türkiye zaralı çıkmıştır. PKK Kuzey Irak'ta büyük hareket özgürlüğüne sahip. Irak anayasası incelendiğinde çok zayıf bir konfederasyon öngörüldüğü anlaşılır. PKK, Kuzey Irak'ta kök salmıştır. Süleymaniye Havalimanı'nda Irak bayrağı yoktur, kürt bayrağı vardır. Kuzey Irak'ta bir tek Irak güvenlik gücü bulamazsınız"
     Alıntıdır…   Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a Bir gazetecinin sorusu “  Sizin sözlerinizle ‘seçilecek cumhurbaşkanı çumhurbaşkanlığının yanı sıra  türk silahlı kuvvetlerininde baş komutanı olucaktır ‘ sözlerine karşın peki Türk silahlı kuvvetlerinde türbanlı subay ve astsubay eşlerinin bulunduğunda ihracı söz konusu oluyor ya seçilecek başkomutan yani cumhurbaşkanının eşide türbanlı olursa ne olucak ? ve genelkurmay başkanımız sessiz kaldı bu soruya tayyep seçilirse ( inş… seçilmez ) sonuç ne olur arkadaşlar ?

Bundan boyle herkez ederi kadar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şerefsizim Sezerden daha fazla seviom onu...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhbir
    muhbir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Bence yapılmalı kendilerini bişi zannediyolar

muhbir-tbt@hotmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre-07
    emre-07's avatar
    Erkek
    Askerliği genelkurmayda yapmıştım.O zaman Yaşar BÜYÜKANIT gnkur. 2. başkanıydı.İple çekiyodum genelkurmay başkanı olacağı zamanı.Türkeş we Sezerden sonra çıkan en iyi lider diyebilirim...[Atatürk'ü sıralamaya koymam yakışık almaz tabi:)]

Love is a name.Sex is a game.Forget the name.Play the game.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    siyasi karar alın diyo yeter a.q. barzanisiyle talabiniye bi koysunlar başka bişey istemem

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

siyasi karar yeter dior ama oda biliyor bizim hükümetin götü yemez.

Memleketimde kasınpaşalı,uluslar arası kanallarda süt dökmüş kedi.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Seviyoruz Paşa'm seni, arkandayız Paşa'm :) !

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek

Yaptığı Basın TopLantısında Yabancı Yabancı Basın MensupLarıda Vardı, Dünya Basınına FLash Haber oLarak Yansıdı! Ancak Karar MecListen Negatif Çıkacaktır. Tırsak HerifLer

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

helalall.Siz bu ülkeyi kurtaracak adamlarsınız.

Bakın barzami  (bile bile barzami yazdım) lafıondan sonra ırak sınırına yüklenme oldu biliyormusunuz?

Apdullah öcalan içinde bizim bi jandarma yüzbaşımız vardı demişti ben o sıralar güney doğudaydım suriyeye resmen girilecekti kamplar falan 3 kamp hazırlandı onun üzerine yakalamışlar.Zaten vermeselermiş bizimkiler girip alacakmış.

Kısaca kimsin barzani? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    adam barzani için söleyene deil söletene bak diyo.bizim güzel medyamızda bunu amerikaya taş olarak algılıyo.
    alakası yok.adam resmen tayyip'e taş atıyo.
    tayyip barzani ile görüşmesinde, barzani bize operasyon yapılcakmış dediğinde, sen onları takma bana bak ben ne dersem o dememişmiydi ?
    onları takma derken kastettiğide askerimiz.genelkurmayımız.
    sen kendi askerini elin şerefsiz bodur kürdüne korumassan barzani şerefsizide böle konuşur.konuşturtursun.
    bana göre tayyip o basın toplantısında mesajı aldı.çok kral göz dağı verdi iktidarada barzani ve köpeklerinede.
    kuzey ırak'a inşallah bi operasyon yapacaz.hep bunun için dua ediom

... sorcerer & musket ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    girelim a.qdumun ırakına zaten giren girmiş çıkan çıkmış bide biz girelim ,çok kaşınıyolar vakti zamanı geldi!

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 3220 Toplam Mesaj: 25