folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yaz Lastiği Seçimi Ve Önerileriniz 2019

Yaz Lastiği Seçimi Ve Önerileriniz 2019

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Merhaba mürid(e)ler. 2015 model Renault Fluence 1.5 dCi 110 bg EDC araç aldım. Üzerinde michelin alpin 5 kış lastikleri duruyor ve taze. Çevremdeki arkadaşlar bu lastiği kesinlikle yazın kullanma yazık günah dedi :) . Sizinde görüşlerinizi almak istedim. Lastik bakınıyorum ama her markanın iyi ve kötü yorumları mevcut araştırdığım kadarıyla. Sizin tecrübeleriniz, görüşleriniz nasıldır? Hangi marka lastik önerirsiniz ve neden? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Özellikle petlas önerir misiniz? Yerli olmasından sebep petlas düşüncesindeyim.

Lastik ölçülerim: 205/60/R16

Yazilimci tarafından 08/May/19 10:29 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

http://www.falken.tires/ Bu arkadaşı  aldık cidden  yumuşak ve güzel ses yapmıyor.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Merhaba mürid(e)ler. 2015 model Renault Fluence 1.5 dCi 110 bg EDC araç aldım. Üzerinde michelin alpin 5 kış lastikleri duruyor ve taze. Çevremdeki arkadaşlar bu lastiği kesinlikle yazın kullanma yazık günah dedi :) . Sizinde görüşlerinizi almak istedim. Lastik bakınıyorum ama her markanın iyi ve kötü yorumları mevcut araştırdığım kadarıyla. Sizin tecrübeleriniz, görüşleriniz nasıldır? Hangi marka lastik önerirsiniz ve neden? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Özellikle petlas önerir misiniz? Yerli olmasından sebep petlas düşüncesindeyim.

Lastik ölçülerim: 205/60/R16

KUMHO KH27  ben bunu alacağım.  Daha önce de kumho kullandım memnundum.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

13. arabasını kullanan biri olarak  205-55-16 almanı tavsiye ederim fluence iyi giden  ama iyi yol tutmayan bir araç bir yakınım bu araçla kaza yaptı ve öldü  araba gidiyor ama yol tutmuyor yanakları biraz incelt hocam 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Kış lastiği 2+ sezon kış gördüyse kullan eskit.Aksi taktirde kış performansı çok düşer.Lastik çeşitleri içinse best summer tyres 2019 filan yaz google'a iste.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı

13. arabasını kullanan biri olarak  205-55-16 almanı tavsiye ederim fluence iyi giden  ama iyi yol tutmayan bir araç bir yakınım bu araçla kaza yaptı ve öldü  araba gidiyor ama yol tutmuyor yanakları biraz incelt hocam 

Yanlış anlamış olabilirim de, yukarıdaki koyu yaptığım Sayılar tam olarak mm, cm. inc cinsinden net sayılar değil, bildiğim.

Bunlar Oran olarak geçiyor'muş. 

Ha, fark var mı. tahminim,Bir ölçüde fark var bu ifadeler arasında.

RitmFarbRacourci tarafından 08/May/19 11:24 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

continental contact 6 tabiki yol tutuşu çok iyi seste yapmıyor, kullanıyorum çok memnunum

bundan önceki lastiklerim petlastı ve araba çok kayıyıordu en son kaza atlattım aynı gün değiştirdim.

costantin tarafından 08/May/19 11:42 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Megane 3 EDC DCI aracıma bunu aldım 2000 km kadar yol yaptım. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. Benden sonra iş yerimdeki 2 arkadaşım daha Falken lastik aldı araçlarına.

Türkiye'de üretiliyor ama uzakdoğu markası. Japondu sanırım. Ciddi araştırmalarım sonucu bu lastiği seçtim.

Yağmur Etiketi A

Yakıt C

https://www.hepsiburada.com/falken-205-55-r17-95w-xl-ziex-ze310-ecorun-oto-lastik-uretim-2019-p-HBV00000C84RO?magaza=Y%C4%B1lkarlas%20Otomotiv

Şu siteden de teknik bilgi ve yorumlara bakmıştım.

https://www.oponeo.co.uk/tyre-details/falken-ziex-ze310-ecorun-205-55-r17-95-w-xl#253095468

JOE tarafından 08/May/19 11:51 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Barum (Continental ) 4 mevsim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı

Yanlış anlamış olabilirim de, yukarıdaki koyu yaptığım Sayılar tam olarak mm, cm. inc cinsinden net sayılar değil, bildiğim.

205mm tekerin yere temas eden kısmının genişliği, 

55mm tekerin yerden janta kadar olan yanak denilen kısmının yüksekliği,

16 inch jant çapı.

edit: konu falken reklamına dönmüş ama bende de falken 225x40x18 mevcut.

araştırdığımdan değil, aracı aldığımda üzerinde yeni olarak bu lastikler vardı, öyle de kullanıyorum, henüz bir memnuniyetsizliğim yok.

yanak ebatı düşük olduğu için yoldaki pürüzleri çukurları baya hissettiriyor orası ayrı, ama aynı oranda da uzun yol konforu ve yol tutuşu var.

ben ekseriyetle şehir içi kullandığım için, bunların işi bitince jantları da yenileyip 215x55x17'ye geçmeyi düşünüyorum.

muaythaist tarafından 08/May/19 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı

muhtemelen 55 tir hocam.

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.