folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni Bir Zeytin Ağacı Katliamı - İzmir

Yeni Bir Zeytin Ağacı Katliamı - İzmir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Gaziemir’de inşası devam eden ‘Yeni Fuar Alanı’nın inşaatı başlamadan önce, Kocaoğlu’nun zeytin ağaçlarını kestirdiği ve bunu da kamuoyundan gizlediği ortaya çıktı. Kaynak : Yenişafak

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/aziz-kocaoglu-sessiz-sedasiz-agaclari-katletti-2061648

Neden belli kesim ağaç kesince yaygara çıkıyor da, başka bir kesim ağaç kesince herkes görmezden geliyor.. Ağaçtan ağaca fark mı var ? Neden burda kimse bu Fuar inşaatını konuşmuyor. Galiba "kesenden kesene" fark var.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

hocam gösterdiğin resimlerde şunları fark ettim.

kırmızı dikdörtgen içine alınan bölümün alt tarafı tamamen yerinde duruyor. kasten kesim yapılan alanı büyük göstermek için yapılmış.

diktörtgenin kalan yarısının da kenarlarındaki ağaçlar kesilmemiş, yerlerinde duruyor. yani koskoca gösterilen diktörtgenin sadece 1/6 lık bir kısmı kesilen ağaçları gösteriyor!

alttaki resimde ölçek biraz küçülmüş, yani az daha yakın çekim yapılarak inşaat alanı büyük gösterilmiş. bunu binaları oranlarsanız rahatlıkla anlarsınız.

bu maniplasyonu yapan, fotoşop bile yapmış olabilir. onu araştıracak vaktim yok.

ayrıca ağaç kesmek suç olmamalı, şehir genişlemek durumunda. bu konudaki yasaları bilmeden yorum yapmak istemiyorum.

RockZs tarafından 09/Oca/15 15:21 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

buralar karışır, önden yerimi alayım.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Fatih sen AKP li belediyelerin cami inşaatı ve avm inşaatı için kestiği ağaçlar konusunda ne yorum yaptıysan ve nasıl tepki gösterdiysen hiç merak etme aynı hassasiyeti göstereceğimden emin olabilirsin 

Budama yapılmıştır 

kuru olanlar kesilmiştir 

yerine xxx kadar ağaç dikilmiştir 

Abartılacak bir şey yok bence

SeRDaR tarafından 09/Oca/15 15:28 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Fatih sen AKP li belediyelerin cami inşaatı ve avm inşaatı için kestiği ağaçlar konusunda ne yorum yaptıysan ve nasıl tepki gösterdiysen hiç merak etme aynı hassasiyeti göstereceğimden emin olabilirsin 

Budama yapılmıştır 

kuru olanlar kesilmiştir 

Serdar ağaç kesilme konularında ben boyle mi yorum yapmışım. . Çok ön yargılı ve boş konuyosun reis bazen susmayi denemelisin.

Neyse şahsen cevap hakkım doğmadığı sürece yorum yapmayıp sadece okuyacağım ve bakalim Akpli koyun sürüleri(!)'nden ne farkınız var anlamaya çalışacağım. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

bu chpnin belediyesi ile alakalı değil akp kazansaydı aynı şekilde o projeler hayata geçirilecekti, namussuzluğun orospu çocukluluğunun partisi martisi yok insan denen orospu evladı yaratığın olduğu paranın olduüu heryerde bu katliamlar normal,

Edit: @Serdar

budama mudama yok,

Zodiac tarafından 10/Oca/15 03:51 tarihinde düzenlenmiştir

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Budama yapılmıştır 

kuru olanlar kesilmiştir 

Serdar ağaç kesilme konularında ben boyle mi yorum yapmışım. . Çok ön yargılı ve boş konuyosun reis bazen susmayi denemelisin.

Neyse şahsen cevap hakkım doğmadığı sürece yorum yapmayıp sadece okuyacağım ve bakalim Akpli koyun sürüleri(!)'nden ne farkınız var anlamaya çalışacağım. 

Zoruna gidiyorsa açmayacak böyle konular verecek cevabında yoksa bence böyle gereksiz insanları boş konuşmakla suçlamak yerine sen susmayı denemek yerine öğrenmelisin bence belki o zaman Aramızdaki farkı daha net görme imkanın olur hoca

konuyu açayım ortalığı karıştırayım gideyim bana yazılmadıkça susayım ortalık karışsın izleyeyim diyorsun yani bu da ancak sana yakışır bir tavır hoca ;)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

niye kimse tarafsız yorum yapamıyor?

Soma kesilen zeytin ağaçlarına gelen tepki buna niye gelmiyor?

Geçen gezi olaylarında bizim ilçe chp belediyesi gezi eylemi yaptı 2 hafta sonra kendimi bildim bileli vaar olan çamları (hatta sokağın ismi çamlık sokak) kesti öyle kuru felanda değildi amk niye kesti yolu genişyetmek için peki genişlettimi? inanın yol daha çok daraldı

zeytin ağacı öyle kuruyan bir ağaç değil 40 yıllık ağaçlar biliyorum hala zeytin verir buzum mahallede yol kenarları hep zeytin ağacıdır hata bazı zaman sezon gelince millet toplar :)

izmirin yeni fuar alanı için kesiliyorsa kesilsin ama fazlasıyla dikilsin

somada elektrik santrali yapılacaksa elektrik ihtiyacı karşılanacaksa varsa kesilsin yapılsın ama fazlasıyla dikilsin

amk nüfus artıyor elektriğe ihtiyaç artıyor araziler yetmiyor

kurak yerlere fazlasıyla dikilecekse varsın kesilsin

bide şu var tabi çoğunuzun imkanı yoktur bizim burda doğal zeytin ve zeytin yağı yeme şansımız oluyor ve harikadır neysebu sene zeyter çok azdı geçen senenin yağını ve zeytinini kullanmaya devam ediyoruz

kararsızım sanki :)=

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

yeni şafak gazetesinin yazdıgı yazı için birbirinizi yerseniz çok akıllısınız :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

yukarıda dezenformasyonun izlerinden bahsettim. onlara bir cevap gelmeyince ben de biraz araştırayım dedim. burada paylaşıyorum:

yalan haberdir. fuar alanının dibinde yaşayan birisi olarak bildiriyorum.

orada hiç bir zaman bir orman olmadı. alan otobanın kenarı olmakla birlikte bildiğiniz maki tabir edilen yeşillikler ile yeşilimsi tepeciklerin olduğu bir alan idi orası. şimdi de fuar inşaatı var. makiye ağlıyosan bilemem.

izmir'deki kemalistler eski fuar alanındaki mis gibi ağaçları yok edip siteler avmler getirmek isteyenler olursa da, gerekli cevabı vereceklerdir. raad ol sen.

konuyla ilgilenenler için: https://eksisozluk.com/izmir-belediyesinin-agac-katliami--3854851

ayrıca ağaç katliamı yapıldığı iddia edilen bölgenin 2009 yılında çekilen bir resmi için: http://emlakkulisi.com/izmirde-yeni-fuar-alani-icin-dev-kamulastirma/15016

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

niye kimse tarafsız yorum yapamıyor?

Soma kesilen zeytin ağaçlarına gelen tepki buna niye gelmiyor?

Geçen gezi olaylarında bizim ilçe chp belediyesi gezi eylemi yaptı 2 hafta sonra kendimi bildim bileli vaar olan çamları (hatta sokağın ismi çamlık sokak) kesti öyle kuru felanda değildi amk niye kesti yolu genişyetmek için peki genişlettimi? inanın yol daha çok daraldı

zeytin ağacı öyle kuruyan bir ağaç değil 40 yıllık ağaçlar biliyorum hala zeytin verir buzum mahallede yol kenarları hep zeytin ağacıdır hata bazı zaman sezon gelince millet toplar :)

izmirin yeni fuar alanı için kesiliyorsa kesilsin ama fazlasıyla dikilsin

somada elektrik santrali yapılacaksa elektrik ihtiyacı karşılanacaksa varsa kesilsin yapılsın ama fazlasıyla dikilsin

amk nüfus artıyor elektriğe ihtiyaç artıyor araziler yetmiyor

kurak yerlere fazlasıyla dikilecekse varsın kesilsin

bide şu var tabi çoğunuzun imkanı yoktur bizim burda doğal zeytin ve zeytin yağı yeme şansımız oluyor ve harikadır neysebu sene zeyter çok azdı geçen senenin yağını ve zeytinini kullanmaya devam ediyoruz

kararsızım sanki :)=

hocam sırf siyasi kötüleme ve karşı Tarafın açığını bulma yayımlama maksadıyla yorum yapınca ve yandaş gazeteler bu amaçla haber yapınca hiç samimi gelmiyor 

gerçekten kesilen ağaçlara tepki amaçlı yazılsa bir şeyler verilse tepki sonuna kadar beraber karşı çıkalım ama yok hoca yenişafak eğer cami inşaatı için kesilen ağaçlara tepki gösterseydi burada yapılan habere helal olsun yazmayan şetefsiz

benim düşüncelerim Doğa katliamına karşı aynıdır bunun a Belediyesi b Belediyesi partisi yok yanlış yanlıştır

fatihbodur kendi itiraf etmiş konuyu AKP lilerle diğer partililer arasındaki farkı görmek için açtım yazıyor açık açık 

şimdi nasıl samimiyeti Görelim de ona göre yorum yapalım

benim fikrim belli ama konu sırf bu amaçlarla açıldığı için fikrimi bilerek ifade etmiyorum. 

Toplam Hit: 10865 Toplam Mesaj: 93