folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Yeni Mobil Savaş Oyunu "Dominations" Veni Vidi Vici

Yeni Mobil Savaş Oyunu "Dominations" Veni Vidi Vici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek

Bu konuyu ve yeni ittifakı açmamda sebep olan forumdaki bazı arkadaşlara sesleniyorum.

Hiç kimse Allah'a şirk koşamaz.

Yeni klan açmamızın amacı dinimize ve fikrimize ters düşen durumlardır.

Polemik istemiyorum.

Burdan herkese saygılar..

Klan adı: TBT

Jül Sezar'ın bir sözüyle başlamak istiyorum. "Veni Vidi Vici" (CAIVS•IVLIVS•CAESAR)

Klanımıza katılmak isteyen Müridler, Mürideler, Üyeler, Üye olmayanlar, Bizi takip edenler arama kısmına gelip sadece "TBT" yazmaları yeterlidir.

SAYGILAR.

TBT

TBT

TBT

Klan sahibi Müridlerimizden biridir saygılar.

Taş devrinden başlayıp uzay çağına kadar uzanan oyunumuzun adı "DomiNations" olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu "Android" ve "IOS" larda oynayabiliyoruz. Buna ek olarak bilgisayarınıza kuracağınız "Bluestacks" uygulaması ile de laptop ve pc'lerimize taşıyoruz.

Oyunumuzu ilk açtığımız da yaşlı gandalf amca bize ufak yardımlarda ve oyun hakkında ön bilgilendirme de bulunuyor.

1. Dawn Age

2. Stone Age

3. Bronze Age

4. Iron Age

5. Classical Age

6. Medieval Age

7. Gunpowder Age

8. Enlightenment Age

Sırasıyla atlayacağımız çağlar bu şekilde yeni güncellemeler geldikçede yazımıza ekleyeceğiz. 5. Çağa kadar rahatlıkla 2 haftada gelebilirsiniz. Sonraki süre zarfında inşaat yapım süreleri uzamaktadır. Bunun içinde oyun içinde belli başlı wonderlar ile Cooldown sürelerini kısaltmaktayız.

Oyun'da Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Oyun çok yeni bir oyundur ne kadar erken başlarsanız o kadar yol alırsınız.

Oyun bize 7 farklı ulus/ülke seçmemize olanak tanıyor. Bunları sıralamak gerekirse;

- The British "İngilizler"
    - The Chinese "Çinliler"
    - The French "Fransızlar"
    - The Germans "Almanlar"
    - The Greeks "Yunanlılar"
    - The Japanese "Japonlar"
    - The Romans "Romalılar"

Size her bir ulusun avantaj ve dezavantajlarını yazacağım. Oyunun kendi sitesinden çevirmekteyim.

---The British---

Ulus Özellikleri; 

Daha fazla yağma: "Saldırı yaptığınız düşmandan diğer uluslara göre daha fazla altın ve gıda yağmalayabilirsiniz."
    Ulusun özel askeri gücü; LongBowman: "Yüksek menzilli saldırılara imkan veren benzersiz birim"

İyi Tarafları:
    LongBowman birliği ile daha zevkli multiplayer savaşları.
    Garnizon ve savunma birlikleri son derece uyumlu.Bu şu demek "size saldıracak adamın 2 kez düşünmesi gerek"
    Kötü Tarafları:
    Ulus özelliklerinden gelen her hangi bir savunma ve üretim(altın,gıda) bonusu yok.

"TAVSİYE"
    Saldırgan bir oyuncuysanız eğer yani sürekli ordu basar saldırırım durmadan diyorsanız bu ulusu seçmek akıllıca olacaktır.

---The Chinese---

Ulus Özellikleri: 

Eksra 1 çalışan ve ekstra savunma.
    Ulusun özel askeri gücü: Chu Ko Nu: Daha hızlı saldırı yapabilen okçu birlik.

İyi Tarafları:
    Hemen her alanda dengeli bir ulus.Normal oyuncular için biçilmiş kaftan adeta.
    Ekstra savunma ve ekstra işçi gelişmenizi ve çağ atlamanızı kolaylaştıracak.
    Kötü Tarafları:
    Tek kişilik oyun için çok iyi olmasına rağmen çoklu oyuncu modunda çok kötü bir ülke.

"TAVSİYE"
    Eğer sakin bir oyuncuysanız "kendi yağımda kavrulurum ben kimsenin malında gözüm yok" derseniz bu ulus tam size göre.

---The French---

Ulus Özellikleri:
    Hızlandırılmış ordu eğitimi
    Ulusun özel askeri birliği: Chevalier: Sağlığı çok yüksek olan bu birlik savaşlarda hasar emme yönünden çok faydalı.Savaş kazandıracak öneme sahip.

İyi Tarafları:
    Askeri yönden aşırı derece de hızlı.Özellikle üretim hızı.
    Özel birliği olan "Chevalier" yüksek sağlığından dolayı fark yaratıyor.Özellikle multiplayer savaşlarında vazgeçilmeyecek birlik.

Kötü Tarafları:
    Ulusun hiç bir savunma ve ekonomik artısının olmayışı sizi sürekli savaşa itiyor.

"TAVSİYE"
    Saldırı yönünden sabırsız bir oyuncuysanız eğer bu ulus tam size göre.Asker üretiminin diğer uluslara oranla daha hızlı olması daha fazla savaş yapabilmenize olanak sağladığı için bu ulusu seçmek sizin için akıllıca olacaktır.

---The Germans---

Ulus Özellikleri:
    Daha hızlı "hedef belirleme":Savaşlarda her 30 saniyede bir ordunuzu bir hedefe yönlendirebilirsiniz diğer uluslarda,bu ulusun en büyük özelliği bu süreyi kısaltması.
    Ulusun özel askeri birliği: Vandal: Diğer kara birliği askerlerine göre çok daha fazla hasar verebilen özel birlik.

İyi tarafları:
    Ulus özelliği olan "daha hızlı hedef belirleme" savaşlarda etkisini çok iyi hissettiriyor.Süre kısaltma bonusu sayesinde taktik avantajı sağlıyorsunuz daha az kayıpla savaş kazanabiliyorsunuz.
    Kötü tarafları:
    Ulus özelliklerinden gelen her hangi bir savunma ve ekonomi bonusu olmayışı sizi savaşa itebilir.
    Hedef belirleme bonusu tam anlamıyla fark yaratmıyor.

"TAVSİYE"
    Savaşlarda askerlerinin gereksiz yerlere saldırı yapmasını istemiyor ve askerlerinin saldırı yapacağı hedefi belirlemek istiyorsan bu ulusu seçmek senin için iyi olabilir

---The Greeks---

Ulus Özellikleri:
    Mimari üstünlük:Bu ulus inşaat maliyetlerini düşürme ve yapım süresini kısaltma bonusuna sahip.
    Ulusun özel askeri birliği: Companion: Makul miktarda sağlığı ve çok yüksek derecede hasarı bulunan bu atlı birlik savaşlarda fark yaratıyor.

İyi Tarafları:
    Ulus bonusundan gelen maliyet azaltma ve süre kısaltma özellikleri çok çabuk bir şekilde gelişmenize olanak sağlıyor.
    En güçlü atlı birliğe sahip ulustur.(Fransızların atlı birliği hasar yönünden düşük olduğu için en güçlü atlı birlik yunanlıların atlı birliğidir.)
    Kötü Tarafları:
    Ulus özelliklerinden savunma ve ekonomi bonusunun gelmemesi sizi savaşa itecektir.
    Hızlı gelişmeniz sizi popüler hedef haline getirecektir.
    Ulus bonusundan gelen yapım süre kısaltma özelliği sizin sürekli oyunda durmanızı gerektirecektir.

"TAVSİYE"
    Çok çabuk gelişmek istiyorsanız ve savaşlarda tek tip ordu kullanan biriyseniz (atlı birlik) bu ulus tam size göre.

---The Japanese---

Ulus Özellikleri:
    Barış Antlaşması: Bu ulusa yapılan saldırılarda "barış antlaşması"önerilir.(Bu ulusu denemediğim için bilmiyorum ama herhalde mevcut ürünlerden yüzde verilerek barış sağlanıyordur)
    Güçlü Savunma :Bu ulusa yapılan saldırılarda şehir merkezi donanımlı bir savunma binası haline geliyor.
    Ulusun özel askeri birliği: Bushi : Diğer askerlere göre daha hızlı ve daha fazla hasar verir.

İyi Tarafları:
    Savunma yönünden eşsizdir.Özellikle şehir merkezinin savunma kattığı fayda diğer hiç bir ulusta yoktur.
    Barış antlaşmalarının faydaları olabilir(kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum)
    Bushi birliğinin diğer kara birliklerine göre daha hızlı hasar vermesi savaşta önemli bir etken haline geliyor.

Kötü Tarafları:
    Ulus özelliklerinden her hangi bir ekonomik bonusun gelmeyişi sizi savaşa itecektir.Sürekli savaş halinde olan bir oyuncu içinde "barış antlaşması" önemini yitirecektir.

"TAVSİYE"
    Savunmada kaybetmek istemiyorsanız bu ulus sizin için doğru tercih olacaktır.

---The Romans---

Ulus özellikleri:
    Askeri kapasite bonusu
    Ulusun özel askeri birliği: Legion: Sağlığının diğer kara birliklerine göre çok daha yüksek olması savaşlarda çok daha fazla hasar emmesine olanak sağlıyor.

İyi Tarafları:
    Oyunun en büyük ordusu size ait olacak.
    Savaşlarda Legion birliklerinin arkasına okçu birlikler yerleştirirseniz eğer savaşı kazanmanız çok daha kolay olacaktır.

Kötü Tarafları:
    Ulus bonusundan her hangi bir savunma veya ekonomi bonusunun olmayışı sizi savaşa itecektir.
    Diğer uluslara göre çok daha fazla kaynağa ihtiyacın olacak.

"TAVSİYE"
    Savaşlarda daha fazla asker olsun istiyorsanız ve savaşmayı seviyorsanız bu ulus sizin için doğru tercih olacaktır.

Size tavsiyem almanlar harici herhangi bir ülkeyi alabilirsiniz. Ben Çinlileri seçtim lakin bir daha şansım olsaydı Japonları seçerdim. Hem Savunma Hem Saldırı üstüne barış antlaşmaları ile bomba gibi bir ülke.. Romalıları oynayan arkadaşlarımdan duyduğum askerleri güçlü fakat yiyecek yetiştiremiyorlar üretimleri çok pahalıya geliyor. Benim en çok merak ettiğim ise Fransızlar...

Bu saydığımız uluslara ek olarak "Bronze Age" den başlamak üzere oyunda "Wonders" lar bulunmakta..

Bu Wonderslar; Bronze Age -> Classical Age -> Gunpowder Age de açılmaktadır.

Kısaca Wonderlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

---Bronze Age---

Pyramids

Yakındaki çiftliklerin üretim hızını %20 arttırıyor.
    Çok az bir yüzde gibi görünsede,azımsanmayacak derecede önem teşkil ediyor özellikle ilerki çağlarda daha fazla çiftlik inşa edebileceğinizi düşünüp bu yapıtı seçerseniz eğer gıda yönünden aşırı sıkıntı çekmekten kurtulmuş olursunuz.

Acropolis

Savunma birimlerinin hayat puanlarına %15 ilave eder ve garnizondan üretilen askerlerin üretim hızını %20 düşürür.
    Akropol savunma yönünden gerçekten çok önemli bir yapıt.Garnizon hızlandırma ve savunma birimlerinin hayat puanına ilave özellikleri gerçekten savunmada sizin bir kaç adım önde olmanızı sağlıyor.

Stonehenge

Karavanlardan gelen altınlara %10 bonus ilave eder ve yollar şehir merkezine bağlı ise yoldan gelin altına %100 bonus ilave eder.
    Stonehenge yapıtı altın yönünden çok önemli.Karavanlar ve yollar multiplayer savaşlar dışında oyundaki tek altın kazanabileceğiniz nokta bu yüzden bu yapıtı inşa ederseniz eğer altın sorununu halletmiş olursunuz.

Hanging Gardens

Yakınında bulunan meyve ağaçları ve altın madenlerinin toplama hızını %20 arttırır, toplanan miktarı % 20 arttırır , maden ve ağaçların yenilenme hızını %50 azaltır.
    Asma bahçeler tüm yapıtlar arasındaki en zayıf halka çünkü oyun size bildiğim kadarıyla maksimum 6 tane meyve ağacı ve 2 tane altın madeni veriyor ayrıca meyve ağaçları çiftliklerde elde edeceğiniz gıdanın neredeyse yarısını bile vermiyor bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman asma bahçelerini inşa etmek pek akıllıca olmayacaktır. "Benim Seçimim"

---Classical Age---

Notre Dame

Askeri ve teknolojik araştırmaların maliyetini ve araştırma süresini %10 azaltır.Kütüphanenin araştırmalarda ilk seviyelerde bile 400.000 altın/et istediğini düşünürsek özel yapıt olarak "Notre Dame" i seçmek hiç kötü bir fikir olmaz. "Ben Seçimim"

Terra Cotta Army

Etrafında bulunan garnizon ve kale ve diğer savunma ünitelerinin hedef belirlemesini sağlar. Yani ordunuzun yapay zekası biraz daha fazla olur. Ve ayrıca günde bir kez olmak üzere "Terra Cotta" ordusunu çağırır. Kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum yalnız oyunda en çok karşılaştığım 2 klasik çağ yapıtından birisi budur.

Forbidden City

Günde bir kez bonus gıda verir. Ve şehriniz saldırı altındayken 2. şehir merkezi olur ve saldıran rakip için 5 yıldız almayı zorlaştırır.

Colosseum

Şehriniz saldırı altındayken 8 adet özel savunma askeri çıkartır. Ayrıca sizin saldırı yaparken bonus attack sağlar. Eğer akropol ile birlikte kullanılırsa savunmanızı aşırı etkiler.

---Gunpowder Age---

Templeof Tikal

Yakınında bulunan Mill, Market ve Storehouse ların Hitpointlerini arttırır.

Angkor Wat

Savunma sırasında yakında olan birliklerini iyileştirir. Ticaret kapasitesini arttırır. Günde bir kez bir ticaret bonusu verir.i toplayabilir.

Versailles

Saldıran işgalci ordularını yavaşlatır ve kendi askerlerine sağlık bonusu sağlar.

Taj Mahal

Yakındaki defans binalarının sağlığını arttırır.

"WONDERLAR HAKKINDA TAVSİYELER"

Savunma ;
    Eğer "Akropol" var ise şehrinizde 2.özel yapıt olarak olarak "Colesseum" u seçin.Defans yaparken şehriniz aşırı sayıda asker üretir.
    Eğer ilk yapıtınız "Akropol" dışında bir bina ise "Terra Cotta Army" i seçin.Bu size bonus savunma sağlar.Defans yaparken ordunuz daha mantıklı hedeflere yönelir.
    Siz şehrin daha zor düşmesini istiyorsanız "Forbidden City" i seçebilirsiniz.

Teknoloji ;
    Teknoloji maliyetini ve süresini kısaltmak istiyorsanız "Notre Dame" inşa edebilirsiniz.Yalnız %10 luk bir farkın oyun üzerinde ne kadar etkisi olur bu tartışılır.

Edindiğim kaynaklar;

http://dominations.wikia.com/wiki/Buildings

http://dominations.wikia.com/wiki/DomiNations!_Wiki

http://www.bluestacks.com/   Bluestack uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

https://twitter.com/playdominations/   Twitter Hesabı 

https://www.facebook.com/playdominations  Facebook Hesabı

http://www.dominations.com/   Oyun Sitesi

http://www.gamespot.com/dominations/   Gamespot Dominations

http://www.gamezebo.com/2015/04/07/dominations-review-a-civilized-clashing-of-clans/   Civilized Clash Of Clans :D

http://www.bighugegames.com/   Oyunun yapımcısı

http://www.reddit.com/r/Dominations/   Saygıdeğer Reddit

http://www.dominationscheats.com/   

https://www.youtube.com/channel/UCTvlyQMJZnDGCzUhDCpN1LQ   Dominations Youtube

http://shiftdelete.net/dominations-nasil-oynanir-iste-ipuclari-59510   Nasıl oynanır peh ben daha iyi anlattım.

http://shiftdelete.net/android-ve-iosa-yeni-strateji-oyunu-59490   ANDROID ve IOS un yeni stratejisi

Klanımızı:        TBT        olarak aratabilirsiniz.

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

Notre Dame inşa ettim ama ne faydası varmı yok mu daha farkına varamadım colessium en iyisi galiba

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

sesleniyonda noluyor?

nereye geldin? neyi gordun? neyi yendin?

paralel klan kurmuslar :P

ahahahahahahah.

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    Aloryan bunu yazdı

Notre Dame inşa ettim ama ne faydası varmı yok mu daha farkına varamadım colessium en iyisi galiba

En iyisini seçmişsin ilerleyen zamanlarda faydasını göreceksin çünkü birimlerin maliyetleri çok fazla artıyor. Notre Dame da bunların maliyetlerini düşürüyor. 

Aganta Burina Burinata
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

sesleniyonda noluyor?

nereye geldin? neyi gordun? neyi yendin?

paralel klan kurmuslar :P

ahahahahahahah.

taklitler aslını yaşatır hacı ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

oyunla alakalı açıp dine  dönmüşüsn hocam

Hiç kimse Allah'a şirk koşamaz.   demek senin düşüncendir !

ben atesitim ve  istedigimi derim .

senin dini inancın benim yaşantımı etkileyecekse  her türlü   şirk koşarım .

oyunla alakalı  konu açtıysan oyunla ilgil yaz ama yok dinle alakalı yazdıysan dinle alakalı konuşalım .

kimsenin dini inancına lafım yok ancak din adı altında başkalarının görüşlerine baskı varsa  dogru yer burası degil.

KaptaN tarafından 30/Nis/15 00:43 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Oyun mu oynuyorsunuz tarikat mı kuruyorsunuz. Tahribat'a bak ne hale gelmiş. Adamın nickinden rahatsız olup adamı atıyorlar. Klana girerken form doldurtun dini inancı hangi tarikata bağlı falan ona göre adam alın. Holyone' da minecrafta yobazları sokmasa nasıl olurdu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam nomm. kimsenin kimseye laf söylediği yok

ben diyorum ki tbt nasıl ki allahınoglu nickinde bir üyeye karışmıyorsa 

bu adama da karışmaması lazım. bir ateist olarak herkeze saygım vardır

bu nickler beni de rahatsız eder evet ? ancak yaptırım uygulatırmı ? hayır.  

keşke rahatsızlıgınızı adama ricada bulunarak dilegetirseniz de o da arkadaşları rahatsız olmasın diye bi güzellik yapsa ?

bir tbt de 2 ye bölünmemize gerek yok gel tekrar birlik olalım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

sikerler oyununuzu ya ben bırakıyom tayfun atarsın beni birlikten sildim oyunu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

isteyen herkes ateist olabilir

ama fikirlere / inançlara saygı duymak insanlığın gereğidir

"ben ateistim istediğimi derim lölölö" : @kaptan, gene zekanı konuşturmuşsun

Abdullah'ın klanda bi sözü vardı ona da bir açıklama yapayım

"AllahinOglu"na bişi yapamadınız kalkmışsınız beni eleştiriyosunuz

adamın nicki inanan bir insan için kısmen mantıklı

inanan insan için yaratıcımız o ise, hepimiz ondan geldiysek, oğlu veya kızı olmamız da mümkündür

bknz: sezerciğin filmlerinde "Allah baba" diye hitap etmesi

ateist'in de cahili bi başka oluyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bi oyun oynayalım dedik çok güzel oldu 

keyif almak için oyun oynuyoruz 

inanmayan olarak abdullahtan ben rica ediyorum nickini değiştirmesi için ticket atmasını..

Toplam Hit: 5287 Toplam Mesaj: 40