folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Yeni Mobil Savaş Oyunu "Dominations" Veni Vidi Vici

Yeni Mobil Savaş Oyunu "Dominations" Veni Vidi Vici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek

Nokta

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

Bende buraya gectim kimseyle problemin yok oyunuma bakarım yazışmalar banada ters geldi sadece herkesin inancı farklı diyecek birşey yok

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Daft bunu yazdı

isteyen herkes ateist olabilir

ama fikirlere / inançlara saygı duymak insanlığın gereğidir

"ben ateistim istediğimi derim lölölö" : @kaptan, gene zekanı konuşturmuşsun

Abdullah'ın klanda bi sözü vardı ona da bir açıklama yapayım

"AllahinOglu"na bişi yapamadınız kalkmışsınız beni eleştiriyosunuz

adamın nicki inanan bir insan için kısmen mantıklı

inanan insan için yaratıcımız o ise, hepimiz ondan geldiysek, oğlu veya kızı olmamız da mümkündür

bknz: sezerciğin filmlerinde "Allah baba" diye hitap etmesi

ateist'in de cahili bi başka oluyor

daft sen tek bir cümleye baglı kalarak  zekanı konuşturmuşsun gerçi senin zekanı ben ölçemem ama istersen bildigim kurumlar var, ben atesitim istedigimi derim derken şirk koşma konusundan bahsettigimi anlayamamışsın kusura bakma, kimin cahil olduguna karar verecek kadar zekiysen seni tebrik ediyorum o zaman , görende seni prof filan sanacak neyse . anlayana sivrisike davul zurna saz diye bir ata sözümüz var.

oyun konsuna gelince  yahu sanal dünya isteyen istedigini nicki alabilir  buna karşı bir tutar olmamalı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    Aloryan bunu yazdı

Bende buraya gectim kimseyle problemin yok oyunuma bakarım yazışmalar banada ters geldi sadece herkesin inancı farklı diyecek birşey yok

Hoşgeldin :)

Aganta Burina Burinata
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

isteyen herkes ateist olabilir

ama fikirlere / inançlara saygı duymak insanlığın gereğidir

"ben ateistim istediğimi derim lölölö" : @kaptan, gene zekanı konuşturmuşsun

Abdullah'ın klanda bi sözü vardı ona da bir açıklama yapayım

"AllahinOglu"na bişi yapamadınız kalkmışsınız beni eleştiriyosunuz

adamın nicki inanan bir insan için kısmen mantıklı

inanan insan için yaratıcımız o ise, hepimiz ondan geldiysek, oğlu veya kızı olmamız da mümkündür

bknz: sezerciğin filmlerinde "Allah baba" diye hitap etmesi

ateist'in de cahili bi başka oluyor

madem insan tanridan gelme o halde herbiriniz yari tanrisiniz.

olay iyice yunan mitolojisine kayicak lan /:

ya bi git bilmedigin konularda bos bos konusma.

ayrica inanan biri icin insan tanridan gelme degildir.

camurdan (balciktan) gelir. o yuzden topraktan geldik topraga gidicez derdi eskiler.

ornek olarak bkz: Hûd, 11/61; Tâha, 20/55; Nuh, 71/18 ayetleri ayrica es-Secde, 32/7 ayetinde denir ki;

"O (Allah) her şeyi güzel yaratan ve insanı başlangıçta çamurdan yaratandır."

ayrica benim bir oyunda allah nickini almam sizin inancinizi etkiliyorsa inanmayin zaten o kadar zayif inanc mi olur lan.

ya boyle iste insanlar hakkinda cahil ya da zeki demek o kadar basit degil. istersen inanan bir insanmisimcasina bir cok ayetten ornek verebilirim daft efendi hazretleri.

olayi sezercige kadar indirmis bi adami kendime muhattap aldigim ve bu postu yazdigim icin ozur dilerim. /:

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Şöyle bir replik vardı:İnsanlar Tanrının nurundan  yaratıldı.Yani Tanrının birer parçasıdır.İnsan kusurludur ki bu da Tanrının kusurlu olduğu gösterir diye yazayım dedim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ondan geldik derken ben de bunu kastettim zaten, "kastetme" diye bir şey var 

sen sobayı yaktım dediğinde sobayı yakıyon herhalde, ufak tefek şeylere takılmışsın

hala "ne olmuş nick olarak Allah seçtiysek" derdindesin

AbdullahAzadınBabası diye hesap açmak lazım da, gerçi sen gocunmazsın geniş bi adama benziyosun 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

ulan ne kadar çirkin insanlar var hayret ediyorum. sırf ipnelik olsun diye nickine allah yazıyorsun sonra gelip bir de zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

bazıları atesit olmayı sırf müslümanlara karşı çıkmaktan ibaret sanıyor herhalde. bunlar kendine ateist der ama bunlarla oturup bir takımyıldız hakkında, kepler gezegenleri hakkında, venüs bakterileri hakkında konuşamazsın. çünkü bilgisi yoktur fikri vardır. sorsan ömründe Carl Sagan'ın herhangi bir yazısını okuyup, onun bakış açısına sahip olmayı denemiş midir ? Darwin'in vizyonuna sahip olmayı denemiş midir ?

ancak çirkinlik, pislik çıkarmak, şirretlik amk başka birşey bilmez böyleleri. adam yerine koymayın.

birşey daha.

kimi insan vardır araştırır, okur, sorgular ve öyle ateist olur. ancak inançlı birine sataşmaz.

kimi insan da vardır ateist olunca zincirlerini kırmış kuduz bir köpek gibi bütün dini inançlara ve yargılara sataşır. işte bu insan bilgisinden dolayı değil içindeki edepsizliği daha rahat dışarı vuramamasından dolayı ateist olmuştur.

DadasAdam tarafından 01/May/15 12:05 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Noldu sağ twixle sol twix gibi ayrıldınız mı şimdi 

Altan naptın oğlum :|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insaf
    insaf's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

ulan ne kadar çirkin insanlar var hayret ediyorum. sırf ipnelik olsun diye nickine allah yazıyorsun sonra gelip bir de zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

bazıları atesit olmayı sırf müslümanlara karşı çıkmaktan ibaret sanıyor herhalde. bunlar kendine ateist der ama bunlarla oturup bir takımyıldız hakkında, kepler gezegenleri hakkında, venüs bakterileri hakkında konuşamazsın. çünkü bilgisi yoktur fikri vardır. sorsan ömründe Carl Sagan'ın herhangi bir yazısını okuyup, onun bakış açısına sahip olmayı denemiş midir ? Darwin'in vizyonuna sahip olmayı denemiş midir ?

ancak çirkinlik, pislik çıkarmak, şirretlik amk başka birşey bilmez böyleleri. adam yerine koymayın.

birşey daha.

kimi insan vardır araştırır, okur, sorgular ve öyle ateist olur. ancak inançlı birine sataşmaz.

kimi insan da vardır ateist olunca zincirlerini kırmış kuduz bir köpek gibi bütün dini inançlara ve yargılara sataşır. işte bu insan bilgisinden dolayı değil içindeki edepsizliği daha rahat dışarı vuramamasından dolayı ateist olmuştur.

Yüzde yüz katılıyorum.

Bu arada oyuna girmedim, orada dönen muhabbetleri falan da bilmiyorum lâkin, burada yazılanlar kanımı dondurdu. Bir arkadaş "inanan insan için yaratıcımız o ise, hepimiz ondan geldiysek, oğlu veya kızı olmamız da mümkündür" kelimesi ile düpedüz şirk koşmuş. Hiçbir şey bilmiyorsan bile ortaokulda ihlâs sûresi meâlini az çok okumuştur her insan;

Kul hüvallâhü ahad: (ey muhammed!) de ki: o Allah'tır, bir tektir. Allahü s-samed: Allah samettir. (her şey ona muhtaçtır; o, hiçbir şeye muhtaç değildir) Lem yelid ve lem yûled: o, doğurmamış ve doğmamıştır. Ve lem yekûn lehû küfüven ahad: Hiçbir şey o'nun dengi ve benzeri değildir.

Bu arkadaşa muhalefet olan sözde "ateist" bir arkadaş da inanan bir insan için insan tanrı'dan gelme değil, sadece çamurdur demiş. Tamam kardeş o yazdığın ayetler doğrudur ama keşke kur'anı kerimi google aramalarında bulduğun belirli ayetlerini değil de tamamını okumuş olsaydın. Zîra Allah, insanı çamurdan yarattıktan sonra son olarak bir de ona bir ruh vermiştir. 

"Yarattığı her şeyi güzel yaratan, insanı başlangıçta çamurdan yaratan, sonra onun soyunu, bayağı bir suyun özünden yapan, sonra şekillendirip ona ruhundan üfleyen Allah'tır. Size kulaklar, gözler, kalpler verilmiştir. Öyleyken, pek az şükrediyorsunuz." 

(Secde, 32/7-9)

"Rabbin meleklere: 'Ben, balçıktan, işlenebilen kara çamurdan bir insan yaratacağım. Onu düzenleyip ruhumdan üflediğimde ona secdeye kapanın' demişti." 

(Hicr,15/28-29)

Yine aynı sözde "inançsız" arkadaş, "ayrica benim bir oyunda Allah nickini almam sizin inancinizi etkiliyorsa inanmayin zaten o kadar zayif inanc mi olur lan." şeklinde absürd bir söylemde bulunmuş. Bir müslümanın kendi dini inancıyla dalga geçilen bir ortamda durmaması ve oradan ayrılması onun inancının zayıf olduğu anlamına gelmez, aksine imanının kuvvetli olduğuna delalettir ve bu yaptığı eylem de eleştirilemez.

insaf tarafından 01/May/15 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

.
Toplam Hit: 5301 Toplam Mesaj: 40