Yeni Nesil Türkler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Yozlaşıyoruz. Gelenek ve göreneklerimizi kaybediyoruz. Bizi biz yapan değerlerin hepsi yavaş yavaş yok oluyor.

Özentileşiyoruz. Batılı gencin kçında ben görsek oramıza piercing yapıyoruz. Moda adı altında her türlü şekle giriyoruz.

Özellikle son yıllarda ilerici medyamın da katkılarıyla çağdaşlaşma(!) yolunda pek yol kat ettik! Birbirinden harika yayınlarla istenilen özde Avrupalı çakma Türkler olmamıza az kaldı.

Hele sinema! Sevgili aydın yapımcıların sayesinde, birbirinden süper başyapıtlar ortaya çıkıyor. Bel altı bir espriyle milyonları kırıp geçiren sevgili yapımcılar… Adamlar zeki tabii, asd dsa deseniz size gülmekten geberecek milyonlar var arkanızda. Oturup sıradan bir film yapmakla neden uğraşsınlar ki?

Sorsanız Türk tarihini bilmeyen, aksine meydanları yürüyüşlerde kimselere bırakmayan o kadar çok kişi var ki. Gördüğümde Türklük damarımı kabartan(!) bu asil gençler, gördükleri ota bka meylediyor. Yedikleri her halta da ilericilik etiketini basmakta ustalar.

Ondan bundan görüp, kendisini özendiği ideolojinin muhafızı olarak gören zavallılara ne demeli. Sözlük anlamını öğrenip kendisini idealist ilan eden, olaylara farklı açılardan bakmayı üstünlük zanneden insan müsveddeleri. Hani nerde falan demeye gerek yok. Bir çıksanız sokağa, gözünüzü kapatmadığınız sürece bol bol göreceksiniz. Köşe bucak kaçacaksınız hatta.

Cahillik diz boyu. Oturmuş Hamdi beyin yaptığı teklifleri sıkılmadan usanmadan heyecan içinde izliyoruz. Birbirinin kopyası ve her gün yenisine başlanan yüzlerce dizinin saatini dk geciktirmiyoruz. Sorsalar, ha o kitabı bi yerden duymuştum da fırsatım olmadı ya… Peki dünkü filmi izledin mi?.. 

Peki hala Türk müyüz? Hayır, nüfus cüzdanınızda yazandan bahsetmiyorum. Orda bir yerlerde evet Türküm ve ben vatanım için bunu bunu yapıyorum, şunları biliyorum, tarihimle gurur duyuyorum diyen bir ses var mı? Sesten öte, dediklerini yapan bir irade.. Türlük kavramını iliklerine kadar benimsemiş, değerlerinden vazgeçmeden, yerinde saymadan, uygar bir toplum olma yolunda adım atan bir insan.. Milliyetçiliğini ifade etmek için sokaklara fırlamaya ihtiyaç duymayan bir insan..

Belki bugün Türk’üz. Ama inanın, yarın ne olacağımız meçhul. Evet, bize gene hey Türko diyecekler. Ya biz kendimize Türk deme cesaretini gösterebilecek miyiz?..

konpicyus

We can be more, we can be much more.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    beyninin içi ağ bağlamış senin.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:
    -----------------------------
    beyninin içi ağ bağlamış senin.

bence senin beynindeki Örümcek ağlarından gözün hiç bişiyi görmez olmuş...

Her satırı doğrudur Bence Yakında aslımızdan Şaşmasaz İyi

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    her satırından gericilik akan bi yazı oldugunu görmedigini sölüyorsun ölemi ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    sölediğim gayet acık gericilik kokan bişi hissetmedim sence yazdığı hangi cümle yanlış hangisinin gerçekle alakası yok yada hangisini ne ile savunabilirsin ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    Cr4zY bunu yazdı:
    sölediğim gayet acık gericilik kokan bişi hissetmedim sence yazdığı hangi cümle yanlış hangisinin gerçekle alakası yok yada hangisini ne ile savunabilirsin ?
    kültürümüzün ve geleneklerimizin arkasına saklanarak gericilik yapıyor. Kıllandıgım cümle ilerici medya falan. vede sinemaya dil uzatması.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:
    Cr4zY bunu yazdı:
    kültürümüzün ve geleneklerimizin arkasına saklanarak gericilik yapıyor. Kıllandıgım cümle ilerici medya falan. vede sinemaya dil uzatması.

Dostum tövbe de! yüksek maneviyatlı, yüksek kültürlü, üretken, verimli, çalışkan, örnek göstereceğimiz arkadaşımıza nasıl olurda gerici dersin! sana Japonyanın ünlü bilim okullarından hatarihanzo instutute'nin atom mühendslerinden prof. dr. thuth skii khoyama'nın şu sözlerini hatırlatırım: "Sinek küçüktür ama önemli olan boyu değil işlevidir". Ne kadar güzel söylemiş değil mi dolayısıyla birbirimizi kırmadan birlik ve beraberlik içerisinde trübinlere oynamadan artı rep, emeğe saygı kültürüyle kucaklaşmalıyız. Mesela ben şimdi monitörü kucaklıyorum. İşte bunların hepsi ahir zaman alametleri, mehdi gelmeden kendimize çeki düzen vermeliyiz tokiden business class yerimizi ayırtmalıyız. Tokyo terlik öz güvenin sembolüdür, tokyo giyebilen insanlar potansiyel tanga müşterisidir yani şunu anlatmaya çalışıyorum araya kaçan bir şeyi giymemek erkekliğin şanındandır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    IRET bunu yazdı:

Mylitta bunu yazdı:
    Cr4zY bunu yazdı:

Dostum tövbe de! yüksek maneviyatlı, yüksek kültürlü, üretken, verimli, çalışkan, örnek göstereceğimiz arkadaşımıza nasıl olurda gerici dersin! sana Japonyanın ünlü bilim okullarından hatarihanzo instutute'nin atom mühendslerinden prof. dr. thuth skii khoyama'nın şu sözlerini hatırlatırım: "Sinek küçüktür ama önemli olan boyu değil işlevidir". Ne kadar güzel söylemiş değil mi dolayısıyla birbirimizi kırmadan birlik ve beraberlik içerisinde trübinlere oynamadan artı rep, emeğe saygı kültürüyle kucaklaşmalıyız. Mesela ben şimdi monitörü kucaklıyorum. İşte bunların hepsi ahir zaman alametleri, mehdi gelmeden kendimize çeki düzen vermeliyiz tokiden business class yerimizi ayırtmalıyız. Tokyo terlik öz güvenin sembolüdür, tokyo giyebilen insanlar potansiyel tanga müşterisidir yani şunu anlatmaya çalışıyorum araya kaçan bir şeyi giymemek erkekliğin şanındandır.

ayılmalısın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

değişim olur.

ayak uyduramayanlar hiçbir şekilde değişim olmasın ister.

durum budur.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    Fistandantilus bunu yazdı:

değişim olur.

ayak uyduramayanlar hiçbir şekilde değişim olmasın ister.

durum budur.

+1

bide türküz diye herşeyden uzakmı yaşayalım senin yazından çıkan araba yerine ata binelim neden türküzde ondan gibi bir sonuç çıkıyo...

l enfer c est les autres Sartre ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Ilk kez cepden yaziyorum,bakalim olacak mi=) arkadas konuyu iyi niyetle acmis,ama son gùnlerdeki gùndeme kafasi atmis olcak ki niyeti icerikte bozmus.Ne denirse densin,dùnyada hicbirsey yerinde saymaz ve geriye dönmez.Evet,bizim nesil hep medeniyetin olumsuz yönlerini aldi,ama genclerin önùnede hicte olumlu secenekler sunulmadi.Tùrkler ne sartta olursa olsun,gecmisine,milletine ve degerlerine en cok sahip cikan nesiller yetistirmislerdir.Bence sen bi yerde,ilerlemeyi icerliyosun,yanlis anlama..

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
Toplam Hit: 8780 Toplam Mesaj: 63