Yeni Operatör Hayırlı Olsun : Teknosamobil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    Korzi bunu yazdı

ya arkadaş aveadan bıktım artık geçicem turkcell'e o olucak ya aaa her yerde avea var anasını satayım ya turkcell'in çekim gücü bile hepsine 10 basıyor ne bu ya 

"bile" tabiri biraz garip oldu hocam. Turkcell, Türkiye'de kendi alanında en büyük Ar-Ge yatırımı yapan firma. Diğer firmaların tarifelerine göre biraz daha ücretli ama olsun o kadar. Bana "sadece şehir içinde çekecek hat değil, gerekirse neresi olursa olsun (dağın tepesinde, eteğinde, vadide de) çekecek hat lazım" diyenler için tek seçenek. Örnek: Ben :)

"bile" derken kardeşim şu yüzden diyorum http://opensignal.com/ sitesinden bakarsan ordaki verilere dayanarak söylüyorum en azından hem kendi paramızla rezil olmayalım senelerdir avea kullanıyorum ki aria olduğu zamanlardan beri kısacası şu son zamanlarda fazlaca geçirmeye başladılar bana o yüzden turkcell tercihimdir =) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

kusazaaam, tostmakinası mobil koysalarmış teknomarketten mobil markamı olurmuş biri telekominikasyon biri işletme teknolojiden anlamayan iyi gelirli ailelere kitleyebildiği herşeyi kitliyor bu teknosada...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    Korzi bunu yazdı

"bile" derken kardeşim şu yüzden diyorum http://opensignal.com/ sitesinden bakarsan ordaki verilere dayanarak söylüyorum en azından hem kendi paramızla rezil olmayalım senelerdir avea kullanıyorum ki aria olduğu zamanlardan beri kısacası şu son zamanlarda fazlaca geçirmeye başladılar bana o yüzden turkcell tercihimdir =) 

Hocam, alakaya maydanoz diyebilirsiniz ama sormadan edemedim, kendi kendinizin kefili görünmek nasıl bir fantazinin ürünüdür :))

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    Korzi bunu yazdı

Hocam, alakaya maydanoz diyebilirsiniz ama sormadan edemedim, kendi kendinizin kefili görünmek nasıl bir fantazinin ürünüdür :))

Nası yani? O nasıl olmuş harbiden?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Ucuz olsun ve iyi çeksin hemen Turkcelli bırakırım.Yeter zaten Turkcellden yediğimiz kazık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Ucuz olsun ve iyi çeksin hemen Turkcelli bırakırım.Yeter zaten Turkcellden yediğimiz kazık.

Avea neyse buda o işte. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bir başka Avea yan ürünü arıyorsanız daha ucuz olan BimCell'e geçin. Sırf adında Teknosa var diye boşuna daha fazla para vermeye lüzum yok sonuçta hizmette altyapı da Avea'dan çıkıyor. PTTCell'de yanlış bilmiyorsam yine Avea yan ürünü.

http://www.bimcell.com.tr/default.aspx

http://www.pttcell.com.tr/

300dk + 1gb net = 19tl - bimcell

300dk + 1gb net = 22tl - teknosa

300dk = 15tl - pttcell

Burada bile fiyatları kendilerine göre ayarlamışlar. Şu anda Teknosa zaten normal elektronik ve bilgisayar ürünlerinde piyasanın üzerine satan bir firmayken operatör hizmetini daha ucuza vermesini beklemek yanlış olurdu.

Dipnot: Avea mı? Piyasada başka operatör kalmasın internetten skype vs. kullanırım yine de Avea kullanmam. Bir kere başım yandı, bir daha bulaşmam. 3 lira ucuz olacak diye rezil olmaya lüzum yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek

Turkcell , Avea , Vodafone  ile büyük bir iş için sözleşme yapmak istediğinizde birim fiyat olarak orantılarsanız şu fiyatlar çıkıyor;

Turkcell = 10x

Vodafone = 2-3x

Avea = 0-1x

bu durumda gidip direk avea seçiyorsunuz şirket politikasıdır 3 firmadan fiyat alınıp en ucuza verilir..

Sonra o aveayı aldığınıza 1000 pişman olup geri hepsini turkcell'e çeviricem diye o kadar zarar ediyorsunuz ki birdaha avea ile iş yapmaz oluyorsunuz.

Bu yüzden her büyük firma sırayla deniyor şansını aveada ne sağlammış batmadı gitti haaa :))

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

turkcell müşteri hizmetlerini aradım.  veri hattımı kapattırmak için faturalı vınn idi. o kadar tatlı ve güzel konusan bi bayan çıktıki yarım saat sohbet ettik. neredeyse alakasız her konuda sorularımı içtenlikle cevapladı yardımcı oldu. 

avea müşteri hizmetlerini ararken bu konuda yardımcı olamam deyip kapatıyorlar direk mk.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

avea alt yapıysa boka yaramaz

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 5669 Toplam Mesaj: 60