folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yerli Üretim Silahların Seri Üretimi? (ASELSAN)

Yerli Üretim Silahların Seri Üretimi? (ASELSAN)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mustafa_unax bunu yazdı

http://www.tahribat.com/forum/rus-ucagi-dusuruldu-213402/27 konudan alıntı.

""""""""""""""""""""""""""""

Bir dakika beni dinler misiniz lütfen?

Değerli dostlarım,

Osmanlı İmparatorluğu’nun Birinci Dünya Savaşına nasıl girdiğini bilmeyen yoktur herhalde!

Hatırlayalım.
    Alman savaş gemileri Goben ve Breslau, İngilizlerden kaçarak Osmanlı’ya sığınmış ve Osmanlı bu gemileri satın alarak adlarını Yavuz ve Midilli olarak değiştirmişti. Alman subayların emrinde bu gemiler gidip Rusya’nın Sivastopol ve Odesa limanlarını bombalayınca, Osmanlı’ya savaş ilan edilmiş ve savaşa girmek mecburiyetinde kalmıştı.

Rus Çarlığı ile Osmanlı İmparatorluğunun savaşması sonucunda iki büyük imparatorluk da çökmüştü. Çarlık sonrasında Sovyetler Birliği ile Osmanlı sonrasında Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

Yirminci yüzyıl boyunca bu iki büyük devlet, şu anda olduğu gibi birbirleriyle savaş aşamasına gelmedi.

Kısacası, Osmanlı bir oyun ile birinci dünya savaşına sokuldu. Faturası her kesim için çok ağır oldu.

Şimdi bu gerçekliği göz önünde bulundurarak, insan ister istemez şunları düşünüyor. Acaba olabilir mi diye kendi kendine soruyor!

Bakınız, bizim radar sistemlerimizin yazılımları NATO yazılımlarıdır. Yani, bir uçağın sınırımıza girip girmediğine karar verdiğimiz radar verileri, NATO’nun bir yazılımı sayesinde önümüze gelir.

Şimdi elde olanlara bakalım.
    Ruslar, SU24 uçaklarının ihlal yapmadığını iddia ediyorlar. Tabi ki onlar da kendi yazılımlarından aldıkları verilere göre böyle bir iddiada bulunuyorlar. Biz de kendi yazılımlarımızdan aldığımız verilere göre ihlal var diye uyardık ve vurduk.
    Bu iki yazılım arasında bir irtibat da yok!

Pekiyi, 
    acaba, her iki taraf da haklı çıkabilir mi?

Ne demek istiyorum?

Acaba, bizim yazılımlar değişik sebeplerle Rus uçağının bizim hava sahamızı ihlal ettiğini göstermiş olabilir mi? Rus uçağındaki yazılımlar da Rus pilotlara hava sahası iptali olmadığını göstermiş olabilir mi?

Öyle ya! Eğer iki büyük devlet savaştırılacaksa, çok daha hassas bir şekilde karşı karşıya getirilmelidir, öyle değil mi? Bugünkü teknoloji ile bu dediğimin yapılabilmesi gayet kolaydır. Bir oldu-bitti ile savaşa girmeden önce, bu ihtimal araştırılmaya değmez mi?

Pekiyi, böyle bir şey varsa bunu nasıl yorumlayacağız?

O zaman bunu, asrın hilesi olarak yorumlayabiliriz. Bölgedeki iki büyük devleti birbirine düşürmek ve her ikisini de karşılıklı zayıflatıp çökertmek için gerçekleştirilmiş ince bir iş! O zaman bölge yeniden dizayn edilebilir. İtiraz edebilecek güçlü bir bölgesel devlet de olmaz. Bu da en çok Siyonist ideolojinin işine yarar!

İşte bunun için, düşürülen Rus uçağının kara kutusunun incelenmesinde Türk uzmanlar da yer almalıdır. Eğer böyle bir şey varsa, bu hile her açıdan ortaya konularak dünya kamuoyuna açıklanmalıdır.

Böyle bir durum, bölgedeki her türlü hesabı değiştirir.

Hep birlikte barışa daha sıkı sarılabiliriz.

Neden olmasın?!

"""""""""""

Hidrojeni enerji kaynağı yapalım falan demişti bi arkadaş. Çok üstün şeyler yapmaya gerek yok aslında. Emin olduğumuz bi radar sistemi yapalımda en azından adamlar bizimi skiyo haberimiz olsun.

Rusların radarları F35 projesini piç eden büyük gelişmelerden biridir.

F35 hikayesini bir de F16, F22 Super Hornet tasarımcısından dinleyin.

https://youtu.be/mxDSiwqM2nw?t=6m17s

İnsan imreniyor amk.

Fuarda bizim de güzel radarlarımız vardı diye görmüştüm ama işin detayı hakkında hiçbir fikrim yok.

ARAP İSTİLASI'na dur demek için Zafer Partisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

millet vatan haini olmuş amk

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Burada en büyük yazdığı yazılım şirket takip programı olan adamların Aselsan'ın yazılım ekibiyle yaptıklarına mana bulması çok yerinde bir olay.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Direkt hidrojenli araba üretelim diyen arkadaşla  dalga geçen arkadaşlar komik duruma düşüyor. Ne yani? Hadi buharlı gemi üretelim, oradan dizel motorlara, içten yanmalı motorlara falan geçeriz.

Eleştiricez diye komik olmayın. Devlet motor üretecekse elektrikli motor falan üretmeye baksın. Bir yerden hidrojen bulup hidrojenle çalışan motor üretsin falan. Ama artık Mercedes 'in bile tenezzül edip yan bakmadığı motor teknolojisine ne diye yatırım yapsın?

Şu anda ülkenin üzerinde en çok duracağı konu elektronik savaş olmalı. Bu konuda 100 yıl ilerdesiniz diyelim, Rusya nükleer füzeleri bize doğru ateşlese bile o füzeler gelmez merak etmeyin. O füzeye mikroişlemci takmadığı zaman da gelemez zaten. Hiroşima 'daki gibi uçakla getirip atması lazım.

Hava sahanıza hçibir elektronik ürün giremez.

Ayrıca arkadaş demiş ya, bir buluş yaparsınız 100 yıl gerideyken 100 yıl ileriye gidersiniz, bu söz çok ünlü birinin sözüydü de ismini unuttum. Yanlış bilmiyorsam ABD de baya bir üst düzey istihbaratçının sözüydü. Bu yüzden de tüm devletlerde ki teknolojik, bilimsel gelişmeleri izliyoruz falan demişti.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Direkt hidrojenli araba üretelim diyen arkadaşla  dalga geçen arkadaşlar komik duruma düşüyor. Ne yani? Hadi buharlı gemi üretelim, oradan dizel motorlara, içten yanmalı motorlara falan geçeriz.

Eleştiricez diye komik olmayın. Devlet motor üretecekse elektrikli motor falan üretmeye baksın. Bir yerden hidrojen bulup hidrojenle çalışan motor üretsin falan. Ama artık Mercedes 'in bile tenezzül edip yan bakmadığı motor teknolojisine ne diye yatırım yapsın?

Şu anda ülkenin üzerinde en çok duracağı konu elektronik savaş olmalı. Bu konuda 100 yıl ilerdesiniz diyelim, Rusya nükleer füzeleri bize doğru ateşlese bile o füzeler gelmez merak etmeyin. O füzeye mikroişlemci takmadığı zaman da gelemez zaten. Hiroşima 'daki gibi uçakla getirip atması lazım.

Ayrıca arkadaş demiş ya, bir buluş yaparsınız 100 yıl gerideyken 100 yıl ileriye gidersiniz, bu söz çok ünlü birinin sözüydü de ismini unuttum. Yanlış bilmiyorsam ABD de baya bir üst düzey istihbaratçının sözüydü. Bu yüzden de tüm devletlerde ki teknolojik, bilimsel gelişmeleri izliyoruz falan demişti.

Gelmez hoca gelemez ruslar kim amk. döner pıçaklarıyla dalarız salavat getirerek ecdadımızın neslin dedeeen ceddin babaaaan ordulaarıı dııı dıı dııı dııı

tatatatata taramalıylan tararız kanka osmanlı ocaklarını salarız...

çok pis gaza geldim lan beyaz çarşaftan kefen yapıp uzun adama destek olmaya gidiyorum.

|: sinirliyim...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@RETRET;

Hocam hevesini kursağında bırakıyorum ama ne Türk milliyetçisiyim ne de Ak trollüm. Hele Osmanlı da hiç umurumda değil. Tüm siyasi partilerden de eşit derecede tiksiniyorum.

Kusura bakmayın da o kadar içi boş bir yorum atmışsınız ki. Yukarıda ak parti, osmanlı mosmanlı birşey yazmış mıyım? Yani eleştirdin bari az mantıklı bir şey söyle. 

http://www.nadirkitap.com/bilgi-caginda-elektronik-harp-d-curtis-schleher-kitap6209278.html

SkynetX tarafından 14/Ara/15 13:46 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=diyRKUXbdw4

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

@RETRET;

Hocam hevesini kursağında bırakıyorum ama ne Türk milliyetçisiyim ne de Ak trollüm. Hele Osmanlı da hiç umurumda değil. Tüm siyasi partilerden de eşit derecede tiksiniyorum.

Kusura bakmayın da o kadar içi boş bir yorum atmışsınız ki. Yukarıda ak parti, osmanlı mosmanlı birşey yazmış mıyım? Yani eleştirdin bari az mantıklı bir şey söyle. 

http://www.nadirkitap.com/bilgi-caginda-elektronik-harp-d-curtis-schleher-kitap6209278.html

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=290738 

fiyuuu yoketleri yolla ujun adammm

fiti fiti fiti hakan fidon helikopteyle polat alemday olucakmışşş

|: sinirliyim...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Ekerci bunu yazdı

tankın neresine hayran kaldın bi anlatta bizde bilelim.sadece videoyu izledim ve hiçbir hayranlık uyandırmadı.

hiçbir özelliği belli değil.ha biliyorsan yaz bizde öğrenelim.

diğer tanklardan ayıran ne var ?

hocam sadece senin için değil mesaj senin mesajını gördüğüm için alıntıladım.

Altay bildiğim kadarıyla son jenerasyon yani örnek veriyorum yeni leopard 2 tanklarla aynı özellikteler aksi takdirde o jenerasyon'a alınmazdı.Örnek bir haber :

http://savunmaveteknoloji.com/altay-gucunu-gosterdi/

Dış ülkelere satılmıyor diyen arkadaşlar Gürcistan vs. aktif olarak kullanılan araçlarımız var en fazla ihracat yapılan Kobra v1 sanırım.Afganistan'da nato kuvvetlerinde işte Gürcistan'da afrika ülkelerinde asya ülkelerinde örneklerini görebilirsiniz.

Bol bol ihalelere giriliyor ihracat yapılıyor yani.Ha bu demek değildir ki her yaptıkları şeyi şakşakşak alkışlayalım.Bknz:Yerli Otomobil.

Herşeyin başına yerli koymakda moda oldu.

Aman şu tayfadan olmayın : Türkiye uçak gemisi yapan bilmem kaçıncı ülke oldu bu gurur bizim falan.yok arkadaşım öyle birşey adama sormazlar mı ? Uçak gemisini mazotlu motorlarla mı yürütüceksin , sahil güvenlik botlarıyla mı koruycaksın.Anca LPD yapılıyor diye biliyorum.

Cobra V2 : Tasarım olarak ingiliz araçlarına benziyor ama olsun üretmek yeterli bence.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@RETRET;

Hocam lütfen yaptığınız işi söyler misiniz veya bitirdiğiniz bölümü?

SkynetX tarafından 14/Ara/15 15:16 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 9575 Toplam Mesaj: 80
silah savunma sanayi aselsan yerli araç