YGS-LYS 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhaba,

2010 senesinde matematik netimi: 36 dan 2011 senesinde 45 e biyoloji netimide 11 den 28 e çıkarmış biriyim.

Tek nedeni var çalışmak. Tıp kazanacağımı düşünüyordum. Herkeste böyle bir beklenti vardı. Ama heyecana ygs de yenik düştüm. 

Sonra mühendislik okudum.  Şuan tr nin en büyük 2. bankasının beyni denilebilecek yerde çalışıyorum. Bunları neden yazdım yazıyorum hayatta her zaman başarısının doğuştan geldiğine bunun kazanılamayacağını iddia eden insanları gördüm. Ama gerçek bu değil. Bunu anlayın diye yazıyorum. Daha geç anlıyor olabilirsiniz evet bu mümkün. Ama eğer gerizekalı değilseniz iyi bir şey yapmanızın önündeki tek engel hevesiniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Merhaba,

2010 senesinde matematik netimi: 36 dan 2011 senesinde 45 e biyoloji netimide 11 den 28 e çıkarmış biriyim.

Tek nedeni var çalışmak. Tıp kazanacağımı düşünüyordum. Herkeste böyle bir beklenti vardı. Ama heyecana ygs de yenik düştüm. 

Sonra mühendislik okudum.  Şuan tr nin en büyük 2. bankasının beyni denilebilecek yerde çalışıyorum. Bunları neden yazdım yazıyorum hayatta her zaman başarısının doğuştan geldiğine bunun kazanılamayacağını iddia eden insanları gördüm. Ama gerçek bu değil. Bunu anlayın diye yazıyorum. Daha geç anlıyor olabilirsiniz evet bu mümkün. Ama eğer gerizekalı değilseniz iyi bir şey yapmanızın önündeki tek engel hevesiniz. 

Lys sonunda kaç bine girmistiniz ve hangi mühendisliğe girdiniz merak ettim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

Herkese başarılar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Diğer sınav yarın değil mi.

Girecek herkese başarılar dilerim. 

İyi olan kazansın. Hem derste hem kalbi iyi olan :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bugün sosyal

yarın mat

haftaya cumartesi fen ve dil

haftaya pazar edebiyat

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    marad10a bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Bugün sosyal

yarın mat

haftaya cumartesi fen ve dil

haftaya pazar edebiyat

çok eskiden önce tercih sonra  sınavdı ÖSYM millet beğenmedi. çünkü çok iyi puanı olanlar yenlış tercihten kaybediyordu. ama gerçekten kazanan istediğini kazanmış oluyordu

sonrasında önce sınav sonra tercih yaptılar bu seferde " neresi tutarsa "  gibi cümleler kullandılar. böylece herkes kaybetmemek için beğenmediği bölümlere dolmaya başladılar

sonrasında dendi ki niye tek sınav bütün hayatım 3 saate indeksli deyince bizimkiler "öylemiiiiii " dediler

Al sana birden fazla sınav deyip. yıl içinde sınavda sınav sınavda sınav yaparak çocukların anasını ağlatmanın farklı bir yönünü buldular.

ne biz sistemi beğeniyoruz. nede baştakiler adam gibi birşey yapmayı.

hiç stres olmadan hemde adalaetli bir sınav yapılabilseydi merak ediyorum fikirlerninizi nasıl birşey yapılması lazımdı?

not: okul notuyla demeyinç torpillilerden bize sıra gelmezdi

futurist tarafından 10/Haz/17 11:54 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

Bende öylesine girip bakacağım. Bu yeni sisteme ilk defa gireceğim bakalım nasıl olacak. Sınava girecek olanlara başarılar. 

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

YGS de türkçe netimin -4 olması Matematik 36 NET olması ile LYS ye girmeye hak kazanmıştım. Türkçe nefretim vardı LYS girerken 0 heyecan vardı girdim ve matematik 42 net yaptım. 

X bir dershaneye gitmedim veya Y kişden özel ders almadım.

Herşey kişide bitiyor türçeyi ömrü billah yapamayan biriyim fakat insanlar sevdiği işi yapınca bazen başarmak çok da zor olmuyor :D 

Başarılar dilerim herekse...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

YGS de türkçe netimin -4 olması Matematik 36 NET olması ile LYS ye girmeye hak kazanmıştım. Türkçe nefretim vardı LYS girerken 0 heyecan vardı girdim ve matematik 42 net yaptım. 

X bir dershaneye gitmedim veya Y kişden özel ders almadım.

Herşey kişide bitiyor türçeyi ömrü billah yapamayan biriyim fakat insanlar sevdiği işi yapınca bazen başarmak çok da zor olmuyor :D 

Başarılar dilerim herekse...

nasıl bi fanstazin varmış hocam öyle.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

135 Dakika = Bir Ömür .

Başarılar sınava  girecek arkadaşlara . 

Dante_
Toplam Hit: 13207 Toplam Mesaj: 97
ygs lys ösym lys 2017 lys-2017 ygs-2017