folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yök,Harcanan Gençler,Saçma Eğitim Sistemi,Nolcak Bu İsin Sonu ?

Yök,Harcanan Gençler,Saçma Eğitim Sistemi,Nolcak Bu İsin Sonu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    codermc bunu yazdı:

Gecen hafta tüm liselere ösym'den yeni puan sistemiyle ilgili bi kitapçık gelmiş. Bizim matematik hocası kitapçıktaki numarayı arıyor, anlamadığı bir yeri soruyor, hattaki adam "hadi ya öyle birşey mi var kitapçıkta diyor". Bu YÖK ne yaptığını biliyormu sizce ?

Ya da kasıtlı mı yapıyor ? Her gecen sene öss yi zorlaştırıyorlar, sistemi değiştiriyorlar, meslek lisesiymiş imam hatipmiş ne kadar anadolu gençliğinin önünü kesersek o kadar iyi diye birsürü saçmalık çıkarıyorlar. Dünya üniversiteleri yüzyılın buluşlarına imza atarken bizim salaklar kimin başı kapalı kimin sakalı uzun aman efendim öğretmenler sokakta örtüyle dolaşmasın çocuklara kötü örnek oluyor cart curt bunlarla uğraşıyor.Yahu ne geri kalmışlıktır bu ? Ne cehalettir ? Ne vatan hainliğidir ? Ne örümcek beyinliliktir ? Elin üniversitelerinin uğraştığı şeye bak, bizim ortaçağ zihniyetinin uğraştığı şeye bak..

Şahsen ben YÖK'ün sadece ve sadece Türk Gençliğinin önünü tıkayıp ülkenin ilerlemesini engellemek için çalışan bir kurum olduğunu düşünüyorum. Molla molla diye küçümsediğimiz İran'ın üniversitesi dünyanın ilk 500 üniversiteleri arasında var ama bizim boğaziçiymiş odtüymüş hacettepeymiş vs adı bile anılmıyor.  Ne olacak bu işin sonu merak ediyorum. Ya kalkıp biri yök'ü kökünden kaldıracak, ya da gençler harcana harcana bir gün harcanacak beyin kalmayacak..

Fikirlerinizi alayım..

HEM  İMAM HATİPLERLE İLGİLİ  ŞEYİ ÇIKARMAK İSTEYEN AKP.YÖK BUNA KARŞI ÇIKIOR.BİLMEDEN KONUŞMA
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    codermc bunu yazdı:

Ya da kasıtlı mı yapıyor ? Her gecen sene öss yi zorlaştırıyorlar, sistemi değiştiriyorlar, meslek lisesiymiş imam hatipmiş ne kadar anadolu gençliğinin önünü kesersek o kadar iyi diye birsürü saçmalık çıkarıyorlar. Dünya üniversiteleri yüzyılın buluşlarına imza atarken bizim salaklar kimin başı kapalı kimin sakalı uzun aman efendim öğretmenler sokakta örtüyle dolaşmasın çocuklara kötü örnek oluyor cart curt bunlarla uğraşıyor.Yahu ne geri kalmışlıktır bu ? Ne cehalettir ? Ne vatan hainliğidir ? Ne örümcek beyinliliktir ? Elin üniversitelerinin uğraştığı şeye bak, bizim ortaçağ zihniyetinin uğraştığı şeye bak..

Bir ülkenin en büyük ihtiyacı ara elemandır, ara elemanda teknik liselerden elde edilir... Zaten mühendis, müdür vs. gibi konumlara gelebilecek insanlar meslek lisesine değil Anadolu ve Fen Lisesi gibi, liselere giderler... Çünkü orda puan kırılmaz, çünkü oralar 4 yıllık üniversitelere öğrenci yetiştirir(!) Ama sen gidip teknik lisede okursan, seni direk iki yıllık üniversiteye gönderirler, doğal olarak senden de ara eleman olmanı beklerler. Bu kadar açık bir konuda neden polemik çıkar anlamış değilim.

YÖK le ilgili diğer şikayetlere hiçbirşey diyemem ama bu teknik lise konusunda bence mantıklı karar veriyorlar. Yiğidi öldürün hakkını yemeyin...

jack daniels 160 yaşında
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

sistem çalışan adama göre bir sistem.ille de laf olsun diye eleştirmeyin adamları.

sen çalışma sonra suçu yöke at olmaz öyle şey.

insanlar enayi mi o kadar çalışıor

ben elektrik bölümünde meslek lissindeyim tmam calısan herzaman kazanır ama benim üniversite hayatım yok.elektrik mühendisliğine giremiyorum [yökün katsayısı yüzünden]adam düz liseden geliyo teorik bilgisi sıfır eli tornavida tutmayı bilmez yök bunu mühendis yapıyo

bassinyourface
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

kardeş biz enayimyidik o kadar çalıştık and askeri liselere girdk.

biraz avantajımızın olması normal.eğitimde eşitlik denen şey sizin dediğinz şey değil...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Tornivida tutmayı bilmiyomuş. Sanki teknik liselerde doktora eğitimi veriyorlar a.q. Adam geliyo ünide çatır çatır öğreniyo olm. Eğer elektirik mühendisi olmak istiyorsan düz liseye gitseydin, yukarıda da yazdım teknik liseler ara leman yetiştirir.

jack daniels 160 yaşında
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

antioksidan senin bu yök ile ilgili lafından sonra ben senin tipik bir chp olduğu kanaatine vardım

çalışmayın sonra suçu yökte bulun öyle mi diyosun ?

codermc sonuna kadar yanındayım işte sana bir örümcek beyinli daha yökün yanında olanlar ve öss sistemini savunanlar orta çağ zihniyetini aşamayan insanlardır

ULAN İŞSİZLİK YOK DİYE DE O ZAMAN DEVLETE LAF ATMAYIN senin düşüncene göre de işsizliği sorunu devlet olmaz çalışmayan olur hortumcunun sorumlusu hortumcu olmaz banka olur. ne demek çalışın o zaman. çok saçma düşünceleriniz var

Zimbabwe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek

kreston saol dai.

Antioksidan ; on tane topic açmışsın hükümete tayyibe yüklenen. e söylediklerine göre tayyibin ne suçu var ? çalışın gidin oraya siz geçin siz yönetin. devletin suçu ne ? çalışın iş bulun. çalışın yapın. olaya bak ya :] biz sanki yattığımız yerden konuşuyoruz.. tahmin edemeyeceğin kadar çok çalışıyoruz buna emin ol. türkiyede her sene derece çıkaran ist.makzume a.l.de okuyorum. tembellik edip yök'e laf söyleyen yok.. bir dünyanın gelişmiş ülkelerindeki eğitim sistemine bakan, bir de bizim ortaçağ zihniyetine bakıp ülkenin geleceğinden endişe eden var.. insanlarımızın boş yere heba olmasına üzülen var.. bir yurtışına çıkan genç beynin bir daha ülkesine dönmek istememesi içine oturan var.

her yıl bu saçma sistem yüzünden kaç tane dahi genç harcanıyor biliyormusun ? çok iyi işler yapabilecekken kaç tane üniversite mezunu sokakta dolanıyor, kaç tane genç bunalıma giriyor biliyormusun ? biraz halkın içine karış da rezilliğin kaç diz boyu olduğunu gör bence..

bir imzam bile yok
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

kreston bi b.k anlamadıgı belli olmustur.ben chpyi sevmem için de bi sürü dehaplı var diye.tayyibi sevmeyenleri ille de chpci gibi göstermeyin.hem codermc  bu meslek lieleri olayını aakp çıkardı bunu da bil.ne yazacağım seni igilnedirmes.

hea diosan ki sempati duydugun parti oyok mu var.

İP kreston sen de bir ara g.t oldugunu anlayıp haber ver :P

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

bakın bu  meselek lisesi dalgasını tayyip çıkardı.bu bir.

chpyi sevmem çünkü dehaplılar var orada.

ben işçi partisine sempati duyuorum...

eleştirirm eleştirmem sizi ilgilendirmes bu gidin kendinizi kaşıyın....

meleketi stıolar hala bakın siz.devam  bu yola

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek
    -

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
Toplam Hit: 5660 Toplam Mesaj: 31