folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yüksek Lisans Uzaktan Egitim Bilgisayar Müh.

Yüksek Lisans Uzaktan Egitim Bilgisayar Müh.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Bu şekilde tüm mühendislik yetkilerini kazanabiliyor musun?

Ewet 

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    hatayi bunu yazdı

Karabük üniversitesi alan dışı alıyor. bir bak derim.

Orayıda not aldım yeterlilik sınavı var sanırım orada 

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Ewet 

Oluyorsa bende yapayım o zaman

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Ewet 

Parasını verdikden sonra her diploma senin :| senin lisans neydi hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Ewet 

aöf işletme

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Mühendislik ünvanı veren okulların çoğu yükseklisans da, en azından yakın müh. unvanı olmasını ister.
    Örneğin; yazılım müh <-> bilgisayar müh YL yapabilir, ikiside müh ünvanı var ve birçok ortak dersleri var.
    Aksi halde zaten YL ders aşamasında hiçbir dersi anlamazsın, geçemezsin, altyapının olması gerekiyor.

Kamu yönetimi (sözel veya ea bölümden) mezunu olarak, mühendislik YL yapman çok zor.
    Sibergüvenlik gibi genel bölümlere yönelebilirsin, 4 yıllık lisans mezunu olman yeter.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Ewet 

Hayır. Lisans olmadan yetkin olmaz.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Mühendislik ünvanı veren okulların çoğu yükseklisans da, en azından yakın müh. unvanı olmasını ister.
    Örneğin; yazılım müh <-> bilgisayar müh YL yapabilir, ikiside müh ünvanı var ve birçok ortak dersleri var.
    Aksi halde zaten YL ders aşamasında hiçbir dersi anlamazsın, geçemezsin, altyapının olması gerekiyor.

Kamu yönetimi (sözel veya ea bölümden) mezunu olarak, mühendislik YL yapman çok zor.
    Sibergüvenlik gibi genel bölümlere yönelebilirsin, 4 yıllık lisans mezunu olman yeter.

Bende dediginiz gibi biliyordum fakat alan dışı yüksek lisans için üniversitelerin yeterlilik sınavları oluyor 

diğer postlarda da görüldügü üzere alan dışı yapabiliyorsunuz belki ismi doğrudan müh. geçmez ama Sakaryada ünv deki gibi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği diye geçer 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Bende dediginiz gibi biliyordum fakat alan dışı yüksek lisans için üniversitelerin yeterlilik sınavları oluyor 

diğer postlarda da görüldügü üzere alan dışı yapabiliyorsunuz belki ismi doğrudan müh. geçmez ama Sakaryada ünv deki gibi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği diye geçer 

Bildiğim kadarıyla, yeterlilik sınavı; yabancı dil sınavı ve/veya yurtdışında benzer/aynı bölümü okumuş ama denklik alamamış öğrenciler için geçerli. Onlarda tezli yüksek lisans programlarında var diye biliyorum.

Yinede bir araştır ve YOK onayı var mı kontrol et. Yurtdışında parayı verip istediğin diplomayı alabildiğin okullar var ama YOK tarafından geçerliliği yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Ewet 

Parasını vereyim hocam, ön lisans bil. prog.  mezunuyum, bil. müh. e yükseltmek istiyorum nereye başvuracaz? Ahmet Yesevi dgs den güzel puan istiyor mq

next next next install
Toplam Hit: 2072 Toplam Mesaj: 30
yüksek lisans