folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yürüyüş Yaparak Kilo Vermek

Yürüyüş Yaparak Kilo Vermek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ben kilo almak için uğraşırken adam vermeye çalışıyor. 

Pikacu tarafından 18/Nis/16 18:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

bende göbek vardı bayaa, üç hafta çok takı bir şekilde çok az yemek yedim; yani gece yatağa girdiğimde karnım guruldayacak kadar. buna ek olarak da sürekli ama sürekli çıkıp yürüyüş yaptım. öyle hızlı vs değil kafama göre yaptım ama kendimi zorladım, "bacaklar ağrıyıncaya kadar eve dönmek yok" dedim çok kere :D sonuç; göbeğim fark edilir derecede indi ama hala tam anlamıyla gitmedi. şimdi şımarıp kendimi ödüllendirmeseydim daha da gitmiş olurdu :D

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Cal. in-cal. out bu kadar basit. Günlük aldıgın kalorinin hesabını tut(milyonlarda tel app var) fazlasını harca kilo verirsin.

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

hocam 85 kiloyuda 70 kilouuda 75 kiloyuda görmüş biri olarak ben sana bir kaç birşey tavsiye edicem

1.Herkesin metabolizma hızı aynı değişdir, önüne gelen diyeti yapma.

Git bi diyetisyene metabolizma hızını ölçtür, ona göre bir diyet verecektir sana.

2.Aç kalma.

Bu demek değil ki tıka basa doyur kendini. Vücudunun karbonhidratada ihtiyacı var, yağada. ara öğünler çok önemli. metabolizma hızını yüksek tutuyor. mesela 90kcal bi meyve yedin ama o metabolizma hızını arttırıdığı için senin o gün belki iki katını yakmanı sağlayacak.

Halk arasında faydalı karbonhidrat dedikleri tür var mesela. Yulaf vb. gibi. Bunlardan tüketmeye çalış. Yapılan bi araştırmaya göre günün 3 öğünü yoğurt yiyen bir insan diğerlerine göre %30 daha hızlı kilo vermiş. Yoğurt hem proteğin kaynağı hemde metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi var. Bunun dışında araöğünlerinde süt içebilirsin buda metabolizmayı hızlandırır ve proteğin kaynağıdır.

3. Spor yap.

Sporun kilo verdirdiği söylenir ama kesinlikle tek başına işe yarmaz(diyet tek başına bile olsa kesinlikle işe yarar)

Sporu şu yönde kullanabilirsin, birincisi kesinlikle sağlıklı yaşamak, kalp damar hastalığını önlemek, şeker,tansiyon kollesterolden korunmak için. Herkesin önceliği bence bu olmalıdır. İkincisi, sabah aç karnına yapılan sporun vücutta karbonhidrat olmadığından yağ yaktırdığı(sonraki yakılacak besin olan) söyleniyor. Akşam sporlarıda, akşam metabolizma hızını arttırmasından dolayı metabolizmanın durulduğu akşam saatlerinde bile yağ yakmana yarayacaktır.

4.Uyku

Kesinlikle 8 saat uykunu uyumalısın ve bu gece uykusu olmalı. 

5.Yaşam tarzı

Bence en önemlisi bu. Bu saydıklarımı yaşam tarzı haline getirmezsen 2 ay sonra eski haline geri dönersin.

Ama herşeyden önce işin erbablarına, yani diyetisyenlere ya da eğitmenlere gitmelisin. İşi ustasından öğrenmelisin.

Benim bildiklerim bunlar. Bu şekilde kilo vermiştim ben. Eğer yanlışım varsa daha profesyönel arkadaşlar beni düzeltsin, kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seref45
    seref45's avatar
    Erkek

Dostum merhaba iş yerinde devamlı bilgisayar başında oturduğum için durumumuz aynı gibi.Bende 105 kiloydum sıkı bir rejime girerek 79 kiloya düştüm .

Ekmek olayını zaten tamamen unut.Sabahları kesinlikle simit puaça börek kek falan bunları çıkar aklından.pirinç pilavı kızartma uzak dur.

Örnek sabahları zeytin peynir haşlanmış yumurta bunları tüket ama ekmek yeme.Öğlenleri çorba salata yoğurt aban gitsin. Haftada bir kendine ayır mesela pazarları abartmamak kaydıyla dürüm döner falan yeteri kadar ye.

Benimki kendimden ibaret örnekti dostum tabiki bi diyetisyenden yardım alırsan bünyene göre sana deste olacaktır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Çok kısa net söyleyeceğim, 1 dakika içinde 116 adım ve üstü adım atarak yürüyebilirsen, yürüyerek kilo verirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

tabiki uzman değilim bir şey değilim sadece bir damacanaya çok yakınmiktarda kilo vermiş biri olarak;

bence en etkili uygulamalar yatmadan 5 saat öncesinde en son yemeğini yemek ,şekeri,tuzu,unu ve ekmeği hayatından çıkarıp suyu bol almak,üstüne her gün yatmadan önce  yeşilçay bir ayda 3-4 kilo gider kanımca.

3 haneli kilodan 2 haneli kiloya geçmek en sevindiricisi :) 

Ayrıca zamanınız varsa P90x gibi programları araştırabilirsiniz ilerde.

mt93 tarafından 19/Nis/16 00:53 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Aksamlari  limonlu pul biberli yoğurt 

Öğünler az ve günde ortalama 6 öğüne çıkar 

Ekmek pirinç plavi makarna şeker tuz yağlı yemekler kızartmalar vs çıkar hayatından ama çeşit ye hertürlü sebze meyve ve et ye zayiflayacam diye kendini öldürme 

Kendini fazla kasma yürü bi zaman sonra biraz koşarsın yavaş yavaş hersey 20 senenin kilosu 2 ayda verilmez yavaş ve sağlıklı zayıfla 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı

Çok kısa net söyleyeceğim, 1 dakika içinde 116 adım ve üstü adım atarak yürüyebilirsen, yürüyerek kilo verirsin.

Çok mantıklı fakat kaynak?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

önerilerinizi dikkate alacağım müridler sağolun :)