folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Zamları Nasıl Ödiycek Bu Millet

Zamları Nasıl Ödiycek Bu Millet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

bulanik bunu yazdı:
    -----------------------------
    parası olan böyle konuşur parası olmayanda cebine bakarak konuşur.

Ben babam doktor avukat vb... bişey değil.

10 yılı aşkındır geçici işçi... Aile başka hiçbir ek gelir yoktur. Sadece babama ait bir daire ve 2002 model bir mitsubishi Carisma sedan arabası vardır. Daire 3 odalı ama bize geniş geliyor. Bunuda belirteyim.

Allah'a şükür altın-üstü durumda yaşamaktayız. Ve çocukluğumdan beri bu kadar hoş bir yaşam sürdüğümüzü hatırlamıyorum. Aldığı maaşı merak ediyosan temmuz maaş bodrosu 1,505 ytl'dir... O ay ki yaptığı mesai'lerde maaşa dahildir.

Allah bu şekilde yaşayabilmemizi sağlayanlardan razı olsun :) Yani bolluk içinde yaşıyoruz bile diyebilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Enerji sorunu artık evrensel bir sorundur.

Yer yüzündeki petrol kaynaklarının tükenmesi ve elektrikle kullanılan araç gerecin artması sonucunda bu türden enerji kaynaklarında bir fiyat artımı söz konusu olmuştur. Bunun haberlerini ispanya portekiz fransa gibi avrupa ülkelerindeki boykotlardan da anlayabiliyoruz. Söz konusu tır şoförleri tarafından isyanlar bile çıkarmıştır. Sırf bu yüzden amerikada çok sayıda önemli banka iflas etmiştir...

Bunun yanında dünyada gıda sorunuda çok büyük tehlike yaratmıştır.

Yalnız bu sorundan bizim ülkemiz pek fazla etkilenmemiştir. Belkide ülkemiz en ucuz ve bereketli ramazanını geçirmektedir. Bunu pazar fiyatlarından anlayabiliriz.

Aksine GAP sayesinden urfa kesimindeki çiftçimizin yüzü gülmüştür (bunu fakültede tanıştığım bir urfalı çocuktan öğrendim. Eskinden ürün alamıyorduk diyordu. Bu yıl ise yağmur yağmamasına rağmen gerçekten çok bereketli bir sezon geçirdiklerini söyledi).

oh oh ii oldu Allah artırsın mı demek istiosun :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

bulanik bunu yazdı:
    parası olan böyle konuşur parası olmayanda cebine bakarak konuşur.

Ben babam doktor avukat vb... bişey değil.

10 yılı aşkındır geçici işçi... Aile başka hiçbir ek gelir yoktur. Sadece babama ait bir daire ve 2002 model bir mitsubishi Carisma sedan arabası vardır. Daire 3 odalı ama bize geniş geliyor. Bunuda belirteyim.

Allah'a şükür altın-üstü durumda yaşamaktayız. Ve çocukluğumdan beri bu kadar hoş bir yaşam sürdüğümüzü hatırlamıyorum. Aldığı maaşı merak ediyosan temmuz maaş bodrosu 1,505 ytl'dir... O ay ki yaptığı mesai'lerde maaşa dahildir.

Allah bu şekilde yaşayabilmemizi sağlayanlardan razı olsun :) Yani bolluk içinde yaşıyoruz bile diyebilirim.

Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyor Peygamber.  hani akp dini acıtasyonlarla insanları kandırıyor ya  bi acıtasyonda benden ama gerçek yaratıcının sözünü iade edeyim. Malda mülkte Allahındır. tayyip soyguncunun teki. bu zamlarla kul hakkı yediğini düşünüyorum. dini yönden iyi anladığını öne sürerek Allah herne günahınızla gelirseniz gelin kul hakkıyla karşıma gelmeyin diyor.  Kimse sesini çıkarmazsa, 1 Mayısta İşçinin (Amerikan uşaklarının isteğiyle) sesini susturursa daha çok zam gelecek demektir. kademeli otomatik zam artıyor bu fitneyi uyandırana lanet olsun.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:
    hacılar 96 bin kişi daha artı işsizler kriz geliyor daha da çoka rtacak şu 1 yıl içinde iş bulmaya bakın yokda bk bulursunuz :)
    Hocam neyine kriz geliyor?

İktidar olan partiye kapatma davası açılıyor, ergenekon gibi çok kompleks bir kavram üzerinde tartışılıyor... Bunlarda yetmiyor komşu savaşa giriyor.! Amerikan borsası alt üst oluyor.! Amerikanın en köklü bankaları iflas ediyor:

Sonuç? Türkiye sapasağlam ayakta...

Sence bu olaylar önceki yönetimde yaşansa ne olurdu?

Artık yok öyle anayasa kitabının atılmasıyla krizin oluşması gibi bi dalga :) Sağlam yoldayız biz; sen daha krizi çok beklersin.

Bunlar ne ki biz neleri gördük

erbakan ve tayfası trilyon caldı

dev depremlerin altından kalktık

yalnız bu ülke AKP gibi facia görmedi

ayrıca sen Akpden  tayyıpden daha tayyipcisin bazen düşün .......

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek
     Sende aynı yöntemi kullan kaçak elektrik kullananlara karışmadıklarına göre sende kaçak kullan çok fazla bi yaptırımı yok kışında bol bol elektrikli soba yakarsın odun kömürden tasarruf .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    Hayvan baban bunlar haricinde AKPden kaç para aldı?
    Ailenden kimler AKP sayesinde işe girdi?
    gibi sorulara cevap vermen gerekir. Ha tabi senin cevabın yok öyle birşey olacak, takıl sen.

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    zamlar  %47yi geçmese sorun olmazdı ses çıkmazdı da %57 olmuş elektriğe

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxDreameR
    MaxDreameR's avatar
    Erkek
    yaw walla bu elektrk fln öyle %50 %70 zamlanıoda zaten belirli bir kw/s geçince 2x yazıyordu o yüzden feci girio =/ geçen sene 90 100 geliodu geçen ayki fatura 180 di elektrk bu kışın 250 elektrk 250 de dogal gaz bekliyorum :) süper valla ... hep pozitif poizitf bakıyoruzda pozitif bakıcak bir şey kalmadı sanrm artık...

" ' "
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

yaw su hükümeti savununan alayi insanin akli dengesinden süphe etmeye basladim!? görür kör olmayin bukadar..

bak yil basindan beri yarisindan fazlasi kadar artti mi artti.. amk satmadigi yer kalmadi topragimin üstünde EPDK (elektrik Piyasasi Düzenleme Kurulu) yi de özellestirildikten sonra ben bi belirleyecem koduumun elektriginin parasini, elin oglu belirleyecek tabi..

yakinda su faturasini falanda kol gibi dayarlar.. nehirlerimiz de özellestiriliyordu ya hani...

firsat bulsalar memleketimin havasini da satacaklar özellestirecekler, aldigimiz her nefese para ödeceyez amk!

az durun daha yapsinlar yapacaklarini ellemeyin, anca öyle akillanir bu millet..

choosing my confessions...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hacılar hissetmiyor olabilir bazılarınız yaşı daha büyük olanlar ve aktif olarakçalışanlar biliyorlar piyasa çok durgun iş yok işsizlik artıyor + zam geliyor bunların üzerine bilindiği üzere Dünyanın en büyük barsoları newyork ve londra borsalarıdır New york daki durum bizi etkiler

Sen bakma çıkıp açıklama yapıyolar birşey yok felan filan halkı telaşa sokmak istemiyorlar hiç son 6 aydır tayipin ağızından enflasyonu şukadar düşündürdük bilmem ne yaptık parayla ilgili 1 tane konuşma gösteremzsiniz ama önceden her konuşmasında dile getiriyordu? şimdi sağa sola sataşıyor güncdemi değişmeye çalışıyor..

beyler kendinize gelin durum hiç açıcı değil size tavsiyem çok sıkı tasarruf yapın beyler. Ben küçüğüm felan ben bilmem babamdan parayı alıyorum demeyin 1. etkilenecek kişi babanız zora düşünce o tasarrufun katkısını anlayacaksınız. 

Ha bu ara sen bilmezsin demeyin 3 Ay önce 1 milyarlık altın yatırımı yaptım dün sırf %10 karla kapattım yani 1 günde 100 YTl kazandım :) paradan anlayacaksınız beyler :))

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 4408 Toplam Mesaj: 38