10 Bin Tl Nin Yillik Faizi Nekadar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

her bankanın hesap makinası var ordan hesaplatabilirsin

https://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/vadeli-mevduat-hesaplama.aspx

birde 10 yıl faiz sakat iş. hadi yıllık desen iyi  neden sakat seneye %20 faiz olsa sen paranı %12 den kitlersin. gerçi düşmeye karşı korumuş olursun ama bu ülkede düşmez . 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Sığır pipileri faizle zengin mi oluyorsunuz siz yine ? 

Mevduat faizi paranın, enflasyon karşısında değerini korumak için bir araçtır. Çok düşük bir düzeyde de reel faizi vardır. 

Reel faiz = Mevduat faizi - Enflasyon oranı

Tabiki de TUİK enflasyon verisi yalan dolan. Reel faiz eksi çıkar bizim ülkede ben size diyeyim. Para faiz de bile değer kaybediyor, işte öyle bir ekonomi. 

Malda kalın. Petrol,  gümüş, platin, altın.. 

Enflasyonist dönemlerde bu tarz bir tavır takınırsanız kardasınız sayın sığır pipileri.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

daha yolun başındasın söyleyim hemen faiz haramdır. faizle iş yapan hiçkimse görmedim işi doğru gitsin. faizle gelen mal bi şekilde çıkar senden bunun birçok örneği var.

bankalar?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Devlet bile parayı bir kaç gün geç yatırıp parayı işletiyor sonra sizlere veriyor.

Müslüman geçinen bankalar ismine farklı bir şey diyip yine millete faiz veriyor.

falanlar filanlar.

10000 tl için bankadan bankaya göre değişsede aşağı yukarı 1000 TL civarı bırakır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

daha yolun başındasın söyleyim hemen faiz haramdır. faizle iş yapan hiçkimse görmedim işi doğru gitsin. faizle gelen mal bi şekilde çıkar senden bunun birçok örneği var.

bankalar?

vurdu gol oldu....

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

şuan en iyi kazanç çiftlikbankta diyolla :D

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

bankalar?

bu dünyada hadi bişey görünmüyo tüm bankalarda işler yolunda ama bide ahiret boyutu var. orda pişman olup geri dönüş falan bişey olmayacak. 

@italyan sende oku.

iki dakikanızı ayırında google babaya bi faiz günahı diye aratın çıkanları bi okuyun. benden söylemesi.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lich
    Lich's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ripple al sat yaparak daha çok kazanırsın.

o(╥﹏╥)o 卐 ㏒ 卐
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

bankalar?

bu dünyada hadi bişey görünmüyo tüm bankalarda işler yolunda ama bide ahiret boyutu var. orda pişman olup geri dönüş falan bişey olmayacak. 

@italyan sende oku.

iki dakikanızı ayırında google babaya bi faiz günahı diye aratın çıkanları bi okuyun. benden söylemesi.

faiz = senin paranın karı yani haram olan bişi yok haram olan senin alınterinle kazan madığın şeydir. 1 ay çalış para kazan lindeki parayı bankaya yatır banka senin paranı işletip senin 2 ayılık paranı kazanır sana senin parandan kazandığı kardan 10 da 1 ini verir sende faiz aldığın için cehennemde yanacaksın . 

Yada şöyle anatayım ben senden borçpara aldım 100 birim bu para ile arsa alıyorum arsaya binayı dikip satıyorum sana 150 birim veriyorum bu faizmi değil parayı değerlendirme 

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

@italyan sende oku.

Faiz günahtır veya değildir demiyorum. İslamın kuralı kaidesi nette dolu.neyse o.

Bu sistemde kullandığın paranın , eskiden olduuğu gibi bir karşılığı yok. Yaratılan para tamamen borc ve faiz üzerine kurulu bir sistemin ürünü. Ben diyorum sidikli su ile abdest alıyorsunuz. Sen diyorsun abdestsiz olmaz.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 13320 Toplam Mesaj: 101
faiiz