10 Bin Tl Nin Yillik Faizi Nekadar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

daha yolun başındasın söyleyim hemen faiz haramdır. faizle iş yapan hiçkimse görmedim işi doğru gitsin. faizle gelen mal bi şekilde çıkar senden bunun birçok örneği var.

bankalar?

bu dünyada hadi bişey görünmüyo tüm bankalarda işler yolunda ama bide ahiret boyutu var. orda pişman olup geri dönüş falan bişey olmayacak. 

@italyan sende oku.

iki dakikanızı ayırında google babaya bi faiz günahı diye aratın çıkanları bi okuyun. benden söylemesi.

Gerisini okumadan faiz nedir ne değildir tefecilik nedir ne değildir basit bir örnekle anlatayım.

Bugün arkadaşın biri geldi ve 20 tl aldı senden. Sen bu 20 tl ile 1 tane tavuk almayı planlıyordun ancak arkadaşın için erteleme kararı aldın. 1 yıl sonra ödeyebileceğini söyledi sende eyvallah dedin.

1 yıl geçti arkadaşın geldi sana 20 tl verdi. Ama şuan tavuk fiyatları 25 tl oldu. Yalnız tavuk değil yumurta süt herşey %25 arttı.

Şimdi adam 10 sene sonra getirseydi ve tavuk 200 tl olsaydı ne olacaktı? işte bu bankaların sana verdiği faiz bu kaybı azaltmak için aldığın para. Zira bankaya yatırdığın parayla asla kâr elde edemezsin. Bu oran enflasyondan hep düşük olur.

Ama adam dara düştü 20 tl istedi yarın getirecem diyor sende kardeş yarın getir sıkıntı yok ama 30 alırım diyorsun buyur bu da tefecilik. İlla haram edeceksen bunu et bari mümin.

Amk bir boku da okuyup doğru anlayan müminle karşılaşmak çok zor. Hep kafalarına vura vura öğretmişler bir şeyleri illa vura vura anlatcan. Azcık düşüneyim yok beyni yorulur diye korkuyor adam.

HE birde katılım bankalarının da çok pis insan seviyorlar. Açıklamalar da süper. Mesela araba kredisi alıyorsun adam diyor ki biz faiz almıyoruz kâr payı bu diyor. Vay amk ya hiç aklıma gelmemişti bu müthiş fikir. Nasıl kar payı diyorsun. Diyor ki ben sana parayı vermiyorum arabayı alıyorum sana satıyorum. E amk adamı diğer banka sana direk para mı veriyor aynı şekilde o da senden alacağın arabayı göstermeni ipoteklemeni istiyor. O da seninle aynı oranda "KÂR PAYI" alıyor. Ama bizim müminler günah benden çıksında yalana ben inanayım istiyor ya peki inandım o zaman diyor ve günahı iteliyor artık bankaya aklınca.

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı

Aşağıdaki tablo ile ilgilinirsen detayları konuşabiliriz.Faiz değildir. yatırım karşılığı kazançtır.Sözleşme ile yatırıma başlanır.Sözleşme imzalam tarihi ile bakiye işlemeye başlar 15 gün içerisinde ödeme yapılmadığı taktirde sözleşme tek taraflı iptal edilir.15 Günlük ücret kazanç ödenmez. 15 günlük cayma hakkını müşterilerimizin lehine çevirmeye çalıştık.4 Senelik sözleşme yapılmaktadır. 4Sene den önce cayma bedeli kesintisi yapılacaktır. Diğer detayları ilgilenirsen konuşabiliriz.Ponzi veya benzeri bir sistem değil . Anadoluda doğu karadenizde çiftçilere yatırım yapıyoruz arazilerimizi değerlendiriyoruz. Kazancımız komisyon(banka , kağıt , avukat , yol , iletişim masrafları da bu komisyon içerisinde) . Bu yüzden Komisyon oranımız sabit ve %10 .

10.000 TL Yatırım için => 10.000 => aylık 400 (-40 (komisyon) = 360) X 12  => Yıllık 4.320 X 4 => 17.280(En yüksek banka faizi ile 15.372 )

20.000 TL Yatırım için => 20.000 => aylık 800 (-80 (komisyon) = 720) X 12  => Yıllık 8.640 X 4 => 34.560 (En yüksek banka faizi ile 30.744 )

50.000 TL Yatırım için => 50.000 => aylık 2000 (-200 (komisyon) = 1800) X 12  => Yıllık 21.6000 X 4 => 86.400 (En yüksek banka faizi ile 76.856 )

100.000 TL Yatırım için => 100.000 => aylık 4000 (-400 (komisyon) = 3600) X 12  => Yıllık 43.200 X 4 => 172.800(En yüksek banka faizi ile 148.000 )

Açık açık ben dolandırıcıyım demişsin sen. Hacı yaptığın işin yasal kısmını anlatsana hele?

Banka değilsen nasıl para veriyorsun?
    Şirketsen nasıl bir sözleşme imzalıyorsun?
    Bu şekilde paraya para katma vaadi sallayamazsın ortalarda buna ponzi denir buna saadet zinciri denir dolandırıcılık denir.

Göster bi vergi levhanı, açıkla bir ciroları, koy defterleri ortaya bir bakalım ponzi değilsen. Ortaklık alan herkese faizden yüksek kesin kazanç vaadediyorsun ki bu net saadet zinciridir.

Hacım böyle ulu orta laf atmışın bence sen bu yazdıklarını editle birileri görmeden de savcılık yollarında gezme sonra. Bu şekilde insanlardan para toplayamazsın :)

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

#çareBitcoin

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı

Aşağıdaki tablo ile ilgilinirsen detayları konuşabiliriz.Faiz değildir. yatırım karşılığı kazançtır.Sözleşme ile yatırıma başlanır.Sözleşme imzalam tarihi ile bakiye işlemeye başlar 15 gün içerisinde ödeme yapılmadığı taktirde sözleşme tek taraflı iptal edilir.15 Günlük ücret kazanç ödenmez. 15 günlük cayma hakkını müşterilerimizin lehine çevirmeye çalıştık.4 Senelik sözleşme yapılmaktadır. 4Sene den önce cayma bedeli kesintisi yapılacaktır. Diğer detayları ilgilenirsen konuşabiliriz.Ponzi veya benzeri bir sistem değil . Anadoluda doğu karadenizde çiftçilere yatırım yapıyoruz arazilerimizi değerlendiriyoruz. Kazancımız komisyon(banka , kağıt , avukat , yol , iletişim masrafları da bu komisyon içerisinde) . Bu yüzden Komisyon oranımız sabit ve %10 .

10.000 TL Yatırım için => 10.000 => aylık 400 (-40 (komisyon) = 360) X 12  => Yıllık 4.320 X 4 => 17.280(En yüksek banka faizi ile 15.372 )

20.000 TL Yatırım için => 20.000 => aylık 800 (-80 (komisyon) = 720) X 12  => Yıllık 8.640 X 4 => 34.560 (En yüksek banka faizi ile 30.744 )

50.000 TL Yatırım için => 50.000 => aylık 2000 (-200 (komisyon) = 1800) X 12  => Yıllık 21.6000 X 4 => 86.400 (En yüksek banka faizi ile 76.856 )

100.000 TL Yatırım için => 100.000 => aylık 4000 (-400 (komisyon) = 3600) X 12  => Yıllık 43.200 X 4 => 172.800(En yüksek banka faizi ile 148.000 )

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Reel faiz diye bir olay var, lan şu şöyle bu böyle diye ekonomik şiveyle bir sunum edasında yazmayacağım çok sıkıcı, 10 bin papelin var ve sen o parayla 1 yılda kar etmek istiyorsan altın yada dolar gibi bir şeyler alman gerekir, ya da bir yatırım yapıp batmaman gerekir. reel faiz yani senin şuanki 10 bin papelin 1 sene sonra 11 bin papel yazsada o aslında 10 bin papel dir. çünkü geçen sene o parayla yapabileceğin alımı 1 sene sonra aynı birimde yapamayacaksın. faizde bile değer kaybetmek dedikleri işte. bu arada haram helal olayıda dönmüş.  faize yatırma dolar al euro al diyen hoca bile duydum. 10 kişi var dokuzu faizi doğrudan yada dolaylı yoldan kullanıyor. 1 kişi faiz haram diye tl yi alıp saklıyor. sana haram diye öğreten adam passata biniyor evinde et yiyor adamım aç gözünü. herkez yapıyor diye bizdemi yapalım? mesele bu değil. din sana bu iş haram demese yapacakmıydın yapmayacakmıydın bu sorunun cevabını verebilmek önemli. afrika aleyhimizde delil olarak kullanılacak.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Faiz ile kar elde edilmez falan demişsiniz. Yok oyle bişey....  Kârda elde edersin , zararada girebilirsin. Aha formülü , aha orneği. 

Enflasyon oranı %25 , Faiz oranı %20 olunca ne oluyor oturup hesaplayın bakalım.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Valla eklememişimde @network için @mod un bence bir inceleme başlatması gerekiyor.

Ortada satılan bir şey yok adam açık açık para toplama demiş.

Varsa başka yönetici çağırma şekli bilen yazsın gençlik

Anıl
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı
    Turania bunu yazdı
    network bunu yazdı

20.000 TL'ye her ay net 720 TL mi verdiğinizi söylüyorsunuz? :)

evet 4 sene yani 48 ay boyunca her ay 720 TL ödeme yapıyoruz . 

4 sene kalmak zorunluluğu mu var? aksi takdirde içerdeki 20.000 TL'yi mi yalan ediyorsunuz?

Turania tarafından 12/Oca/18 13:06 tarihinde düzenlenmiştir

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı

Herkese merhaba arkadaşlar, kanalıma hoşgeldiniz. Bugün sizlerle ponzi challenge yapacağız..

Hocam şaka bir yana bu çiftlik bankın ilk kuruluşunda ortaya atılan şey değil mi?

FAA - Sıkça Cevaplanan Cevaplar

Cevap: Hayır biz çiftlik bank gibi değiliz. Öyle olsa şimdiye kadar bir sürü dava vs olurdu.

Soru: Çiftlik bank kadar hızlı yayılmayarak, site kurmayarak bunun yerine el altından bu şekilde üye toplanan bir sistem çiftlik bank gibi göze batmayarak daha uzun süre ayakta kalabilir.

---

Diğer mesajlarda bunun ponzi olmadığı ve vergi levhası resmi evrakları olduğunu yazmışsınız. Burada gelin oturun konuşalım diyeceğinize açık açık şöyle şöyle yatırımlarımız var, vergi levhamız ofisimiz burada. İnternet sitemiz bu. Yaptığımız işler bu deseniz; bu kadar karlı olduğundan bahsettiğiniz bir işe girmek isteyenler daha çok olur. Aylık haftalık raporlarımız mevcut demişsin. Onları paylaşıp güven oluşturulabilir. İnsanlar da inceler bakar mantıklı gelen katılır.

Ben (veya başkası) şu an 50K yatırım yapmayı düşünen biri olarak "50bin'e yılda 21600 veriyoruz,detayları sonra anlatırım" diyen birisine nasıl güvenelim? 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    network bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı
    network bunu yazdı

Açık açık ben dolandırıcıyım demişsin sen. Hacı yaptığın işin yasal kısmını anlatsana hele?

Banka değilsen nasıl para veriyorsun?
    Şirketsen nasıl bir sözleşme imzalıyorsun?
    Bu şekilde paraya para katma vaadi sallayamazsın ortalarda buna ponzi denir buna saadet zinciri denir dolandırıcılık denir.

Göster bi vergi levhanı, açıkla bir ciroları, koy defterleri ortaya bir bakalım ponzi değilsen. Ortaklık alan herkese faizden yüksek kesin kazanç vaadediyorsun ki bu net saadet zinciridir.

Hacım böyle ulu orta laf atmışın bence sen bu yazdıklarını editle birileri görmeden de savcılık yollarında gezme sonra. Bu şekilde insanlardan para toplayamazsın :)

dolandırıcı demen senin dolandırıcılık hakkında master yaptığını çevrende herkesi öyle gördüğünü gösterir. 

Bir insanı itham etmeden önce nedir nedir değildir bakmalısın . Şeref yoksunu iftiracı olmaktan vazgeçmek istemiyorsun ama ... 

vergi levham seni ilgilendirmez . Gelirsin ofisime görürsün . cirolarım seni hiç ilgilendirmez borsaya açılmış bir firma değil bu ticari sırdır bu ! bunları sormakla hiçbir şeyden anlamayıp insanlara çamur atmak için boş beleş biri olduğun belli . 

Mesela söleşmemi sor , vergi numaramı sor , ofis adresini sor . Tamam ama sana ne benim ciromdan muhasememden ! 

Neden bu kadar gocundun ? Beni kendin gibi dolandırı gördün de rakip mi sandın ?? 

Beynin alacaksa çok kısa naltayım . 

senin gibi büyük baş hayvanlara yatırım yapıyoruz , farklı yollardan ( süt , et ve süt ürünleri) satış ağımız olduğu için satıştaki kardan pay veriliyor . 

meralarımız mevcut , değerlendiriyoruz , saman , ağaç ( ıhlamur , ceviz , fındık ) arsalarımız fatsa , niksar , terme , artvinde mevcut . Gel ofise tapularınıda göstereyim faaliyetlerinide ;) Ama yine diyorum benim muhasebeb kitabım cirom seni ilgilendirmez ! Birini kötüleyeceksen sorman gerekenleri bilmelisin embesillik etmemelisin hele hele hakaret ve iftira hiç etmemelisin . 

Yazdığın ağır uslubun karşılığı budur . Umarım azıcıkta olsa aydınlanmışsındır birşeyler anlamışsındır . Yine diyorum çoook merak ediyorsan gel ofisimize . Tuzla ve beykozdayız . 

Ponzi nedir bilmiyorsun sanırım ? onuda kısaca anlatım anlarsan , alttan (sonradan ) sisteme para yatıranların paralarını üsttekilere ( daha önce girenlere) faiz olarak ödeyen bir piramit sistemidir , aslı ponzi oyunundan çıkmıştır. Türkiyede saadet zinciri denir. Örnek : çiftlik bank , titan , turcoin , hipper. 

Bizim sistemimizle alakası yok ;) 

bu kadar bilgi yeter sana ... şimdi iki sokak ötede oyna . 

Evet bende onu dicektim ben dolandırıcı olduğumdan dolayı şimdi alt yapı yapıyorum sayende ki senden kazandığım primle kendime yeni keko müşteriler bulacam. Hatta bak yazıyorlar özelden parayı nereye atıyoruz diye.

Ben bir hayvanım ve hiç gocunmadım. Ama diğer hakeretlerini al götüne sok diyorum güzel kardeşim.

Açık açık yazmışım nasıl oluyor yaz anlat hele eklemişim sonra da demişim açık bir şekilde "Bu şekilde paraya para katma vaadi sallayamazsın ortalarda buna ponzi denir buna saadet zinciri denir dolandırıcılık denir." demişim. 

Yine okuduklarından anlamadığın kadarıyla ponzi denir saadet denir dolandırıcılık denir demişim tabi bundan da çıkarım yapamamışsın.

Sizin bir sisteminiz varsa buyur burada yaz konuşalım 

ama "Gel bak 10 ver 12 vercem" diye oltalama yapma. bende buna saldırdım açık açık oltalama yapıyorsun değilse açıkla.

Vergi Levhanı görmeyim de vergi numaranı görsem nolcak? Ciro zaten lehvanda yazmak zorunda bunu da oturduğun o koltuğun arkasına görülecek şekilde asmak zorundasın. Muhasebe defterini sormadım cirolarını sordum yani yıllık değişimlerini. Yazmışsın 200 bine bilmemne veriyoruz bakalım vergilendirilmiş hiç 200bin in olmuş mu?

Anıl
Toplam Hit: 13317 Toplam Mesaj: 101
faiiz