10 Bin Tl Nin Yillik Faizi Nekadar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Faiz bir kazanç değildir. Paranın kaybettiği değerinin telafisidir. 

1milyon lira olsun hesabinizda, 10 sene boyunca faizini yeyin anaparasi kalsin, 10 sene sonra 1 milyonun değeri bugünün kaçta kaçı olacak sizce? 

Mesela 1milyona aldığınız evi 10 sene sonra 1 milyona alabilecek misiniz? 

Yani neymiş, paranın zaman değerliymiş. Yoksa bankaya 1milyon verip para kazanmiyosun. 

Tatlı ve tuzlu su müslümanlari için de soyleyim, diyanet işleri başkanlığının parasi da bankada faizde. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Kaan mürid haklı. Ek olarak İslam'da faiz haramdırdaki kasıt tefecilik. Ben sana bugün 5 lira veriyorum yarın bana 10 lira ödeyeceksin gibi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ltc al 5 ay sonra 50bin lira olsun garanti. daha altı olmaz üstü açık.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    flybatwin bunu yazdı

En yüksek faizi sanırım ing bank veriyor 10 bin tl biriktirsem 10 yıllık faizi nekadar olur arkadaşlar

Soyle diyeyim tl yi faize koysanda 1 yilin sonunda paran erir. Sebebi kagit parcasi olmasi ve icinin bos olmasi.

dolar bazli faiz yapmadikca paran erir.

cunku yilin basindaki dolar tl endexi ile yilin sonundaki degere bakarsan ortalama tum faiz getirisi gittigi gibi iceri atiyor. 

Ornek hesaplama 

01 ocak 2017 dolar tl = 2.xx 

10.000 tl = 3.300 usd max degerden

faiz getirisi 1200 tl 1 yilin sonunda olucam

01 ocak 2018 dolar tl = 3.80

10.000 tl = 2630 usd hoppa gote girdi 700 usd hic daha oynamadan

plus 1200 tl = 315 usd

yilin sonu faiz plus ana para.

11200 tl = 2630 plus 315 = 2945 usd

anam -355 usd haramada girerek kar ettim. Kar nerede dersen sana giren kisimda bedavadan kisinin turkiyedeki sistemde kendini etliye sutluye karistirmadan siktirmesi.

welcome to Turkey. 

Kufurleri gormeyin onlar kufur degil durum ifade terimleri

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@Kaan mürid haklı. Ek olarak İslam'da faiz haramdırdaki kasıt tefecilik. Ben sana bugün 5 lira veriyorum yarın bana 10 lira ödeyeceksin gibi.

Kafanıza göre dine update getirmeyin kardeşim. Bir insan bir haramı işlese kafir olmaz lakin onu inkar etse kafir olur Allah muhafaza. Faiz haramdır. Diyanet yatırıyorsa onlarda haramzadedir. Bankalardan çektiğimiz kredi, ödediğimiz vade farklarıda haramdır. Haramı işlemekle haramı inkar farklı şeylerdir dikkat edelim. 

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kafanıza göre dine update getirmeyin kardeşim. Bir insan bir haramı işlese kafir olmaz lakin onu inkar etse kafir olur Allah muhafaza. Faiz haramdır. Diyanet yatırıyorsa onlarda haramzadedir. Bankalardan çektiğimiz kredi, ödediğimiz vade farklarıda haramdır. Haramı işlemekle haramı inkar farklı şeylerdir dikkat edelim. 

İSLAMDA GEÇEN FAİZ TEFECİLİKTİR. 

O dönemde bankacılık olsaydı zaten ayrımını görürdün , anlamak için okuyun bazı şeyleri.  

faiz ile tefecilik arasındaki farkın ne olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım ? 

2 adet faiz vardır  paranın değer kaybına karşılık gelen faiz ( bankaların ki ) 

verdiğinin 2 katını isteyen faiz yani telecilik.

bankadan çektiğiniz krediler , vade farkları  hiç biri haram felan değildir , inanmayın böyle insanlara şu konuyu da buraya getirenler utansın. ateist olmasam dinden imandan soğurdum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Adamın daha 10k parası yok arkadaşlar başka konulara çoktan geçmiş bile :) 10k para en iyi gazinoda yenir Hocam faiz haram

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

Bu adam tavsiye veriyorsa kazanç vardır :) sokayım faize. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

O zaman sana şöyle bir soru sorayım.

Senden borç para istedim, senin de 1 tane tüm altının var. Bana dedin ki Kaan kardeş al bu tüm altını, bana tüm altın olarak geri ver.

Bozdurdum bugün 1000liraya, harcadım parayı.

5 ay sonra 1200lira oldu. Gittim 1200 liraya aldım ve sana tüm altın geri verdim.

Şimdi sen haram mı yiyosun?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

ripple'dan cekip ltc'yemi basim hocam ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 13200 Toplam Mesaj: 101
faiiz