2015 Ekonomisi ? Krizmi Değilmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

3 sene önce domatesin 3 kilosu 1 lira, biberin 3 kilosu 1 lira, patlicanin 3 kilosunu 1 liraya almayani pazardan kovuyorlardi.. mk bu secimlerde mi cikiyor bu kriz bitek.. hep secimleri mi bulursunuz.. ortalikta bi pahallilik söz konusu var, ama niye secimler :) ülkenin basina chp gelse dahami iyi olacak ? yoo daha da bok olacak, bu sefer götü bir daha toparlayamaz hala gelecek.. 

chp gelse daha iyi mi olacak diyorsun sanki chp daha önce yıllardır tek başına iktidar olduda daha kötü olacak diyorsun

lan adamlar 220 milyar dolar kara para akladılar lan $220 milyar alooo

dünyada hiçbir hükümet böyle bir vurgun yapmamıştır göstere göstere

adamlar $1 milyar dolar yardım ederken müttefiğine akla karayı seçiyorlar

bu ülkede hergün her saniye kriz var

dünyanın hiçbi ülkesinde gıda fiyatı her dk değişmiyor

kriz yok diyebilmeniz için 5-10 sene önce etin mevyenin sebzenin fiyatı neyse 10 sene sonrada aynı olması lazım

muz cumhuriyetinde normal böyle olması

kısaca yemeyin aç kalın ölün diyor hükümet vatandaşına

chp hiç tek başına iktidara gelmedi mi? sabah sabah duyduğum en komik laftı herhalde :))) demek gelmedi :)))))

bu ülkenin bizzat yabancılar tarafından aklı başında insanların yönetmesini savunan biri olarak

bana illa bu ülkenin bir partisini savunduracan amk

chpye bok atıcam diye yapmadığınız yok bu kadar mı korkuyorsunuz chpden

sadece 25-50 arasında iktidar olmuşlar onunda ne bok olduğu belli değil

daha sonraki dönemlerdede toplam yarım yamalak 5 sene etmiyormuş iktidarları

koalisyonda bulunmuşlar genelde

ne oldu komikmi geldi şimdide )))))

http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

hocam benim siyasetle onla bunla işim olmaz. hiç bir zaman hiç bir partiyi körü körüne de desteklemem. şu an bile kimseyi desteklemiyorum. bana chp yi savunsan ne savunmasan ne?

ama chp hiç tek başına iktidara gelmedi demek te hakkaten komik. önce siyasi tarihi iyi bir oku. sağdan soldan yarım yamalak bilgilerle bi şeyleri savunma.

chp dönemi hariç bu ülkede tek parti iktidarları gayet olumlu işler yaptılar. bunu görmemek için kör olmak gerekir. ama ne zamanki koalisyon hükümetleri geldi olanlar oldu. yukarıda yazdığın şu kadarı götürdü bu kadarı götürdü, ya hiç mi mantığın almıyor o kadar götüren adam etrafına bi bak bakalım bunca yeniliği nasıl yapabilir?

sezarın hakkı sezara arkadaş kusura bakma. kılıçdaroğlu'ndan ne parti lideri olur ne de bir milletin vekili. bahçeli olmasa ve ülkücü hareketi adam gibi toparlayacak bir lider olsa mhp'nin başında, bugün ne akp yi ne chp yi ne de hdp yi konuşuyor olacaktık.

devletin asli görevi onlar zaten bütün hizmetleri yapmak zorunda

kendi cebinden mi veriyor parayı

vergi mükellefleri sayesinde yapılıyor hizmetler

hükümetlerin devleti yönetmesinin amacı o zaten vatandaşları temsilen yönetmek için vatandaş işiyle gücüyle uğraşıyor kendisinin yerine parti seçiyor yönetmek için

sezarın hakkı sezaraymış

kayıt dışı ekonomiyle yürüyen bi ülkede halen hükümetin icraatını savunuyorsun

bu hükümet bu ülkenin geleceğini bitirdi uzun senelere yayılan borçlara boğdu

savunmaya kalkma istersen

bence bu ülke kepenkleri kapatıp anahtarını bi avrupa ülkesine verse veya

51. devlet olarak amerikaya bağlansa daha hayrına olur bu ülkenin

at gözlüğünü çıkartmanı tavsiye ederim sana. kalıplaşmış düşünceleri taşıdığın müddetçe bu tür konular konuşulmaz seninle. yazdıklarımı idrak edemiyorsun daha. başka da bir şey söylemek istemiyorum ;)

o türbanlar takkeler çıkacak örümcek kafalardan hocam merak etme az kaldı )))))

daha yap işlet sahip ol peşkeş çek modelinden bi habersin

iki lafı bir araya getirip cümle kuramayan prompterdan yazı okuyan koltuğunda götü yosun tutmuş adamları savunuyorsun

benim kalıplaşmış bir düşüncem yok tam tersine bu ülkeyi yabancılar yönetmeli diyorum okumanda yokki...

açıklık getirmek açısından yazim.burdaki türbanlar takkeler çıkacak derken çıkar için, para için, taraf tutmak için takılanlardan bahsedio.biliorsunuz akp döneminde herkes allahçı oldu.daha önceden ateist olanlar dinci oldu.ne için para için.chp gelirse bunlar bu seferde solcu olacaklar

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

3 sene önce domatesin 3 kilosu 1 lira, biberin 3 kilosu 1 lira, patlicanin 3 kilosunu 1 liraya almayani pazardan kovuyorlardi.. mk bu secimlerde mi cikiyor bu kriz bitek.. hep secimleri mi bulursunuz.. ortalikta bi pahallilik söz konusu var, ama niye secimler :) ülkenin basina chp gelse dahami iyi olacak ? yoo daha da bok olacak, bu sefer götü bir daha toparlayamaz hala gelecek.. 

chp gelse daha iyi mi olacak diyorsun sanki chp daha önce yıllardır tek başına iktidar olduda daha kötü olacak diyorsun

lan adamlar 220 milyar dolar kara para akladılar lan $220 milyar alooo

dünyada hiçbir hükümet böyle bir vurgun yapmamıştır göstere göstere

adamlar $1 milyar dolar yardım ederken müttefiğine akla karayı seçiyorlar

bu ülkede hergün her saniye kriz var

dünyanın hiçbi ülkesinde gıda fiyatı her dk değişmiyor

kriz yok diyebilmeniz için 5-10 sene önce etin mevyenin sebzenin fiyatı neyse 10 sene sonrada aynı olması lazım

muz cumhuriyetinde normal böyle olması

kısaca yemeyin aç kalın ölün diyor hükümet vatandaşına

chp hiç tek başına iktidara gelmedi mi? sabah sabah duyduğum en komik laftı herhalde :))) demek gelmedi :)))))

bu ülkenin bizzat yabancılar tarafından aklı başında insanların yönetmesini savunan biri olarak

bana illa bu ülkenin bir partisini savunduracan amk

chpye bok atıcam diye yapmadığınız yok bu kadar mı korkuyorsunuz chpden

sadece 25-50 arasında iktidar olmuşlar onunda ne bok olduğu belli değil

daha sonraki dönemlerdede toplam yarım yamalak 5 sene etmiyormuş iktidarları

koalisyonda bulunmuşlar genelde

ne oldu komikmi geldi şimdide )))))

http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

hocam benim siyasetle onla bunla işim olmaz. hiç bir zaman hiç bir partiyi körü körüne de desteklemem. şu an bile kimseyi desteklemiyorum. bana chp yi savunsan ne savunmasan ne?

ama chp hiç tek başına iktidara gelmedi demek te hakkaten komik. önce siyasi tarihi iyi bir oku. sağdan soldan yarım yamalak bilgilerle bi şeyleri savunma.

chp dönemi hariç bu ülkede tek parti iktidarları gayet olumlu işler yaptılar. bunu görmemek için kör olmak gerekir. ama ne zamanki koalisyon hükümetleri geldi olanlar oldu. yukarıda yazdığın şu kadarı götürdü bu kadarı götürdü, ya hiç mi mantığın almıyor o kadar götüren adam etrafına bi bak bakalım bunca yeniliği nasıl yapabilir?

sezarın hakkı sezara arkadaş kusura bakma. kılıçdaroğlu'ndan ne parti lideri olur ne de bir milletin vekili. bahçeli olmasa ve ülkücü hareketi adam gibi toparlayacak bir lider olsa mhp'nin başında, bugün ne akp yi ne chp yi ne de hdp yi konuşuyor olacaktık.

devletin asli görevi onlar zaten bütün hizmetleri yapmak zorunda

kendi cebinden mi veriyor parayı

vergi mükellefleri sayesinde yapılıyor hizmetler

hükümetlerin devleti yönetmesinin amacı o zaten vatandaşları temsilen yönetmek için vatandaş işiyle gücüyle uğraşıyor kendisinin yerine parti seçiyor yönetmek için

sezarın hakkı sezaraymış

kayıt dışı ekonomiyle yürüyen bi ülkede halen hükümetin icraatını savunuyorsun

bu hükümet bu ülkenin geleceğini bitirdi uzun senelere yayılan borçlara boğdu

savunmaya kalkma istersen

bence bu ülke kepenkleri kapatıp anahtarını bi avrupa ülkesine verse veya

51. devlet olarak amerikaya bağlansa daha hayrına olur bu ülkenin

at gözlüğünü çıkartmanı tavsiye ederim sana. kalıplaşmış düşünceleri taşıdığın müddetçe bu tür konular konuşulmaz seninle. yazdıklarımı idrak edemiyorsun daha. başka da bir şey söylemek istemiyorum ;)

o türbanlar takkeler çıkacak örümcek kafalardan hocam merak etme az kaldı )))))

daha yap işlet sahip ol peşkeş çek modelinden bi habersin

iki lafı bir araya getirip cümle kuramayan prompterdan yazı okuyan koltuğunda götü yosun tutmuş adamları savunuyorsun

benim kalıplaşmış bir düşüncem yok tam tersine bu ülkeyi yabancılar yönetmeli diyorum okumanda yokki...

açıklık getirmek açısından yazim.burdaki türbanlar takkeler çıkacak derken çıkar için, para için, taraf tutmak için takılanlardan bahsedio.biliorsunuz akp döneminde herkes allahçı oldu.daha önceden ateist olanlar dinci oldu.ne için para için.chp gelirse bunlar bu seferde solcu olacaklar

dünün solcuları bugün Allahçı oldu televizyon gazete satın aldılar

yarın tam zıt bir parti gelince yine çark eder bu yobazlar

bu ülkenin dini imanı para 3 kuruş daha fazla ver sana taparlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

gerileme ama daha kriz değil kriz dönemleri farklı oluyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Ve akp diye adlanan iktidar halkı yabancılar yönetsin bizi dedirtebilecek kadar illallah ettirmiş.

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Ve akp diye adlanan iktidar halkı yabancılar yönetsin bizi dedirtebilecek kadar illallah ettirmiş.

o bu ülke için senelerdir olan düşüncem

evet yabancılar yönetse bu kadar çalamazlardı bu kadar kötü yönetemezlerdi

bu ülkeye bunlardan daha fazla kötülük yapamazlardı

zaten ihtiyaçları mı varda çalsınlar herşeyin üretim merkezi adamlar neden çalsın neyi çalsın

bırakalım bu işi yönetme işinide yabancılar yapsın

ülke bile yönetemeyen insanlara sahip bi ülke

nasıl vatan savunmuş toprak kurtarmış

insan gerçekten hayret ediyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    ...

üyelik tarihi ve bu konu başlığında ki ilk post tarihine bakılırsa bu adam ak bebelerden...
    kefili olan eski müridde ortalıkta takılan biri değil ve son giriş tarihi bu arkadaşa kefillik gönderdiği tarih...

bari burda gezmesin şu hainler. bi de troll değilim demiş :)

doğruları söyleyince zorunuza gideceğini bilseydim gene söylerdim. yazdıklarımı iyi okumanı tavsiye ederim sana troll olmayan bebe.

doğru olan neymiş?

şuan dolar 2,72 tl. 2006'da 1,3 tl idi. Dahada mı doğru istiyorsun?

bugünün Türkiye'sinde piyasaya satılan 60 milyon dolar ile dolar 0,2 ve 0,3 düşüş sağlıyor. senin savunduğun hırsızların kanıtlı telefon konuşmalarında 200 milyar dolarlık bir yolsuzluk yaptıkları apaçık ortada. Bu para piyasaya satılsaydı dolar şuan 1TL'nin altında olurdu.

dahada mı istiyorsun? ilk posta bakarsan suriyelilere kaç milyar dolar para harcandığı ortada. bu para piyasaya sürülseydi dolar şuan 1,8 civarında olurdu.

benim açımdan bu hükümetin iktidar olması senden daha fazla işime geliyor. kenarda parası olan oturduğu yerden zenginleşiyor.

ama vatan sevgim, kazandığım paradan önde geliyor. istiyorum ki fakirler daha da fakirleşmesinler. istiyorum ki bu vatan çocuklarımada kalsın. aynısını sana da tavsiye ederim troll kardeşim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    ...

üyelik tarihi ve bu konu başlığında ki ilk post tarihine bakılırsa bu adam ak bebelerden...
    kefili olan eski müridde ortalıkta takılan biri değil ve son giriş tarihi bu arkadaşa kefillik gönderdiği tarih...

doğruları söyleyince zorunuza gideceğini bilseydim gene söylerdim. yazdıklarımı iyi okumanı tavsiye ederim sana troll olmayan bebe.

doğru olan neymiş?

bugünün Türkiye'sinde piyasaya satılan 60 milyon dolar ile dolar 0,2 ve 0,3 düşüş sağlıyor. senin savunduğun hırsızların kanıtlı telefon konuşmalarında 200 milyar dolarlık bir yolsuzluk yaptıkları apaçık ortada. Bu para piyasaya satılsaydı dolar şuan 1TL'nin altında olurdu.

dahada mı istiyorsun? ilk posta bakarsan suriyelilere kaç milyar dolar para harcandığı ortada. bu para piyasaya sürülseydi dolar şuan 1,8 civarında olurdu.

benim açımdan bu hükümetin iktidar olması senden daha fazla işime geliyor. kenarda parası olan oturduğu yerden zenginleşiyor.

ama vatan sevgim, kazandığım paradan önde geliyor. istiyorum ki fakirler daha da fakirleşmesinler. istiyorum ki bu vatan çocuklarımada kalsın. aynısını sana da tavsiye ederim troll kardeşim.

senin vatan sevgini seveyim ben.

herkes görsün istediğim için yapıyorum bunu nasıl bir insan olduğunu bilsinler diye. site yönetimi de mesaj içeriğindeki küfürle ilgili gereğini yapar umarım.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    ehlikeyif bunu yazdı
    ...

doğru olan neymiş?

senin vatan sevgini seveyim ben.

herkes görsün istediğim için yapıyorum bunu nasıl bir insan olduğunu bilsinler diye. site yönetimi de mesaj içeriğindeki küfürle ilgili gereğini yapar umarım.

adam gibi sohbet başlatanla muhabbet edilir. senin gibi klavye delikanlılarına genelde ana bacı sövüyorum. haline şükret.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

hayır kriz değil. dolar sadece rekor kırıyor. 2001 deki krizdi sadece. 2001 den sonra kriz yaşanmadı sadece rekor üstüne rekor kırıyoruz dolarda...

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

İyi tamam kriz var hadi

biraz da çözüm yollarından bahsetsek?

Toplam Hit: 9741 Toplam Mesaj: 110