2015 Ekonomisi ? Krizmi Değilmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

İyi tamam kriz var hadi

biraz da çözüm yollarından bahsetsek?

başkanlık sistemi tek çözüm. lol

ArduouS tarafından 23/Nis/15 16:56 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Benim fazladan merak ettiğim bir konu var, bu istanbul ne zaman patlıyacak?.D100 e yakın yerde ev soruyoruz 90 m2 yeni yapılmış satışa çıkan 8 10 katlı bir bina var meraktan aradım sordum fiyatları 675 milyardan başlıyomuş, civardaki ev kiralarına bakınca o evin kirasının 1500 ü geçmiyeceği anlaşılıyor.

Şimdi merak ettiğim ben neden oradan 675 milyara ev alıp aylık 1500 tl kazanayım?, 500 milyarım ve yerim varsa devlet bana 1 trilyona kadar kredi verebiliyor( ve bunun büyük bir kısmı hibe) ben de  besihane vb iş kurabilşyorum ve bu büyüklükte bir işden kafam arımadan cebime 10 milyar kalıyor. Yaptığım iş ise tekel işi gibi sıkıntısız.

Bu evler bu kiralar nereye kadar çıkacak, insanların alım gücü olmadığını ne zaman anlaşılıp fiyatlar ve evler birden pat kadanak yerlere çakılacak, tahmininiz var mı?

İstanbulda 4,5 tl ye tavuk döneri büfede yiyoruz, Diğer kenterde tavuğun kilosu 7 tl. Bizimkiler marketten hindiyi 9 tl ye alıyor ben hindi budu 20 tl nin aşağısında bulamadım.Bu nereye kadar devam eder ?

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek

Şuanda Hazır giyim tekstil sektöründe ciddi duraklama var özellike kurban bayramından itibaren, Durgunlugun en büyük sebepleri

1- Dolardaki ani yükselişler

2- Rusyada yaşanan devalüasyon, Ukraynadaki iç karışlık. Azerbaycanda manatın %34 değer kaybı (devalüasyon) vb.

Üreticiyi tedirgin ediyor.Lalelide satışlar durma noktasında çogu magaza siftahsız kapatıyor Merter de biraz hareketlilik var Arap piyasası canlı duruyor.

1998-1999 2001 kriziymiş gibi gözükmüyor Şuanda genel olarak seçimin geçmesini bekliyorlar.

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

İyi tamam kriz var hadi

başkanlık sistemi tek çözüm. lol

ya direkt verelim padişahlığı düşsün yakamızdan. lol

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

İyi tamam kriz var hadi

bence dolara 4,00 'ı verelim kurtulalım.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Ülke olarak büyük bir krizin göbeğindeyiz lakin medya tek bir kriz lafı bile etmediği için halkın umrunda değil.  Pazarda biber 6 tl ki adanada oturuyorum, bugüne kadar en pahalı 3 kğ 1tl ye alırdık.  Patates ve kuru fasulye de aynı keza.  İşsizliği ve doları hiç söylemiyorum.  Ha bide ceviz var kğ fiyatı 86 tl. 

hacı ben de adanadayım :) 2.5 liraya biber 3 liraya domates alıyorum hem de marketten. pazara çıksam daha ucuz.

99-2001 krizini hatırlıyorum da ekmeği bile sayıyla alıyorduk.

şimdi küçücük biyeri bile yırtılsa bi giydiğinin dikme işi yok at çöpe bidaha al havasında ortam. asgari ücretle çalışıp 3 çocuk geçindirenin bakıyosun elinde iphone5 var.

kriz mriz hikaye. yaşadığına bakıcaksın.

işsizlik %90 olsa bile az bu ülkede. çalışacak adam yok mk. git bak 10 dükkandan 5inin camında işçi aranıyo bilmem ne aranıyor diyor. 

iş bulma sitelerine bak günde zilyon tane ilan veriliyor.

millet çalışmak istemiyor. işsizlik bundan kaynaklanıyor.

iş beğenip çalışmıyoki millet.

günde 9 saat sadece kıçının üstünde oturacak telefona bakacak kız zor bulduk mk. 

yemek sgk +100 tl. 9:00 - 18:30 haftaiçi bi gün izin.

kim ne derse desin. 25 yaş üstü olup da krizdeyiz diyenin aklından şüphe ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    calpazhan bunu yazdı

İşsizlik yüzde 11 ve sen bize bu soruyu soruyorsun :)

Beyler uyanın amq işsizlik %11 falan değil.  Doğudaki kadınların yarısından fazlası çalışmıyordur. Çevrenize, ailenize bakın 10 kişiden sadece 1 i mi işsiz? hiçmi ev kadını yok, iş bulamayan yeni mezun yok?

Rakamı nasıl çarpıtıyorlarsa artık, sanırım o rakam iş bulma kurumuna basvurup 1 senede is verilemeyen kisi sayisindan hesaplanıyor. Oysa emekli ve ogrenci dısı nufusun sgkliya oranını hesaplasak %50 falan çıkar o rakkam.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

Ülke olarak büyük bir krizin göbeğindeyiz lakin medya tek bir kriz lafı bile etmediği için halkın umrunda değil.  Pazarda biber 6 tl ki adanada oturuyorum, bugüne kadar en pahalı 3 kğ 1tl ye alırdık.  Patates ve kuru fasulye de aynı keza.  İşsizliği ve doları hiç söylemiyorum.  Ha bide ceviz var kğ fiyatı 86 tl. 

hacı ben de adanadayım :) 2.5 liraya biber 3 liraya domates alıyorum hem de marketten. pazara çıksam daha ucuz.

99-2001 krizini hatırlıyorum da ekmeği bile sayıyla alıyorduk.

şimdi küçücük biyeri bile yırtılsa bi giydiğinin dikme işi yok at çöpe bidaha al havasında ortam. asgari ücretle çalışıp 3 çocuk geçindirenin bakıyosun elinde iphone5 var.

kriz mriz hikaye. yaşadığına bakıcaksın.

işsizlik %90 olsa bile az bu ülkede. çalışacak adam yok mk. git bak 10 dükkandan 5inin camında işçi aranıyo bilmem ne aranıyor diyor. 

iş bulma sitelerine bak günde zilyon tane ilan veriliyor.

millet çalışmak istemiyor. işsizlik bundan kaynaklanıyor.

iş beğenip çalışmıyoki millet.

günde 9 saat sadece kıçının üstünde oturacak telefona bakacak kız zor bulduk mk. 

yemek sgk +100 tl. 9:00 - 18:30 haftaiçi bi gün izin.

kim ne derse desin. 25 yaş üstü olup da krizdeyiz diyenin aklından şüphe ederim.

he vallaha sabunda ucuz hem , yada vazeline pek zam vurmadı

artık en rahat hangisi hissettiriyorsa onu kullanırık  :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    calpazhan bunu yazdı

Beyler uyanın amq işsizlik %11 falan değil.  Doğudaki kadınların yarısından fazlası çalışmıyordur. Çevrenize, ailenize bakın 10 kişiden sadece 1 i mi işsiz? hiçmi ev kadını yok, iş bulamayan yeni mezun yok?

Rakamı nasıl çarpıtıyorlarsa artık, sanırım o rakam iş bulma kurumuna basvurup 1 senede is verilemeyen kisi sayisindan hesaplanıyor. Oysa emekli ve ogrenci dısı nufusun sgkliya oranını hesaplasak %50 falan çıkar o rakkam.

ayne  öyle ŞeyH   kayıt dışılar hesaplanmıyo, kahvede oturanlar inşaat işçileri hesaplanmıyor.  Verdikleri Rakamlar hiç bi zaman gerçeği yansıtmaz. Üfe/Tüfe Oranları  gerçeği yansıtmaz.

JahR tarafından 24/Nis/15 17:16 tarihinde düzenlenmiştir

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    JahR bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı
    calpazhan bunu yazdı

ayne  öyle ŞeyH   kayıt dışılar hesaplanmıyo, kahvede oturanlar inşaat işçileri hesaplanmıyor.  Verdikleri Rakamlar hiç bi zaman gerçeği yansıtmaz. Üfe/Tüfe Oranları  gerçeği yansıtmaz.

Issizlik bu sekilde hesaplanmadigi icin oranlar bu sekilde cikiyor.ortada cok buyuk bi yanlis yok.bi ara vaktim olunca nasi hesaplandigini yazarim.sizde bakabilirsiniz.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 9723 Toplam Mesaj: 110