2016 Zamlarla Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Bazı arkadaşlar üretimin olmadığından yakınmış. TİM verilerine göre Türkiye geçen yıl 157,7 milyar dolar ihracat yapmış. Çok büyük bir rakam bu, 2000'lerden öncesi ile kıyaslandığında devasa bir rakam. Benim merak ettiğim ise madem üretim yapmıyoruz, bu ihraç edilen ne?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Superchicken
    Superchicken's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Bazı arkadaşlar üretimin olmadığından yakınmış. TİM verilerine göre Türkiye geçen yıl 157,7 milyar dolar ihracat yapmış. Çok büyük bir rakam bu, 2000'lerden öncesi ile kıyaslandığında devasa bir rakam. Benim merak ettiğim ise madem üretim yapmıyoruz, bu ihraç edilen ne?

Refah niye artmıyo onu sorgulamak lazım 

Korkmayın canım hayal edin..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

ulan be yinemi alkole vergi yeter ya.. Ayda bir bi zevkimiz var ooof.

@retret evde yapıcam rakıyı sikerler.

ya ulan sevinmiştim 1300 oldu oh ne güzel oldu diye .onuda çıkarttılar.

http://www.butikbira.com/  bu da evde bira yapımı için malzemeler satıyor, bunun daha ucuzu da var da yerini ben keşfedemedim.

bira için hazır kit kullanırsanız koku sıfır oluyor oldukça ekonomik hale geliyor.

şarap için http://www.evdesarap.org/srpyapim.htm 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bazılarının yorumlarını okuyorum da 

Allah bizim belamızı versin yaa 6.8 zam mı olur %50 zam yapmaları lazım ne kadar nankörüz yaa  

1300 müş asgari ücret 500 tl olsun geçiniriz biz 

nankörüz nankör  

şükretçez  

SeRDaR tarafından 01/Oca/16 18:12 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Bizim muhalefet ABD'de muhalif olsa şöyle yazardı:

O. Ç. Obama. Türkiye'de sütün litresi iki lira bizde yedi lira. NYC yakınında 6 bine kiralık daire bulmak mümkün değilken Ankara'da kira 1000 lira. Yatacak yerin yok Arap. 

Bizim muhalefet karikatür malzemesi :) 

Verdiğim vergiler helal olsun uzunuma diyenlerden misin?

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Bizim muhalefet ABD'de muhalif olsa şöyle yazardı:

O. Ç. Obama. Türkiye'de sütün litresi iki lira bizde yedi lira. NYC yakınında 6 bine kiralık daire bulmak mümkün değilken Ankara'da kira 1000 lira. Yatacak yerin yok Arap. 

Bizim muhalefet karikatür malzemesi :) 

amerikada asgari ücret saatlik 10,10 dolar yazıyor milliyette.

yani saatlik 30 tl. 30x8 = 240 
                                240x20 = 4800 tl 20 gün boyunca 8 saatten çalışırsan. 4800 tl düz hesap 5000 tl para kazanıyorsun. Hesabı yanlış yapmadıysam. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek

Yanlış hatırlamıyosam 2015 de zamlarla gelmişti vasıta vergileri falan.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

math denen arkadaş öküzlemesine akplidir. ak trolldür.maaşı 1500tldir

yapacak bişi yok, adam ekmek parası yazmak zorunda. o yüzden kendisinği dikkate almayınız.bende bi ara çok sinirlenmiştim.ban bile yiyecektim bunun yüzünden ama anladım ki adam ak troll

bu sitede ak trollerin olması üzücü...

kendisine göre devlet hesabı şu şekilde yapılmaktadır.

Rakamlar tamamen sallamasyondur

devlet 100 tl ihracat yapmıs 2000 öncesinde şimdiyse 100.000 tl ihracat yapmıs demekki iyiyiz.ama sunu hesaba katmaz, 100.000 ihracat yaparken 120381295912957219 tl kadar itaalat yapmışız ya biz.

argümanları tamamen içi boş ve salakçadır.bence sen o ak troll maaşını hak etmiyorsun.biraz daha çalışman lazım.bu arada sizin ak troll maaşlarına zam var mı ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yani bakıyorum da bazıları ilk kez yılbaşı zammı görüyor gibi davranıyor, kardeşim ezelden beridir bu işler böyle yüyür bilmez misiniz... Yeni yılla birlikte bir çok hizmet ve ürüne belli miktarlarda zam yapılıyor zaten, bu zamları asgari ücretin artışına bağlayacak kadar ileri girmiş bazı arkadaşlar..

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Şahsen Türkiyedeki durumun çok kötü olduğunu düşünmüyorum

Evet Avustralyada askari ücret araba ve benzin durumu bu olabilir.

Fakat yaya gecidinde yaya ayak basınca ordan geç 500 dolar ceza kitlerler. Sokak arası koca bomboş yollarda hız limitini fln geç aynı şekilde.

Eve bir hizmetçi gelsin haftada bir temizlesin dersen sana maliyeti askari ücret olan 2000$ falandır =)

Yani artıları olduğu gibi eksileri de var diğer ülkelerin

Bizdeki hayat pahalılığının birinci sebebi biziz. Devlet vergiyi vatandaştan toplayamadığı için herkes çakal olduğu için vergi kaçırmanın en zor olduğu Benzin'i vergi aracı olarak kullanıyor.

Yoksa bizim de avrupadaki gibi üretim yapıp o maliyetlerde mal üretmemize hiçbir engenl yok.

Hocam yanlıslar var elbette ki , ama eski ye göre gerçekten türkiye çok çok iyi durumda. 

Simdi beni a ya a b partiden anlamayın. hiçbir parti üyesi degilim ama , ameliyat olacakken parası olmadıgı için ameliyat olamayanı biliyorum

bizzat akrabama dikişin paslı , pislik içerisinde cekmecelerden cıkan iğne , makas ile yapıldıgını biliyorum

Yag sırası bekleyen amcamları biliyorum , hastane , okul , yol elektrik su o bu su görmeyen insanları biliyorum ve su anda ki hallerine sükrediyorlar.

Yolsuzluk var , hırsızlık var , çok pislik insanlar baslar da evet. öyle bunu degistirmek için yeri geldigin de calısıyorum / calısıyoruz. OY veriyoruz.

Benzin , araba , vergi ve hersey cok cok ucuk eyvallah. ama gercekten eskiye göre cok cok ileri seviyelerdeyiz inanın buna. 

Koyun değilim , kıl da değilim :) ama su anda gercekten mevcut hükümet ne kadar hırsız denilince aklımıza gelse de öyle olsalarda karaktersiz olsalarda , karsısında ki lerde de hiç hayat yok. 0 hayat. 

NOT : SİYASİ BİR MESAJ DEGİLDİR , GECMİS İLE SU ANIN ARASINDA Kİ ZAMANI GÖSTERMEK İÇİN DEDİM. 

mesaj atmamın sebebi ise , diger ülkeler ile bizim kıyaslanmamız durumu idi. 

Sakat oldugu için para alamayan kendine bakamayan tanıyorum , su anda asgeri ücret alıyor. Hatalar olsa da eskiye göre insanlarımızın hayat kalitesi arttı , gözümüz/gözünüz kapalı sekilde " bunlar hırsız " demeyin. varsa iyisi gelir , veririz oyumuzu. bu hırsızlara , hilekarlara en cok torpili yapanları indiririz. 

Ama olmuyor çünkü karsı taraflar hep ölü , bitik. zaten bunların bugun oy alma sebebi , gecmise göre gercekten birşey icraatler yapması beyler. Lütfen cıkarın at gözlüklerini , ve eskiyi görenler simdi en iyisinin bu olduguna inanıyor. Çünkü birşeyler " yapıldı " ve gözler boyandı. Yapılan hiçbir yol , hastane , sistem , o su bu kötü değildir. 

Cok yanlıs anlayanlar cıkacak ama inanın ki o ya da bu partiyi tutmak savunmak için demedim mesajlarımı gercekten anlayanlar demek istedigimi anlayacaklar. 

Roark tarafından 01/Oca/16 19:19 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 12420 Toplam Mesaj: 99
zam 2016