2016 Zamlarla Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Bim'de su 1.5 tl iken 1.6 oldu

Aynı şekilde çocuk bezi 15.küsür tl iken 16.4 oldu.

Gemi var, gemicik var.

Zam var, kazık var.

buda firmaların ve devletin fırsatçılığı. sanki yeni yıla girince ilahi bi güç gelip fiyatlar arttı diyorlar. kısaca zincirleme zam furyası. hammadde zamlanır, üretici zam yapar vs. zam furyasını başlatanı bulup ... lazım

Meslek ne hocam senin ? Devlete kapak atmis bi havan var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı

Aç edebiyatı yapan hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon, tablet veya notebook u var gelmişler açız açıktayız diyor. Ya bırak. Allah aşkına herkes fakir aç ama amk ülkesinde apple satış rekorları kırıyor, Samsung rekor kırıyor. Siz açsanız kim alıyor lan bu teknolojiyi o kadar paralar verip? Ben çok salak gördüm asgari ücret alıp iPhone alan. Neymiş; amk memleketinde en fazla 500 lira vereceksin bu millete anca geçinsin. Öbürkü türlü aç kalıyorlar.

Şu ahlaksıza bak, asgari ücretli ama telefonu var, internette girmeye çalışıyor, çocuk büyütmeye çalışıyor. Halbuki maaşı 3000 liranın altında olanları kısırlaştırıp yemini suyunu verip süründürmemiz lazım. Bunu buluyorlar bir de laf ediyorlar :(

işinize gelen tarafı alıp boş boş yorum yapmayın. diyorum ki, vasıflı adama kimse asgari ücret vermiyor diyorum, sen asgari ücret alıyorsan vasfın yoktur diyorum. iş hayatında öyle sizin dediğiniz gibi olmuyor. ben hiç bir boktan anlamayan, verdiğin en basit işi bile doğru düzgün yapamayan laylaylom takılan bir adama 5 bin lira maaş verelim de adam hiç mi işe yaramasın amk. ya bırakın allah aşkına bu işleri sokmuşum oyuna buyuna. bizim ülke olarak ileri gitmememizin yegane sebebi budur. nasıl olsa ben çalışsam da çalışmasam da maaşımı alırım mantığı ve insnaların kendilerini geliştirmemeleri. asgari ücret alan adam benim gözümde vasıfsız bir adamdır(yeni işe girmiş deneme süreci vs. veya bir yıldır çalışan bir kişi için demiyorum). adam işe asgari ücret ile başlayabilir, ben bakarım adamın potarnsiyeli varsa o adamın maaşı direk asgari ücretten 200-300 fazla olur hatta yerine göre 500-600 fazla olur. ama bu adam starndart bir adamsa ve benim için bir şey ifade etmiyorsa ben bu adama neden yüksek maaş vereyim? yada şöyle düşün, yüksek maaş alan ve işini doğru yapan bir adam ile işini doğru yapmayan bir adamın aynı maaşı alması ne kadar etik? şirket içi maaş dengelerini nasıl kuracaksın? bre densiz oturduğun yerden asgari ücret şu olsun aç kalmayalım demek kolay da sen ne boka yarıyorsun ki işveren sana yüksek maaş versin? yine diyorum. VASIFLI BİR ADAM ASLA ASGARİ ÜCRET ALMAZ, DAHA FAZLA ALIR. SENİN VASFIN YOKSA DA GELİR BURDA AÇIM DİYE ELİNDE BİLMEM KAÇ LİRALIK TELEFON İLE YAZARSIN. ben kimsenin ne aldığına karışmam da adam kaç bin liralık telefon alabiliyorsa ve benim maaşım yetmiyor diyorsan ve üstüne üst hiç bir boka faydan da yoksa ben bu adama bi siktir git derim.

Sanırım işverensiniz. Tahsilinizi öğrenme imkanımız var mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Bu tipler hep ağa babalarının laflarını savunur.

Aynısını işçiye kameralar önünde yapan da belli. Adam karısını aradı bi de görüştürdü üstadıyla.

Bazen hümanistliğimi bir tarafa bırakıp topuna para mı verdim alayı yansın diyesim geliyor da içimdeki insanlığı bu herifler yüzünden bitirmeyeceğim.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı

Aç edebiyatı yapan hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon, tablet veya notebook u var gelmişler açız açıktayız diyor. Ya bırak. Allah aşkına herkes fakir aç ama amk ülkesinde apple satış rekorları kırıyor, Samsung rekor kırıyor. Siz açsanız kim alıyor lan bu teknolojiyi o kadar paralar verip? Ben çok salak gördüm asgari ücret alıp iPhone alan. Neymiş; amk memleketinde en fazla 500 lira vereceksin bu millete anca geçinsin. Öbürkü türlü aç kalıyorlar.

Şu ahlaksıza bak, asgari ücretli ama telefonu var, internette girmeye çalışıyor, çocuk büyütmeye çalışıyor. Halbuki maaşı 3000 liranın altında olanları kısırlaştırıp yemini suyunu verip süründürmemiz lazım. Bunu buluyorlar bir de laf ediyorlar :(

işinize gelen tarafı alıp boş boş yorum yapmayın. diyorum ki, vasıflı adama kimse asgari ücret vermiyor diyorum, sen asgari ücret alıyorsan vasfın yoktur diyorum. iş hayatında öyle sizin dediğiniz gibi olmuyor. ben hiç bir boktan anlamayan, verdiğin en basit işi bile doğru düzgün yapamayan laylaylom takılan bir adama 5 bin lira maaş verelim de adam hiç mi işe yaramasın amk. ya bırakın allah aşkına bu işleri sokmuşum oyuna buyuna. bizim ülke olarak ileri gitmememizin yegane sebebi budur. nasıl olsa ben çalışsam da çalışmasam da maaşımı alırım mantığı ve insnaların kendilerini geliştirmemeleri. asgari ücret alan adam benim gözümde vasıfsız bir adamdır(yeni işe girmiş deneme süreci vs. veya bir yıldır çalışan bir kişi için demiyorum). adam işe asgari ücret ile başlayabilir, ben bakarım adamın potarnsiyeli varsa o adamın maaşı direk asgari ücretten 200-300 fazla olur hatta yerine göre 500-600 fazla olur. ama bu adam starndart bir adamsa ve benim için bir şey ifade etmiyorsa ben bu adama neden yüksek maaş vereyim? yada şöyle düşün, yüksek maaş alan ve işini doğru yapan bir adam ile işini doğru yapmayan bir adamın aynı maaşı alması ne kadar etik? şirket içi maaş dengelerini nasıl kuracaksın? bre densiz oturduğun yerden asgari ücret şu olsun aç kalmayalım demek kolay da sen ne boka yarıyorsun ki işveren sana yüksek maaş versin? yine diyorum. VASIFLI BİR ADAM ASLA ASGARİ ÜCRET ALMAZ, DAHA FAZLA ALIR. SENİN VASFIN YOKSA DA GELİR BURDA AÇIM DİYE ELİNDE BİLMEM KAÇ LİRALIK TELEFON İLE YAZARSIN. ben kimsenin ne aldığına karışmam da adam kaç bin liralık telefon alabiliyorsa ve benim maaşım yetmiyor diyorsan ve üstüne üst hiç bir boka faydan da yoksa ben bu adama bi siktir git derim.

Sanırım işverensiniz. Tahsilinizi öğrenme imkanımız var mı?

evet işverenim hocam, 3 üniversite mezunuyum, özelden gönder telefon numaranı whatsapp atayım diplomaların resimlerini. ayrıca diplomalarım ile alakası olmadığı halde + olarak ta ekonomi yüksek lisans yaptım. mimarım, iç mimarım, mimari restoratörüm. 

kısaca ilkokul mezunu işveren değilim, senin hayal edemeyeceğin diplomalara ve eğitimlere sahip aynı zamanda çok fazla piyasa tecrübesi olan birisiyim. 

Ekleme:

benim sitemim, isyanım vasfı olan ve hak ettiği maaşı alan yada alamayana değil, tabiki de asgari ücret ne bilim maaşlar iyi olsun ancak buna şuanda türkiyede gücü yetecek çok fazla firma yok. birde piyasada vasıfsız olupta çok yüksek maaş isteyenlere iffet oluyorum. bir örnek: şirkette evrak getir götürü için aldığımız bir arkadaş, tek yapması gereken benim vereceğim plan proje vs işte belediye evrakları gibi şeyleri ilgili yerlere götürmek onaylatmak vs vs vs gibi işlemler yapacak. ben gönderdiğim evrağın arkasından kendim gidiyorum tamamlamak için. ben bu adama 2015 yılında 1500 net ücret veriyordum. şimdi asgari ücret oldu 1300 bu adamın maaş 1700 bandına çıkacak. sence hak eder mi

Free_Mans tarafından 04/Oca/16 17:56 tarihinde düzenlenmiştir

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    WhatsApp bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Gemi var, gemicik var.

Zam var, kazık var.

buda firmaların ve devletin fırsatçılığı. sanki yeni yıla girince ilahi bi güç gelip fiyatlar arttı diyorlar. kısaca zincirleme zam furyası. hammadde zamlanır, üretici zam yapar vs. zam furyasını başlatanı bulup ... lazım

yok hocam özel sektör

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Gemi var, gemicik var.

Zam var, kazık var.

yok hocam özel sektör

nerde calisiyon hocam ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    WhatsApp bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Gemi var, gemicik var.

Zam var, kazık var.

yok hocam özel sektör

nerde calisiyon hocam ?

kendi firmam var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hep aynı muhabbet. en çokta şu "asgoro ucrot aloyor amo okollo tolofon kollonoyor"culara sinir oluyorum.

ulan sanki adam telefonunu satsa, akıllı telefon kullanmasa 3310 kullansa refaha erecek

he amk adam sınıf atlıyacak golf oynucak ıstkoz yiyecek klasik müzük dinliyecek.

düşün amk şu fakir fukarının yakasından. (bknz. davutoğlu taşeron ama telefonu var.)

bir de "vasıflı adama para çok sen kendini geliştirci" tipler var.

amk hepsi ferrarisini satan bilge olmuş akıl veriyorlar.

lan adam okuyamamış işte veya kapasitesi yok kafası bu kadar alıyor.

ne yapalım IQ su 100 ün altındakileri imha mı edelim?

okuyanların hali daha perişan. memlekette mühendise doktora ne değer veriyorlar ki işçiye ne değer versinler.

ekşi sözlük bağdat baharat rezaleti diye arat bi bak bul oku ne yazmış adam. 

https://eksisozluk.com/entry/53466324

....neyse yine sinirlendim bu kadar yeter şimdilik :)

cann tarafından 04/Oca/16 19:02 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    cann bunu yazdı

hep aynı muhabbet. en çokta şu "asgoro ucrot aloyor amo okollo tolofon kollonoyor"culara sinir oluyorum.

ulan sanki adam telefonunu satsa, akıllı telefon kullanmasa 3310 kullansa refaha erecek

he amk adam sınıf atlıyacak golf oynucak ıstkoz yiyecek klasik müzük dinliyecek.

düşün amk şu fakir fukarının yakasından. (bknz. davutoğlu taşeron ama telefonu var.)

bir de "vasıflı adama para çok sen kendini geliştirci" tipler var.

amk hepsi ferrarisini satan bilge olmuş akıl veriyorlar.

lan adam okuyamamış işte veya kapasitesi yok kafası bu kadar alıyor.

ne yapalım IQ su 100 ün altındakileri imha mı edelim?

okuyanların hali daha perişan. memlekette mühendise doktora ne değer veriyorlar ki işçiye ne değer versinler.

ekşi sözlük bağdat baharat rezaleti diye arat bi bak bul oku ne yazmış adam. 

https://eksisozluk.com/entry/53466324

....neyse yine sinirlendim bu kadar yeter şimdilik :)

İş yerinde aylak aylak dolaşacağım versene bana 5 bin maaş? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhatsApp
    WhatsApp's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    WhatsApp bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Gemi var, gemicik var.

Zam var, kazık var.

yok hocam özel sektör

nerde calisiyon hocam ?

kendi firmam var

rahatın yerindedir 

Toplam Hit: 12451 Toplam Mesaj: 99
zam 2016