2016 Zamlarla Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Patates ithal eden, saman ithal eden, yeri geldiğinde angus ithal eden ve halkının büyük bir kısmını "normal abi, iyi durumdayız aslında biz"e alıştırabilmiş bir ülkedir şu an Türkiye. Bu konuda başarısı red edilemez.

Bir suçun daha önce işlenmiş olması o suçu meşrulaştıramaz.
    Bundan öncekiler yedi ya işte gibi bir açıklama, halk tarafından dile getirilip, kabul gördüğü zaman bir sorun var demektir.
    Çözümden bahsetmiyorum. Çözüm bu evrede bir sonraki aşama, dolandırıldığımızı bilip ama bunu normal karşılamaktan bahsediyorum. Millet olarak önce bunu aşmalıyız.

Zam olmayacak demiyorum. Her yıl yeraltı kaynakları bir nebze daha azalıyor. Azaldıkça daha değerli hale geliyor. Bu her sektöre yansıyor. Dolayısıyla zam tabii ki olacak, " zam olmasın abi çok saçma " şeklinde bir yaklaşım tabii ki, düşünmeden konuşulmuş bir laf olur.
    Fakat bahsedilen konu, gelir zammı ve gider zammı arasındaki adaletsizlik.
    Emekli vekile 740 lira zam yapılırken, emekli işçiye 50 lira zammı yeterli görüp.
    "Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. 800 TL büyük para, geçinirsiniz." diyen Çalışma bakanın halk tarafından haklı görülmesi, linç edilmemesidir sorun.

iso tarafından 02/Oca/16 04:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    iSo bunu yazdı

Patates ithal eden, saman ithal eden, yeri geldiğinde angus ithal eden ve halkının büyük bir kısmını "normal abi, iyi durumdayız aslında biz"e alıştırabilmiş bir ülkedir şu an Türkiye. Bu konuda başarısı red edilemez.

Bir suçun daha önce işlenmiş olması o suçu meşrulaştıramaz.
    Bundan öncekiler yedi ya işte gibi bir açıklama, halk tarafından dile getirilip, kabul gördüğü zaman bir sorun var demektir.
    Çözümden bahsetmiyorum. Çözüm bu evrede bir sonraki aşama, dolandırıldığımızı bilip ama bunu normal karşılamaktan bahsediyorum. Millet olarak önce bunu aşmalıyız.

Zam olmayacak demiyorum. Her yıl yeraltı kaynakları bir nebze daha azalıyor. Azaldıkça daha değerli hale geliyor. Bu her sektöre yansıyor. Dolayısıyla zam tabii ki olacak, " zam olmasın abi çok saçma " şeklinde bir yaklaşım tabii ki, düşünmeden konuşulmuş bir laf olur.
    Fakat bahsedilen konu, gelir zammı ve gider zammı arasındaki adaletsizlik.
    Emekli vekile 740 lira zam yapılırken, emekli işçiye 50 lira zammı yeterli görüp.
    "Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. 800 TL büyük para, geçinirsiniz." diyen Çalışma bakanın halk tarafından haklı görülmesi, linç edilmemesidir sorun.

Eklenecek başka da söz yok malesef.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı

Buranın yaş ortalaması hakikaten 20-25 olsa gerek, hiç mi gençliği veya ergenliği 90lı yıllarda geçen yok aranızda. %150 enflasyon yıllarını kimse bilmiyor mu? Madem yaşınız bu kadar genç siyasete atılın da kurtarın memleketi, kurun partinizi kurun hükümetinizi de icraat görelim. Yıllar sonra meclisten el sallarsınız, bakın ben TBT denim böyle böyle diyordum nasıl memleketi düzlüğe çıkardım göt oldunuz mu falan diyin biriniz.. Sonra tüm kabine üyelerine 70 model vosvos dağıtın, MV maaşlarınızı %90 oranında düşürün, tüm vergileri kaldırın, geçin gecekondudan bozma bir başkanlık binasında oturun, o binada kendi elektriğinizi üretip bir de tezek sobası buldunuz mu tamamdır kurtuldu bu memleket... Ne gerek var saraya, ne gerek var o kadar elektrik ve gaz masrafına, hadi görüyüm sizi gençler...

Çok değil, 1920'lerdeki şartlara bakın. Doğru düzgün bina yok, yol yok, ulaşım yok. Biz ne yaptık? Yol yaptık, gökdelen diktik gökdelen, ne binası. Yüksek hızlı trenlerle şehirleri birbirine bağladık. Köprü yaptık. IMF borcunu ödedik, 50 yere borçlandık ama olsun IMF borcu yok ya ötesini salla gitsin. 6 sıfır attık paranın değerini 1 gecede artırdık. Başkaları gibi 1 gecede mezar taşımızı okuyamaz hale gelmedik :( Yurtdışı itibarımızı eski, köhne, küf pas içindeki bina ile yerle yeksan ediyorduk. Ne yaptık, asgari ücretliden peşin kesip kıt kanaat topladığımız vergilerimizle gideri belli olmayacak kadar büyük, heybetli, şehvetli saray yaptık. Artık her gelen saraya vaov diyor, Türkiye ilimle bilimle, istatistikle ölçüldüğünde gelişmekte olan bir ülke ama saraya bak ya bunlar gelişmiş ona göre davranalım diyorlar. Zaten stratejik derinlikte faaliyette. Her şey tıkırında. Düşman ülke kalmadı alimallah.

Bir ağacı dikersin. Buna düzgün bakım yaparsan verim 10 birim olur. Kendi haline bırakırsak o yine akar yolunu bulur, doğa onu besler o yine büyür, gelişir. Ama 3 birim verim alırsın.

Austen tarafından 02/Oca/16 11:15 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

geri halimiz kotu diyip uluyup duruyoruz ama caya 3 tl trasa 50 tl vermekten geri kalmiyoruz herkesde 2 milyarlik telefon, gibi yazilar yazilmis ancak onlara ek olarak sunu soylemek istiyrum

sinifta erasmuslu ogrenciler vardi, hoca ile konusmuslar , buranin nasil boyle oldugunu disarida cok ciddi bir kriz oldugunu ancak bu ulkede hissedilmedigini felan soylemisler, tabi bunlari bizim yasam tarzimizdan yolacikarak diyolar, 500 tl ye deri ceket alan ogrenci, yine 600 700 tl bir eve gideri olan ogrenci, telefonu cok pahali olan ogrenci vs olarak baz aliyorlar ve kendilerinde halen burada bizim ilcedeki askeri maasli adamin kullanmadigi telefonlar var.

Neyse bence gercekten durumumuz iyi gibi ancak cok yanlis seylere odaklaniliyor, adam burada devletin anasina sovuyo acim diyor sonra 150 tl ye galatasay macina bilet aliyor, besiktas  stadyum yapsin diye birtaraflarini satacak, sonra benim icinde 100 tanedene fazla uygulama olan ve cok aktif bir sekilde ve cok memnuniyetle kullandigim  ve 1200 tl ye aldigim i phone 5 ime laf sokuyor  bok kafali herif gidiyor 200 tl ye forma (bana gore  bez parcasi) aliyor.Ben 200 t ye yeni ney aldim mi laf oluyor.

Bence ulkenin hali ggayet iyi durumda, eger insanlar taksi sirasi bekliyorsa, eger insanlar futbola ona buna sacma sapan yerlere bu kadar pa yatiriyorsa, eger insanlar is begenmeyip issiz dolasmayi yegliyorsa, eger insanlar paraya ihtiyaci oldugu ayagina yatip sikayet edip 8 saatlik isinden sonra eve gelip 8 saat televizyon izliyorsa bence ulkenin durumu gaaaayet iyi.

patates 6 tl oldu memnunlardi ama ayfon 4 milyar oldu twitter salladi,  pirlantadan otellerden alinmayan vergi bizim donerimizden cikiyor ses yok, ama futbolla alakali bir zam yapmaya hukumetin  cani yemiyor,  milyon dolarlari top tepen adamlara aktariliyor ve bunu desteklesede desteklemesede bu piyasayi besleyen danalar, gidip 3 tlye doner yemeyen ama idda oynayan sigirlar, azizsancari bir avuc adamla karsiliyor.

bence ilk cozulmesi gereken mevzu futbol ikinciside israf

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ben iphonu 670 dolara, benzin litresi 0.6 dolara, elektrik kwh basi 0.048 dolara, dogalgazi therm basi 0.27 dolara aliyorum. Kisin aylik ortalama kuzey NY gibi soguk bolgede 40 dolar gaz, 40 dolar elektrik oduyorum. Mandalinanin kilosu 2 dolar, patatesin 1 dolar. Ayda 80 dolar mecburi araba sigortasi oduyorum, her 4-5 ayda bir 100 dolara yakin trafik cezasi oduyorum, mulayim bir sofurumdur. Ev kirasi meshur NY dayim 1000 dolar. 15Mbps Internet+15 TV kanali 50dolar, hic 15Mbps altini gormedim. NY da asgari ucret 1560 dolar. Benim durumumdaki arkadasimin maasi 7000 dolar. Elestirel bir amacim yoktur, maksat bilgi vermek. 

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    elcondor bunu yazdı

Buranın yaş ortalaması hakikaten 20-25 olsa gerek, hiç mi gençliği veya ergenliği 90lı yıllarda geçen yok aranızda. %150 enflasyon yıllarını kimse bilmiyor mu? Madem yaşınız bu kadar genç siyasete atılın da kurtarın memleketi, kurun partinizi kurun hükümetinizi de icraat görelim. Yıllar sonra meclisten el sallarsınız, bakın ben TBT denim böyle böyle diyordum nasıl memleketi düzlüğe çıkardım göt oldunuz mu falan diyin biriniz.. Sonra tüm kabine üyelerine 70 model vosvos dağıtın, MV maaşlarınızı %90 oranında düşürün, tüm vergileri kaldırın, geçin gecekondudan bozma bir başkanlık binasında oturun, o binada kendi elektriğinizi üretip bir de tezek sobası buldunuz mu tamamdır kurtuldu bu memleket... Ne gerek var saraya, ne gerek var o kadar elektrik ve gaz masrafına, hadi görüyüm sizi gençler...

abi ironi mi yaptin ?

genç arkadaşlar 20 öncesini bilmediklerinden şimdiki durumun vehametinden söz ediyorlar ya ona biraz içerledim.. Eskiden de devleti yiyen vardı şimdi de var gelecekte de olacak, bunun çözümü var mı bana kalırsa yok.. Demagoji yapmak gibi olmasın ama şimdiki durum gerçekten kötü sayılmaz.. Bu şahsi fikrim elbette, herkese göre farklı sorunlar var ülkede. Bitecek gibi de görünmüyor... 

bu şekilde düşünürsek tabi ya bizim köyde televizyon yoktu 45 sene önce ama şimdi var çok yaşa Yonetim.  düşünce fikrin güzel ama şu açıdan düşünelim evet su üzerinde durmak batmaktan iyidir ama nekadar bir süre su üzerinde duracağız. Şahri fikrim şu dur partiler yönetimini degişip yeni yüzlere yeni genç insanlara genç güçlere yol açması gerek yoksa devam edicek bu tartışmalar. Yalnız bu gezi olaylarındaki komedi fenaydı halk sokaklarda millet çıldırıyor haberler Yonetim yurt dışında diyor Bizim yonetim ise BODRUM RİXOS Otel de tatil yapıyor şahsen gördüm :) demek istedigim şey aynı yerde saymak iyidir düşmekten se ama neden yukarıya dogoru gitmiyelim ? 

Ha biri de demiş ki Nükler enerji ? o ne o ? kim inşaa edecek Ruslar mı hiç sanmıyorum :) 2019 senesine ilk reaktörü devreye girecek denmişti de Mersin Akkuyuya gittiginizde Göreceksınız imkansız :) Japonlar mı hiç sanmıyorum :) Ha şimdi toplu bir şekilde Fasulye İle Doğal Gaz üretimine Geçersek bak bu olur ! 

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Aç edebiyatı yapan hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon, tablet veya notebook u var gelmişler açız açıktayız diyor. Ya bırak. Allah aşkına herkes fakir aç ama amk ülkesinde apple satış rekorları kırıyor, Samsung rekor kırıyor. Siz açsanız kim alıyor lan bu teknolojiyi o kadar paralar verip? Ben çok salak gördüm asgari ücret alıp iPhone alan. Neymiş; amk memleketinde en fazla 500 lira vereceksin bu millete anca geçinsin. Öbürkü türlü aç kalıyorlar.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Devletin asgari ücreti belirlemesi yanlış zaten rekabet piyasası adam aylık 30 liraya çalışırsa bırak çalışsın ölsün  .)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

Aç edebiyatı yapan hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon, tablet veya notebook u var gelmişler açız açıktayız diyor. Ya bırak. Allah aşkına herkes fakir aç ama amk ülkesinde apple satış rekorları kırıyor, Samsung rekor kırıyor. Siz açsanız kim alıyor lan bu teknolojiyi o kadar paralar verip? Ben çok salak gördüm asgari ücret alıp iPhone alan. Neymiş; amk memleketinde en fazla 500 lira vereceksin bu millete anca geçinsin. Öbürkü türlü aç kalıyorlar.

dogoru diyorsun da insanların da canı çekiyor 24 ay taksitle alıyorlar cihazları insanların hakkı yok mu birazcık güzel yaşamaya cihaz alıyor araba almıyor öyle bir dedin ki insanların banka hesaplarında 200 şer bin tl var da şikayet ediyolar inların şikayet ettigi şey biraz daha güzel bir hayat istiyorlar borçtan kurtulmak istiyolar bütün hayat borç ile geçiyor mecbur geçiyor dedigin çok saçma apple satış rekoru mu kırıyor ?? nerde gördün böyle bir istatistik ? samsung rekor mu kırıyor ? istatistikleri paylaş türkiyenin yüzde kaçı akıllı cıhaz kullanıyor aq insanların hala evinde 2000 lerden kalma bilgisayarlar var bırak insanları ofislerde hala 2000 lerden kalma pc ler var aşada internet cafe var adam hala p4 işlemci 2 gb ram li makina kullanıyor teknoloji me dedi biri ?? 

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
Toplam Hit: 12345 Toplam Mesaj: 99
zam 2016