2017'De Emlak Fiyatları Ne Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar bakıyorum heryer yıkılıp yeni evler yapılıyor. Fakat bir yandan da bu yapılan yeni evler bildiğim kadarıyla öyle önceden tahmin edilen fiyatlara satılamıyor.

Zaten millette pek para da yok. Bizde de 2008 yılında Amerikada patlayan emlak krizi gibi birşey bekliyorum ama tam ne zaman patlar da kestiremiyorum. (Bilmeyenler için bu kriz özetle: Mevcut morgageler ödenemediğinden uzun vadeli borçlanmış insanların, "skerim yarı fiyatına düşen eve tam fiyat ödeyeceğime hiç ödemiyim daha iyi" diyerek ödemeyi bıraktığı ve recursive fonksiyon gibi ev fiyatlarının daha da düştüğü bir kriz)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

2017 nin sonları için konuşuyorum. Eğer bir ekonomimiz kalır ise, s.s. düşecek. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yılbaşından sonra AB'ye giriş sürecine devam edilsin mi ve idam oylaması yapılacak. Referandum etkiler diyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bu döviz kuruyla fiyatların düşmesi imkansız .

ama paran varsa ve işten anlıyorsan bankalardaki icralık dairelere talip olup toplayabilirsin.

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

en az 1'e 3 karla yapmaları ve hükümet lokomatif olarak sürekli teşviklediğinden, yatırım amaclı alıcılar için kar 'ı azalsada mütayit tayfa için bitmicek bi sektör.

darkness_izmir tarafından 14/Kas/16 19:47 tarihinde düzenlenmiştir

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Ankara nın bir yerinde 400 bin tl ye bir 3 + 1 apartman dairesi alana kadar, başka biryerine aynı paraya 4 adet aynı nitelikte / büyüklükte 3 + 1 apartman dairesi alabilirim.

Bazı ilanlara bakıyorum, 1 + 1 daireyi markalı proje, markalı konut diye 300 - 400 bin liraya satmaya çalışan firmalar var.

Normal bir Türk İnsanı 1 + 1 apartman dairesinde oturmaz, ve hatta bu daireye verecek 300 - 400 bin lirasıda cebinde olmaz.

Ülkemizde yılda 1 milyon kadar konut ihtiyacı oluyor, bu da inşaat sektörünün konut yapmaya devam edeceği anlamına gelir.

Ama ben paramı yatırayım, param değerlensin diyor iseniz, konut a yatırım yapılmaz.

Para yatırım için ancak arsa ya yapılır.

Konut ise yaşanmak için alınır.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Şeyhim şuan gayrimenkul sektörü zaten durgun

Kısmen teorine katılıyorum konut balon olup patlıcak ama daha zamanı var( Satış tamamen durucak)

Düşme olmaz onu söyliyeyim anca deprem olursa

Fiyatlar düşer arz talep endeksli ve yaşam standartlari iyi oldukça Emlak fiyatları artar

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bankalar kredilerini geri çağırmaya başladığında ak göt kara göt ortaya çıkacaktır. Şuan bildiğim imalat ve ihracat yapan bir kaç büyük firmanın mali verileri istedi bankalar(kredi kullandıkları bankalar). Kısa ve uzun vadeli borçlar ve risk-limit tabloları vs. Şu OHAL ayağına öteleniyor her şey ancak herkesin bildiği gibi piyasalarda bir durgunluk, bir güvensizlik var. Bankalar kredilerini geri çağırmaya başlayınca ilk patlayacak olan inşaat firmaları olur diye düşünüyorum. Bir çok inşaat firması kredi kullanma çakallığı yapıyor, daireyi bir tanıdığına satıyor, o tanıdığı üzerinden daire için kredi çekiyor ve o krediyle başka borçlarını - kredi ödemelerini vs çeviriyor. . . Şahsi görüşüm, şu önümüzdeki sürece sıfır veya minimuma yakın borçla girmek. Gereksiz harcamalardan kaçınıp azcık kemer sıkmak gerek.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Antalya'da emlak işi yapan bir mürid olarak demeliyim ki;Özellikle büyük şehirlerde emlak sektörü patlayacak gibi değil.Sürekli malı mülkü satıp Antalya'ya yerleşen insanlar olduğu sürece düşecek gibide durmuyor.Her yeni yapılan projeler(yol köprü vs)fiyatları arttırıyor.Faiz oranlarının düşmesi fiyatları yine yukarı çekti.İnsanlar faiz düşünce arz talep dengesi oldukça fiyatı çektikçe çekiyor.Bu gun 350.000 Tl ye daire gösterdim büyük ihtimal satış gerçekleşecek gibi duruyor.Kentsel dönüşümün girdiği bölgeler,yol hastane yapılacak bölgeler iyi kestirilmeli.O bölgelerin geleceği parlak diyebilirim

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Burası amerika değil ama

Biz kazıklanmaya alıştığımız ve zora düşünce ailelerimize koştuğumuz için bizde o çaplı birşey olmaz diye düşünüyorum.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Fiyatlar ne olur bilmem de, bizim milleti hiç etkileyeceğini sanmıyorum.

Mesela bu insanlar hep 50 liralık benzin alır alırsa, hiç zam gelmez onlara.

1500lira maaş alıp, 1000tl kredi ödeyebilirler.

Ev fiyatı isterse milyona çıksın farketmez, 10 sene değil de 20 sene ödeyiverir ne var ki?

Toplam Hit: 5990 Toplam Mesaj: 48
emlak ev fiyatları emlak fiyatları