folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Alevi - Sünni Ayrımı

Alevi - Sünni Ayrımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Winchester bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sözde islâmiyet hoşgörüsü işte.

kuytul güzel bir şekilde açıklamış ama senin kafa alır mı bilemiyorum :/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Winchester bunu yazdı:
    Sözde islâmiyet hoşgörüsü işte.
    İslamiyette hoş görü sözde değildir, sözde müslümanlar dersen daha uygun olur!

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek
    Böyle Bir Olayın Tbt Ye Lanse Edilmesi Ve Burda Tartışma Ortamı Yaratılmasını Bile Kınıyorum Ki Bu Ayrımı Nasıl Kınadıgımı Bana Sorun..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m_cey
    m_cey's avatar
    Erkek
    bkz:çorum olayları.   inceleyin ve yaşananların sadece meshep olayı olmadığını anlayın.

Kuşkudan,karanlıktan çıkıp günün doğuşuna kılıcımı çekip geldim güneşte şarkı söyleyerek. Umudun bittiği kalplerin kırıldığı yere sürdüm atımı: Gazaba,yıkıma ve kızıl bir guruba vardım şimdi!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cruel_storm
    cruel_storm's avatar
    Erkek
    bence bu durumu aşmanın en iyi yolu eğitimdir. alevi veya sünni ne farkeder insanın karakteri önemli davranışları ve hoşgörülü olması. aleviler sünnilere, sünnilerde alevilere anlayışla yaklaşırsa ve birbirini anlamay çalışırsa sonuçta iki mezhepte islama ait ve islam hoşgörülü olma dinidir bu yüzden hoşgörünün bu durumu çözeceğine inanıyorum. ama bazı kimselerin işine gelir çoğu zaman toplumu birbirinden ayırarak çatışmalara sebep olmak böylece parsayı toplamak ya da karışıklık yaratarak bazı olayları gözardı etmek. sağ sol olayları da din olayları da hepsi aslında birilerinin işlerini yürütebilmek için toplumun dikkatini başka yöne çekmek için kullandıkları şeyler.

Elektronikci olmak için çok çaba harcamam gerekiyor ANNE
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    bu konularla hiç ilgilenmem... bu ayrımı yapmak cahillikten başka bişi değildir... diin ve vicdan özgürlüğü denen bişi var.. bende çerkez kızlarına hastayım... gözleri simsiyah oluyor... bir tane bulursam evlenecem onunla...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    Ayrım Yapmaya gerek yok gerçekten önemli olan insan gibi olması... Evet öyle bir kavram var ama bizim insanlarımız bu konuyu yıllardır çözemiyor Çözülcek gibide değil. Zaten önemli olan hayatta insan gibi yaşamak.. Alevi olmuşsun sünni olmuşsun beyaz olmuşsun siyah olmuşsun bunları hepsi insan ayrımı yapanlarda olur sadece.Herkes Düşünceli davransa orta yol bulunur elbette bazı konularda tartışılcak ama bir yol bulunur Hiçbirşeyin Çaresi diye bişi yoktur.Umarım İnsanlar olgun birer birey gibi düşünmeye başlar artık...

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    discoteam_487
    discoteam_487's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dünyada ne kadar hacı hoca varsa hepsinni taa A.Q. alevi olaraktan...

Bu ALemde Kralda Kuralda Tanımam
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

Allah şahittir ki bu dünyada alevi-sünni ayrımını Alevilerden öğrendim. yani ben onlara göre sünnimişim :D neyse yani aleviler böle bi ayrıma neden gerenk duyuyo anlamış değilim. Özellikle osmanlı padişahlarıyla, hacı hoca kesimiyle bariz bi sorunları var ama böyle bir sorunun nasıl oluştuğuda belli değil. yani onları öyle kabul ediyom ama onlar benim bu kabulümü bile kabullenmezler :D :D

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

darkblood bunu yazdı:

Allah şahittir ki bu dünyada alevi-sünni ayrımını Alevilerden öğrendim. yani ben onlara göre sünnimişim :D neyse yani aleviler böle bi ayrıma neden gerenk duyuyo anlamış değilim. Özellikle osmanlı padişahlarıyla, hacı hoca kesimiyle bariz bi sorunları var ama böyle bir sorunun nasıl oluştuğuda belli değil. yani onları öyle kabul ediyom ama onlar benim bu kabulümü bile kabullenmezler :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=936b-PSR3Eg

Sadece izle ve Kendine sor???

Parlayan bizi paylar...
Toplam Hit: 20188 Toplam Mesaj: 115