folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Alevi - Sünni Ayrımı

Alevi - Sünni Ayrımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    aslında işin ucu cahillikten degil...dogal olanda bu zaten. hangi inanıs turu olursa olsun kendi iclerinde cogalma gibi bi madde her zaman vardır var olacaktır.alevi seyhleri (kusura bakmayın alevilerde dini temsil eden seyh midir bilmiyorum) yada islam seyhlerine sorsanız aynı seyi der. evet ikisininde ortak noktaları vardır fakat kendi iclerinde ayrılmıslardır. alevi bircok arkadasım olmustur herhangi bi ayrım yapmamısımdır hepsinide cok severim ama bazı durumlarda tabiki inanıcın dogrultusunda gitmek onemlidir. 2 ayrı inanıs sekli olan insanın aynı evi paylasması buyuk problemler yaparatabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

baris_ekin bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bende aleviyim okuldaki arkadaşlarıma söyledim bi dumur oldular.Bi tanesiyle konuşuyorum böyle yaptı bizim dinimiz islam seninki ne ? hay amq sanki bizim ki islam değil ne cahil bir zihniyettir

:):) brawo ıyı yerden yakalamıssın... 

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

darkness_izmir bunu yazdı:

aslında inanış ve ibadet açısından dağlar kadar fark ama adam akıllı insan olduktan sonra ne fark eder alevi olmuş hristiyan olmuş.bu ayrımı gözeten kişilerden uzak durmak gerek en tehlikeli olan onlar.

amerikanlar tam olmasada büyük ölçüde siyah beyaz ayrımı çözmüşken biz böyle şeylerle uğraşıyoz işte :).

bu arada hayatımda en büyük kazığı sünni olduğum halde sünni cemaatten yedim :)

sunni oldugu halde sunni cemaatten tek kazık yiyen sen degılsın

:> 

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek

darkblood bunu yazdı:
    Naps bunu yazdı:
    darkblood bunu yazdı:

Allah şahittir ki bu dünyada alevi-sünni ayrımını Alevilerden öğrendim. yani ben onlara göre sünnimişim :D neyse yani aleviler böle bi ayrıma neden gerenk duyuyo anlamış değilim. Özellikle osmanlı padişahlarıyla, hacı hoca kesimiyle bariz bi sorunları var ama böyle bir sorunun nasıl oluştuğuda belli değil. yani onları öyle kabul ediyom ama onlar benim bu kabulümü bile kabullenmezler :D :D

Sadece şunu söylüyorum zamanında Allahü Ekber diyerek insanları yakanlar Aleviler değildi. Ayrımı çok iyi gösteriyorlar

Allahü Ekber diyerek insanları yakanların hangi dine mensup olduğunu nereden biliyon?

Allahü Ekber diyerek insanların yakılacağını zamanın hükümeti, içişleri bakanı, emniyeti ve istihbaratçıları bilmiyorlar mıydı?

maraş olayları patlak verneden 1,5 ay önce valiliğin yardım istedlerine neden zamanın hükümeti cevap vermedi?

zamanında Kıbrıs'a 30 dakikada müdahale eden askeri güç ?!?!?!?!?  neden maraşa ve sivasa çoruma saatler ve günler sonra müdahale etti?????????  

hadi kolay gelsin.

Hadi bakalım sen nereden biliyorsun hangi dine mensup olduklarını aydınlat biz de bilelim ne bu adamlar Hristiyan mı? Yahudi mi? Budist mi? 

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
Toplam Hit: 20195 Toplam Mesaj: 115