folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Alevi - Sünni Ayrımı

Alevi - Sünni Ayrımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ulen şu aleviliği biir anlatsın birde gerçek alvilerin ağızından dinleyim karşılıklı anlayış geliştirelim kanısındaydım

2 dkda kavgaya başlamışınız yapmayın şunu ya

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

ulen şu aleviliği biir anlatsın birde gerçek alvilerin ağızından dinleyim karşılıklı anlayış geliştirelim kanısındaydım

Hocam biz gergin  bir milletiz tartısırken 2.cümle bitip 3. cümleye girişte kavga çıkarmamız lazım :D:D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

durdur yere tartışmayın arkadaşlar. alevininde kötüsü var sünninde. yok alevi oruc tutmuyormuş. tutuyolar arkadasım . namaz kılmıyormus. kılanda var kılmayanda.

ben sünniyimde 5 vakit kılıyormuyum . qelişmiş toplumların hepsinde din qeri plandadır. hayatı din değil toplum yönetir. dinin yönetmesine en iyi örnek türkiyedir. yobazlık ve cehalet anca qeriye qoturur ileri değil ! Beyni bulanık halkımız oldukça önce kafası kapalı açık tartısması olur. Sonra türk açılımı kürt açılımı .

Bu topraklarda yüzyıllarca türküde kürdüde savaş vermiş. Sen kim oluyosunda bunu sorun ediyosun Tayyip efendi ! son 20 senedir pkk ile urasmamızın nedeni abd yalaması kişilerin eseridir . Cahil halkımızın eseridir. sen doquya hizmet qotursen aş qotursen ekmek qotursen kim dağa katılır. kim silah sıkar. hep bunlar qericilerin eseridir arkadaslar ! 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

aLcoLiq bunu yazdı:

DJ_Alper bunu yazdı:

Hocam biz gergin  bir milletiz tartısırken 2.cümle bitip 3. cümleye girişte kavga çıkarmamız lazım :D:D

hoca bakın sokakda sen alevimisin aleviliği anlat diye soramazsın ama bilgide sınır yoktur öğrenmek lazım bilmek lazım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

sor hoca ne sorcaksan bana elimden geldiğince cevap veririm ister burdan sor ister pm den ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

olay tamamen benim mezhebim senin mezhebini ezer edasıyla başlamıştır ve günümüze kadar dewam etmiştir ...

Peygamberin yaptıklarını en iyi ben yaparım demektedirler

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    bizim birbirimize girmemiz kimi güldürür bir düşünün bakalım?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bektaşi yengem var.Biz bektaşi yada alevi değiliz.Dayıma yengem evlenirken ben aleviyim demiş dayımda istersen budist ol demiş.

Samsunda köylerine gidiyoruz birinin çocuğu doktor birinin asker diğerinin öğretmen.Okumuş insanlar.Bektaşi ve aleviler gerçi biraz farklı.Fakat hayata bakış açısından ve çocuklarını her şekilde okutmaya çalışmalarından seviyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    baris_ekin bunu yazdı:
    DJ_Alper bunu yazdı:

sor hoca ne sorcaksan bana elimden geldiğince cevap veririm ister burdan sor ister pm den ;)

hocam bildiğim kadarıyla sizde Hz.Ali peygamber sayılıyor doğru mu? ordan başlasan? neden vs..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek

attackatak bunu yazdı:
    baris_ekin bunu yazdı:
    DJ_Alper bunu yazdı:

hocam bildiğim kadarıyla sizde Hz.Ali peygamber sayılıyor doğru mu? ordan başlasan?

3 sebeb duydum şimdiye kadar.biri savaş sırasında Hz.Ali'nin Hz.Muhammed yerine geçmesi.

ikincisi bir cami de eşiğe sürülen kanın üstünden geçip geçilmemesi ama tam hatırlamıyorum hikayeyi...

üçüncüsü de Hz.Ali, Hz.Muhammed'in en yakını olmasına rağmen rütbe olarak Hz.Hamza'dan sonra gelmesini?

doğrusu bu 3 konu hakkında da çok ayrıntılı bir bilgim yok. 

ilk soruyu cevaplıyım hocam,

Ya Allah Ya Muhammed Ya Ali derler  yani Hz.Ali peygamber sayılmaz

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
Toplam Hit: 20191 Toplam Mesaj: 115