folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suiQast54
    suiQast54's avatar
    Erkek
    Durqrimast bunu yazdı:
    -----------------------------

suiQast54 bunu yazdı:
     yazdı:

suiqast54 nickli sahis... bi kere duzgun konus... adam kufur ettigin icin uyarmis. Abartma tatsizlik cıkmasin gerekirse sus adam sansinlar. Adam hakii

senin dusuncelerine saygi gosterilmesini istiyorsan sende saygi gostermelisin ... O yuzdn susss......Bende musluman degilim. Bununla ilgili sorunun mu war?

bana kardeş kım hangı dınden olursa olsun herkez kafasına göre ben hesab sormıcamkı o basite aldığınız ALLAHA verirsiniz hesabınızı ben o soruları soran atelere kufredıorum ...

X
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

suiQast54 bunu yazdı:

Ya ben o atelerin ta a.q milletin aklını bulandırıp dinden çıkartmak için elinden gelen herşeyi yapıor o çocuklarıhepsinin a.q.

dinine yada kendine saygı gösterilmesini istiyosan sende saygı göstereceksin , küfretmeyeceksin. Böyle soru sorulamaz mış ? neden sorulamaz gücünüze gidiyorsa yanıt verin madem .

ben mevzuyu dilimin döndüğü kafamın bastığınca yanıtladım, kimseye koymadan da yaptım bu işi mümkünse böyle devam etmek istiyorum . Ama diyorsan ki illaki koyacam,  sana da koyarlar merak etme -ztn daha dün banlandım bi ay önceki kısaltmalı bir küfürden  , şindi bu adamı banlamazlarsa büyük haksızlık ... 

xz ye katılıyorum, her ne kadar düşüncelerimiz farklı olsa da burası bi tartışma ortamı ve adabına göre yapılmalı herşey..

Sonuçta herkesin inanç özgürlüğü var, neye tapıp tapmayacağına sen karar veremezsin ve saygılı olmak durumumdasın.. Ayrıca küfür ederek mı koruyacaksın müslümanlığı be cahil adam...

Umarım sağlam bi ban yersin de aklın başına gelir..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    22 yasına gelip halen fasist kafasiyla dusunuyorsun... Tebrikler yuru be

Nerede o eski günler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Allah (C.C) Kuran'da ne diyor: ALLAH BİRDİR! diyor

Yüce Allah'ın kendisinden daha büyük bir kişiyi yaratmayı ihtiyaç görmemektedir. Çünki o TEKTİR!

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    suiQast54 bunu yazdı:

Ya ben o atelerin ta a.q milletin aklını bulandırıp dinden çıkartmak için elinden gelen herşeyi yapıor o çocuklarıhepsinin a.q.

düşüncen tamamen yanlış mod olsam vermiştim banın gözüne...Tahribat ortamında her tür adamın olduğunu bilerek gelmen gerekir diye düşünüyorum en önemlisi saygı duymalısın.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suiQast54
    suiQast54's avatar
    Erkek
    FAYDALI bunu yazdı:

Yüce Allah'ın kendisinden daha büyük bir kişiyi yaratmayı ihtiyaç görmemektedir. Çünki o TEKTİR!

----------------------------

Adamsın.

X
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    konu daha önce çok büyük tartışma çıkarmıştı yau :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tarafsizlik adina konuyu silmiyorum,

kufursuz tartisiniz konu sonunda isminizin aldinda "banned" yazilmasin 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

1) """Hiçbir akıl, bir mahlûkun Allahü Azîmüşşân'dan büyük olmasını mümkün göremez."""

Aklı falan geçin, Allah sonsuz kudretteyse bunu yapabilir... Zaten teorik bir soru bu.

2) Sorunun amacı demagoji olamaz. çünkü soru konuyla ilgili gayet önemli bir noktaya değinmektedir... Cevap veremeyince, kafa mavi ekran verince safsata mı oluyor yani sorular? :D

"""1) Yaratılması vehmedilen varlığın şu anda mevcut olmadığı kabul edilmektedir.
    2) Mevhum varlığın yaratılması Allah'tan beklenmekte, böylece Allah’ın Hâlık olduğu, o mevhum varlığın ise mahlûk olacağı kabul edilmektedir.
    3) O mevhum varlığın yaratılması Allah'tan istendiği gibi, onun büyüklüğü, gücü, dirayet ve azameti de Allah'tan istenmektedir
    ."""

Sorunun varsayımsal ve teorik bir soru olduğunu kavramak lazım bence önce :D

3) """Bir âlimin, telif ettiği bir kitabına kendi ilminden fazla ilim yerleştirmesi, yahut, bir mimarın kendi maharetini aşan bir eser yapması, güneşin kendi ziyasından fazlasını bir damla suya vermesi muhaldir, safsataların en acibidir."""

"""Bu sorunun sahibi, sonsuzluk kavramının cahilidir. Sonsuz kudretten daha büyük bir kudret olamaz ki, böyle bir soru sorulabilsin"""

"""Ezelden evvel ve ebedden öte bir zaman kavramı olamaz ki, böyle bir hurafeye, bir vehme yer olabilsin"""

E Allah her şeye kadir değil miydi? :D Bizim aklımızın almayacağı, mantığımıza ters düşecek şeyleri yapamaz mı Allah? Sonsuz kudret nerede o zaman?

YANİ Diyorum Ki;

Böyle sıkışınca "safsata" deyip de kıvırmaya çalışmayın sorudan :D Soru gayet mantıklıdır, gayet akılcıdır...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    FAYDALI bunu yazdı:

Soruda ihtiyaçtan bahsedilmiyor ki zaten; Varsayımsal, teorik bir soru bu...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
Toplam Hit: 13499 Toplam Mesaj: 127