folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı:
    -----------------------------

VIGILANTE

Neden sonsuzdan büyük bir sayı yazılabilir mi diye sormuyorsunuz. Öyle saçma soru mu olur diyeceksen bu soru da en az onun kadar saçma.

Bizim mantığımıza ters olan bir şeyi Allah yapamaz mı yani onu mu diyorsun? Sozsuz gücü varsa, her şeyi yapabiliyorsa bunu da yapar. Yok yapamıyorsa nerede sonsuz güç?

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

infernaL bunu yazdı:

DarkSkull bunu yazdı:

infernaL bunu yazdı:
    ahah bravo sana isviçre sadece adım gözüksün diye atılmıs bos mesaj 

ayrıca evrenin yaratıcısından suphe etme diyen arkadas 5 duyu organımla algılamadıgım herseyden suphe ederim ve iddaa ediyorum tanrı yoktur

Aklından, ruhundan da şüphe ediyorsun o zaman.

akılımı algılayabiliyorum 2+2 nin 4 ettiğini görebildiğime göre aklımı algılıyorum

ayrıca inanmadıgım şeylerden nasıl şüphe edyimki Ruh varmıdır?

hacı yanlışın var :) 5 duygu organımız var

Görme, işitme, tatma, dokunma ve koklama

ben bunlar arasında algılamayı goremedım :) sonuc = aklınıda algılayamazsın ozaman

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micro_Sd
    Micro_Sd's avatar
    Erkek

'5 duyu organımla algılamadıgım herseyden suphe ederim'

akılımı algılayabiliyorum 2+2 nin 4 ettiğini görebildiğime göre aklımı algılıyorum

ayrıca inanmadıgım şeylerden nasıl şüphe edyimki Ruh varmıdır?

-----------------------------------------------------------------------------

görebildiğime göre aklımı algılıyorum.birader bikere sen kendinle çelişiyorsun.aklını 5 duyu organınla ALGILIYABİLİYORSUN demek hmmm.2+2=4 bunu nerde goruyorsun kağıt,şişe falan.peki dünyayı etrafdaki insanları yaşammı ve her gün olan düzeni görünce(senin içi görünce diyorum çünkü biz HİSSEDEBİLİYORUZ da)bunların nerden geldiğini algılamaya çalışmıyor musun?

senin yaptığın kör bir insanın ay yoktur demesi gibi birşey.çünkü o da ayı 5duyusu ile tanımlayamıyor.ama bunu soylemesi ayın olmadığını gostermez.hatta gorebilen insanlar için komik bir durum olur

ttnet e kotam girsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek
    onca şey yazdim hala bi bok anlamadan komik şeyler söylüosunuz ... ne haliniz warsa görün ne diyim ya komik :) tanrının warligini cürütmeye yönelik sacma bi soru kafa bulandirmaya calişmaktan başka bişi yapmio harbiki soru hatali diom hala garip garip şeler dionuz a.q size göre yoksa yok alla alla banane senden ister inan ister inanma sacma sapan şeylerle millete kendini ispatlamaya calişmayin surada adam gibi bişi yazinda bari görelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

o halde gelde köre anlat bunu? demek istediğimi anlamadan yorum yapıyorsun

suanda geçmişteki anılarının gerçek olup olmadıgını asla anlayamazsın o anıları beynine 10 dk önce yüklenmediğini nasıl bilebilirsin ki

demek istediğim evrendekii hiçbir şeyin kesinliği yoktur tanrı vardır yada yoktur hiçbir şekilde kanıtlayamayacgın bişey

aynen dediğin gibi ben körüm ve tanrıyı göremiyorum o halde benim için tanrı yoktur nokta

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micro_Sd
    Micro_Sd's avatar
    Erkek

infernaL bunu yazdı:

o halde gelde köre anlat bunu? demek istediğimi anlamadan yorum yapıyorsun

suanda geçmişteki anılarının gerçek olup olmadıgını asla anlayamazsın o anıları beynine 10 dk önce yüklenmediğini nasıl bilebilirsin ki

demek istediğim evrendekii hiçbir şeyin kesinliği yoktur tanrı vardır yada yoktur hiçbir şekilde kanıtlayamayacgın bişey

aynen dediğin gibi ben körüm ve tanrıyı göremiyorum o halde benim için tanrı yoktur nokta

biraz öncede dedim.düşünürün dediği gibi demekki aklın gelebileceği en son nokta kendini inkar etmekmiş;aklıdan daha üstün birşey; seziş..''yani evet akli olarak kesinlikle var dedirtmek zor ama seziş?

ttnet e kotam girsin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micro_Sd
    Micro_Sd's avatar
    Erkek
    ve tanrının senin için olmaması onun olmadığını ve bunun bedelini ağır ödemeyeceğini göstermez.geçmiş olsun.(hocalar bilmiyorum bu bir tehdit midir.ama eğer oyle isede benim değil ALLAH'ın tehdididir.

ttnet e kotam girsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek

insan oglu kendi içindekileri de algilayabiliomu da her bi halttan şüphe ederek yaklaşim sergilionuzki karacigerini hissedebiliomusun beynindeki hücreleri hissedebiliomusun damarlarindan gecen kani hissedebiliomusun onlar içinde calişirken sen onlarin ne yaptigini hissediyomusun içindeki hücrelere yön verebiliomusun tip diye birşey olmasaydi onlarin içinde bir mekanizmayla hareket edebildigini anlayabilirmiydin o zaman içindekilerden de şüphe et biraz bu şüpheler niye siz daha kendi içinizdeki hüclereri hissedemezken tanriyi hissedemiom lan diyipte yoktur demek niye ?hayir lan biraz dur senin calişmamani istiyorum bi kac saniyeligine olsun deyip karacigerine bagirsagina başka bişeyine  yön verebiliomusun o zaman onlarin istemsiz olarak calişmalarini yöneten farkli bir güc war diyoruz işte biz inanin inanmayin sizin sorununuz ama sacmalamayin lütfen anlayamiomki sizi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

çok merak ediyorum

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=89334

yukardaki harf devrimi gibi önemli bir konu acaba bu SAÇMA konu kadar tutabilecek mi.ADamın biri dalga amacıyla bir soru soruyor 40 yıl çözmeye çalışıyorusnuz ayıptır.

HErkes dini içinde yaşar.Kimse benim yaşantıma karışamaz.Bende kimsenin dinsel yaşantısına karışamam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

İyi  güzel cevaplar yazılmış ama gelde anlat ataist'lere

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
Toplam Hit: 13403 Toplam Mesaj: 127