folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

Allah Kendisinden Daha Güçlü Birini Yaratabilir Mi Sorusu Ve Cevabı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hotboy bunu yazdı:
    -----------------------------

trabs0n bunu yazdı:

GEne bundan 31412412 gün önce yaptığım cevabı Ateistlere gönderiyorum...

Ulan neden bizim Allahımız'la uğraşıyorsunuzki Gidin kendize tapıcaak kola kapağı, don lastiği (hayaliniz geniştir bulursunuz tapıcak saçma şeyler.)vsvsvs...bişeyler bulun ...

Sonrada gelin  bizim don lastiğimiz(kola kapağıda olabilir )  böyle yaptı sizin allahınız ne yaptı? diyinki bizde size cevap verelim Aciz insanlar.

hocam bu şekilde saygısızca yaklaşırsan alacağın tepkide aynı şekilde olacaktır, unutma.

Peki benim yaptıgım saygısızlıksa hocam Onların Allah varmıdır? Allah kendinden büyük birini yaratabilirmi? olmayan birşeye nasıl inanıyorsunuz ?gibi sorular sorarken saygılımı.Ben neden saygı göstereyimki herkez ne yaparsa kendisine yapar ya benim allah inancımdan sanane.Yanlışmı?   

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

hotboy bunu yazdı:

trabs0n bunu yazdı:

Ulan neden bizim Allahımız'la uğraşıyorsunuzki Gidin kendize tapıcaak kola kapağı, don lastiği (hayaliniz geniştir bulursunuz tapıcak saçma şeyler.)vsvsvs...bişeyler bulun ...

Sonrada gelin bizim don lastiğimiz(kola kapağıda olabilir ) böyle yaptı sizin allahınız ne yaptı? diyinki bizde size cevap verelim Aciz insanlar.

hocam bu şekilde saygısızca yaklaşırsan alacağın tepkide aynı şekilde olacaktır, unutma.

Peki benim yaptıgım saygısızlıksa hocam Onların Allah varmıdır? Allah kendinden büyük birini yaratabilirmi? olmayan birşeye nasıl inanıyorsunuz ?gibi sorular sorarken saygılımı.Ben neden saygı göstereyimki herkez ne yaparsa kendisine yapar ya benim allah inancımdan sanane.Yanlışmı?

Durumu Sorguluyorsan Doğru, Ama Vaziyete Kızıyorsan Yanlış.... Neden Yanlış Çünkü Olaki Onlar Cahildir, Olaki Onlar Öğrenmek istiyor, Olaki Onlar Araştırıyor. Konuşursan Hayır Alırsın Allah katında Kızarsan Terslersen Onu Kaybetmiş Olursun, Ayrıca Onu Dinden Soğuttuğun için Günah Defterine işlenir.... 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    trabs0n bunu yazdı:

Ulan neden bizim Allahımız'la uğraşıyorsunuzki Gidin kendize tapıcaak kola kapağı, don lastiği (hayaliniz geniştir bulursunuz tapıcak saçma şeyler.)vsvsvs...bişeyler bulun ...

Sonrada gelin  bizim don lastiğimiz(kola kapağıda olabilir )  böyle yaptı sizin allahınız ne yaptı? diyinki bizde size cevap verelim Aciz insanlar.

Bence bu yorumla sen kendi acizliğini gösteriyorsun ya neyse...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Durumu Sorguluyorsan Doğru, Ama Vaziyete Kızıyorsan Yanlış.... Neden Yanlış Çünkü Olaki Onlar Cahildir, Olaki Onlar Öğrenmek istiyor, Olaki Onlar Araştırıyor. Konuşursan Hayır Alırsın Allah katında Kızarsan Terslersen Onu Kaybetmiş Olursun, Ayrıca Onu Dinden Soğuttuğun için Günah Defterine işlenir.... 

Abi 1 ben onu kazanmaya çalışmıyorum kazanmak istememde neden diye sorarsan Annesi babası yokmu bunu ona öğreticek ?Hadi annesi babasıda onun gibi milyonlarca insan bir hiçe mi tapıyor diye düşünecek bir beyni demi yok ?  

Soruyor sorguluyor diyorsun öğrenmek istiyor diyorsun.Evet bazıları bu amaçla sorabilir ama soranlar ben kesinlikle inanmıyorum demiyorlar ki.İki arada kalmıs aklında soru işareti kalmış olanlar diyor.Onlarda çok geçmeden inanıyorlar zaten.Bunca şeyin sahibinin insan veya bir bilim sebebi olamayacağını.

Ama bazıları ise sırf müslümanlığı rencide etmek amacıyla soruyor havada kalan soruları soruyorlar inatla.Evet biz sorunun cevabinı biliyoruz kuran-ı kerime dayanarak peki o adama nasıl anlatıcaksın kuranda böyle yazıyor desen Adam demıyecekmı inanmadıgım bişeyi bana gerekçe gösteriyosun diye.Bu açığa dayanarak böyle yükleniyor işte millete.

Bende bunlara dayanarak diyorumki kim neye inanırsa inansın bana allah bahşetmiş kendime ait bir iradeyi sadece bana değil bunu herkeze vermiş düşünebiliyorsa bulsun cevabını. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Niye yaratsınki?

devir olayı falanmı olacak? ben sıkıldım sen bak biraz ?

bu soru akıl almaz derecede cahilce ve sadece gençlerin kafalarını karıştırmak için sorulmuş bir soru..

İmkan sınırları vardır  ..mesela birşey aynı anda hem var hem yok olamaz.

bu soruda ne imkan ne sınır ne akıl var ..

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    gerçekten güzel bir cevap olmuş

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    elevator bunu yazdı:

Niye yaratsınki?

bu soru akıl almaz derecede cahilce ve sadece gençlerin kafalarını karıştırmak için sorulmuş bir soru..

Soruya hiç çamur atma arkadaşım. Önce sorunun varsayımsal ve teorik bir soru olduğunu kavra iyice, öyle düşün...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    VIGILANTE bunu yazdı:
    elevator bunu yazdı:

Niye yaratsınki?

Soruya hiç çamur atma arkadaşım. Önce sorunun varsayımsal ve teorik bir soru olduğunu kavra iyice, öyle düşün...
    sen sorduklarıma cevap verebilirmisin?

bu soruyla muhatap olanlar sadece insanlardır .

İnsanın evet veya hayır cevabı vermesi Allahın kudretsiz veya sonsuz olmadığı anlamına gelirmi?

varsayımlara uğraşmayı çokmu sevyorsun?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    trabs0n bunu yazdı:

Benim tapıcak bişey aramıyorum sizin gibi aciz değilim sıgınıcak bir rabbim var. Senin neden görmüyorsun var olduğunu Neden seni yaratana inanmak istemiyorsun Acizlik burada başlar işte.Neyse. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    trabs0n bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:
    trabs0n bunu yazdı:

Benim tapıcak bişey aramıyorum sizin gibi aciz değilim sıgınıcak bir rabbim var. Senin neden görmüyorsun var olduğunu Neden seni yaratana inanmak istemiyorsun Acizlik burada başlar işte.Neyse. 

Ateistleri sürekli tapınacak bir şey arayan insanlar mı sanıyorsun sen? Yok öyle değilse yukarıdaki yorumunda "ben tapıcak bir şey aramıyorum" demenin sebebi ne?

Ateist dediğin sadece 3 kitaptaki tanrıyı değil herhangi bir yaratıcı gücü reddeder. Sen hala "Gidin don lastiğine, kola kapağına tapın" diyerek aklın sıra komiklik yap.

"""Neden seni yaratana inanmak istemiyorsun""" Diyorsun;

1) Yaratıcıyı reddedince yaratılmış olmayı da reddetmiş olmam gerektiğini düşünemiyor musun?

2) Tanrıya inanmamak bir istek değil. Bir şeye ya inanırsın ya inanmazsın. Ben inanamıyorum...

Toplam Hit: 13517 Toplam Mesaj: 127