folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Tüh be bu güne kadar enayi gibi namaz kılmışım Allah diye bi varlığa inanmışım desene, ben bi zina yapıp geliyorum beyler.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

- onca sene uzayla ilgili araştırmalar yaptınız.. tanrıyı görebildiniz mi?

- göremedim ama bir yaratıcıyı hissettim.

demişti bir konuşmasında..

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Zamanın akışı içinde insanlık, bilimin ellerinden gelen darbelerle iki kez, naif özsevgisinin incinmesinin acısını yaşamak zorunda kalmıştır: Birincisi, dünyanın merkezi olmadığını, akıl almaz büyüklükte bir dünyalar sistemi içinde sadece bir nokta olduğunu anladığında.. İkincisi, biyolojik araştırmalar özel yaratılmışlık ayrıcalığını elinden alıp soykütüğünü hayvanlar alemine düşürdüğünde.. (S.Freud) 

Sigmund Freud
    Sigmund%20Freud,%201920

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaratıcı, insanları yaşadığı hayatta cezelandırsaydı cehennem diye birşey olmazdı, herkes yaptıkları için ilerde pişman olup tövbe edip sebat edebilir tövbekar olabilir Allah'a sığınabilir.

Yaratıcı ki sabrı ölçülemeyendir, büyük olandır.

O yüzden bu dünyada ilahi adalet olduğuna inanmıyorum. Sağda bir melek solda bir melek kayıttalar, hesap gününü gelince hepsi önümüze serilicek.

Bu bir inanıştır, zaten din mantık kabul etmez, ya inanırsın ya inanmassın mantığınla oymaya gerek yok ne yazıldıyla kitaba uymak zorundasın. Şurası saçma kafama yatmıyor diyemezssin dememelisin. inanıyorsan inanıyorsundur inanmıyorsan inanmıyorsundur. olay bu kadar basit

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Bu adamın belgesellerinide izledim gayet bilgili birisi zaten . kendi çerçevesinden Tanrıya inanmıyor hatta geldiğimiz noktada bilimde dine yer yoktur gibi birşey 

ha bilim şimdilik bazı yerlerde tıkanıyor ama gün gelecektir fizik öyle bir noktaya gelecektirki evren oluşumu vs gibi konulara detaylı cevap verebilcektir . 

Ayrıca adamın hastalığını ilahi adalete bağlarsak sırf tanrıyı tanımadığı için ooo o zaman bu sistem demekki tam düzgün işlemiyor . 

Tanrı varlığını inkar edene veya biraz sorgulamak isteyene direk bir felç et :D 

Hassas konular ama bilim candır ciğerdir 

ayrıca bir belgesilinde tanrıyı kabul etmişti sanırım çelişki var

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Böyle büyük bilim adamları herşeyin kendiliğinden olduğuna nasıl inanabilir şaşıyorum. Çok saf adamlar yahu.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

bu adamın "saf bilgisiz ya da aptal" olduğunu düşünmek asıl mallık , birşey iddia ediyorsa muhtemelen "reel" kanıtlar üzerine konuşuyor 

öte yandan cennetin cehennemin varlığnı nasıl kanıtlıyabiliyorsun ?  vardır demek kadar yoktur demekte yalan (şu anki bilgi ve gelişmişlik düzeyimizden)  ama yok olduğunu adam bir takım kozmik ve fiziksel realitelere oturtmaya çalışırken var olduğunu iddia edenlerin  , şimdiye kadar olduğu gibi,  hiç bir iddialarına reel kanıt aramama hiç bir gerekçe öne sürmüyor olmalarıda oldukça düşündürücü. 

herşeyin bir şeyi vardır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ben de omrunde bir baltaya sap olamamis adamlarin, bu demeclerinden dolayi dunyaca unlu bir bilim adamina saf, aptal falan demelerine cok sasiriyorum. Hepinizin iq'sunu toplasak o adaminkini gecemezsiniz lan. Ha sirf bu adam boyle dedi diye hemen kafir olacaz diye bir durum yok, ama yorumlariniz tam musluman yorumu. Asin artik bunlari.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

3 büyük din'de yer alan metafizik olaylar ve ibadetlerin bir çoğu, daha onlar ortada yokken sümerler, mısırlılar, yunanlılar tarafından kullanılıyordu. yunanların ilyadası, sümerlerin gılgamış'ı hepsi uydurmadan ibaret; ama halk o destanlara inanıyor ve hayatını onlara göre şekillendiriyordu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    bu aralar dinlerde yaratılış ile ilgili ders alıyorum. geçenlerde hinduizmin kutsal kitaplarını okuyorum, şöyle demiş : "ey azizler, varlık var olandan meydana gelmemistir. varlık yokluktan meydana gelmiştir. madem ta en başında varlık vardı peki bu varlık nasıl oluştu. eğer ilk varlığın bir hammaddesi var ise o hammadde nasıl oluştu ? eğer onun da bir hammaddesi var ise o madde nasıl oluştu ? sana söylerim azizim. gidebildiğimiz kadar eskiye gidelim, en başa gidelim. madem ki kainat maddeden (büyük patlama) oluştu ise o peki o hal değiştiren madde ( büyük patlamaya zemin hazırlayan madde) nasıl oluştu. maddenin atası yokluktur ey azizim. "

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
Toplam Hit: 19649 Toplam Mesaj: 155