folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam bir sürü konuya yorum attım o kadar konudan çıkarmam uzun zamanımı alır. ama güzel bir noktaya geldiğimizi ve gayet net bir soru sorduğumu hatırlıyorum ve konu galiba ateistlik olmasa da dinle ilgili bir konuydu. görmemiş olman da zor çünkü tartışma birkaç sayfa sürmüştü.

Konuyu baltalamak gibi olmasında, sorduğun soruyu hatırlıyorsan tekrar sorar mısın, benim kaçtığımı düşündüğün bir soru olduğuna göre o tartıştığımız konuyu bulmak zor olsada, en azından sorduğun soruyu hatırlıyorsundur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

TBT bunu yazdı:

tahref156 bunu yazdı:

Adam zaten hastaymış sinirleri bozan bir hastalığa yakalanmış eminim ki düşünmeyi sağlayan hücreleride zarar görmüştür. Haliyle bu saçmalığa şahit oluyoruz.

adam als hastasıymış als sadece vücudu hareketsiz kılar düşünme yeteneğini etkilemez.

ama bu adam için söylenebilecek tek söz ''döl israfı''

adam gayet zeki onda problem yok, senden benden de zeki aslında baksana kaç kişiyi peşinden sürüklüyor. aslında temel aynı inanmak isteyen inanıyor inanmak istemeyen (sebebi bazen geleneksel, bazen artistsel, bazen de tembellikten kaynaklanıyor) de inanmıyor. yoksa adamların inandıkları da kanıtlanmış filan değil, sadece "mantıklı", bizim varlığımız rasgele sonuçlarla oluştuğuna inanmamızın aksine.

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

birinin inanip inanmadigi beni baglamaz ister pirasaya tapsin ister buzlu bademe. fakat herseyin rasgele oldugunu söyleyen birini anlamiyorum. Ben desem tahribat com kendi kendini olmus bi gün klavyeye rasgele basilmis kodlar biraraya gelmis sonra derlenmis kendiliginden sonra bu sekli almis demek ne kadar manalisa rasgele oldu demek okadar mantikli

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

Buremba bunu yazdı:

hocam bir sürü konuya yorum attım o kadar konudan çıkarmam uzun zamanımı alır. ama güzel bir noktaya geldiğimizi ve gayet net bir soru sorduğumu hatırlıyorum ve konu galiba ateistlik olmasa da dinle ilgili bir konuydu. görmemiş olman da zor çünkü tartışma birkaç sayfa sürmüştü.

Konuyu baltalamak gibi olmasında, sorduğun soruyu hatırlıyorsan tekrar sorar mısın, benim kaçtığımı düşündüğün bir soru olduğuna göre o tartıştığımız konuyu bulmak zor olsada, en azından sorduğun soruyu hatırlıyorsundur.

şimdi hatırlamıyorsan yok muhabbetine girme hocam güldürme beni, hatırlasam yazacağımı biliyorsun zaten.

. . .. . ... .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Rabbim Ne Büyük Kimine Bolca Veriyor Kimine Gıdımla Kimine De..

Yaşantılar içinde ALLAH C.c inkar Eden Varlık Bir insandır Buda Şeytanın Kendini insandan üstün Görüp insanı Yolundan Cıkarmaya Çalışma Çabası ALLAH c.c Ye Karşı insanın Nankörlük Edip Yolundan Cıkartacagına idaa Etmesi Sebebindendir.

Şeytanla insan Yaratılınca insan Topraktan Şeytan Ateşten Yaratılmıştı Şeyten Kendini insandan Üstün Kılmak Göstermek içni Rabbim Sen Bana Kıyamete Kadar Zaman Ver Ben insanları Yolundan Çıkartacam Şaşırtacam Onları Saptıracam insanın Ne Zayif Bir Varlık Oldugunu Gösterecem Diye idda Etmiştir Şeytan Da ALLAH c.c Nin Varlıgına inanan Bir Varlıktır Kıyamet Günü O da iman Edecektir ALLAH C.c Yi Yaratan Kendilerinin De Kulları Oldugunu Kabul Edecektir..

Bundan Önceki Vede Bundan Sonraki inkar Edenler Hep Bu Yüzdendir Vede Her Kavimde Her Toplumda Vardir Biz Onlara ALLAH c.c Sizleri Affeylesin Sizi De iman islam Nuru ile Nurlandırsın Diyoruz Zira Kıyamet Kopana Kadar Yada Nefes Agızdan Çıkmadan Edilen Tövbeler Kabul Edilir Firavun Gibi Bir Zalim Bile Deniz Üzerine Kapanınca Secde Etmiş iman Etmiş ALLAH c.c yi kabul Etmiştir  Şimdiki Zamanda Birçok Dinsiz Ateist Karşıt GÖrüşlü insan iman Nuru ile Nurlanıp Ölmüştür Necip Fazil Kısa Kürek Cem Karaca Kaptan Kusto Vede Bilindik Yada Bilinmedik Birsürü Dünyada Akın Akın islama Yoneliş Müslümanlıgıa Yöneliş Vardir. ingilterede Geçen sene 5000 Kadin Müslüman olmuştur amerikada hersene binlerce dünyada .

işte bu yüzdendir ki dünya hiristiyanlar gayri müslümanlar bunarın önünü almak için müslümanları islami terörist gibi gösterip dinimizi karalayip aklı sıra islama yönelişleri engellemek ama buna engel olamazlar olamyacaklar çünkü islam dünün bugunün yarinin dini degil kainatin dinidir..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

Buremba bunu yazdı:

paralel evren videosunu izledim ama bu da kanıtlanmış birşey değil ve sizin öne sürdüğünüz şeylerin en can alıcı noktaları da hala kanıtlanmış değil, sonra gelip işte biz zekiyiz anlıyoruz, siz salaksınız böyle dine filan inanıyorsunuz diye ahkam kesiyorsunuz. en başta da dediğim gibi onlar gördükleri halde inanmazlar, ... gerisini de siz araştırın artık.

hacı çok merak ediyorum şu sizin görüpte bizim göremediklerimizi allah aşkına söyle deliricem.

hoca hiç inanmıyorsun sanırım, sana müslüman ol diye mucize gösteremem bu ayetin inme sebebinde olduğu gibi ama bu kadar düzenin bir hiç uğruna olması acayip mantıksız geliyor bana. bir fabrikada unutulan bir vidanın zaman içinde kendi kendine gelişip bir bilgisayar oluşturması, bunu da geliştirip interneti bulması ve kendinden yeni bilgisayarlar üretip bir network kurması ne kadar saçma ise bu da o kadar saçma geliyor ve bunda yaşamımızın ölümle tamamen yok olacağına inanmak da pek akıl karı gelmiyor açıkcası. fizikteki her şeyin sebep-sonuç ilişkisine bağlı kalması iyi aynı olay aslında.

bunun dışında en azından işte doğruya inanıyoruz varsayımlarına girmezsen sana birşey sormak istiyorum: sana da ağır gelmiyor mu herşeyin koca bir rasgelelikten oluşması ve iyi ihtimalle 60-70 sene sonra senin varlığının sona ereceği?

işte sizin sorununuz bu hacı, TÜM MÜSLÜMANLARIN EN BÜYÜK SORUNU BU ŞİMDİ AÇIKLIYORUM.

Olayı şu şekilde görüyorsunuz, bir hücreli bir yaratık şöyle oldu böyle oldu kendi kendine insan oldu, bu kadar güzel ve gelişmiş bilmemneler kendi kendine oldu, bir molekülün birleşmesi 1000 zibilyonda birdi ama nası kendi kendine oldu evrendeki atomlar yetmez denemeye vs

O iş öyle yürümüyor hocam, bir karbona bir oksiken yanaşınca, CO2 oluşturalım da bitkiler bizden beslensin bu güzel tesadüf ile bir karbon bazlı yaşam yaratalım demiyor, karbonlar oksijen ile yanıyor ise bu onun kimyasal özelliğinden dolayıdır ve doğa yasaları içinde gerçekleşir. Daha sonra bu moleküller başka moleküller ile çeşitli çekim yasaları vb gerekçesi ile birleşir ve daha büyük bir molekülü oluştıurur.

O2 gidipte havadaki N ile birleşmez, C ile birleşir, Daha sonra başka bir molekül daha büyük bir protein molekülünü oluşturmak için uygun olan molekülle rastgele birleşmez, tamamen doğa ve fizik yasaları gereği öyle olur.

Sonuç 1000 atomlu ve kararlı bir protein molekülü olunca bizim dinciler hemen şöyle düşünüyor, başı boş gezen 1000 tane atom nasıl oldu da tam olarak olması gereken o mükemmel dizilimde bir araya geldi. Allah mı dizdi tek tek o atomları amk, eğer allah var ise bile yöntemi bu olmazdı, sadece belli başlı doğa yasaları içinde bir evren oluştururdu ve yine bir big bang yaratırdı, insanoğlu bu evrende tamamen o doğa yasaları içinde varolur ve gelişirdi.

Öyle şuraya bir prostat ekleyim, şuraya bir böbrek ekleyim, hah güzel oldu! diye yaratılmaz insan, sonra da bak doğadaki birçok zorluğa göre güzel özellikler ekledim denmez.

Rastgele oluşan mutasyonlar sonucu doğaya ayak uydurabilen özellikler kalır ve diğer özellikler yok olur, buna doğal seçilim denir, yararlı mutasyon sonucu kalan canlı ürer ve mutasyona devam eder, taki mükemmelleşene kadar, doğaya ayak uydurabilenler devam eder diğerleri arada yokolur. Sonuç olarak ortaya doğaya ayak uydurmuş bir tür kalır, o özellikler tek tek allah tarafından ona verilmez.

Son olarak bir zamanlar dinlediğim bir örneği vericem.

"Bir maymunun eline bir daktilo verirseniz, o maymun tüm tuşlara rastgele basarsa hamleti yazamaz, muhakkak hatalı birşeylere basar, ancak diğer durumda, sadece doğru harfe bastığında kağıt üzerinde harf çıksa, diğer tuşlara bastığında kağıtta harf basılmassa, yeteri kadar rastgele tuşa basarak o maymun hamleti eninde sonunda yazar bititir"

işte dinciler şöyle düşünüyor, yahu o kadar harf i nasıl olur da nasıl bir tesadüfle bir araya getirip hamlet gibi bir sanat eseri çıkarır. Biz de derizki, hayır kardeşim, o karma karışık basar, sadece doğru bastığı tuşlar hayatta kalır, doğal olarak belirli bir sürecin sonunda bu sanat eseri bitmiş olur, öyle bir anda bir araya gelmez o harfler. 

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    JackDaniels bunu yazdı:

Herşeyin bir yaratıcısı vardır . Hiç bir şey durduk yere var olmamıştır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

bilim adamı ve araştırmaların karşısına geçen ortaokul ve liseliler, yada kendince üniversiteli adamlar ; hiç bir bilimsel kanıt olmadan çürütmeye çalışıyor ya...Komedi.Tamamen komedi.

Eğer kuranı savunuyorsna önce bilim nedir ne değildir araştır.Kurandan yardım alıp, adamın verilerini çürüt.Yardım al kuranla değil.

Adamlar bilimsel olarak bigbang patlamasını ardından galaksilerin oluşumdan tut insana kadar hepsini "bilimsel" olarak açıkladı.

Fakat karşısına geçip, bak sevgili kardeşim evren nerde bulunuyor ? gördün mü cevap veremedi haha göt oldu taktiği ile bi yere varamazsınız.Belki kendinizce yada meterolojiye gelecekten haber verdi diye günah diyen şakirt zihniyetince bi yere varırsınz.

Fakat diğerleri size götüyle güler.Bu adamlar sayesinde şu an karşınızdaki bilgisayarlar var, ilaçlar var, araçlar var, matematik var, fizik var.

Birazcık saygınız olsunda , adama çıkıp haha gerizekalı diğer dünyada görürüm seni dersiniz.

---

eğer diğer dünya gerçekse ve cennet cehennem varsa, ben eminim böyle bilim adamları zaten beyinleri kullanabildiğinden dolayı cennete gider.Siz rahat olun kendinizi düşünün.

biliyormusun Çok zekisin acayip bi zekan var.. 

Profesörler ile sözde hava tahmininin bile günah olduğunu düşünen insanalrı karşılaştırıyorsun.. Sen cidden nasıl dieyyim anlatamayacağım derecede zeki bir insansın.. Bu ikisini karşılaştırmak filozofların bile aklına gelmez.. Ve bir o kadar da akıllısın ki  Verdiğin yargılara karşıt fikirli profesörlerin varlığından haberdar bile değilsin.. 

Seni varya Ayakta alkışlıyorum. 

Ha bu arada sanırsam bu kadar zekiliğin arasında bir bilgi yanlış kodlanmış hafızana, Cennet ve cehenneme topluma yararlı işler yapıp + ve ya - points toplanarak gidilmiyor, Yani ben rahatım da Sen pek bi kasıntı gibi duruyorsun.

Hocam siz uyusanız belki size gösterirler? 

canım cahilsin dediğin kelimeleri ve kurduğun cümleleri olağan karşılıyorum, Seni yönlendirmem gerekli, Lütfen google de bir ara ma yap Rüyanın Dinde ki yeri ve önemi diye. 

Üstadım okudum ve bir kaç belgesel izledim inanırmısın bir nur indi sanki içime parlıyorum sanki. Markete gittim kasapdaki kız gözlerinin içi yanıyor bebeğim dedi sarıldı boynuma evliyam benim erkeğim dedi bana. Ve fark ettimki sanırım ben uçabiliyorum.  Çok teşekkür ederim beni doğru yola yönlendidğin için sana. Sence yüce yaradan sizdeki gibi rüyada bana kararları gösterir mi?

http://www.youtube.com/watch?v=86gcx5zK9Q4&feature=related

canım benim ya.. Kuş kadar beyni vardı onu da yedi.. :/

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

Buremba bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

Buremba bunu yazdı:

paralel evren videosunu izledim ama bu da kanıtlanmış birşey değil ve sizin öne sürdüğünüz şeylerin en can alıcı noktaları da hala kanıtlanmış değil, sonra gelip işte biz zekiyiz anlıyoruz, siz salaksınız böyle dine filan inanıyorsunuz diye ahkam kesiyorsunuz. en başta da dediğim gibi onlar gördükleri halde inanmazlar, ... gerisini de siz araştırın artık.

hacı çok merak ediyorum şu sizin görüpte bizim göremediklerimizi allah aşkına söyle deliricem.

hoca hiç inanmıyorsun sanırım, sana müslüman ol diye mucize gösteremem bu ayetin inme sebebinde olduğu gibi ama bu kadar düzenin bir hiç uğruna olması acayip mantıksız geliyor bana. bir fabrikada unutulan bir vidanın zaman içinde kendi kendine gelişip bir bilgisayar oluşturması, bunu da geliştirip interneti bulması ve kendinden yeni bilgisayarlar üretip bir network kurması ne kadar saçma ise bu da o kadar saçma geliyor ve bunda yaşamımızın ölümle tamamen yok olacağına inanmak da pek akıl karı gelmiyor açıkcası. fizikteki her şeyin sebep-sonuç ilişkisine bağlı kalması iyi aynı olay aslında.

bunun dışında en azından işte doğruya inanıyoruz varsayımlarına girmezsen sana birşey sormak istiyorum: sana da ağır gelmiyor mu herşeyin koca bir rasgelelikten oluşması ve iyi ihtimalle 60-70 sene sonra senin varlığının sona ereceği?

işte sizin sorununuz bu hacı, TÜM MÜSLÜMANLARIN EN BÜYÜK SORUNU BU ŞİMDİ AÇIKLIYORUM.

Olayı şu şekilde görüyorsunuz, bir hücreli bir yaratık şöyle oldu böyle oldu kendi kendine insan oldu, bu kadar güzel ve gelişmiş bilmemneler kendi kendine oldu, bir molekülün birleşmesi 1000 zibilyonda birdi ama nası kendi kendine oldu evrendeki atomlar yetmez denemeye vs

O iş öyle yürümüyor hocam, bir karbona bir oksiken yanaşınca, CO2 oluşturalım da bitkiler bizden beslensin bu güzel tesadüf ile bir karbon bazlı yaşam yaratalım demiyor, karbonlar oksijen ile yanıyor ise bu onun kimyasal özelliğinden dolayıdır ve doğa yasaları içinde gerçekleşir. Daha sonra bu moleküller başka moleküller ile çeşitli çekim yasaları vb gerekçesi ile birleşir ve daha büyük bir molekülü oluştıurur.

O2 gidipte havadaki N ile birleşmez, C ile birleşir, Daha sonra başka bir molekül daha büyük bir protein molekülünü oluşturmak için uygun olan molekülle rastgele birleşmez, tamamen doğa ve fizik yasaları gereği öyle olur.

Sonuç 1000 atomlu ve kararlı bir protein molekülü olunca bizim dinciler hemen şöyle düşünüyor, başı boş gezen 1000 tane atom nasıl oldu da tam olarak olması gereken o mükemmel dizilimde bir araya geldi. Allah mı dizdi tek tek o atomları amk, eğer allah var ise bile yöntemi bu olmazdı, sadece belli başlı doğa yasaları içinde bir evren oluştururdu ve yine bir big bang yaratırdı, insanoğlu bu evrende tamamen o doğa yasaları içinde varolur ve gelişirdi.

Öyle şuraya bir prostat ekleyim, şuraya bir böbrek ekleyim, hah güzel oldu! diye yaratılmaz insan, sonra da bak doğadaki birçok zorluğa göre güzel özellikler ekledim denmez.

Rastgele oluşan mutasyonlar sonucu doğaya ayak uydurabilen özellikler kalır ve diğer özellikler yok olur, buna doğal seçilim denir, yararlı mutasyon sonucu kalan canlı ürer ve mutasyona devam eder, taki mükemmelleşene kadar, doğaya ayak uydurabilenler devam eder diğerleri arada yokolur. Sonuç olarak ortaya doğaya ayak uydurmuş bir tür kalır, o özellikler tek tek allah tarafından ona verilmez.

Son olarak bir zamanlar dinlediğim bir örneği vericem.

"Bir maymunun eline bir daktilo verirseniz, o maymun tüm tuşlara rastgele basarsa hamleti yazamaz, muhakkak hatalı birşeylere basar, ancak diğer durumda, sadece doğru harfe bastığında kağıt üzerinde harf çıksa, diğer tuşlara bastığında kağıtta harf basılmassa, yeteri kadar rastgele tuşa basarak o maymun hamleti eninde sonunda yazar bititir"

işte dinciler şöyle düşünüyor, yahu o kadar harf i nasıl olur da nasıl bir tesadüfle bir araya getirip hamlet gibi bir sanat eseri çıkarır. Biz de derizki, hayır kardeşim, o karma karışık basar, sadece doğru bastığı tuşlar hayatta kalır, doğal olarak belirli bir sürecin sonunda bu sanat eseri bitmiş olur, öyle bir anda bir araya gelmez o harfler. 

mutasyonunun bunlara kadir olduğunu düşünüyorsun yani, tamam çok çok çok düşük bir ihtimalin doğru olasılıklar üzerinde bir süre gerçekleştiğini varsayalım, maymunun daktilosuna benzemiyor bizim dünya, daktilonun aksine izler barınıyor burda, ve fiziğinizin aşkına nerde o araformlar?

. . .. . ... .
Toplam Hit: 19584 Toplam Mesaj: 155