folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:
    -----------------------------

seadog bunu yazdı:

Yaw arkadaşlar bana Bing Bang sonrasının değil öncesinin  bilimsel açıklamasını yapın tamam eyvallah diyim. Big Bang den sonrası tamam bilimsel olarak var ve doğru. Durduk yere Big Bang nasıl oldu onu söyleyin.

"allah ol dedi oldu" çok bilimsel bi açıklama dimi canım kardeşim

Hocam bilimsel açıklamasını sordum ben. Biliyorsan soruma cevap verir misin? Benim cevabım değil yazdığın

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

n2n2 bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

Yaw arkadaşlar bana Bing Bang sonrasının değil öncesinin  bilimsel açıklamasını yapın tamam eyvallah diyim. Big Bang den sonrası tamam bilimsel olarak var ve doğru. Durduk yere Big Bang nasıl oldu onu söyleyin.

"allah ol dedi oldu" çok bilimsel bi açıklama dimi canım kardeşim

Hocam bilimsel açıklamasını sordum ben. Biliyorsan soruma cevap verir misin? Benim cevabım değil yazdığın

Bundan 100 sene önce big bang ı da bilmiyorduk, bilim dediğin şey keşiflerle icatlarla büyür gelişir, söylediğin şey o kadaR Saçma ki, şimdi bigbang öncesini bilmiyoruz diye hiç bir zaman bilmeyecek miyiz, hiç olmamış mıdır yani, salak saçma savunmalar yapmayın.

Ayrıca sen herşeyi yaratan allah ama allahı kimse yaratmadı diyip buna inanabiliyorsan bende herşeyi yaratan bigbang öncesindeki enerji ama onu kimse yaratmadı der buna inanırım. hangisi daha bilimsel tarafsızca düşün.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

CasTeaL bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

Hocam BBC'nin Pararel Evrenler (Parallel Universes) belgeselinde bu konu hakkında bilimadamlarının yaklaşımlarına değiniyor, izlemeni öneririm.

Hocam şu an izleyebilecek vaktim yoktur projeler falan, eğer izlediysen rica etsem bi özetler misin ?

Hocam uzun olan belgeselde BigBang'e değindiği kısmın videosunu paylaşayım. Çünkü görsellerle desteklenmiş ve videonun anlatımı benim anlatımımdan daha iyi olacaktır. 

Not : Belgeselin tamamını izlemeye fırsatınız olursa cevaplar daha iyi oturacaktır. Bu part sondan bir parça olduğu için sadece bunu izlediğinizde biraz anlamsız ve dağınık gelebilir. Bu yüzden belgeselin tamamını izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=dKX8n3-Siuw&feature=related

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

bilim adamı ve araştırmaların karşısına geçen ortaokul ve liseliler, yada kendince üniversiteli adamlar ; hiç bir bilimsel kanıt olmadan çürütmeye çalışıyor ya...Komedi.Tamamen komedi.

Eğer kuranı savunuyorsna önce bilim nedir ne değildir araştır.Kurandan yardım alıp, adamın verilerini çürüt.Yardım al kuranla değil.

Adamlar bilimsel olarak bigbang patlamasını ardından galaksilerin oluşumdan tut insana kadar hepsini "bilimsel" olarak açıkladı.

Fakat karşısına geçip, bak sevgili kardeşim evren nerde bulunuyor ? gördün mü cevap veremedi haha göt oldu taktiği ile bi yere varamazsınız.Belki kendinizce yada meterolojiye gelecekten haber verdi diye günah diyen şakirt zihniyetince bi yere varırsınz.

Fakat diğerleri size götüyle güler.Bu adamlar sayesinde şu an karşınızdaki bilgisayarlar var, ilaçlar var, araçlar var, matematik var, fizik var.

Birazcık saygınız olsunda , adama çıkıp haha gerizekalı diğer dünyada görürüm seni dersiniz.

---

eğer diğer dünya gerçekse ve cennet cehennem varsa, ben eminim böyle bilim adamları zaten beyinleri kullanabildiğinden dolayı cennete gider.Siz rahat olun kendinizi düşünün.

biliyormusun Çok zekisin acayip bi zekan var.. 

Profesörler ile sözde hava tahmininin bile günah olduğunu düşünen insanalrı karşılaştırıyorsun.. Sen cidden nasıl dieyyim anlatamayacağım derecede zeki bir insansın.. Bu ikisini karşılaştırmak filozofların bile aklına gelmez.. Ve bir o kadar da akıllısın ki  Verdiğin yargılara karşıt fikirli profesörlerin varlığından haberdar bile değilsin.. 

Seni varya Ayakta alkışlıyorum. 

Ha bu arada sanırsam bu kadar zekiliğin arasında bir bilgi yanlış kodlanmış hafızana, Cennet ve cehenneme topluma yararlı işler yapıp + ve ya - points toplanarak gidilmiyor, Yani ben rahatım da Sen pek bi kasıntı gibi duruyorsun.

Hocam siz uyusanız belki size gösterirler? 

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

bilim adamı ve araştırmaların karşısına geçen ortaokul ve liseliler, yada kendince üniversiteli adamlar ; hiç bir bilimsel kanıt olmadan çürütmeye çalışıyor ya...Komedi.Tamamen komedi.

Eğer kuranı savunuyorsna önce bilim nedir ne değildir araştır.Kurandan yardım alıp, adamın verilerini çürüt.Yardım al kuranla değil.

Adamlar bilimsel olarak bigbang patlamasını ardından galaksilerin oluşumdan tut insana kadar hepsini "bilimsel" olarak açıkladı.

Fakat karşısına geçip, bak sevgili kardeşim evren nerde bulunuyor ? gördün mü cevap veremedi haha göt oldu taktiği ile bi yere varamazsınız.Belki kendinizce yada meterolojiye gelecekten haber verdi diye günah diyen şakirt zihniyetince bi yere varırsınz.

Fakat diğerleri size götüyle güler.Bu adamlar sayesinde şu an karşınızdaki bilgisayarlar var, ilaçlar var, araçlar var, matematik var, fizik var.

Birazcık saygınız olsunda , adama çıkıp haha gerizekalı diğer dünyada görürüm seni dersiniz.

---

eğer diğer dünya gerçekse ve cennet cehennem varsa, ben eminim böyle bilim adamları zaten beyinleri kullanabildiğinden dolayı cennete gider.Siz rahat olun kendinizi düşünün.

biliyormusun Çok zekisin acayip bi zekan var.. 

Profesörler ile sözde hava tahmininin bile günah olduğunu düşünen insanalrı karşılaştırıyorsun.. Sen cidden nasıl dieyyim anlatamayacağım derecede zeki bir insansın.. Bu ikisini karşılaştırmak filozofların bile aklına gelmez.. Ve bir o kadar da akıllısın ki  Verdiğin yargılara karşıt fikirli profesörlerin varlığından haberdar bile değilsin.. 

Seni varya Ayakta alkışlıyorum. 

Ha bu arada sanırsam bu kadar zekiliğin arasında bir bilgi yanlış kodlanmış hafızana, Cennet ve cehenneme topluma yararlı işler yapıp + ve ya - points toplanarak gidilmiyor, Yani ben rahatım da Sen pek bi kasıntı gibi duruyorsun.

Hocam siz uyusanız belki size gösterirler? 

canım cahilsin dediğin kelimeleri ve kurduğun cümleleri olağan karşılıyorum, Seni yönlendirmem gerekli, Lütfen google de bir ara ma yap Rüyanın Dinde ki yeri ve önemi diye. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

Dünya'nın en yüksek iq seviyesine sahip insanlarından birine "saf, salak, mal" vs demek sizin iq seviyenizi göstermektedir. Körü körüne inanmak yerine birşeyler okusanız en sağlıklısı olucaktır. Dine bakarak kör olmayın

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

paralel evren videosunu izledim ama bu da kanıtlanmış birşey değil ve sizin öne sürdüğünüz şeylerin en can alıcı noktaları da hala kanıtlanmış değil, sonra gelip işte biz zekiyiz anlıyoruz, siz salaksınız  ol dedi olduya (ki biz bundan bir anda oluştuğunu kasdetmiyoruz, sebep-sonuç ilişkisine bağlı birçok olay var tabi) inanıyorsunuz diye ahkam kesiyorsunuz. en başta da dediğim gibi onlar gördükleri halde inanmazlar, ... gerisini de siz araştırın artık.

. . .. . ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:

paralel evren videosunu izledim ama bu da kanıtlanmış birşey değil ve sizin öne sürdüğünüz şeylerin en can alıcı noktaları da hala kanıtlanmış değil, sonra gelip işte biz zekiyiz anlıyoruz, siz salaksınız böyle dine filan inanıyorsunuz diye ahkam kesiyorsunuz. en başta da dediğim gibi onlar gördükleri halde inanmazlar, ... gerisini de siz araştırın artık.

hacı çok merak ediyorum şu sizin görüpte bizim göremediklerimizi allah aşkına söyle deliricem.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

tirilyarlardır bitmeyen kavga.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:

paralel evren videosunu izledim ama bu da kanıtlanmış birşey değil ve sizin öne sürdüğünüz şeylerin en can alıcı noktaları da hala kanıtlanmış değil, sonra gelip işte biz zekiyiz anlıyoruz, siz salaksınız böyle dine filan inanıyorsunuz diye ahkam kesiyorsunuz. en başta da dediğim gibi onlar gördükleri halde inanmazlar, ... gerisini de siz araştırın artık.

Hocam kanıtlanmış değil ama olabildiğince mantıklı yaklaşımlar.

Bu kadar kanıta ve kanıtlanmaya önem veriyorsanız, allah yaratmıştır diye kestirip atan ve işin içinden böylece çıkan bir kitabı nasıl tatminkar buluyorsunuz.

Toplam Hit: 19679 Toplam Mesaj: 155