folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

matematik dersi zorunlu olmasın mk. istemiyorum matematik filan.

hadi ateizler bunuda açıklayın ? :))) 

aman din dersi zornlu oldu taş devrine dönüyoruz kafası yaşayanlar bakın:

şimdi siz tarih dersinde birsürü din ırk çeşitlerini öğreniyorsunuz gidip hristiyanmı oluyorsunuz ?

kafanız okadar boş ki şunu kavrayamıyorsunuz.

illa din dersi görüp müslüman olmak zorunda değilsinizki. o ders bu ülkede  zorunlu ve o dersten sorumlusun.

sınavında başarılı ol o bilgiyi öğren ama namaz kılma git ineğe tap kimse sana bişi demezki.

fazla bilgi göz çıkarmazki? çocuğun herhangi bir dinin içeriğini öğrendiğinde kötümü olacak ?

niye kimse beden eğitimi zorunlu olmasın demiyor? çocuğum beden eğitimi görmek zorunda değil demiyor ?

olm askere gitmeye götünüz yemiyor bari bırakın çocuklar birşeyler öğrensin lan. 

herşeyin önüne taş koyuyorsunuz mk. 

askere gitmezsiniz ,eylem yapıp dükkan taşlarsınız , her eğitim şekline karşı çıkarsınız , konvers giyip ben miliyetçiyim dersiniz , 

baba parası ile sikindirik üni okuyup gelip burada artizlik yaparsınız , kondom kullanmayı bilmezsiniz kürtaj parası için babanıza ağlarsnız. ne skime yararsınız kimse bilmiyor mk. pempe çoraplılar sizi.

edit.

Lise hayatım boyunca yazları olsada sürekli kendim çalıştım ve okul başlarında ailemden 2-3 ay civarı para almadım. 

Özel üniversite okumuyorum geri ödemeli öğrenim kredisi alıyorum okul bittiğinde ödemek koşuluyla.

Ders saatlerim uymadığı için çalışamıyorum imkanım olsa çalışır kimseye yük olmam.

Babamı arayıp para isteyemiyorum açıkçası yapım değil. Her aradığında sorar paran varmı diye. 

Ki beni iyi tanıyan bir ailem var ne zaman param bitecek kestirebiliyorlar. haftalarca 10-20 lira ile geçindiği mi bilirim.

Zenginliğide yüksek seviyelerde yaşadım fakirliğide. Bana bunları anlatabilecek birisi olmadığını düşünüyorum.

Okula giderken babamın cebinde 5 lira olduğunu 2 lirasını bana 3 lirasını eve verdiğinide gördüm.

baba bana 10 lira lazım dediğimde çıkartıp 50 lira verdiğinide gördüm. İnsanları tanımadan yargılama hocam.

Senin zeka seviyenin geride olduğunu açıkça belli ediyor. Sadece bir arkadaş, kardeş tavsiyesi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dead_march bunu yazdı

ben tecavüz eden cinayet işleyen hırsızlık yapan bir ataist görmedim illa vardır ama çok nadirdir bununla birlikte dinden ençok bahsedenlerin ençok cinayet tecavüz ve hırsızlık işlerine bulaşanlar oldupunu görüyoruz kim neye inanırsa inansın ama budediğime yalandiyen yalancının tillahıdır ayrıca dindersinin zorunlusu olmaz

Ateist sayısı az ondandır.

Ayrica konuyu nasil dinsizlige cektiniz anlamiyorum 7-8 yaşındaki cocuga din hakkinda ne anlatacaksiniz ki? Cocuk ne oldugunu anlamaz anlatılani uygular sadece. O yas grubunda kaliplasmis bir din olgusu olur ancak.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Yanlışım varsa düzeltin ama din dersi zorunlu değildi ki ? Öğrenci velisi müdüre dilekçe verirse öğrenci dersten muaf tutuluyordu. 

Bunu bilmeyen gerizekalılarla tartışmaya bile girmeyeceksin işte.. Yırtınsın dursunlar.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Beleşe 5 alma dersi getirmişler başka bir şeye yaramayacak. 1. sınıfa giden çocuğa sübhaneke ezberletecekler zorla o da anca velaylayle gayrük diye diye ezberleyecek. Allah baba lafının günah olduğunu duyunca çocuğun tüm hayalleri yıkılacak.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunun 3. sınıftan itibaren mevcut bir ders içinde bir ünite olarak işlenmesi olayıyla kız ve erkek çocukların ayrı olması olayı arasındaki çizgi de Türkiye'nin zeka seviyesini gösteriyor :D

:|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı
    dead_march bunu yazdı

ben tecavüz eden cinayet işleyen hırsızlık yapan bir ataist görmedim illa vardır ama çok nadirdir bununla birlikte dinden ençok bahsedenlerin ençok cinayet tecavüz ve hırsızlık işlerine bulaşanlar oldupunu görüyoruz kim neye inanırsa inansın ama budediğime yalandiyen yalancının tillahıdır ayrıca dindersinin zorunlusu olmaz

Ateist sayısı az ondandır.

bilgi-kültür seviyesi ile dindarlığın ters orantılı olduğu için olabilir sanki

richard lynn adli bir psikoloji profesörünü araştırması öyle diyore

http://en.wikipedia.org/wiki/File:LynnHarveyNyborg-Atheism-IQ.svg

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hey yavrum hey! İzleyin de müslüman görün.

odatv.com/n.php?n=bilal-erdoganin-400-milyona-aldigi-10-tankerden-ikincisi-denizde-0512141200

eleştirmek yerine helâl olsun diyen bir kuşak için beyin unsurunun erken yaşlarda kontrole alınması gerekiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

matematik dersi zorunlu olmasın mk. istemiyorum matematik filan.

hadi ateizler bunuda açıklayın ? :))) 

şimdi siz tarih dersinde birsürü din ırk çeşitlerini öğreniyorsunuz gidip hristiyanmı oluyorsunuz ?

illa din dersi görüp müslüman olmak zorunda değilsinizki. o ders bu ülkede  zorunlu ve o dersten sorumlusun.

sınavında başarılı ol o bilgiyi öğren ama namaz kılma git ineğe tap kimse sana bişi demezki.

fazla bilgi göz çıkarmazki? çocuğun herhangi bir dinin içeriğini öğrendiğinde kötümü olacak ?

niye kimse beden eğitimi zorunlu olmasın demiyor? çocuğum beden eğitimi görmek zorunda değil demiyor ?

olm askere gitmeye götünüz yemiyor bari bırakın çocuklar birşeyler öğrensin lan. 

askere gitmezsiniz ,eylem yapıp dükkan taşlarsınız , her eğitim şekline karşı çıkarsınız , konvers giyip ben miliyetçiyim dersiniz , 

baba parası ile sikindirik üni okuyup gelip burada artizlik yaparsınız , kondom kullanmayı bilmezsiniz kürtaj parası için babanıza ağlarsnız. ne skime yararsınız kimse bilmiyor mk. pempe çoraplılar sizi.

edit : bu arada kahpelik yapan cematlerden tabiki uzak dursun çocuklar.

dine her nekadar inanmasanızda din ve tanrı ne kadar gerçek olmasada insanları kötülükten uzak tutma konusunda işe yarıyor.

bu yüzden sapkınlardan uzak, dinini güzelce yaşayanlar on numara insanlardır. severim öyle kendi yağında kavrulan iyi insanları.

kızları bir efendi şahane oluyor ^^ hemde hamarat oluyorlar.

ama iş cemmatçiler gibi sapkınlara gelince full sikiş dönüyor. 

kafan o kadar boş ki şunu kavrayamıyorsun.

7 yaşındaki çocukla kendini bir tutuyorsun. 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/154376/Sanki_din_s_rasi.html

Sanki din şûrası

19. Milli Eğitim Şurası’nın ikinci gününde anaokulu müfredatı masaya yatırıldı. Dini eğitimin “anaokulundan başlaması” reddedilirken,zorunlu din dersinin ilkokul 1. sınıftan itibaren başlaması önerisi komisyonlardan geçti. Şura’da din eğitimine ilişkin önerilere itiraz edenler dinsizlikle suçlandı.

Karma eğitime cinsellik gerekçesi

Karma eğitime son verilmesine ilişkin önerisi ise müfredat komisyonunda değil, okul güvenliği komisyonunda da gündeme geldi. Önerinin bir Milli Eğitim müfettişi tarafından “Cinsel farkındalıkla başlayan karşı cinse duyulan ilgiden kaynaklı güvenlik sorunlarının en minimum seviyeye indirilmesi açısından zorunlu olan karma eğitim modelinin özel öğretim ve devlet kurumlarında yerel ve sosyal şartlar dikkate alınarak serbest ve demokratik eğitim modeli ile değiştirilmesi gerekir” sözleri ile savunulması dikkat çekti.

5 saat ne yapılacak?

Ayrıca ilkokul öğrencilerinin haftalık ders saati yükünün haftada 30 saat olması gerektiği, bunun 5 saatinin ise sosyal etkinlikler ve etüt dersi olarak kullanılması gerektiği önerisi kabul edildi. Bu 5 saatin hangi derslerle geçirileceği konusu ise okul müdürlerinin inisiyatifini bırakıldı.

İlk kez basın yasağı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve bakanlık bürokratları, tüm çalışma gruplarını ziyareti sırasında bu tartışmaların yaşandığı komisyon salonunu da ziyaret etti. Ziyaretin ardından Avcı’nın talimatı ile komisyon çalışmalarının basın mensuplarına kapatıldığı duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın“bürokratik katılımın azaltılmasından, öğrenci, öğretmen, veli ve sivil toplum örgütü iştiraklerinin çoğaltılmasından duyduğu memnuniyeti” dile getirdiği Şura’da komisyon çalışmalarının gazeteciler tarafından izlenmesinin ilk kez yasaklanması dikkat çekti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/153983/Kuran_dersi_6_saate_cikiyor.html

Haftada ikişer saat seçilebilen Kuranı Kerim, Peygamber’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinden biri haftada 6 saate çıkıyor.

İNSAN HAKLARI DERSİ KALKIYOR 

4. sınıfta 2 saat anlatılan İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi dersi kalkacak, bu derslerin içerikleri Sosyal Bilgiler dersinde verilecek. Ayrıca Rehberlik ve Kariyer Planlama dersi haftalık ders çizelgesinden kaldırılacak, rehberlik hizmetleriyle ilgili çalışmalar serbest etkinlikler kapsamında ele alınacak.

Yaptık oldu, bitti. Sesini çıkaran kâfirdir, değil mi? :) Kantinleri ayırmak, tenefüslerde kızların sınıflarını önce çıkartıp erkeklerle aynı tenefüs saatlerine denk gelmemesi gibi fantastik beyanlar da çıkmış bu dini şuradan. Mazallah daha hormonel yetkinliğe erişememiş çocuk karşı cinsten bir yaşıtını görür de fikirleri sapar, kantinde sırada kızın saçına, başına değer günaha girer. Aynı fantastik beyanlarn yanında kızların sınıfına sadece kadın öğretmenlerin girmesi, erkeklere de erkeklerin girmesi istenmiş. Niye kasıyorsunuz ki? Sadece kız okulu-erkek okulu yapın çocukları öyle yerleştirin gitsin. Bu yeni nesil çocuklardan ben hiçbir şey beklemiyorum. Bunlar yetişip bize doktor, memur olarak hizmet edecek. Şimdi bile erkek hasta gelince burun kıvıran her işine bakmayıp erkek doktora teslim eden pek çok hanım doktorumuz varken elleri güçlendikçe durumu nerelere çekecekler kim bilir. Bu yalan demeyin, gözümle birkaç defa gördüm, karşılaştım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

edit : bu arada kahpelik yapan cematlerden tabiki uzak dursun çocuklar.

dine her nekadar inanmasanızda din ve tanrı ne kadar gerçek olmasada insanları kötülükten uzak tutma konusunda işe yarıyor.

Üniversitede gündüz çalışıp akşam 2. öğretim olarak okula gittim kimseden para istemedim. Askerliğimi doğubeyazıtta sikile sikile yaptım. Hiçbir taşlı sopalı eylem katılmadım. Kondom da kullanmadım kimseyi hamile bırakıp sağdan soldan kürtaj parası istemedim. Ne sikime yarıyoruz sen karar ver şimdi.

Fazla bilgi göz çıkarmıyorsa çocuğun olduğu zaman yüzlerce dinin hepsini öğretirsin. Çocuğum din içeriği öğrendiğinde kötü olacak. Cin gibi saçma şeylere inanacak belki geceleri korkacak. Belki dinle ilgili saçma sapan şeyleri yapacak. İlla din dersi görüp müslüman olmak zorunda herkes. Çocuk yaşta ailede ve okulda dini çocuğun kafasına yerleştiriyorlar 30 yaşına da gelse mala bağlamış çocukken öğretilen dışında her şeyi reddediyor. O yüzden din bir tercih değildir kültürdür. Herkes doğduğu çevrenin dinine mensup. Buradaki en dindar adam bile hristiyan bir ülkede doğsa hristiyan, budist bir ülkede doğsa budist olacaktı. Din değiştiren insanların sayısının çok az olması bu söylediğimi doğruluyor. Son olarak din insanları kötülükten uzak tutsaydı müslüman ülkeleri bok götürmezdi.

DarkSkull tarafından 05/Ara/14 10:05 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Kısa ve öz ;

Herkes islam`ı seçmek zorundamı?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
Toplam Hit: 41146 Toplam Mesaj: 411