folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı

Adam usenmemis opusen turbanli resimleri bulmus :) Basi kapatmakla namaz kilmakla muslumanlik zaten olmaz icinde olacak bi insanin.

google opusen insan yaz basi acik bi ton adam cikar mevzu bas acikligi kapaliligi degil her basi acik soylede basi kapali musluman demicez elbette.

Ben sabahtan beri konusuyorumda bende dort dortluk musluman degilim cumadan cu aya namaza giderm. Alkol vs kullanirim. 

Ama hirsizlik yapmam kimsenin hakkina girmem kimseye kotuluk dusunmem bunun tek nedeni ailemden aldigim egitim ve islamiyettir.

adam dini eğitim almayanların parklarda öpüşeceğini sevişeceğini söyledi.. Ben de aha bak din eğitimi alanlar da yapabilirmiş diyorum resimlerle.

O kızların aileleri elbet kuran kurslarına yollamıştır. Hadi onu geçtim ailesi gayet muhafazakardır ve belki babaları bu halde bulsa onları öldürürler.

Yani bu "ahlak" olayının dine bağlı olmadığını anlamalısınız. 

abi zaten iki insanın öpüşmesini ahlaksızlık olarak nitelendirmekte ayrı bir düşünce bozukluğu.

Bunun islamiyetle alakasi yok Turk toplumunun yapisi a ters butur seyler. Hanginiz yegeninize cocuklariniza televizyonda cevrede bu tur seyler oldumi ayip degil dogrusu bu hadi bakin diyosunuz.

iki insanin sokak ortasinda opusmesi Seviyeyi yukseltmek mi oluyor.

Ben iki insa  opuaunce niye bunu yapyosunuz demem ama boyle birseyide dogruymua gibi gosteremem.

İşte anlamadığınız nokta bu. Seviyeyi belirleyen insanların öpüşmesi değil; öpüşen insanlara karşı hangi gözle bakıldığı.

İlla onları kötülemene ne gerek var ki? seni ilgilendirmez. 

Dentist tarafından 04/Ara/14 14:56 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Gençlerin öpüşüp sevişmesini gayet normal olarak karşılayan arkadaşlar, yarın birgün kızınıza öpüşmesi veya sevişmesi konusunda özgür olduğunu hissettirebilirsiniz.

Öpüşmek ve sevişmek insani bir ihtiyaç tabiki, ama gitsin evlensin istediğini evinde yapsın ona karşı çıkanda yok zaten.

Açık konuşmak gerekirse şahsen ben o kadar geniş değilim..

Benim bu durumdan anladığım genişliktir, sizin için çağdaşlık, modernlik vs. olabilir..

Gerici de diyebilirsiniz sorun değil..

Doğuda 13-14 yaşında insanlar evlendiriliyor, sırf bu bakış açın yüzünden. Ya da yine bu bakış açısı yüzünden batıda 23 - 24 yaşına kadar hiç öpüşmemiş insanlar bi noktadan sonra çığrından çıkıp gidip birilerine tecavüz ediyor ya da o parktaki enstantenelere rastlıyorsun. İnsan doğasına karşı geliyorsun, o da bir yerden patlıyor. İstediğin kadar ahlaksızlık, pislik, çirkin, olmaması gereken birşey olarak gör; doğanda var, değiştiremezsin. Üstten bastırırsın alttan taşar. 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Gençlerin öpüşüp sevişmesini gayet normal olarak karşılayan arkadaşlar, yarın birgün kızınıza öpüşmesi veya sevişmesi konusunda özgür olduğunu hissettirebilirsiniz.

Öpüşmek ve sevişmek insani bir ihtiyaç tabiki, ama gitsin evlensin istediğini evinde yapsın ona karşı çıkanda yok zaten.

Benim bu durumdan anladığım genişliktir, sizin için çağdaşlık, modernlik vs. olabilir..

Merak etme biz aile içi vereceğimiz eğitimle çocuklarımız neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek. Bir hatası olursa da çocuğu boğazlamycaz. İnsanlar hata yapar.

Peki ya senin kızın; senden gizli gizli parklarda bahçelerde sevgilisiyle koklaşsa, sevişse ve size hiç çaktırmasa salak yerine koysa seni? Ve sırf korktuğu için bu tür şeylerden daha fazla cezbetse onu? 

He yani diyorsunki kızım gizli saklı yapacağına gelsin evde öpüşüp sevişsin öyle mi ?

İzin vermezsem gizli gizli öpüşecek zaten, en azından içim rahat birşey olmaz diye mi düşünüyorsun ?

Ulan neyi yanlış olup olmayacağını bilecek, adam zaten açık açık diyor, gençlerin öpüşmesinin yanlış olduğu düşüncesi bozuk bir düşüncedir diye.

Kızım öpüşülmez diye birşey yok, öpüş canın çeker, seviş, hatta çok fazla ileriye gitmeden gösterebilirsinde mi dememiz gerekiyor doğru düşüncemiz olması için ?

Kaldı ki, cinselliğin yanlış olduğunu bilse bile inancına ters düşmediği sürece bir şekilde o hatayı yapacaktır o kişi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı

Iyi bi uygulama gercek islamiyeti ve muslumanligi tam anlamiyla ogrenen nesil hirsiz tecavuzcu yawsak serefsiz olmaz en azindan.

Dini ahlaki kuvvetli olanlar guvenilir ve saygili olur.

Simdi eminim aramizdaki ateist denen varliklar ve koministler ve tabiki muhalefetler musluman gorunupte hirsizlik yapanlardan ornekler vermeye baslicak :) Yazimin basinda dedigim gibi tekrar olarak belirtim sozde degil ozde muslumanlardan bahsedoyorum.

Arkadaşımız burada açık açık belirtmiş benim düşüncem dışındakileri boşverin önemli olan benim düşüncem.

Senin dinin höşgörü dini değil mi ? O zaman herkese karşı hoşgörülü her düşünceye karşı saygılı olman gerekmez mi ? 

Ha sana ol demiyorum şimdi ters tepki verirsin büyük ihtimal de örnek aldığın şahsiyet kim diye sorunca Hz.Muhammed (Sav) demiyor musun? Hz.Peygamberin ve Allah'ın yolundayım demiyor musun ?  O zaman bence onların yolundaysan herkesin düşüncesine saygılı olmalısın.

Ters bir cevap verebilirsin ama bu hiç önemli değil bu seviyeyi belirlemede bir kıstas olacaktır.

Saygılar.

Benim dinim hosgoru dini gayet mantikli ve seviyeli konusuyosun kesinlikle ters cevap vermem.

Uygulama kendi kanaatimce iyi bir uygulama kimine gore ters belli oluyo zaten. Dedigim gibi dinde zorlama yoktur isyer dunyada piser ister ahirette.

Uygulamayı beğenmene laf yok ancak kullanmış olduğun kelimeler ve kelimelerin oluşturmuş olduğu cümleler düşüncelerinle pek örtüşmediği kanaatindeyim."ateist denen varliklar ve koministler ve...... " 

Demişsin burada ateist ve kominist olarak hitap ettiğin kişileri insan dışı varlık olarak görerek aşağılamışsın.

Höşgörü dininde höşgörü görüşünde bunların olduğunu sanmıyorum.

Ne ateist ne kominist ne de başka bir düşünceye mensubum sadece olaya objektif olarak bakıyorum bilgine.

Bu sitede hasa ALLAH in oglu gibi nickler olursa dinime sacma sapan bilgiler denilirse dininizide devletinizide denilirse dogal olarat ateist denen varliklar deyip benimde karsi tarafi empati yapmaya zorlamam hosgorusuz oldugum anlamina gelmez.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    umit bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

sizin gibi cengaverleri yolsuzlukla ilgili konularda da görmek isteriz. en son ses kayıtlarının orjinalliği onaylanmıştı. nerdeydiniz?

paralel yapının oyunu değilmiydi onlar :P

Oyun tabi . Vekiller de şakacıkdan istifa etti zaten :D

küfrederiz villalara kulübeden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Niye zorunuza gidiyor ?

Ben sonuna dek arkasındayım.

Adam küfür saydıracakmış bi git işine be.

Ben kaç kişi tanıdım Müslümanım deyip daha İhlas surasini bilmeyen kaç kişi gördüm.

Ne kadar erken o kadar iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı

Iyi bi uygulama gercek islamiyeti ve muslumanligi tam anlamiyla ogrenen nesil hirsiz tecavuzcu yawsak serefsiz olmaz en azindan.

Simdi eminim aramizdaki ateist denen varliklar ve koministler ve tabiki muhalefetler musluman gorunupte hirsizlik yapanlardan ornekler vermeye baslicak :) Yazimin basinda dedigim gibi tekrar olarak belirtim sozde degil ozde muslumanlardan bahsedoyorum.

Arkadaşımız burada açık açık belirtmiş benim düşüncem dışındakileri boşverin önemli olan benim düşüncem.

Senin dinin höşgörü dini değil mi ? O zaman herkese karşı hoşgörülü her düşünceye karşı saygılı olman gerekmez mi ? 

Ha sana ol demiyorum şimdi ters tepki verirsin büyük ihtimal de örnek aldığın şahsiyet kim diye sorunca Hz.Muhammed (Sav) demiyor musun? Hz.Peygamberin ve Allah'ın yolundayım demiyor musun ?  O zaman bence onların yolundaysan herkesin düşüncesine saygılı olmalısın.

Ters bir cevap verebilirsin ama bu hiç önemli değil bu seviyeyi belirlemede bir kıstas olacaktır.

Saygılar.

Benim dinim hosgoru dini gayet mantikli ve seviyeli konusuyosun kesinlikle ters cevap vermem.

Uygulama kendi kanaatimce iyi bir uygulama kimine gore ters belli oluyo zaten. Dedigim gibi dinde zorlama yoktur isyer dunyada piser ister ahirette.

Uygulamayı beğenmene laf yok ancak kullanmış olduğun kelimeler ve kelimelerin oluşturmuş olduğu cümleler düşüncelerinle pek örtüşmediği kanaatindeyim."ateist denen varliklar ve koministler ve...... " 

Demişsin burada ateist ve kominist olarak hitap ettiğin kişileri insan dışı varlık olarak görerek aşağılamışsın.

Ne ateist ne kominist ne de başka bir düşünceye mensubum sadece olaya objektif olarak bakıyorum bilgine.

Bu sitede hasa ALLAH in oglu gibi nickler olursa dinime sacma sapan bilgiler denilirse dininizide devletinizide denilirse dogal olarat ateist denen varliklar deyip benimde karsi tarafi empati yapmaya zorlamam hosgorusuz oldugum anlamina gelmez.

Bugüne kadar okullarda verilen etrafta herkese öğretilen Hz.Muhammed,Allah ve Kur'an-ı Kerim'in oluşturmuş olduğu mükemmel hatasız ve kusursuz üçlemeden ayrıca İslam dininin Dört dörtlük çizgisinden kaymış olmuyor musun ?

Şimdi ben zaten her şeyini 4 4 lük yaşamıyorum.Öyle yaşayamayız gibi diyebilirsin ancak.Bu kodar kolay kestirip atmamalısın benim düşünceme göre.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

Merak etme biz aile içi vereceğimiz eğitimle çocuklarımız neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek. Bir hatası olursa da çocuğu boğazlamycaz. İnsanlar hata yapar.

Peki ya senin kızın; senden gizli gizli parklarda bahçelerde sevgilisiyle koklaşsa, sevişse ve size hiç çaktırmasa salak yerine koysa seni? Ve sırf korktuğu için bu tür şeylerden daha fazla cezbetse onu? 

He yani diyorsunki kızım gizli saklı yapacağına gelsin evde öpüşüp sevişsin öyle mi ?

İzin vermezsem gizli gizli öpüşecek zaten, en azından içim rahat birşey olmaz diye mi düşünüyorsun ?

Ulan neyi yanlış olup olmayacağını bilecek, adam zaten açık açık diyor, gençlerin öpüşmesinin yanlış olduğu düşüncesi bozuk bir düşüncedir diye.

Kızım öpüşülmez diye birşey yok, öpüş canın çeker, seviş, hatta çok fazla ileriye gitmeden gösterebilirsinde mi dememiz gerekiyor doğru düşüncemiz olması için ?

Kaldı ki, cinselliğin yanlış olduğunu bilse bile inancına ters düşmediği sürece bir şekilde o hatayı yapacaktır o kişi.

Valla senin kadar bağnaz bir adamı hayatımda ikinci defa görüyorum.

Benim dediklerimi zerre kadar sorgulamadığın nasıl da ortada.

Bak güzel kardeşim dedim ki "benim vereceğim eğitimle kızım orospu olmaz sen benim kızı boşver de peki ya senin kız yaparsa napcan?"

Ama sonuçta bunların gençlik ergenlik dönemi olacak. Kanları kaynayacak. Elbette gitsin yapsın demiyorum zaten senin saçma sapan sorularınla sıkıştırmaya çalıştığın nokta da bu: "kavat mısın değil misin?" tartışması çıkarmaya yönlendiriyorsun. Yanlış yapıyorsun.

Benim çocuğuma verdiğim bir ahlak eğitimi olacak. İleride bir hata yapabilir. Yapacak demiyorum. Veya yapmaz. Ama ben herhangi bir hata yaptığı zaman kızımı öldürmem

Şimdi sana soruyorum. Senin kızın bi bok yerse? Sen ne yapacaksın?  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı

Saygılar.

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/11427/tevbe-suresi-5-ayette-musrikleri-gordugunuz-yerde-oldurun-der-bu-ayeti-aciklar-misiniz.html

yukarıdaki ayeti yok mu sayıyorsun abi o zaman?

Ben yukaridaki ayeti kerimeyi yok sayamam haddime dusmez dine davet etmenon yolu olum kilicla olamaz ben islami anlatirim sen inanirsan gelirsin (Bi ateisti musluma liga davet eddcek kadar iyi olmadigim.icin hic bu konuya girmem)

ayeti kerimenin ne demek istedigi acikca yaziyo bana soracahina orayi okuma i oneririm.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı

Saygılar.

Bugüne kadar okullarda verilen etrafta herkese öğretilen Hz.Muhammed,Allah ve Kur'an-ı Kerim'in oluşturmuş olduğu mükemmel hatasız ve kusursuz üçlemeden ayrıca İslam dininin Dört dörtlük çizgisinden kaymış olmuyor musun ?

Şimdi ben zaten her şeyini 4 4 lük yaşamıyorum.Öyle yaşayamayız gibi diyebilirsin ancak.Bu kodar kolay kestirip atmamalısın benim düşünceme göre.

Sende burda islamiyetin 4 4 luk cizgisi deyip beni sikistirmaya kendice sorularla sindirmeye calisiyosun.

Ateist denen varliklar dedim sana gore yanlis olabilir ve hatta islami cizgiye gorede yanlis olabilir.

Islami cizginin 4 4 luk olduguni dusuyosunda hasa ALLAH in oglu gibi nicki sacma sapan inanci neden sorgulamiyosun ?

Neden benim tek kelime me bu kadar takili kaldin.

Sayginin ahlakin islamiyetle alaksi yok dryipte gerizekali bagnaz cahil diyenleri sorgulamamanin nedeno nedir?

Toplam Hit: 41148 Toplam Mesaj: 411