folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

dersin adı : din kültürü ve ahlak bilgisi 

sadece islamiyeti öğreten hocaların girdiği bir ders

öğretsene budizmi de , öğretsene hinduluğu öğret hıristiyanlığı göster müslümanlığı

hepsini öğret işini yap canımı ye. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

İslam için sadece Kuran yeterlidir! Yukarıda ki ayete göre hala aksini söylüyor musun?

Bütün nebilere hikmet verilmiştir. Hepsine! Muhammed peygamberi ön plana çıkarmak niye? Biz hiçbirini birbirinden ayırmıyoruz elhamdürillah.

Peygamberler, Kuran ile hüküm vermiştir. Çünkü Allah, peygamberlere hükmetme gücü vermiştir. Yalnız kurallar Allah'dandır. Allah'dan başka kanun koyucu yoktur. Kuran okuyan her insan bunu bilir. Hüküm vermek ayrı, kanun oluşturmak ayrıdır.

(Allah size Kitap'ı ayrıntılı kılınmış bir halde indirmişken, Allah'ın dışında bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, onun, Rabbinden hak olarak indirildiğini biliyorlar. Sakın kuşkuya düşenlerden olma. (Enam 114))

Bu hikmet ile hadislerin ne alakası var? Bak yukarıda sana gereken HİKMET'i Allah'ın kitabından alarak seninle paylaştım. Daha ötesini aramak, sapıklıktır.

Bak kardeşim tekrar ediyorum. Peygamber, bu Allah katındandır diyerek Kuran'da yazmayan hiçbir kanunu dine katmamıştır. Eğer katsaydı;

-Eğer bazı lafları bizim sözlerimiz diye ortaya sürseydi, Yemin olsun, ondan sağ elini koparırdık. Sonra ondan can damarını mutlaka keserdik. Sizin hiçbiriniz ona siper de olamazdınız. Gerçek şu ki o, sakınanlar için tam bir uyarıcı ve düşündürücüdür. Ve biz, içinizden onu yalanlayanların bulunduğunu kesinlikle biliyoruz. Ve o, küfre sapanlar için tam bir hasrettir. Ve o, kesin bilginin tam gerçeğidir. Hadi artık, yüce Rabbinin adını tespih et! (Hakka 44-52)

Şunu da eklemeden edemicem. Çünkü diğer arkadaşlara yaptığın davranışlar sinirimi bozuyor. Kime neyin artisliğini yapıyosun? Allah'ın verdiği ilimi yaşta mı arıyorsun?

Seninin sinirin çok ilgimi çekmiyor hocam bu 1.

2. si arkadaşın yaşıyla alakalı bir şey söylemedim, önce okudğunu anlamayı dene. yaşını bilmediğim için "hocam" diye hitab ediyorum. dedim. o terbiyesizlik yapınca senin yaşına inmeyeceğim diye tepkimi belirttim. 

3.sü peygamber kanun koydu demedik zaten kalıplaşmış cümleler kurup durma. 50 kere yazdım, peygamber kurandaki kanunlarla hükmeder diye. tutmuş yukarı yazmışsın aynısını. sanki farklı birşey söylemiş gibi. "Bende aynı şeyi yazıyorum."

4.sü ve sonuncusu artık şu tartışma kültürünü öğrenin. zıt görüşlü birine yukardak bakarak, egoist egoist cevap verince söyledikleriniz daha mı doğru oluyor anlamıyorum ki. 

Benimle aynı şeyleri yazmışsın son postunda, ama tam zıt şeyler yazmış gibi konuşuyorsun. Ben anlamadım senin amacın ne ? Okuduğunu anlama konusunda ciddi sıkıntıların var hocam.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

İslam için sadece Kuran yeterlidir! Yukarıda ki ayete göre hala aksini söylüyor musun?

Bütün nebilere hikmet verilmiştir. Hepsine! Muhammed peygamberi ön plana çıkarmak niye? Biz hiçbirini birbirinden ayırmıyoruz elhamdürillah.

Peygamberler, Kuran ile hüküm vermiştir. Çünkü Allah, peygamberlere hükmetme gücü vermiştir. Yalnız kurallar Allah'dandır. Allah'dan başka kanun koyucu yoktur. Kuran okuyan her insan bunu bilir. Hüküm vermek ayrı, kanun oluşturmak ayrıdır.

(Allah size Kitap'ı ayrıntılı kılınmış bir halde indirmişken, Allah'ın dışında bir hakem mi arayayım? Kendilerine Kitap verdiklerimiz, onun, Rabbinden hak olarak indirildiğini biliyorlar. Sakın kuşkuya düşenlerden olma. (Enam 114))

Bu hikmet ile hadislerin ne alakası var? Bak yukarıda sana gereken HİKMET'i Allah'ın kitabından alarak seninle paylaştım. Daha ötesini aramak, sapıklıktır.

Bak kardeşim tekrar ediyorum. Peygamber, bu Allah katındandır diyerek Kuran'da yazmayan hiçbir kanunu dine katmamıştır. Eğer katsaydı;

-Eğer bazı lafları bizim sözlerimiz diye ortaya sürseydi, Yemin olsun, ondan sağ elini koparırdık. Sonra ondan can damarını mutlaka keserdik. Sizin hiçbiriniz ona siper de olamazdınız. Gerçek şu ki o, sakınanlar için tam bir uyarıcı ve düşündürücüdür. Ve biz, içinizden onu yalanlayanların bulunduğunu kesinlikle biliyoruz. Ve o, küfre sapanlar için tam bir hasrettir. Ve o, kesin bilginin tam gerçeğidir. Hadi artık, yüce Rabbinin adını tespih et! (Hakka 44-52)

Şunu da eklemeden edemicem. Çünkü diğer arkadaşlara yaptığın davranışlar sinirimi bozuyor. Kime neyin artisliğini yapıyosun? Allah'ın verdiği ilimi yaşta mı arıyorsun?

Seninin sinirin çok ilgimi çekmiyor hocam bu 1.

2. si arkadaşın yaşıyla alakalı bir şey söylemedim, önce okudğunu anlamayı dene. yaşını bilmediğim için "hocam" diye hitab ediyorum. dedim. o terbiyesizlik yapınca senin yaşına inmeyeceğim diye tepkimi belirttim. 

3.sü peygamber kanun koydu demedik zaten kalıplaşmış cümleler kurup durma. 50 kere yazdım, peygamber kurandaki kanunlarla hükmeder diye. tutmuş yukarı yazmışsın aynısını. sanki farklı birşey söylemiş gibi. "Bende aynı şeyi yazıyorum."

4.sü ve sonuncusu artık şu tartışma kültürünü öğrenin. zıt görüşlü birine yukardak bakarak, egoist egoist cevap verince söyledikleriniz daha mı doğru oluyor anlamıyorum ki. 

Benimle aynı şeyleri yazmışsın son postunda, ama tam zıt şeyler yazmış gibi konuşuyorsun. Ben anlamadım senin amacın ne ? Okuduğunu anlama konusunda ciddi sıkıntıların var hocam.

bak kardeşim anlayacağın dilde net şeyler söyleyeceğim.

Bugün insanlar buhariye, müslime, şafiye, tirmiziye iman etmiş durumdalar. Bu peygamber sözüdür, bu peygamber sünnetidir diyerek dini Allah'ın dini olmaktan çıkardınız. İslam diye bir şey bırakmadınız.

Sen Kuran'ı okuyarak anlayamazsın dediniz. İnsanlara aptal muhamelesi yaptınız. Allah'a olan güvenlerini sarstınız. Sanki uyduruk hadisleriniz Türkçeymiş gibi, al bundan başla dediniz.

Kuran'a abdestsiz yaklaşma, türkçe okuma, kalbin üstüne tut, evin duvarına as gibi sözler sarf ettiniz. Şu duayı 40 gün boyunca oku, suya katıp iç vb.. gibi şeylerle Allah'ın kitabını üfürük kitabı haline getirdiniz.

Allah'ın mescitlerinde ondan başkalarını andınız. Duvarlara peygamberin, Ebubekir'in, Ömer'in isimlerini yazdınız. Namazın içine peygamberin ismini eklediniz. Sanki peygamber kendine selam gönderiyormuş gibi "bu peygamber sünnetidir" dediniz.

Hocalar, Alimler, Gavslar, Şeyhler, Evliyalar yaratıp Allah ile aranıza soktunuz. Onları şahit göstereceğiz dediniz. Herşeyi bilen ve gören Allah'a sırtınızı dayamadınız. Hiçbir zaman dini dosdoğru Allah'a özgüleyerek ona ibadet etmediniz.

Allah'ın ipini bırakıp, fırkalara ayrıldınız. Sanki gayb'den haber almışçasına 4 mezhebi hak ilan ettiniz. Bir de üstüne birbirlerinizden nefret ettiniz. "Ben onun arkasında namaz kılmam" bile dediniz.

Allah, dünyayı Muhammed'in yüzü suyu hürmetine yarattı dediniz. Cennetin kapısında Muhammed peygamberin ismi yazılı dediniz. Peygamberlerin hiçbirini birbirinden ayırmaman emredildiği halde ağzınızdan hep "Muhammed peygamber" lafı çıktı. Hatta başına "efendi" anlamına helen "Hz." kelimesini eklediniz. O size "ben bir beşeriyim ve sizin arkadaşınızım" demesine rağmen...

Kuran, hadislere muhtaçtır dediniz. Kıyâme 19'da "Sonra onu açıklamak da bizim işimiz olacaktır." demesine rağmen peygambere iftira atarak Kuran'ın açıklayıcısı ilan ettiniz.

Allah'ı tuvalet taşıyla konuşturdunuz. Bacağını gösterttiniz. Peygamber hakkında "10 erkek gücündeydi ve bir gece de bütün hanımlarını dolaşıyordu" vb.. gibi bugün bile yakışık olmayan dedikodular yaptınız. Deve sidiği sağlıklıdır dediniz. Sahabelere peygamberin kanını içirdiniz. Peygambere büyü yapıldı dediniz. Dünya balığın üzerindedir, başını sallayınca deprem olur dediniz. Bütün ressamlar cehennemliktir dediniz. Azrail diye bir melek uydurdunuz, onu Musa ile dövüştürüp gözünü çıkarttırdınız...........

Sizler o kadar cahil ve Kuran'a uzaksınız ki ayet sayısına bile 6666 dediniz. Açıp saymaktan acizsiniz...

Yine de biz doğruyuz diyorsan;

Bekleyin! Doğrusu sizinle beraber ben de bekleyenlerdenim...

attackatak tarafından 09/Ara/14 09:18 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Sünneti reddet, hadisleri reddet ( sahih olanlardan bahsediyorum )  , alimleri yoksay, ilmi yoksay kendi kafana göre din uydur.Peygamberi sadece tebliğ etmiş haşa postacı gibi göstermeye çalışan kafa Kur'an peygamberinin verdiğini almamızı emrediyor.Kur'an-ı en güzel o anladı ve yaşadı.He ayet sun bana diyorsan buyur hocam.Öyle internette her sünnete uyana emevici bunlar , şirkci , akıllarını şeyhlerine satmışlar kafasıyla yaklaşmaya devam et.Böyle fitne çok çıktı ve hepside şimdi yerin dibinde bunlarda öyle olacaktır...

“Allah ve Resûlü bir işte hüküm verdiği zaman, erkek-kadın hiçbir mümin için kendi işlerinde seçme hakkı yoktur. Kim Allah’a ve resûlüne karşı gelirse apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.” (Ahzab, 33/36)

“Sizin için Allah’ın Resûlünde -alınacak- güzel bir örnek vardır.” (Ahzab,33/21)

“Ey iman edenler! Allah ve Resulü size hayat verecek hakikatlere sizi dâvet ettiğinde ona icabet edin...” (Enfal, 8/24),

“Peygamber size ne verirse onu alınız, o sizi neden men ederse onu terk ediniz. Allah’a karşı gelmekten sakınınız. Muhakkak ki Allah’ın cezası pek çetindir.”(Haşir, 59/7)

He hala herkese şirke girmiş gözüyle bakıyorsan Allah ıslah eylesin.Her zaman söylerim eğer ben yanlışsam Allah beni düzeltsin, sen yanlışsan seni düzeltsin.Selametle...

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı

Sünneti reddet, hadisleri reddet ( sahih olanlardan bahsediyorum )  , alimleri yoksay, ilmi yoksay kendi kafana göre din uydur.Peygamberi sadece tebliğ etmiş haşa postacı gibi göstermeye çalışan kafa Kur'an peygamberinin verdiğini almamızı emrediyor.Kur'an-ı en güzel o anladı ve yaşadı.He ayet sun bana diyorsan buyur hocam.Öyle internette her sünnete uyana emevici bunlar , şirkci , akıllarını şeyhlerine satmışlar kafasıyla yaklaşmaya devam et.Böyle fitne çok çıktı ve hepside şimdi yerin dibinde bunlarda öyle olacaktır...

“Allah ve Resûlü bir işte hüküm verdiği zaman, erkek-kadın hiçbir mümin için kendi işlerinde seçme hakkı yoktur. Kim Allah’a ve resûlüne karşı gelirse apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.” (Ahzab, 33/36)

“Sizin için Allah’ın Resûlünde -alınacak- güzel bir örnek vardır.” (Ahzab,33/21)

“Ey iman edenler! Allah ve Resulü size hayat verecek hakikatlere sizi dâvet ettiğinde ona icabet edin...” (Enfal, 8/24),

“Peygamber size ne verirse onu alınız, o sizi neden men ederse onu terk ediniz. Allah’a karşı gelmekten sakınınız. Muhakkak ki Allah’ın cezası pek çetindir.”(Haşir, 59/7)

He hala herkese şirke girmiş gözüyle bakıyorsan Allah ıslah eylesin.Her zaman söylerim eğer ben yanlışsam Allah beni düzeltsin, sen yanlışsan seni düzeltsin.Selametle...

Sen ne ilgiç biriymişsin.

Sahih hadisleri neye göre seçiyorsun? :D 

Şu görsele iyi bak:

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı

Peygamber, Kuran'ın açıklayıcısı değildir. Peygambere insan üstü sıfatlar yüklemeye gerek yok. Kitap evrenseldir. O bir beşeriydi. Görevini yerine getirdi ve üzerimize olan vekilliği sona erdi.

-Onu aceleye getiresin diye dilini onunla hareketlendirme! Onu toplamak ve okumak bize düşer. O halde, biz onu okuduğumuzda, sen onun okunuşunu izle. Sonra onu açıklamak da bizim işimiz olacaktır.(Kıyame 16-19)

-Elif, Lâm, Râ. (Bu) öyle bir kitaptır ki, Bilge ve her şeyden Haberdar biri tarafından ayetleri sağlamlaştırılmış ve sonra da açıklanıp detaylanmıştır. Ki ALLAH'tan başkasına tapmayasınız. Kuşkusuz ben, O'ndan size bir uyarıcı ve bir müjdeciyim. (Hud 1-2)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    Desiqner bunu yazdı

Peygamber, Kuran'ın açıklayıcısı değildir. Peygambere insan üstü sıfatlar yüklemeye gerek yok. Kitap evrenseldir. O bir beşeriydi. Görevini yerine getirdi ve üzerimize olan vekilliği sona erdi.

-Onu aceleye getiresin diye dilini onunla hareketlendirme! Onu toplamak ve okumak bize düşer. O halde, biz onu okuduğumuzda, sen onun okunuşunu izle. Sonra onu açıklamak da bizim işimiz olacaktır.(Kıyame 16-19)

-Elif, Lâm, Râ. (Bu) öyle bir kitaptır ki, Bilge ve her şeyden Haberdar biri tarafından ayetleri sağlamlaştırılmış ve sonra da açıklanıp detaylanmıştır. Ki ALLAH'tan başkasına tapmayasınız. Kuşkusuz ben, O'ndan size bir uyarıcı ve bir müjdeciyim. (Hud 1-2)

Şu videoyu izlesin (Belki bir şeyleri farkeder) : https://www.facebook.com/video.php?v=847908495243759 

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    Desiqner bunu yazdı

Şu videoyu izlesin (Belki bir şeyleri farkeder) : https://www.facebook.com/video.php?v=847908495243759 

Bunlar da olabilir =>

http://www.youtube.com/watch?v=FhRx1mgF2MI

http://www.youtube.com/watch?v=gmzfdNWbkpg

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Bence güzel uygulama, nasıl hırsız olunacağını öğrenir ve bu ülkeye başbakan, cumhurbaşkanı olurlar.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 41149 Toplam Mesaj: 411