folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

Bahtımı  s(...)kiyim, bende şans yok yeminle çölde yürüsem kutup ayısı s(.)ker o derece. Gittim biontech aşısı oldum, eve geldim ne kolda ağrı ne başka birşey. Yarım saat sonra önce dudaklarım sonra dilim, çenem yanaklarım derken surat iptal hiç birşey hissetmiyorum bastım hastaneye geri gittim karga tulumba müşade altına aldılar, serum taktılar falan filan, bırakmıyorlar da aha dedim yine yaprağı ters tuttuk.  Son durum ne mi dudaklarım hissiz bazen yerinde mi diye dilimle yalıyorum. 

Ovv my Got

Essahmı bu yazdıkların yoksa trolleme mi :D

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kjstyle
    kjstyle's avatar
    Erkek

bu kolda ağrı başlıcası galiba , eşimle beraber dün sabah biontech olduk , onun 1 saat sonra benim akşam ağrım başladı sağa sola dönerken yatakta sürekli uyandım ağrıdan yav.

İğne bir kere girdiyse uzunluğu önemli değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı

Bahtımı  s(...)kiyim, bende şans yok yeminle çölde yürüsem kutup ayısı s(.)ker o derece. Gittim biontech aşısı oldum, eve geldim ne kolda ağrı ne başka birşey. Yarım saat sonra önce dudaklarım sonra dilim, çenem yanaklarım derken surat iptal hiç birşey hissetmiyorum bastım hastaneye geri gittim karga tulumba müşade altına aldılar, serum taktılar falan filan, bırakmıyorlar da aha dedim yine yaprağı ters tuttuk.  Son durum ne mi dudaklarım hissiz bazen yerinde mi diye dilimle yalıyorum. 

Ovv my Got

hocam hepsi gerçek malesef  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bensiz_aglama Virüsü ilk kapanlardan ve ilk kez karantinaya alınanlardansın. Demek aşı konusunda da yüzün gülmedi :(
    Geçmiş olsun hocam..

Peki şuan ne durumdasın, hiç iyileşme olmadı mı ?

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

Benim müdür, aşı hemşiresi, çocuk polk. sekreterleri kişilerle 10 dakika önce birlikteydim hepsinde kronik kol ağrısı var. hatta birisine yanlışlıkla koluna vurdum çalışma arkadaşımın çocuğun gözü doldu. ve hepsinde bir kizarıklık mevcut. ben daha olmadim, gozum korktu :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ValarMorghulis
    ValarMorghulis's avatar
    Erkek

2.dozdan sonraki gün halsizlik ve baş ağrısı yaşadım. onun dışında başka da bir şey olmadı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı

..Gittim biontech aşısı oldum, eve geldim ne kolda ağrı ne başka birşey. Yarım saat sonra önce dudaklarım, sonra dilim, çenem yanaklarım derken, Surat iptal hiç birşey hissetmiyorum bastım hastaneye geri gittim karga tulumba müşade altına aldılar, serum taktılar falan filan, bırakmıyorlar da aha dedim yine yaprağı ters tuttuk. 

Son durum ne mi dudaklarım hissiz bazen yerinde mi diye dilimle yalıyorum. 

Ovv my Got

hocam hepsi gerçek malesef.

büyük geçmiş olsun. 

@izzmarit'in dediği Anaflaksi(?) mi neydi, sanırım buydu.

şu an yine hastane'de kontrol altındasın değil mi?

bir de, çevresel etkenlerden dolayı değil de, Covid öncesi gençlik ve yetişkinlik zamanlarında  kendini bağışıklık sistemi açısından kuvvetli mi kuvvetsiz mi biliyor yada hissediyordün?

alerjik bir durumun var mıydı?

sanırım bu anaflaksi, bağışıklık sistemi yanıtı güçlü olan insanlarda oluşuyor. o.O, 

RitmFarbRacourci tarafından 03/Tem/21 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

bende sinovac oldum ne yan etki ne başka birşey aşı olduğumu bile hatırlamıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

bensiz_aglama Virüsü ilk kapanlardan ve ilk kez karantinaya alınanlardansın. Demek aşı konusunda da yüzün gülmedi :(
    Geçmiş olsun hocam..

Hocam bende tat koku yok  geri gelmedi zaten  Azrail ile zar atıyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam..

Hocam bende tat koku yok  geri gelmedi zaten  Azrail ile zar atıyorum

Belkide psikolojik nedenlerden dolayı iyileşemiyorsundur ? Elbette kolay değil ama kötümser de olmamak lazım...
    İmkanın varsa tatile git yoksa da doğayı izleyebileceğin yerlerde takılmaya bak. Biraz kafayı dinle

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 15030 Toplam Mesaj: 178
aşı aşı etkileri aşı yan etkileri