folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Biontech 1. doz oldum vurulduğu yer hamlık ağrısı gibi tatlı tatlı ağrıdı. Onun haricinde aynı gün çok sırt ağrısı oldu ama dayanılmayacak şekilde değildi. Arkadaşların aksine halsizlik yoktu dahada enerjik dolaştım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

hastalığın kendisi gibi aşısı da kişiden kişiye farklı vuruyo. 
    hatun geçen ay ilk dozu olduğunda 2 gün kolunu kaldıramadı , 2.dozdan sonra ateşi bile çıktı biraz.
    Ben geçen hafta ilk dozu oldum hiç ağrımadı bir yanım. Kolu kaldırınca iğne olduğum yerde yumru varmış da hamlıktan acıyormuş gibi oldu sadece. Ertesi güne o da gitti zaten. 
    2.dozu bekliyorum merakla :)

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek

Sinovac 1. dozu oldum. Hiç bir yan etki ağri vs olmadı. Aşı olurken bile yanmadı acımadı, çiniler aşının içine suyu fazla basmış olabilirler diye düşünüyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

biontech oldum 1 gün kol ağrısı ertesi gün çok azaldı sonra bitti.Bir de gözlerim ağrıyordu ama o da çok bilgisayara bakmadan :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProTogi
    ProTogi's avatar
    Erkek

Bende kol ağrısından başka bir sorun olmadı, fakat tanıdığım iki kişide hafif ateş ve titreme gibi yan etkiler göründü. @e2 arkadaşın dediği gibi bende kendimi daha enerjik hissettim. Sadece ilk gün kol ağrısından dolayı zor uyuyabildim. 

ProTogi tarafından 24/Haz/21 18:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

biontech oldum, o gece kolum sızladı hafif. sonra bişi olmadı. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

2 gün önce biontech oldum. kolda ağrı ertesi günde uyku hali yaşadım o kadar. ben asıl ikinci dozun yan etkisini merak ediyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

2 gün önce biontech oldum. kolda ağrı ertesi günde uyku hali yaşadım o kadar. ben asıl ikinci dozun yan etkisini merak ediyorum. 

Yarı yarıya azalmış olarak aynısı.

mkyb tarafından 24/Haz/21 19:32 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Hocam akrabalarımda da var yaşı büyük olan 1-2 dozunu olmuş.Kol ağrısından başka bir yna etkisi olmamış.3-18 ağustosta 2 olacağım ama 4 haftaya cekeceklermiş delte varyantından dolayı.

koray tarafından 24/Haz/21 19:32 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek

Dün biontech oldum olduktan 1 saat sonra olduğum bölgede ağrı başladı bugün sabah uyandığımda ağrı devam ediyordu şu an yeni yeni hafifliyor.

Bunun dışında bir etki görmedim henüz.

Merak eden olursa şimdilik kuş kalkıyor.. Verimini de test edersem söylerim :D

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Toplam Hit: 15027 Toplam Mesaj: 178
aşı aşı etkileri aşı yan etkileri