Babam Lösemi...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun, Allah tan acil şifalar diliyorum 

..Morali hep bozuk olan insan..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Okurken yasamimi sorguladim, gecmis olsun hocam, Allah acil sifalar versin.

Kan grubum B Rh(+)

Istanbul'dayim hocam, yardimim dokunur mu nasil dokunur bilemedim..

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Çok geçmişler olsun Allah yardımcınız olsun tez vakitte ayaklanır inşallah...

Kan grubum A+ malesef ailede de B+ sordum ama bulamadım...

İzmirdeyim, herhangi bir durumda, oturup dertleşmek bile istesen bir pm uzağındayım hocam.

Sıkmayın canınızı. Her şeyin çözümü var şu hayatta :)

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar iyiki varsınız

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

çok geçmiş olsun hocam, Allah acil şifalar versin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Çok gecmiş olsun.

Annem yıllar önce kalp krizi geçirdikten ve ameliyat ve tedavi sürecinde hep ben ilgilendim. Aylarca güneş yüzü görmedim. Zaman kavramı kalmamıştı bir dönem..

Bilmediğimiz bir sehirde ameliyat ettirdik. Ameliyattan sonra gözleri çok az gördü körlüğe gidiyordu son dk kurtuldu. ,  hafizasini yitirmişti beni hatırlamıyordu, 20 yıl önce ölmüş annesini sayıklıyordu , hayal dünyasındaydı. ve ilginc bir semptom olarak yer yön kavramını yitirmişti. Sağı gösterip sola yürüyordu... Hastanede kalırken nefesini kontrol ederdim öldümü diye... O durumda taburcu ettiler evde ölsün diye adi doktorlar..

Aynı hastalık değil ama  o psikoloji aynı.  belirsizlik insanı içine  hapsediyor. Ne olacak? Hastanın durumu? Ailenin fertleri? ne yapmaliyim? 

senin simdiki durumun gibi gecmisi sorgulatıyor,  gelecekten endişe ettiriyor.

İçini daha kararttıysam kusura bakma. Yani herkes yasiyor bunlari. Yanliz degilsin diye yazıyor herkes..

yapacaklarına dair bir iki tavsiye vereyim

1- herseye hazırlıklı olun ama gereksiz bir telaş ve karamsarlığa girmeyin. Birisi sebepsiz yere olumsuz bir duygusallik yapacak olursa "kes be ortada birsey yok"  diyebilirsin direk. Ben öyle yaptim. Sulu göz varsa ailede onlari hep yedek oyuncu gibi tut. Rapor ver yapacaklarını  söyle o kadar..  Gitsin  kime aglarlarsa aglasinlar. 

Çokda abartma yeteri kadar tepki vermelerine izin verki vonra psikolojik bunalima girmesinler. Cok duygulari bastirmak iyi değildir. Depresyona kadar gider. İsiniz yok birde onunla ugrasirsiniz. Çok gucluyum ayağına gerek yok. Soğuk kanli sakin olun yeter. 

Bu kötü davranış değil bu.  bir süre sonra onlarda kendini toparlıyorlar, denendi test edildi.

2- babandan cok sey saklamak ilerde durumu ögrendiğinde onunda sizden birsey saklamasina neden olur. Söyleyin ancak biraz yalan katabilirsin. Bu ilaçla düzeliyormuş deyin. Doktor iyiye gidiyorsun desin, neyseki seninki zararsız olanmış,  ooo o tahliller hep temiz  diye.... Atıp tutun sorun degil.  Ama birseyin yok derseniz niye onkolojideyim der daha kötü..

3- internetten birseylere bakmasin. Bu kesin birsey iyileşecek  hasta kötü oluyor.

4- doktorlar ne yazıkki karşısındaki kisinin bilgisine göre açıklama yapıyor. Bu yüzden ukalalık olmayacak derecede herseyi ögrenin bütün bilgileri yalayıp yutun. Dolu adama daha farkli muamele olabiliyor.

5- COK önemli!!! İlk baştan beri süre gelen teshis tahlil ne varsa hepsini bir dosyada raporlayın. Hangi gün hangi doktora göründü. Hangi ilaclari kullandı. Hangi testler yapıldı. Mümkünse resmi olarak raporlayın. Hatta yalan atıp ben sonuçlari Almanyadaki bir tanis doktora gönderecegim belki oraya gideceğiz gibi birşey uydurup hastaneden alın. Bazi sonuclar online verilmiyor size , doktora gidiyor. Yanlis bilmiyorsam röntgen pataloji gibi..

Bu sayede baska doktorlarin fikrini alabilirsiniz. Bizim doktor milleti başkasına soracağım deyince uyuz oluyor. Yanliş tedavi etmisse sikayet edilecek saniyor. Hep bir paranoya... 

Ben sahit olsun diye yanındaki hastaların raporlarindaki bilgileri not etmistim. 

6- bu uzun bir süreç bununla yatıp bununla kalkmayın. Normal hayatınıza devam edin. Bu sanki kücük bir ayrıntı gibi davranin. Ailede is bölümü yapın. Hep bir kişi ögrenmeyin herseyi. 

Bençok kontrolcü biriyim bütün ailenin her isini ben yapıyorum.  Kimseye fırsat vermedim zamanında.  İyi halt ettim. Diger kardeslerim hanım evladı oldu. Hiçbir şeyden anlamıyorlar. Ben olmayınca işler aksıyor. Bende insanim hasta olursun isin olur .. sakin bütün sorumluluğu bir kişiye yıkmayın.  Kabak gibi kalırsınız ortada..

Bu yaziyi hastane koridorundan yazıyorum.

Allah herkese şifa versin. Doktorlarimizada sabir versin onlarinda isi zor. Ne hastaye düşürsün nede onlarsız etsin.  

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msy
    msy's avatar
    Erkek

Allah şifa versin, inşallah tez zamanda eski günlerinize dönersiniz.

http://msy.kim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheLaz
    TheLaz's avatar
    Erkek

Amcamı ve babamı kanserden kaybetmiş biri olarak duygularını anlayabiliyorum. Tartıştığın zamanları özlüyor insan. Dilerim en kısa zamanda sağlığına kavuşur kardeşim. Allah yardımcın olsun. 

Bakın benim parolam sevgidir. Ama ben şiddeti de yerine göre enstrüman olarak kullanırım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Annem hastalandiginda kolumu kirmistim sinirden.

Böyle donemde sinirler gerilebiliyor. 

Guclu olmaya calis. Allah yardimciniz olsun.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 6220 Toplam Mesaj: 64
lösemi