folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Batılıların İslam'ı Ve Hz Muhammet'i Sürekli Dalga Konusu Yapması

Batılıların İslam'ı Ve Hz Muhammet'i Sürekli Dalga Konusu Yapması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bu kadar uzun ne yazıyonuz bilmiyom =P

o bu değil de semavi denilen dinler dünyayı kan gölü yaptı sonuç itibariyle. 

bunun farkında mıyız? 

herkes de dinim yanlış anlaşıldı muhabbetinde. kim doğru anladı la bi deyin de gidek ayağına kapanak =)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    xzxz bunu yazdı

unbalanced , hakkaten dengesiz yobazın tekisin , senin gibilere cevap vermek bile hata aslında 

sen bunları nerden uydurdun , allahla mı görüşüyorsun,  arada seni seçtim pikaçu mu dedi sana ?

savaş tüm milletler için vardır , biti kanlanınca herkes emperyalist herkes yayılmacıdır . türklerin dönemi olduğu gibi japonların rusların almanların  moğollarında dönemi olmuştur ve bu dönem içerisinde , toplumları içindeki 20 iqnun altındaki mal yığınlarını savaşmaya ikna etmek için işte cengizhan tanrının bir lütfudur , bilmem ne tanrısı dünyayı fetih görevini bize verdi , ari ırkımız cart curt gibi yalanlar çıkarmakta oldukları savaşa toplumu ikna etmek için kullanılmalıydı .  gerçi bu açıdan bakınca , şu kurduğum cümleyi bile idrak edemeyecek yobaz sürüsünü askere alıp sınır boyunda ölmeye ikna etmek için "islam" eşi bulunmaz bir silah elbette 

ama ben bu silahın düşmanın silahı karşısında bir boka yaramaz olduğundan son derece eminim , arkadaş sormuş peki siz ateyiztler türkiyede ne yaptınız diye de , kullandığın bilgisayardan yaktığın ampüle kıçına giydiğin dondan bindiğin arabaya tamamı dünyanın çeşitli (genellikle batı) yörelerinden "ateyizt" dimağların ürünüdür. 

kısaca adamların silahı "bilim" ve bilim için akıl gerekliyse , aklın en büyük düşmanı din ve diğer uyuşturuculardır. seni yaşadığın hayal dünyasından gerçekliğe uyanmaya davet etmek fuzuli bir iş gerçi, en azından kullandığın uyuşturuculardan memnun olmana sevindim.

fakat düşmanın üzerimize doğrulttuğu nükleer başlıklı füzelere , topraklarımızı istila edip bizi köle gibi çalıştırıyor olması karşısında okuyup üflemen veyahut olmayan tanrılarının bir faydası olmayacağına da son derece eminim

ve ne yazıkki sizler gibi uyuşturucu müptelaları çoğunlukta olduğu sürece uyanmamız ve fethetmeyi geç kendi toprağımızda bize ait olana bile sahip çıkabilmemiz son derece uzak bir ihtimal. "deden osmanlının" fethettiği topraklarda 3 kuruş karşılığında gavurun fabrikasında çalışmaya mahkumuz , teselli olacaksa evet 1000 yıl önce gerçekten viyanayı kuşatma girişiminde bulunmuş atalarımız. 

:) her zaman ki beklentilerin dışına çıkamadığını görüyorum, acaba hakaret edip, insanları aşağılamadığın bir yorumunu görebilecek miyim bir gün, kim bilir :)

Ben gericilik lafını kabul etmiyorum, hayatım boyunca her zaman ileriyi düşündüm, gelecek için bir şeyler yapmaya çalıştım, insanlar için bir şeyler yapmaya çalıştım ama klavye delikanlılığı yapmadım. İnancım da bu yaptığım şeylerde paralellik arz ediyor. (mesleki anlamda söylüyorum)

Yazdıklarına gelirsek; manevi anlamda neden türk ve arapların olduğunu açıkladım, bunu anlamanı zaten beklemiyordum. Çünkü olayları tek boyutlu düşünüyorsun, problem değil bu, herkes her şeyi görebilecek diye bir şey yok. 

osmanlı devletini diğer devletlerle bir tutuyorsan yine senin tarih bilginden şüphe ederim. Osmanlı aslen bir imparatorluk değildir devlettir. Hatta

padişahın fermanda belirttiği gibi Devlet-i Âliyye-i Muhammediye dir. Yani mekkede kurulan peygamberin kurduğu devletin devamıdır. 

İmparatorluk olmadığı için sömürü düzeni yoktur. Bir ülkeye gidip o ülkenin doğal kaynaklarını sömürmüyor ya da o ülkenin dilini dinini

değiştirmiyor.  Bunun onlarca örneği var. en basitinden 500 yıl osmanlı hakimiyeti altında kalmış yunanistan ın neyini değiştirmişiz söyler misin? 

bugün atina da bir camii bile yokken osmanlı zamanında adamların kilislerini mi yakmışız? dinlerini değiştirip müslüman mı etmişiz? yoksa

yunancalarını yasaklayıp da türkçe mi konuşturmuşuz? keza macaristan keza romanya keza  ..... bir sürü devlet. hangi devletin dini dili

değişmiş?

Ama emperyal ülkelere bak bakalım. Afrikadaki bir çok ülke ingilizce-fransızca konuşuyor ve hristiyan ülke olmuşlar sebep? brezilya portekizce

konuşuyor sebep? latin ülkeleri ispanyolca konuşuyor sebep? bunlar hep asimile ürünüdür. Tarihte her devlet kendi ideolojisini benimsetmeye

çalışmış, osmanlı bunu yapmadı. Elinde imkan vardı, avrupa önünde diz çöküyordu ne yapmış bu ülke söyler misin? kime baskı kurup da

inançlarnı yok etmiş diğer ülkeler gibi?

tüm ülkelerin yayılma konusuna gelelim, çin neden hiç açılmamış dünyaya acaba ? Ve açılan diğer ülkeler neden sömürü kurmuşlar. Sen şimdi

osmanlı devletini bunla bir tutan mantıktaysan ....

bi kaç mesaj önce yazdım, cyrus hamlin aracılığı ile senin o  ampülü bulan deha osmanlıdan yardım istemiştir. ve ondan önceleri de osmanlı

tarafından sağlanan burslarla bir sürü insan yetişmiştir. osmanlı bu tarz şeyleri hep desteklemiştir. bir arkadaş link vermişti ancak birileri alay

etmiş. hint kökenli ingiliz yahudisi ben kingsley in oynadığı küçük bir film var 1001 inventions and the library of secrets ismli. Burada müslüman

bilim adamlarının yaptığı şeyler anlatılıyor. Senin gibi insanlar tarihi 100-200 yıllık gördüğü için ve o dönemde osmanlı devletinin zayıflığ ve

yıkılmasından dolayı  bilime yatırım yapaması bizi geri bıraktı. Bazı oyunlar sebebiyle sanayi hamlesi yapamadık zaten gerileme dönemine

girmiştik. Ancak daha önceki dönemlerde her şeyin en kalitelisi bizdeydi. Bu sanayi hamlesini zamanında yapamadığımız için kendimizi geri

hissettik, küçük hissettik o yüzden hala bir buluşumuz yok. şuan laik sistemdeyiz. islamı eleştiren arkadaşım, sen füze yaptında bir sakallı gelip

elini kolunu mu kesti? kim engel oldu sana? neden hala bir şey yapılamıyor?  Din mi engel oluyor sana? Hadi dindarlar ahmak peki sen nesin?

Sen neden bir şeyler yapmıyorsun? 

Ben bir müslüman olarak daha önce sana yazdığım mesajlarda da belirttim. Kendi mesleğim içinde gayet büyük işler yaptım, avrupada gerek

firmarlarda gerek üniversitelerde yaptığım işler için taktir topladım, tebrik edildim hatta ortak çalışmalara bile davet edildim.  Benim gibi bir sürü

müslüman insan çok daha iyi şeyler geliştirmiştir. Din benim ya da bizim geri kalmamıza engel değil. Tam aksine müslüman olduğum için gurur

duyuyorum ve daha çok çalışmak için kamçılanıyorum, dinimizi temsil ettiğimi düşünüyorum bu da beni mutlu ediyor. Rabbim kısmet ederse ilerde

türkiye için uzaktan kontrollü savunma sanayisinde çalışmak istiyorum ya da uzak sanayisinde. Ve kimsenin de buna din yüzünden engel

olacağını düşünmüyorum bugüne kadar olmadığı gibi..

Benim beynim uyuşuk, mal gibi 5 vakit namaz kılıyorum ve karanlık odada Allah Allah diye nara atıyorum, peki uyuşturulmamış bir beyin olarak

sen ne yapıyorsun? Acaba kendi mesleğin için ne kadar mesafe kat ettin, ülken için ne yaptın ? İkide bir dini suçlayı, müslümanları ahmak yerine

koyan arkadaş, sen şahsi olarak neyi icat etmişsin de böyle dikleniyorsun. Ve benim yaptığım çalışmalarımı dinin engellediğini, beni uyuttuğunu

ve o yüzden "daha" iyi çalışmadığımı nereden çıkartıyorsun ? 

edit: son bir eklenti yapayım ek bilgi olsun arkadaşlara. osmanlıya zengin hristiyan aileleri çocuklarını verirdi eğitim için. osmanlı bu çocukları eğitip müslüman yapıp ve de genelde padişahı koruma görevini bunlara vermiştir. ve savaşlarda onlar da savaşmıştır. iq su 20 li olan insanlardan bazıları da bunlar sanırım. aileleri durduk yere hristiyan olmalarına karşın yine de çocuklarını osmanlıya "kendi" istekleriyle vermişlerdir. Bu çocukların belirli şartları var tabii, 7-18 yaş arasında olmalı gibi. Neyse selametle artık daha fazla yazmıyorum :)

unbalanced tarafından 14/Eyl/12 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ben de yeni öğrendim "dont feed the troll" diye bişey varmış. güzel faydalı bişey.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

ben de yeni öğrendim "dont feed the troll" diye bişey varmış. güzel faydalı bişey.

hocam sen git kumda oyna, bu işler seni aşıyor gördüğüm kadarıyla.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

ne bilem hacı ya atayiz kızlar veriyo dediler bir de kuul oluyomuş atayizler. olduk ama şimdi kararsızım. veren de yok amk. napsam bilmiyom yol gösterin bana.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Biryerde birisine cahil yobaz geri kafalısın gibi bir lafta ithamda bulunuyorsa orada yapılacak ilk iş kaçmaktır. Samimiyim. Çünkü kendi düşüncelerinden başkalarına tahammül edemeyen kendini üstün gören yaratıklar size de bulaşabilir. İğrenç.

Ben şimdi buradan hz. muhammedi ve dinini yerden yere vursam bu adam şöyleymiş desem yobaz olmam.

Ama tam tersini iddia etsem yobaz olurum.

Kendi bildiğinizi devam edin.

Biz İslamla mutlu ve huzurluyuz sıkıntı ne anlamıyorum?

İslam olmadan batılı gibiyaşadınız da noldu? Teknolojiye katkıda mı bulunmuş oldunuz.

İslam olmadan yaptığınız tek birşeyi gösterin ben de tamam diyim ya ne katkınız varmış.

Sonuç olarak gelişmek geliştirmek bilimde ilerlemek veya bilgili kültürlü olmak dinle alakalı birşey değil.

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

ne bilem hacı ya atayiz kızlar veriyo dediler bir de kuul oluyomuş atayizler. olduk ama şimdi kararsızım. veren de yok amk. napsam bilmiyom yol gösterin bana.

benim amacım bu konuda sizin gibi düşünenlere yol göstermek değil asla.. Tek amacım var kendine müslümanım diyen insnların dinlerinin ne

kadar güzel olduğunu, ne kadar büyük işler başarıldığını ve umutsuzluğa kapılmayarak gelecekte daha büyük işler yapabileceklerini

göstermektir. O yüzden uzun uzun yazıyorum. Yoksa size laf anlatma gibi pek bir derdim yok, işin açığı bu. Zaten siz en büyük zokayı

yutmuşsunuz ben de sizin üzerinize gelmeyeyim ;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Biryerde birisine cahil yobaz geri kafalısın gibi bir lafta ithamda bulunuyorsa orada yapılacak ilk iş kaçmaktır. Samimiyim. Çünkü kendi düşüncelerinden başkalarına tahammül edemeyen kendini üstün gören yaratıklar size de bulaşabilir. İğrenç.

Ben şimdi buradan hz. muhammedi ve dinini yerden yere vursam bu adam şöyleymiş desem yobaz olmam.

Ama tam tersini iddia etsem yobaz olurum.

Kendi bildiğinizi devam edin.

Biz İslamla mutlu ve huzurluyuz sıkıntı ne anlamıyorum?

İslam olmadan batılı gibiyaşadınız da noldu? Teknolojiye katkıda mı bulunmuş oldunuz.

İslam olmadan yaptığınız tek birşeyi gösterin ben de tamam diyim ya ne katkınız varmış.

Sonuç olarak gelişmek geliştirmek bilimde ilerlemek veya bilgili kültürlü olmak dinle alakalı birşey değil.

Saldırmaktan başka birşey yapmıyorlar diyorum dinleyen yok. Adam müslümanlara köpek demiş. Arkadaş adam yerine koyup doğru düzgün cevap veriyor yobaz yamyam vs oluyor :D gülerek izliyorum konuşmaları.

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

malın biri saçma bi video yaptı diye elçi öldürüyorlar nasıl dalga geçmesin herifler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

neyse hepinize hayırlı günler yeter bu kadar konuşma :) ben gayet açıkladım her şeyi, kendine bir şey çıkartabilene ne mutlu :)

hoşçakalın hayırlı cumalar

Toplam Hit: 21095 Toplam Mesaj: 166