folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bira Göbeğinden Kurtulmak

Bira Göbeğinden Kurtulmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------

sanane bunu yazdı:

dukan diyeti + spor

dukan diyeti ile 1 haftada 4 kilo verdim.

hocam o diyet 4  aşamalı 1 ay filan diyorlar nasıl sen 1 haftada verdin okadar kiloyu :S

Hocam bizim başhekim, müdür yardımcısı, bir kaçtane hemşire ve birkaç tanede personel çok güzle kilo verdiler dukan diyetiyle.

4 aşamalı evet. Atak döneminde verdim 4 kiloyu. şimdi sıkmıyorum kendimi fazla.

Naber la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

benimde acilen göbekten kurtulmam lazım. artık diğer bölgelerle baş edemiyorum vazgeçtim ama göbek yoktu 1 senedir göbek çıktı iyice amk.

mekike başlayım diyorum bi tane mekik aleti aldım. yoksa ayaklar yerde durmuyor :D

ne tempo önerirsiniz ? birde göbek için başka neler önerirsiniz ?

koşmadan göbek erimez bisikletsiz göbek erimez. göbekte yağ varken mekik çekmek büyük yanlıştır. çok az verim alınır.

Avukat/Hukukçu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Ephesus bunu yazdı:

FOXXLY bunu yazdı:

benimde acilen göbekten kurtulmam lazım. artık diğer bölgelerle baş edemiyorum vazgeçtim ama göbek yoktu 1 senedir göbek çıktı iyice amk.

mekike başlayım diyorum bi tane mekik aleti aldım. yoksa ayaklar yerde durmuyor :D

ne tempo önerirsiniz ? birde göbek için başka neler önerirsiniz ?

koşmadan göbek erimez bisikletsiz göbek erimez. göbekte yağ varken mekik çekmek büyük yanlıştır. çok az verim alınır.

asıl yağlı göbekte daha hızlı işe yarar gibi geliyo bana mekikle. hani önce makarna yedirirler, kilo aldırırlar sonra kas çalıştırırlar yağlar kas olsun diye.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

sanane bunu yazdı:

FOXXLY bunu yazdı:

sanane bunu yazdı:

dukan diyeti + spor

dukan diyeti ile 1 haftada 4 kilo verdim.

hocam o diyet 4  aşamalı 1 ay filan diyorlar nasıl sen 1 haftada verdin okadar kiloyu :S

Hocam bizim başhekim, müdür yardımcısı, bir kaçtane hemşire ve birkaç tanede personel çok güzle kilo verdiler dukan diyetiyle.

4 aşamalı evet. Atak döneminde verdim 4 kiloyu. şimdi sıkmıyorum kendimi fazla.

hocam sen 1 hafta ne yaptın bi özet geçsene :| çok merak ettim bizim komşularda başlamışlar ama sağlıkları bozulmuş bırakmışlar. sen neler yapıyorsun ?

Ephesus hacı koşmak bana göre değil yani koşamıyorum. çok çabuk kesiliyorum. evde kondisyon bisikletim var ama onu kastırabilirim.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

foxxly öncelikle dukan diyeti gerçekten çok kilolular için ideal. Dukan ın sitesinde hesaplama aracı var. oraya bilgileri giriyosun o sana hangi evreyi kaç gün yapacağını yazıyor. Sende ona uygun diyete başlıyorsun. Kesinlikle yazılanlardan farklı bişey yememen gerekiyor. Bu diyetin en güzel yanı belirtilen yiyeceklerden istediğin kadar yemen.

Dukan diyetinin olmazsa olmazı : Yulaf kepeği ve günde en az 2 litre su içmek

1. Dönem atak dönemi; bu dönemde sadece protein alıyosun. Yağsız olmak kaydı ile süt ve süt ürünleri (peynir, yoğurt), et, tavuk, balık, yumurta. Her gün mutlaka 2 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği yemen lazım. sade yiyemezsin büyük ihtimal. yoğurt yada süte karıştırıp yiyebilirsin.

Atak evresi, Seyir evresi, Güçlendirme ve koruma evresi olarak 4 bölümden oluşuyor.

Burdan detaylı bilgi alabilirsin.

http://www.dukandiyetim.com/category/dukan-diyeti-evreleri

Naber la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

sanane bunu yazdı:

foxxly öncelikle dukan diyeti gerçekten çok kilolular için ideal. Dukan ın sitesinde hesaplama aracı var. oraya bilgileri giriyosun o sana hangi evreyi kaç gün yapacağını yazıyor. Sende ona uygun diyete başlıyorsun. Kesinlikle yazılanlardan farklı bişey yememen gerekiyor. Bu diyetin en güzel yanı belirtilen yiyeceklerden istediğin kadar yemen.

Dukan diyetinin olmazsa olmazı : Yulaf kepeği ve günde en az 2 litre su içmek

1. Dönem atak dönemi; bu dönemde sadece protein alıyosun. Yağsız olmak kaydı ile süt ve süt ürünleri (peynir, yoğurt), et, tavuk, balık, yumurta. Her gün mutlaka 2 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği yemen lazım. sade yiyemezsin büyük ihtimal. yoğurt yada süte karıştırıp yiyebilirsin.

Atak evresi, Seyir evresi, Güçlendirme ve koruma evresi olarak 4 bölümden oluşuyor.

Burdan detaylı bilgi alabilirsin.

http://www.dukandiyetim.com/category/dukan-diyeti-evreleri

sen bilgili bi abiye benziyosun. ben şimdi 72 kiloyum. kas çalışmaları öncesi bu diyeti uygulasam mı ? faydası olur mu ? 

hani yağ oranı daha az olan bir insanda kaslar daha belirgin olur ya onun için ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Profesyonel değilim bu konuda. Ama diyet yapmanı gerektirecek kilo sorunun yok gibi. Tabi beden kitle endeksin nedir onu bilmek lazım. Eğer normal aralıklardaysa kilo vermen gerekmez bence. Eğer kas yapmak istiyorsan işinin uzmanı olan kişilere başvurman çok daha doğru olacaktır. Spor merkezlerinde bildiğim kadarıyla kas yapmak için sporun yanında ek olarak protein tozları ile protein yüklemesi yapıyorlar.

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

hacı bu dukan paralımı ? kredi kartı sayfasına filan gönderiyo :|

üye oldum formu doldurdum. hedef süreyi filan gösteriyor ama başka bişey yok. nerde ne yicen filan bişey yazmıyo :|

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

hacı bu dukan paralımı ? kredi kartı sayfasına filan gönderiyo :|

üye oldum formu doldurdum. hedef süreyi filan gösteriyor ama başka bişey yok. nerde ne yicen filan bişey yazmıyo :|

Paralı değil. İngilizcem olmadığı için o hesaplamayı bende kendi adıma başkasına yaptırdım. Aslında dukan diyetinin kitabı var. Eğer gerçekten kilolu isen ve kilolarından kurtulmak istiyorsan kitabı almanı tavsiye ederim. Ben almadım kitabı netten baya bi araştırdım. Yapanlardan tavsiyeler aldım.

Dukan diyetine başladığınızda atak devresinde muhtemelen çok feci şekilde kabız olacaksınız :) . Ama buna önlem olarak bol su içmenizi tavsiye ederler. Bunun yanı sıra goji-berry meyvesinden günde bir kaşık kadar yiyebilirsiniz. Bağırsak hareketlerini düzenliyormuş. Kilosu 60 tl civarında. Ayrıca her gün probiyotikli sade yoğurt yerseniz faydasını görebilirsiniz. Bunlarda fayda etmezse eczanelerde bulabileceğiniz bitkisel eurocarbon tableti kullanabilirsiniz.

Naber la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DonnieDarko
    DonnieDarko's avatar
    Erkek

içmeye devam olmaz bişe :|

Sanki tüm hayatım boyunca, yanlış melodiyle dans etmiş gibiyim...
Toplam Hit: 5507 Toplam Mesaj: 43