folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Biz Niye Askere Gidiyoruz ?

Biz Niye Askere Gidiyoruz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

tamamen başlıktan yola cıkarak cevpalıyorum 

fransız ihtilalinden sonra dünyada bir görüş oluştu vatan milletindir diye Osmanlı döneminde devlet hanedanlığın ortak malıydı Cumhuriyetle birlikte Vatan Millete aittir. e vatan millete ait maden bu vatanıda sahibi millet koruyacaktır şeklinde anlam çıkacak bir kanunlar bütünü var sanınrım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    akmarky bunu yazdı

tamamen başlıktan yola cıkarak cevpalıyorum 

fransız ihtilalinden sonra dünyada bir görüş oluştu vatan milletindir diye Osmanlı döneminde devlet hanedanlığın ortak malıydı Cumhuriyetle birlikte Vatan Millete aittir. e vatan millete ait maden bu vatanıda sahibi millet koruyacaktır şeklinde anlam çıkacak bir kanunlar bütünü var sanınrım

hocam aslında bu avrupa için geçerli , Türk'ler için vatan yine milletindir mantığı var ama biraz değişik. Bir hanedan daha doğrusu boy giderse öbür boydan elemanlar o boşluğu doldurmuş hep. Yani Osmanlı'dan örnek verelim , padişah kısır hanedan kılıçtan geçirildi ; Osmanlı Kırım Hanlığına kalıyor.

Türklerde de hanedan mantığı birisi güçlenirse ve aklını kullanıp bir yeri alırsa toprağı oğluna devrediyor. Öyle avrupadaki gibi ay biz soyluyuz mantığı yok. Atatürk'ün bir sözü vardı , İngiliz kralı mı ne tam hatırlamıyorum Atatürk'e anlatıyor biz şöyle asiliz böyle asiliz siz kimlerdensiniz ? Atatürk'ün cevabı Türk'lerin hepsi soyludur soylu bir millet.

Olayı fazla karıştırdım ancak biraz toparlarsam eğer biraz geçmişte yaşasaydın sen de devlet kurabilir hanedan kurabilirdin. Millet de arkandan gelirdi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı

farkında mısınız bayrak indirme olayları yaptılr ülke karışmadı,

yol kesme olayları yaptırdılar ülke karışmadı,

heykel dikme olayına başladılar ülke yine karışmayacak. bu ülkeyi karıştırmak için ellerinden geleni yapacaklar. özellikle yaptırıyorlar. Ülkenin zaafını arıyorlar. bence o taş parçası umrumuzda olmamalı. bizene liceye dikmişlerse orası onların evi gibi görelim. insan evinde şunu yapmasın diyebilir miyiz. ama bize düşen şehitlerimize daha güzelini yapmak hatırasını daha iyi yaşatabilmek olmalı. diğer türlü savaş devam eder ülke kaybeder. fitneciler kazanır.

biz umursadıkça zorumuza gittikçe onların değeri artacak. kendilerini birşey sanacaklar. gündem yaratmalarına izin vermemeliyiz.

heykele bak çok sıradan basit ve kötü. dikkate almaya değmez.

Çok haklısın dostum,  mesela zamanında bayrağımızı indirmeye kalktıklarında halkımız bu oyuna gelmiş ve Kurtuluş Savaşının kıvılcımları orada çakılmış ne gerek vardı amk amerikan mandası altında barış içinde yaşardık 

O zamanlar savaşmayalım diyenlerin torunlarındansın sanırım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi

15 sene once birak kurdu falan ahmet kaya sarkisi dinlemek nerdeyse yasakti simdi pkk destekleyen adam cumhurbaskani adayi oluyorsa,mitinginde apo bayraklari aciliyorsa,adamlar kafalarina gore yol kesiyor,mezarlik kurup boyle heykeller dikiyorsa sokayim baris surecine,bir 15 sene sonra kimbilir ne olur

Apo serbest kalir,bunlardan biri basbakan olur hic sasirmam

hadi sevişelim..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Ben okuduğum şehirde sokakları karıştırma kararı aldım, vakit, psikolojik savaş vaktidir.

Allah Türktür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ananin babanin ailenin rahat uyumasi icin gidiyorsun askere ve gitmek zorundasinda. her turk genci askerlik yapip vatanini korumalari yoksa boyle picler herkel dikip asker oldurmeye devam edicek.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

laf olsun torba dolsun diye bi sikten anlamayan hıyarlar eğitilsin diye gidilen bir yer

ha orda bi bok yaptıkları yaptırdıklarıda yok işte milattan önce kalma silahlarla 1-2 atış tuvalet temizleme bitti gitti

düşünün birde biz bu hıyar ordusuyla savaşa girdiğimizi

aklı olan hak hukuk adalet insan hakları isteyen gider avrupaya o kadar dahada söylencek birşey yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

laf olsun torba dolsun diye bi sikten anlamayan hıyarlar eğitilsin diye gidilen bir yer

ha orda bi bok yaptıkları yaptırdıklarıda yok işte milattan önce kalma silahlarla 1-2 atış tuvalet temizleme bitti gitti

düşünün birde biz bu hıyar ordusuyla savaşa girdiğimizi

aklı olan hak hukuk adalet insan hakları isteyen gider avrupaya o kadar dahada söylencek birşey yok

dediğin gibi aslında çok iyi biraz da olsa hayatı boyunca eğitilmeyecek admalar bir şeyler görmüş oluyorlar  

askere ilk gittiğimde yemekhanenin duvarında çorbayı çatalla değil kaşıkla ye ekemeği dilimle şu yemek şunla yenir bu yemek bunla yenir vs vs diye yazınca çok garibime gitmişti 

ama hayvan gibi yemek yiyen tipleri kaşk çatal kullanmak hak getire  tuvalette pisuvara sıçanından sıçıp kaçanı tuvalet varken ağaç dibine işeyip sıçanı 

aylarca yıkanma alışkanlığı olmayan insanı zorla yıkandırırlması vs bence çok iyi 

askerlerin kafasını koklayarak yıkanıp yıkanmadığını kontrol eden rütbeli görünce ya dedim 20 yaşında adam yani komik değimi dedim küçükken ailemiz yapardı bunu :) mis gibi dalin kokuyor hesabı :)

ya dedi 3 ay takip etmesem yıkanmayan adamlar var arkadaşı şikayet ediyorda anlıyoruz dedi düşün leş gibi yaşıyor adam 

bu adam askerde eğitilmese hayatta eğililmez böyle ölür gider 

acemi birliğindeyim dediler üstünüzü çıkarın koltukaltı kontrolü vs yapılacak çüşş dedim a.k insan hakkı ihlali lan bu 

neyse herifler yıllardır kesmemiş etek altı koltu altı kıllarını resmen kollarını bir kaldırdılar  sakal olmuş orada  komutan çakmakla yakmıştı :):) dedim iyiki bakıyorlar yaaa

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

laik kesim ne alaka aq terörle mücadele neree laiklik nere. Nasıl bir kafa?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    vay aq gene laik kesim nasibini aldi ,ulan 13 olacak surda her boku laik kesime iteliyonuz ? federasyon sistemi gelmeli 20 yila güçlenir doğu ve anadoluyu yobaz tayfadan kurtaririz.
Toplam Hit: 8868 Toplam Mesaj: 79