folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Biz Niye Askere Gidiyoruz ?

Biz Niye Askere Gidiyoruz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

tek kelime etmiyorum yazıklar olsun! tekkelime anlayana terör terör terör kimlerin cebini doldurnuz amk :|

http://www.youtube.com/watch?v=x74qPz6v99o 

---------------

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Zeytun-i bunu yazdı

Her şey çok güzel, barış iyi laik kesim götünü yırtsa da iyi.

Fakat bazı tavizler çok can yakıyor, o taviz kısmında insanı çığrından çıkartan olaylar oluyor.

Düşün istanbul gibi bir yerde, apo'nun bayrakları ile arabalarda korna çala çala gidiyorlar.

Be amk, tamam barış süreci vs, içinde yaşa gözümüze sokma savaş kazanmış gibi, sen onun resmini açarak diğer şehirdaşının içini yaralıyorsun, ama bu mantık nerede onlarda?

İlla kaşınıyorlar.

neyin kafasını yaşıyon bilmiyorum da o piçler imkanları olsa evine dd girer yedi ceddine de acımaz sana da acımaz. sen kalkmış poster sallama gücenirim diyorsun. 

adam yerine koyup cevap verdim diye yanlış anlama, sadece koydum. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

laf olsun torba dolsun diye bi sikten anlamayan hıyarlar eğitilsin diye gidilen bir yer

ha orda bi bok yaptıkları yaptırdıklarıda yok işte milattan önce kalma silahlarla 1-2 atış tuvalet temizleme bitti gitti

düşünün birde biz bu hıyar ordusuyla savaşa girdiğimizi

aklı olan hak hukuk adalet insan hakları isteyen gider avrupaya o kadar dahada söylencek birşey yok

kendi düşüncem sokaklarda 10k yetim var diyelim.al bunları yaşları zaten ufak.Bi başla fızıksel zihinsel eğitime.Hem o cocukları kurtar hem ülkeni.Al sana prof ordu.ama memlekette bunu yapabilecek adam varmı orası tartışılır...

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı

farkında mısınız bayrak indirme olayları yaptılr ülke karışmadı,

yol kesme olayları yaptırdılar ülke karışmadı,

heykel dikme olayına başladılar ülke yine karışmayacak. bu ülkeyi karıştırmak için ellerinden geleni yapacaklar. özellikle yaptırıyorlar. Ülkenin zaafını arıyorlar. bence o taş parçası umrumuzda olmamalı. bizene liceye dikmişlerse orası onların evi gibi görelim. insan evinde şunu yapmasın diyebilir miyiz. ama bize düşen şehitlerimize daha güzelini yapmak hatırasını daha iyi yaşatabilmek olmalı. diğer türlü savaş devam eder ülke kaybeder. fitneciler kazanır.

biz umursadıkça zorumuza gittikçe onların değeri artacak. kendilerini birşey sanacaklar. gündem yaratmalarına izin vermemeliyiz.

heykele bak çok sıradan basit ve kötü. dikkate almaya değmez.

nabız yokluyorlar daha doğrusu yoklatıyorlar açılım saçılımcılar

her yoklamada bir sonraki adımları atmak için iyice vurdum duymaz yapıldı zaten

sonu belli ama sallla ben batmam peşinde gezenler batar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

yıl olmuş 2014 ve bu ülkede halen türkiyenin borcunun bittiğini düşünenler var

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sansar55 bunu yazdı
    ArmadA bunu yazdı

tek kelime etmiyorum yazıklar olsun! tekkelime anlayana terör terör terör kimlerin cebini doldurnuz amk :|

http://www.youtube.com/watch?v=x74qPz6v99o 

---------------

salonda bulunanalarda kim ne derse alkışlamış arkadaş ben anlamadım ki  kimden neden yanalar

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Vay amk, gözle görmesem inanmazdım. Büyük tavizler veriliyor, büyük riskler alınıyor. İnşallah barış süreci zarar görmez, bu tür provokatif saçmalıklar da son bulur umarım. 

We can be more, we can be much more.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    dead_march bunu yazdı
    o insan gözünleneler görüyon bized anlat bizde billim hocam böl boş kınuşup fikir sunanlara bok atmakla olmaz bu iş

Burada şair ne demek istemiş acaba ? 10 kere okudum bi bok anlamadım mk. 

Anladığım tek birşey var o da, kendi bi bok bilmeden karşısındaki adama çamur atmaya çalışıyor arkadaş aklı sıra :)

Soruna gelince, 15 ay boyunca askerlik yaptım çooook şükür 2 sene önce geldim. Gitmeden önce ne için gittiğimi bilmiyordum ama döndüğümde ne için gitmemem gerektiğini çok iyi anladım.

Her türk gencinin 15 ay sikilme gibi birşey uydurmuşlar adına da vatan borcu demişler ama 15 ay boyunca mıntıkadan, çay-çorba'cılıktan başka bir bok yapılmayan yerdir Türkiye'deki askerlik..

Hele ki ilk 3 aydan sonrası için fuzuli hem devlete masraf, hem askere eziyetten başka hiçbirşey değildir askerlik dediğin olay..

nizamiyeden girince eline bazukayı verecekler ata ata gideceksin öyle mi?

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

Şu anda Türkiye'de askerlik yapanların %30'u acemi birliğinden sonra eline silah almıyor neyden bahsediyorsun sen ?

Sırf senin gibi düşünen çoğunluk olduğu için yıllarca er'leri anasından doğduğuna pişman ettiler. 

İntihar ettirip eğitim zaiyatı saydılar.

Askerlik dediğin savunma, saldırma sanatını öğrenme yeri değilmidir. Çaycılık çorbacılık nedir ?

Daha yeni yeni asker hakkını arayabiliyor, öncelerden dayak yediğinde sıkıysa şikayet et sikerlerdi adamı.

Bırak şikayet etmeyi hatırlıyorum 10 yaşımdayken askeriye hakkında konuşurken kimse duymasın diye sessiz sessiz konuşurlardı millet, duyulsa sikeceklerini bildiklerinden.

Askere gitmeden önce her Türk gibi milliyetçi duygularım vardı, asker vatanı koruyor bilmemne diye düşünüyordum ama askerden sonra o duygulardan eser kalmadı.

İster kabul edilsin ister edilmesin, bu ülkeyi yıllarca askeriyenin başındaki orosbu çocukları sikti attılar..

Bu olay tıpkı, bir fabrikayı koruyan güvenliğin; ben olmasam mallarınızı çalacaklar diyip sermayenin %75'ini yemesi gibi bir olaydı zaten..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

Şu anda Türkiye'de askerlik yapanların %30'u acemi birliğinden sonra eline silah almıyor neyden bahsediyorsun sen ?

Sırf senin gibi düşünen çoğunluk olduğu için yıllarca er'leri anasından doğduğuna pişman ettiler. 

İntihar ettirip eğitim zaiyatı saydılar.

Askerlik dediğin savunma, saldırma sanatını öğrenme yeri değilmidir. Çaycılık çorbacılık nedir ?

Daha yeni yeni asker hakkını arayabiliyor, öncelerden dayak yediğinde sıkıysa şikayet et sikerlerdi adamı.

Bırak şikayet etmeyi hatırlıyorum 10 yaşımdayken askeriye hakkında konuşurken kimse duymasın diye sessiz sessiz konuşurlardı millet, duyulsa sikeceklerini bildiklerinden.

Askere gitmeden önce her Türk gibi milliyetçi duygularım vardı, asker vatanı koruyor bilmemne diye düşünüyordum ama askerden sonra o duygulardan eser kalmadı.

İster kabul edilsin ister edilmesin, bu ülkeyi yıllarca askeriyenin başındaki orosbu çocukları sikti attılar..

Bu olay tıpkı, bir fabrikayı koruyan güvenliğin; ben olmasam mallarınızı çalacaklar diyip sermayenin %75'ini yemesi gibi bir olaydı zaten..

valla aslanlar gibi 15 ay yaptım geldim demekki biz götümüzü iyiy kollamışız bizi niye sikmediler onu anlamadım bir daha çağırsınlar bir daha giderim sıkıntı yok 

çaycılık çorbacılıkmış askeri alanda tabiki asker çalışacak ayrıca içtiğin çayı yediğin yemeği oturup kalktığın yeride bir zahmet temizle yani 

Askerlik süresi uzuzn dersen anlarım evet 15 ay gerçekten fazlaydı son 3 ay bende pek bir şey yapmadım şimdi 12 aya düştü güzel oldu 

askeriyeye bok atma senin gibibleri iyiy bilirim ben ya saflığından yada beceriksizliğinden ezilirler paso aslında ezilmekte değil bir işe yaramayıca önemsiz yerlerde görevlendirilirler 

bu ülkeyi hangi ....  sikip attığını bu millet bol bol tapelerden dinledi duydu gördü merak etme 

1-2 tane münferit olay varsa bunu ballandıra ballandıra tutup Tüm askeriyeye mal etmek kadar mantıksız düşünüyorsun işte 

benim yaptığım yerde dayak yoktu dayak yiyenlerde o kadar büyük suç işlemişlerki zaten şikayet edecek yüz surat olmaz 

adam nöbette uyuya kalmış yesin dayağı a.k çarşıda milletin karısına kızına sarkmış alaya şikayet gelmiş siksinler acımasınlar  

devletin malına zarar vermiş jırsızlık yapmış vs vs bunun gibib örnekleri çokk gebertsinler abi dayaktan acımam

hee yetkiyi eline alınca bilinçsiz rütbeli yokmu var Tüm askeriyeye mal etmek yalnız 

vala hoca sen gitmiş gelmişsin ama boş gerçekten 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 8791 Toplam Mesaj: 79