folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Böbrek Ağrısına İyi Gelen Ne Varsa İhtiyacım Var.

Böbrek Ağrısına İyi Gelen Ne Varsa İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı

Buscopan en iyi tablet agri kesicisidir bunun. Bobrek pelvisinde tas tespiti yapılmış, 1er gafta arayla 3 seans tas kirma islemine maruz kalmis ve bu arada 5 kez agridan acile gitmis biri olarak yaziyorum bunlari. Hepi topu 4x6x10mm lik ebatlardaydı. Mide bulantısı kusma ilk zamanlarda oldu fakat mesaneye varana kadar agriyi ve bulantilari cok cektim. Sonrasi daha da azalarak kayboldu. Agri kesici ve bulanti onleyici hep hazirda vardi elimin altinda. Socak su cok iyi geliyordu. Suyu ne yaparsan yap bol bol ic ama ilik olsun. Tek farkimiz idrarda yanma yani enfeksiyonum yoktu. Butun bunlari sürünmeden ozel saglik sigortamdan dolayi iyi bir hastenede yasadim. Benim bu sigortaya ragmen 1 aydan fazla sürdü tum olaylar. Devlet hastanesinde olaylar daha vahim bildigim canli orneklerden dolayi. Aksatmadan devamini getirmelisin bu tedavinin. Yoksa o agrilar yine yeniden cikacak ve cok daha fazla zahmet cekiceksin. Simdiden gecmis olsun. Tez zamanda kurtulursun umarım.

Edit: enjeksiyon olarak ta en etkili agri kesici dikloron uygulamışlardı.

en iyi agrı kesicimi :d

morfin ? kodein ? afyon ? hidrokodon ? 

Tablet demişim be arkadaş. Elini kolunu sallayarak alabileceğinin en iyi o. Saydıklarını nasıl alacak açıklar mısın?

ya kardeş genellemeyi bırak. en iyi bu agrı kesici diyorsan yanlıs konusuyon. her ilac herkeste aynı neticeyide vermiyor senin agrını en iyi o kesmiş olabilir başkasında olmıyabilir. 

ilac tavsiyesi vericek olsam başta yazardım. sana yazdım en iyi demişsin ya ondan dolayı yazdım. 

Alıntıladığın postta yazdığım ilk cümleyi tekrar okusan bence olay çözülecek. 6. Duyu organını kullanmana gerek yok. 

Bir var,Bir yok..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    erick bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı

Buscopan en iyi tablet agri kesicisidir bunun. Bobrek pelvisinde tas tespiti yapılmış, 1er gafta arayla 3 seans tas kirma islemine maruz kalmis ve bu arada 5 kez agridan acile gitmis biri olarak yaziyorum bunlari. Hepi topu 4x6x10mm lik ebatlardaydı. Mide bulantısı kusma ilk zamanlarda oldu fakat mesaneye varana kadar agriyi ve bulantilari cok cektim. Sonrasi daha da azalarak kayboldu. Agri kesici ve bulanti onleyici hep hazirda vardi elimin altinda. Socak su cok iyi geliyordu. Suyu ne yaparsan yap bol bol ic ama ilik olsun. Tek farkimiz idrarda yanma yani enfeksiyonum yoktu. Butun bunlari sürünmeden ozel saglik sigortamdan dolayi iyi bir hastenede yasadim. Benim bu sigortaya ragmen 1 aydan fazla sürdü tum olaylar. Devlet hastanesinde olaylar daha vahim bildigim canli orneklerden dolayi. Aksatmadan devamini getirmelisin bu tedavinin. Yoksa o agrilar yine yeniden cikacak ve cok daha fazla zahmet cekiceksin. Simdiden gecmis olsun. Tez zamanda kurtulursun umarım.

Tablet demişim be arkadaş. Elini kolunu sallayarak alabileceğinin en iyi o. Saydıklarını nasıl alacak açıklar mısın?

ya kardeş genellemeyi bırak. en iyi bu agrı kesici diyorsan yanlıs konusuyon. her ilac herkeste aynı neticeyide vermiyor senin agrını en iyi o kesmiş olabilir başkasında olmıyabilir. 

ilac tavsiyesi vericek olsam başta yazardım. sana yazdım en iyi demişsin ya ondan dolayı yazdım. 

Alıntıladığın postta yazdığım ilk cümleyi tekrar okusan bence olay çözülecek. 6. Duyu organını kullanmana gerek yok. 

en iyi agrı kesici :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    erick bunu yazdı

en iyi agrı kesici :D

Sen bence yakın bi meslektaşıma uğra. Algıda seçicilik kafanı yakmış. Hala 6. Kanaldan devam ediyorsun.

Bir var,Bir yok..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek

hocam safra kesesi olmasın sırta vurur ağrısı nefes darlığı vs de yapar öldürmez ama baya süründürür sigara ve alkolü bırakmamı sağladı safra kesesi taşı...

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PaBLo_eSCoBaR
    PaBLo_eSCoBaR's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam, 3 kere böbrek taşı düşürdüm, anlattığın bana taş gibi geldi ama doktora git tabi, bana üçünde de buscopan verdiler ağrı kesici olarak, sonuncuda buscopan yanında idrar yolunu genişleten birşey verdiler, sürekli sıvı tükettim ve hareket ettim, çok rahat düştü, ilkinde bende gece başladı geçmeyen ağrı sabaha kadar dayandım sabah acile gittim, doktor gibi anlatamam ama taş ise eğer en ağrılı kısım böbrekten idrar yoluna inerken yapıyor ondan sonrası kısmen taşın büyüklüğüne göre dayanılabiliyor en azından bende öyle oldu, taş olduğunu varsayarak söylüyorum tek yol doktor/hastane öyle evde yapabileceğin birşey yok, korkutmak gibi olmasın ama taşın hareketine görede ağrı çok artabiliyor yada azalabiliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Sabah güncellemesi gece uyutmadı ağrı ve az önce pipiden acayip bi şekilde 2 parça attı gitti kendini nasıl rahatladım bilemezsiniz şuan sanki 2 tane ağrı kesici iğne yemiş gibiyim.

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Schwarz bunu yazdı

Sabah güncellemesi gece uyutmadı ağrı ve az önce pipiden acayip bi şekilde 2 parça attı gitti kendini nasıl rahatladım bilemezsiniz şuan sanki 2 tane ağrı kesici iğne yemiş gibiyim.

Doktora gitmen gerektiğini gösteriyor bu işte hocam görüntüleme iste , ne boyutta ne kadar taş var konumları nedir ne değildir vs... Düşürebileceğin taşın belli boyutu var onun ötesi düşmüyor zira.

Üretere takılan taşlar ciddi böbrek yetersizliğine sebep olur ki o aşamaya gelene değin anlamazsın bile görüntüleyip bakması gerek. Basit bir şeyden başına iş açma yani

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

2 gündür hiçbir şey yemedim çorba dışında ve 1 2 poğaça hariç bulantı gitti ama ağrı devam ediyor

Büyük wc yapamıyorum gelmiyor gaz çıkıyo ama gerisi yok yarın için randevu aldım ürlojiye bakalım hayırlısı.

Sırtımın sağ alt kısmında şişlik var sıcak su torbası koyunca iniyor gibi ne ağrı kalıyo ne bişey ama su soğuyunca devam

Doğru dürüst bir muayene yaptırt kendini.. ölüp gidersin bok yoluna...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    Schwarz bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Sağ taraf ise belkide apandisttir. Sicak su koyma cok. 

Gecmis olsun

Sağ sırt arkası ben de ilk başta ondan şüphelendim ama doktor sağolsun direk böbreklerinde sorun üşütmüş olabilirsin ama yine test yapalım aklımız kalmasın dedi ama test temiz çıktı çıktı ama ağrı benimle devam ediyor yaşamaya diş ağrısı falan yalanmış ilk defa bi ağrı yüzünden uyku uyuyamadım

hamilesin cnm....

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Bobrek sorunu yasamadigim icin sagdan soldan duydugum oneriyi paylasicam seninle, mucize eskina baliginin kafasinda bulunan taslarda. 

https://youtu.be/Sh4WdaX9cEo

Toplam Hit: 6867 Toplam Mesaj: 78
böbrekggwp