folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Boeing 737 Kullanmayı Öğrenmek İsteyen Var Mı? (Flight Simulator - Sanal Havacılık)

Boeing 737 Kullanmayı Öğrenmek İsteyen Var Mı? (Flight Simulator - Sanal Havacılık)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Yaklasmada hizi 200 knotin altina cekin beyler araba gibi degil flaplari da yaklasirken kademeli acin. speed brakei de ne kadar az kullanirsanz o kdar iyi :D tekerleri de erken acmsyin pisti karsilarken acin kafidir.

iyii ucuslar 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

up. son zamanlarda sıkıntıdan ve işsizlikten FSx'e yüklendim. Yakında joystick de alırsam süper olacak. Online olarak nereden uçuyorsunuz? IVAO üyeliği aldım onu deniyeceğim birazdan. 

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

up. son zamanlarda sıkıntıdan ve işsizlikten FSx'e yüklendim. Yakında joystick de alırsam süper olacak. Online olarak nereden uçuyorsunuz? IVAO üyeliği aldım onu deniyeceğim birazdan. 

VATSIM.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

valla benimde dikkatimi çekti . Bi ara inceliyim

küfrederiz villalara kulübeden
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocu bende tam surumu var butun eklentileriyle birlikte indirdim biraz emekli zahmetli oldu ama bu oyunun tam zevkine varmak isterseniz 8gb lik klasik versiyonla olmaz butun modulleriyle kurup oynicaksin bak sen ozaman çılgınlığa hasta olursunuz. Bendeki tam kurulum modellerle birlikte 82gb civarında zamanında törenlerden somurasim ama şimdi varmıdır törenlerde bilmem.bence zahmetine emeğime çok cooookkk değdi.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

ya çok çok fazla eklenti olması da iyi değil aslında. hepsi birden kastırmaya başlıyor bu sefer iyice berbatlaşıyor bence. orbx falan var bende de büyük boyutlu şimdilik 30 gb. 

bende -Soft Cloud Rex

SceneryTech World Landclass

Carenado SR22 Gtx Turbo

Accufeel V.2

Orbx Global v1.30

FS2Crew 737

pmdg 737 

var. başka önereceğiniz birşeyler var mı? GSX ground services ve ezca yüklü ama ikisini de kullanmayı beceremiyorum, ezca aslında çok güzel gibi ama kamerayı hep ufuk noktasına sabitliyor ve uçak içi sistemleri kullanamıyorum ki beni inanılmaz fıtık ediyor. 

Rockzs ben vatsimden önce ivao ya üye oldum henüz uçma fırsatı bulamadım netim iyi olmadığı için ama en ksıa sürede uçmam gerek rookie klasmanından kurtulmak için. bir de joystick yok işte lanet olsun ki, çok problem yaşıyorum mause'um logitech g500 şansıma ve joystik kadar iş görüyor hatta tuşlardan birine ctrl+y ataması yaptım böylece vakit kaybetmeden normal mause ve yoke arasında geçiş yapabiliyorum ama bir yere kadar yani çok büyük bir keyif vermiyor. 

FSx gold var ve FA18 den inanılmaz keyif alıyorum, ama superbug ve TacPack bulsam kesinlikle tadından yenmez olacak oyun. (bulursanız bana da mesaj atın)

Bu arada elimdeki torrentleri paylaşabilirim, konunun açık olması sorun yaratır mı bilmem ama zaten daha önce paylaşılmış hep. Kaldır derseniz kaldırırım. 

https://www.dropbox.com/sh/a9a60cn98g5rza0/AABMmP5CW4n4bY6GdMFXvr8pa?dl=0 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

SweetyVolty, paylaşım için şahsen teşekkür ederim, faydalananlar olabilir.. 

80GB, 120GB ve hatta daha fazla eklenti ile FSX kullananlar var. Görsellik elbette simülasyonda çok önemli fakat ben P4 3.0 GHZ bir makinede bu işi online olarak yapmaya çalışıyorum (artık eskisi kadar uçtuğum da söylenemez ya..) ve şunu söyleyebilirim, makineyi yenilemekten ziyade daha öğrenmem gereken birçok şey var ve bunları ne kadar sim'e dahil edebilirsem bana göre olaya bu o kadar gerçekçilik katıyor diyebilirim. 

VATSIM'e gelmeyi düşünürsen özelden yaz hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

standart steam edition u aldım helikopter dısında beginnerları  tamamladım  cesnaları rahatlıklıkla ındırıp kaldırıyorum daha buyuk ucakları ıse kaldırıyorum tam sahaya ındıremıyorum ama :D

blackmarketaplhadan autopilot ve yardımcı bır kactane uygulama ındırdım fakat fsuipc gerekıyor kurulumu yapamadım. 

rahatlıkla androıd uygulamada kullanabılecegım uygulama var mı bıldıgınız ? 

bir de ek olarak addonlar var mıs neler kurulabılır goruntu ıyılestırmek ıcın bırseyler olabılır bır de havalımanları guncel degıl . nettekı vıdeolarda kopruye yaklasıp terminalden yolcu alınabılıyor standartta bu olay yok mu ? 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

standart steam edition u aldım helikopter dısında beginnerları  tamamladım  cesnaları rahatlıklıkla ındırıp kaldırıyorum daha buyuk ucakları ıse kaldırıyorum tam sahaya ındıremıyorum ama :D

blackmarketaplhadan autopilot ve yardımcı bır kactane uygulama ındırdım fakat fsuipc gerekıyor kurulumu yapamadım. 

bir de ek olarak addonlar var mıs neler kurulabılır goruntu ıyılestırmek ıcın bırseyler olabılır bır de havalımanları guncel degıl . nettekı vıdeolarda kopruye yaklasıp terminalden yolcu alınabılıyor standartta bu olay yok mu ? 

FSUIPC yi mutlaka kur hocam, birçok uygulama bu ara-uygulamaya ihtiyaç duyuyor.

Tavsiyem PMDG 737-800NGX uçağını satın alman (korsan bulabilirsen korsan da olur) ve bu uçakla gelen pdf leri (ki gerçek Boeing 737 dökümanlarıdır) iyice incelemen-okuman. Hatta Tutorialları yapmaya çalışman..

Sanal havacılık gerçeğe yakın olduğu kadar güzel. Birçok uçak kullanmak ya da çok şahane grafikler elde etmek yerine, tek uçağı iyice öğrenmek, havacılıkla ilgili kuralları öğrenmek ve uygulamak bence daha önemli. 

VATSIM ya da IVAO sanal ortamlarında diğer uçak ve ATC (kule) lerle sesli iletişim kurarak, eşzamanlı-online uçuşlar gerçekleştirebilir.

Şu an FSX+PMDG 738+FSGlobalReal Weather X kullanıyorum. Uçuş planlamaları için Professional Flight Planner X çok baba bi' yazılım ama SimBrief.com dan da dertsiz tasasız "ücretsiz" uçuş planları çıkartabiliyorum, çok iyi bi' site.

Online uçacaksam da (ki uzun zaman oldu) FSInn ve Uçtuğum Sanal Havayolu'nun tracker 'ını (Flight Data Recorder) açıyorum. Uçuş bitiminde raporu gönderiyorum, incelenip, uçuşum değerlendiriliyor, puanlanıyor.

Konuyu açarken öğretiyorum felan dedim ama şu an malesef vakit darlığından bu biraz zor gibi. Yine de soruları olan varsa özelden, buradan severek yanıtlarım.

Sevgiler.

ek: görüntü için Orbx felan var. Diğerlerini pek hatırlamıyorum. Havalimanları için de güncel scenery 'leri indirip, kurmalsın. Mesela LTBA (İstanbul Atatürk) için google 'a "LTBA Scenery" felan yazınca birşeyler çıkması lazım.

RockZs tarafından 06/Oca/16 21:05 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

FSUIPC yi mutlaka kur hocam, birçok uygulama bu ara-uygulamaya ihtiyaç duyuyor.

Tavsiyem PMDG 737-800NGX uçağını satın alman (korsan bulabilirsen korsan da olur) ve bu uçakla gelen pdf leri (ki gerçek Boeing 737 dökümanlarıdır) iyice incelemen-okuman. Hatta Tutorialları yapmaya çalışman..

Sanal havacılık gerçeğe yakın olduğu kadar güzel. Birçok uçak kullanmak ya da çok şahane grafikler elde etmek yerine, tek uçağı iyice öğrenmek, havacılıkla ilgili kuralları öğrenmek ve uygulamak bence daha önemli. 

VATSIM ya da IVAO sanal ortamlarında diğer uçak ve ATC (kule) lerle sesli iletişim kurarak, eşzamanlı-online uçuşlar gerçekleştirebilir.

Şu an FSX+PMDG 738+FSGlobalReal Weather X kullanıyorum. Uçuş planlamaları için Professional Flight Planner X çok baba bi' yazılım ama SimBrief.com dan da dertsiz tasasız "ücretsiz" uçuş planları çıkartabiliyorum, çok iyi bi' site.

Online uçacaksam da (ki uzun zaman oldu) FSInn ve Uçtuğum Sanal Havayolu'nun tracker 'ını (Flight Data Recorder) açıyorum. Uçuş bitiminde raporu gönderiyorum, incelenip, uçuşum değerlendiriliyor, puanlanıyor.

Konuyu açarken öğretiyorum felan dedim ama şu an malesef vakit darlığından bu biraz zor gibi. Yine de soruları olan varsa özelden, buradan severek yanıtlarım.

Sevgiler.

ek: görüntü için Orbx felan var. Diğerlerini pek hatırlamıyorum. Havalimanları için de güncel scenery 'leri indirip, kurmalsın. Mesela LTBA (İstanbul Atatürk) için google 'a "LTBA Scenery" felan yazınca birşeyler çıkması lazım.

FSUIPC kurdum ama serial ıstıyor satın 24 euro dıyor   

PMDG 737-800NGX bu da 69 dolar hocam buna da para vermem korsanını bulamadım . 

pekı gercek havalımanları ıcın nasıl ekleme yapıyoruz adb saw yapıyorum ama havalımanları tarla bıldıgın gorsel de gercek guncel degıl bır ara gormusum admalar google mapste ceker gıbı yapmıslardı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 15727 Toplam Mesaj: 132