folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Boeing 737 Kullanmayı Öğrenmek İsteyen Var Mı? (Flight Simulator - Sanal Havacılık)

Boeing 737 Kullanmayı Öğrenmek İsteyen Var Mı? (Flight Simulator - Sanal Havacılık)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

standart steam edition u aldım helikopter dısında beginnerları  tamamladım  cesnaları rahatlıklıkla ındırıp kaldırıyorum daha buyuk ucakları ıse kaldırıyorum tam sahaya ındıremıyorum ama :D

blackmarketaplhadan autopilot ve yardımcı bır kactane uygulama ındırdım fakat fsuipc gerekıyor kurulumu yapamadım. 

rahatlıkla androıd uygulamada kullanabılecegım uygulama var mı bıldıgınız ? 

bir de ek olarak addonlar var mıs neler kurulabılır goruntu ıyılestırmek ıcın bırseyler olabılır bır de havalımanları guncel degıl . nettekı vıdeolarda kopruye yaklasıp terminalden yolcu alınabılıyor standartta bu olay yok mu ? 

FSUIPC yi mutlaka kur hocam, birçok uygulama bu ara-uygulamaya ihtiyaç duyuyor.

Tavsiyem PMDG 737-800NGX uçağını satın alman (korsan bulabilirsen korsan da olur) ve bu uçakla gelen pdf leri (ki gerçek Boeing 737 dökümanlarıdır) iyice incelemen-okuman. Hatta Tutorialları yapmaya çalışman..

Sanal havacılık gerçeğe yakın olduğu kadar güzel. Birçok uçak kullanmak ya da çok şahane grafikler elde etmek yerine, tek uçağı iyice öğrenmek, havacılıkla ilgili kuralları öğrenmek ve uygulamak bence daha önemli. 

VATSIM ya da IVAO sanal ortamlarında diğer uçak ve ATC (kule) lerle sesli iletişim kurarak, eşzamanlı-online uçuşlar gerçekleştirebilir.

Şu an FSX+PMDG 738+FSGlobalReal Weather X kullanıyorum. Uçuş planlamaları için Professional Flight Planner X çok baba bi' yazılım ama SimBrief.com dan da dertsiz tasasız "ücretsiz" uçuş planları çıkartabiliyorum, çok iyi bi' site.

Online uçacaksam da (ki uzun zaman oldu) FSInn ve Uçtuğum Sanal Havayolu'nun tracker 'ını (Flight Data Recorder) açıyorum. Uçuş bitiminde raporu gönderiyorum, incelenip, uçuşum değerlendiriliyor, puanlanıyor.

Konuyu açarken öğretiyorum felan dedim ama şu an malesef vakit darlığından bu biraz zor gibi. Yine de soruları olan varsa özelden, buradan severek yanıtlarım.

Sevgiler.

ek: görüntü için Orbx felan var. Diğerlerini pek hatırlamıyorum. Havalimanları için de güncel scenery 'leri indirip, kurmalsın. Mesela LTBA (İstanbul Atatürk) için google 'a "LTBA Scenery" felan yazınca birşeyler çıkması lazım.

FSUIPC kurdum ama serial ıstıyor satın 24 euro dıyor   

PMDG 737-800NGX bu da 69 dolar hocam buna da para vermem korsanını bulamadım . 

pekı gercek havalımanları ıcın nasıl ekleme yapıyoruz adb saw yapıyorum ama havalımanları tarla bıldıgın gorsel de gercek guncel degıl bır ara gormusum admalar google mapste ceker gıbı yapmıslardı 

FSUIPC yi kaydetmenize gerek yok, ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Muhtemelen kurulmuştur o.

piratebay de PMDG diye aratınca gelmesi lazım.

İndirdiğiniz scenery klasörünü FSX kurulum klasörü içinde Scenery->Addon Scenery içine atıyorsunuz. FSX açılınca Settings'den Add Scenery gibi bişeye basıp, klasöre bi kere tıklayın, klasörün içine girer, sonra klasörün içinde boş bi' yere tıklayınca scenery yi ekler. FSX de böyle bi scenery ekleme bug ı var. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocam bu oyunun online kısmında troll olmuyor mu, ne bileyim kafası göre kalkıp sağa sola çarpan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

heveslendim la.. ama bikaç ay başlayabileceğimi düşünmüyorum.. zamanı gelince seni bulacağım :)

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Hocam bu oyunun online kısmında troll olmuyor mu, ne bileyim kafası göre kalkıp sağa sola çarpan

troll olmuyor pek (gerçi geçen bi etkinlikle biri havalimanı üstüden boeing ile alçaktan ters uçuş yaptı, elemanı banlamışlar tabi de yeni bi' hesap açıp gelebilir yine..) bazen acemiler oluyor ama biz de acemiydik.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Çok komplike konular var gençler, profesyonel uçmak istiyorsanız öyle kokpite geçeyim çat diye kaldırayım yapamazsınız. Bütün teknikleri, terimleri, radyo konuşmalarını her şeyi öğrenmelisiniz. 

Öte yandan default uçakları kaldırın gitsin, doğrudan pmdg aerosoft vs uçaklarına yönelin. (airbusların gıcık bir yanı var, fiziksel throttle istiyor onu mouse ile uçuramazsınız) öte yandan 737 serileri yerine 777 ile başlarsanız biraz daha kolay öğrenirsiniz. Tamam biraz büyük bir uçak ama sistemleri daha kolay, onu yapayım bunu yapayım eyvah şunu unuttum konusu biraz daha zor oluyor.  Sonracıma, chartları ve chdcklistleri mutlaka basılı halde bulundurun yanınızda.. 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

adamın eve kurduğu hareketli kokpit. nasıl uğraşmış..

https://youtu.be/6JDdnIhfJCU

RockZs tarafından 07/Oca/16 14:47 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

adamın eve kurduğu hareketli kokpit. nasıl uğraşmış..

https://youtu.be/6JDdnIhfJCU

:| zorlasa tahtadan uçak yapıp uçacakmış.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    Kizilgun bunu yazdı

Hocam uçakta pilot ve yardımcı mefta oldu diyelim , o uçağı indirebilir misin?

737 ise indiririm. Airbus vs.. ise de yine de indirilir çok acilse ama mutlaka destek almak lazım..

Hocam ben bu konuyu gerçek bir THY pilotu tanıdığıma sormuştum merak edip. Eğer pilotluk öğrenecekse evet yararı olur ama daha önce hiç kullanmamış birisiyse öyle bir durumda uçağı belki kaldırabilir  ama imkanı yok indiremez dedi.

since 2005 // tbt
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı
    Kizilgun bunu yazdı

737 ise indiririm. Airbus vs.. ise de yine de indirilir çok acilse ama mutlaka destek almak lazım..

Hocam ben bu konuyu gerçek bir THY pilotu tanıdığıma sormuştum merak edip. Eğer pilotluk öğrenecekse evet yararı olur ama daha önce hiç kullanmamış birisiyse öyle bir durumda uçağı belki kaldırabilir  ama imkanı yok indiremez dedi.

ben indiririm hocam, o konuda şüpheniz olmasın :) evet evdeki simulasyon oyunu ile gerçek simulator birbirine her ne kadar benzese de full-motion sim. başında zaman harcamadan gerçek bir uçak indirmek biraz şans işi. öte yandan hiç gerçek uçak ya da sim deneyimi olmasa bile yeterli yakıt varsa birkaç pas geçmeden sonra kırım sayılamayacak bir iniş denk getirilebilir. zor tabi..

RockZs tarafından 07/Oca/16 18:26 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı
    Kizilgun bunu yazdı

ben indiririm hocam, o konuda şüpheniz olmasın :) evet evdeki simulasyon oyunu ile gerçek simulator birbirine her ne kadar benzese de full-motion sim. başında zaman harcamadan gerçek bir uçak indirmek biraz şans işi. öte yandan hiç gerçek uçak ya da sim deneyimi olmasa bile yeterli yakıt varsa birkaç pas geçmeden sonra kırım sayılamayacak bir iniş denk getirilebilir. zor tabi..

Hocam mutlaka teknik bilgi vardır. Teknik olarak indirmende bir maruzat yoktur. Ama ayda yılda bir uçağa binen birisiysen, o olay tahminimce evde çayın çorbanla ekran karşısında uçak indirip kaldırmaya benzermez diye tahmin ediyorum. Sonuçta ehliyeti olan biraz pratiği olan adam otobüs bile kullanabilir. Ama içi gırla dolu halk otobüsünü kullanmaya kalksan sırf içindeki insanları düşünmek bile insanı ekstra gerer, bildiğini unutturur. Kaldı ki uçaktan söz ediyoruz. Şimdi öz güven vardır illaki. Belli çapta tecrübe de vardır. Ama joystick ve benzeri ekipmanlarla hobi niyetine uğraşılan bir şeyle gerçeği birbirine karıştırmamak lazım. Bu kadar kolay olsa steam'e baksınlar en yüksek online süresi olan adamlara sözleşme yapıp pilot olarak atasınlar, bence bu iş bu kadar kolay değil. :)

Toplam Hit: 15723 Toplam Mesaj: 132