Bu Nedir Be ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Sen CHP'lilerin, Atatürkçülerin Kuran'a, İslam'a karşı olup hakaret ettiğini mi düşünüyorsun ? NE saçma düşünce.

Aynen Chp hiç İslama karşı olur mu ?

http://www.youtube.com/watch?v=u2oPOmzvgRU

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    slim_38 bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

Sen CHP'lilerin, Atatürkçülerin Kuran'a, İslam'a karşı olup hakaret ettiğini mi düşünüyorsun ? NE saçma düşünce.

Aynen Chp hiç İslama karşı olur mu ?

http://www.youtube.com/watch?v=u2oPOmzvgRU

CHP'li kadınlar ???

3-5 kişi toplanmış propagandaya bak. Geçiceksin onu sen geçeceksin.

Biz size burada canlı neleri gösteriyoruz inanmıyorunuz da bu sikik propaganda videolarına inanıyorsuuz ;

http://www.youtube.com/watch?v=WBeXCzPROvE

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    slim_38 bunu yazdı

Böyle bir araştırma mı yapılmış ?

Bir de " akp'nin oy oranlarına bakarsan ; alt tabakadan. " sözünle Akp nin neden %50 oy aldığını nedenlerinnden birini söyledin...

Halkı hor gör salak de cahil de sonra da bu parti niye %50 oy aldı :) (Lafım sana değil)

Halkı hor görmüyorum, salak demiyorum.

Ama cahildir. 

Nasıl mı %50 oy aldı ?

dini kullanarak. Zaten AKP'ye karşı çıkmamızın en büyük nedeni bu. Bir ülkede dini, ırkı kullanmadan başa geleceksin. Eşitlik, özgürlük, demokrasi, cumhuriyet, bilim, sanat, teknoloji gibi şeyleri kullanacaksın. Kullanmak dediğimde başa gelene kadar bahsetmek değil.

Cahil insanları kolay yönlendirirsin. En büyük örneği ; doğudaki aşiret sistemidir.

Chp Atatürk ü kullanıyor

Akp dini kullanıyor

Mhp milliyetciliği kullanıyor

Herkes birşeyleri alet ediyor yani...

Cahil kesim hep olacak...Herkes eşit şartlarda değil ülkede...Artar azalır orasını bilemem...

Ama şu partiye oy vermesinin sebebi cahilliktir demek bence yanlış...

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ilk sayfada birisi yazmışta bu konularda cahil kaldım gündemi takip edemiyorum o yüzden soruyorum şimdi ciddi anlamda 1 milyon suriyeliyi aldık mı biz türkiyeye? ve bu adamlar şehir olarak tam olarak hangi şehirlere yayılmış durumdalar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

ilk sayfada birisi yazmışta bu konularda cahil kaldım gündemi takip edemiyorum o yüzden soruyorum şimdi ciddi anlamda 1 milyon suriyeliyi aldık mı biz türkiyeye? ve bu adamlar şehir olarak tam olarak hangi şehirlere yayılmış durumdalar

her yerdeler hocam. özellikle hatay ve mersin'de çok var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

Halkalıda bile var hocam, devletten aldıkları para ve milletin verdikleriyle geçiniyorlar. 

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bu işte amerikanın tezgahı olmasın amk lan? mısırdaki gibi halk ayaklanması fln

recep amcanızı kafeste görebilecek miyiz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

sebebi cahilliktir demedim ;

mesajları tekrar oku. Demokraside eğer halk ağacın kesilmemesini istiyorsa, kesmezsin dedim. Bunun dışındaki birşey diktatörlük olur.

Arkadaşta halkın ne kadar eğitimli demiş.

Bende bu olaylara karşı çıkanların kimler olduğunu gösterdim. Polisin tepkisine destke verenlerin kimler olduğunu söyledim.

--

Zaten partilerin bunları kullanmasına karşı olduğumu üstte yazdım. Atatürk'ü yazmamıştım çünkü karışık. Atatürk'ü kullanmaya karşıyım. Fakat Atatürk'ün görüşlerine değliim.

Yani 6 ilke, demokrasi, Cumhuriyet, özgürlük gibi Atatürk'ün görüşlerine ve düşüncelerine sahip bir partiyi destelerim. İllaki Atatürkçü olmak zorunda değildir. Barış, demorkasi, özgürlük, eşitlik, laiklik vs.. vs.. gibi bir planı varsa desteklerim.

---

Tekrar diyorum, ısrarla çarpıtıyorsunuz.

- AKP'ye ancak cahiller oy verir demedim,
    - Cahiller AKP'ye oy verir demedim,
    - Pis kaka insanlar cahildir demedim....

Dediğim şudur ; AKP'nin oy aldığı kesim büyük ölçüde alt kesimdendir. Kimden ? Köylüdendir, okumamıştandır. Kömür, beyaz eşya vs.. yardımları nerelere yapılıyor görüyorsun.

Bu gocunacak bir konu deği ; önceden CHP'de bunu yaptı. Bu haklı birşeydir. Bir partinin sadece burjuva, okumuş yada cahil kesimi kucaklaması değil ; hepsini kucaklayıp barıştırması gerekmektedir. Aynı şekidle sadece müslümanlara, beyazlara, batıdakilere, şunlara bunlara değil ; herkese sahip çıkması gerekmektedir.

------

Cahil olmak, okumamış olmak sorn değil, bunu söyleme nedenim hakaret değil. Sadece "okumuş, aydın, bilgili" kesimin ne yaptığını anlatmaya çalışıyorum. Bunun için uğraşıyorum çünkü her insan kendi yaptığının doğru olduğunu düşünür. Fakat Sanatçılar, okumuşlar, aydınlar topluma örnek olur.

Onların ne yaptığına bakarak , inanmasakta biraz "acaba?" düşüncesi olması gerek kafamızda.

---

Neden ısrarla cahilleri kötülemiş gibi algılıyorsunuz ve cahillerin sadece AKP'ye oy verdiğini söylediğimi düşünüyorsunuz anlamış değilim. bu herhalde 4. acıklamam konu içinde.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

İstanbul'da dilencilik yapanlar vardı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Su iki agacin basinda bekleyen binlerce insanin tavrini cok sacma buluyorum. Alenen belli ki, mevzu agac bekciligi degil. 

Diger yandan, polislere bu emri veren amirin yerinde olsam, sesimi cikarmazdim. Oturur oturur giderler. 

Provakasyonu sezmis olacaklar ki, boyle bir emri vermisler. Ona da benim aklim ermez.

iki adim geri cikip, olaylari degerlendirdigimde, degerlendirmeye bile gerek olmayan sacma sapan bir gundem. Medya buna alet, halk buna alet, valiler, vekiller buna alet. Baska is mi yok amk? Onca insanin baska isi mi yok?

Memlekette agactan daha onemli surekli kanayan yaralar varken, ne bu sacma gundem? 

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 15345 Toplam Mesaj: 122