folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bu Zamanda Herkes Grafiker!

Bu Zamanda Herkes Grafiker!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

konuyu açan arkadaşa 3. sayfaya kadar hak verdim ama yaptığı çalışmaları patron'un ifşa etmesine kadar

hocam harbiden millete bok atmışsın ama o logolar ne öyle :|

benim bu eğitimim bu diyerek olmaz bu işler sabahtan laf söylediğin çöp dediğin bok dediğin kaka dediğin çalışmalardan farkı yok 

veysel tamam hacı he öyle

adamın istediği logolardan örnek;

adam sanki boston celtics gibi basket takımı arması istiyor

hacı logonun bostonla mostonla alakası yok sen yapabiliyor musun bunu yapamıyor musun onunla alakası var.Kaldı ki arkadaşda senden bu logoyu istediyse sende bunun gibi bir logoyu yapabildiysen ücretinide fazlasıyla vermesi gerekir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

fıstık gibi logo lan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

sadece grafikerlikte değil ki bu olay adamlar sadece edit ile site yapıyor sözde ne admin paneli var adam adam akıllı sql sorgusu alabiliyor herkes yarım yamalak

I am Jack's inflamed sense of rejection
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

konuyu açan arkadaşa 3. sayfaya kadar hak verdim ama yaptığı çalışmaları patron'un ifşa etmesine kadar

benim bu eğitimim bu diyerek olmaz bu işler sabahtan laf söylediğin çöp dediğin bok dediğin kaka dediğin çalışmalardan farkı yok 

abi anlıyorum tasarımcıyım ben başkalarını taklit etmek bana uymaz diyorsun eyvallah ama bu logoya yaklaşabilen 1 logo

yapabildin mi dürüstçe söyle abi 

hocam bu logoyu evet ornek verdim arkadasa diyorumki biz yedek parcaciyiz araba parcasi satiyoruz bizi anlatan birseyler ekle al bak bu

logoda motor pistonlari eklenmis adam bana hala e isaretinin ustune 14-15 ingilzi anahtari koyuyor , tasarimci dedigin yaratici olur sen  

kalkiyosun bana alakasiz alakasiz seyler ciziyosun . ben diyorum canakkale bogazi sen diyon yandi gotumun agzi  

yan cizdim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

hacı logonun bostonla mostonla alakası yok sen yapabiliyor musun bunu yapamıyor musun onunla alakası var.Kaldı ki arkadaşda senden bu logoyu istediyse sende bunun gibi bir logoyu yapabildiysen ücretinide fazlasıyla vermesi gerekir.

ucrette sorun etmedik yeterki yapsin , olmayinca hakkinida yemedik vaktini aldik emek harcadin neyse ucretin odeyelim dedik cikan sonuc

ortada ha bu saatten sonrada zaten 3-1 ini alir ...

yan cizdim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/8f/Boston_Celtics.svg/200px-Boston_Celtics.svg.png&imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wiki/Boston_Celtics&h=200&w=200&sz=37&tbnid=pGf6e2ZAZ9FejM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__eMRZwXvGAsgYOytp_20j13nM74Q=&docid=TCVPuTYEq6SfPM&sa=X&ei=C-krUICWJ9CwhAelm4Ag&ved=0CGkQ9QEwAw&dur=1583

sadece renkler benziyor dostum boston celtics logosuyla başka alaka yok :)

Ben de amatör olarak ilgileniyorum bana gelen ücretli işleride yapmıyorum çünkü sektörde bu kadar profesyonel varken sektörü bulandırmaya gerek yok sadece bir süre birkaç matbaada çalıştım yardımcı olarak. Ama herkes benim gibi düşünmüyor maalesef.

Ama bu sektörle alakalı öğrendiğim tek şey müşteri ne istiyorsa onu yapacaksın. İstediği şey sikko bile olsa yapacaksın, ha benim kriterlerim var diyorsan onu da baştan koyacaksın. İsterse sikko bir grandient üzerine basit bir yazı istiyor olsun işi kabul ettiysen onu yapacaksın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

http://666kb.com/i/c6euvun293u47jkse.jpgLogo tasarımı işi ciddi yaratıcılık istiyor,

CorelDraw, Photoshop, Solidworks, Catia, NX, Space Claim ve daha birçoğunu yıllardır kullanan birisi olarak,

Kendi çalıştığım firmanın logosunu yapamadım geçen hafta,

Demem o ki, iş eğitimini almakla olmuyor.

Patron dedi ki, iki tane fişli koy, arasına E harfi koy, dişlinin ara elemanı gibi gözüksün, yok aq, olmadı olmadı, sonra kafadan sıktım bişeler boktan da oldu bastırdık kartvizitleri, 2000 tane basıldı 3 mühendis için, parlament mavisi çıktıda çok koyu çıktı, firma ismi görünmedi,

Şimdi ben burda neyi hesaba katmamıştım, çıktıyı alan ben değilim, makineyi tanımıyorum, bok oldu gitti, bakın bugün parlament mavisi yeri beyaz yaptım, yeni teklif aldım, bakın ne kadar girmiş matbaanın teklifi de bugün geldi..

FİRMA : xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxx SİSTEMLERİ

SAYIN  : KAAN BEY ,

Tarafımızdan istemiş olduğunuz baskılı işlerinizile ilgili fiyat teklifimiz aşağıda bilgi ve değerlendirmelerinize sunulmuştur.

Teklifimizin işbirliğimizin başlangıcı olması dileklerimizle…

Saygılarımızla,

xxxxxx xxxxx

CİNSİ

MİKTAR

BİRİM FİYATI

TUTARI / TL

KARTVİZİT

350 Mat Kuşe , 4 Renk Baskılı , Mat Selefonlu ,Kısmi Laklı

2000 ADET

0,125 TL

250,00 TL

/

Kaan tarafından 15/Ağu/12 22:09 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aziz2724
    aziz2724's avatar
    Erkek

Ben onu da yapamıyorum, ama wordpress kurabiliyorum yani webmasterim.

Silinen konu loglarını okumaktan zevk alıyom.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sosyopatmanik
    sosyopatmanik's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

hahah sanamı sığındı :) bütüngün uğraştım ben istedikleri için bana jaguarın logosunu subarunun logosunu gösterdi o gredientleri yapmak istemedim açıkcası ben grafik üzerine okudum gredient kullanmaktan herzaman kaçınmam konusunda eğitim aldım yapıcak bişey yok

Binlira bir tek logo için istemedim. 

Şunlar yapılacaktı > Logo, Kartvizit , Broşür , 10 Sayfa Katalog , Sticker 

Ben reklam ajansında çalışıyorum burada bir logo için bin tl alıyorlar bunları bir ajansta yaptır bakalım nekadar alıyorlar :) 

saygılar.

abim belliki yaşın daha 17 -20 lerde bi arkadaşım istanbulda ajans sahibi taksimde kurumsal kimlik çalışmaları için yüksek ücretler alıyorlar öyle bin tl fılan degıl ama referansları saglam logo başına 3 5 bin lira alıyorlar 

ama bu demek değil ki işi yapan grafikerin bu parayı kazandırdıgı! işi firma sahibi çevresi sayesinde alır sen gidip reklam ajansı açsan kapatrısn 2 ay idare edemezsin yapacagın iş kartvizit broşür tabela işini geçmez aveanın revize edilen logosunu painnte çizersin : )

logo nun anlamını bılmesı gerekir öncelikli olarak bir grafikerin grafiker dediğin eli kalem tutup herşeyi kagıda dökebilmeli güzel sanatlar mezunu olmayan adam grafiker değildir iyi para kazanan grafikerlerin hepsi önce eli kalem tutan insanlar digital çizimden önce elle çizerler wacom kullanırlar illustrasyon yaparlar illustrasyon yapamayan adam kusura bakmasında bir bok olmaz grafiker değil matbaacıdır matbacı adamla grafiker adam arasında dünya kadar fark var matbacı adam düz mantık ilerler kartvizit yapar dizgi yapar gazete dergi düzenlemesi yapar ileriye gidemez. 

kaldıkı arak logo yapan da grafiker degildir digital ve manuel çizimleri çok iyi olup logo yapamayan kişilerde var. 

amk adam ajansta çalışır logotype nedir bilmez logonun anlamını bilmez sağdan soldan gördüğünü yapar bu şekilde iş olmaz. 

Müşteri her zaman haklıdır . o kadar para verip te saçma sapan birşey çıkarsa ortaya oda olmaz isteği yansıtmalı.

Herkese iyi sahurlar kardeşlerim selametle kalın 

at avrat silah
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

anlaşılan ortalık baya kızışmış :) mevcut eğitim sistemi malesefki insanları bu duruma getiriyor artı olarakta müşteri talebi sağolsun herşeyin içine edebiliyor çoğukez prensip olarak para almadan iş yapmayın istediği kadar yakın olsun alın paranızın yarısını işinize öyle başlayın yok müşteri kaçar yok şu olur derdine düşmeyin yoksa siz müşterinin kölesi olursunuz 

Hatasız Kod Olmaz... :)
Toplam Hit: 8015 Toplam Mesaj: 56