folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

Çocuklara Bunları Öğretiyorlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

konya'da çöken Kur'an kursu,pırıl pırıl beyinlerin nasıl yıkandığını ortaya koydu.işte enkazdan çıkan bir ibret vesikası...Türkiye'de daha binlerceesi bulunan tarikat yuvasında,çocuklara yaşamdan çok ölüm öğretiliyor.işte en kaz dan çıkan bir kağıtta yazanlar.

AHİRET HAVA YOLLARI

hareket yeri: dünya

varış yeri: ahiret

uçuş saati: her an kalkabilir

müracaat: kimlik kartı yeterlidir

isim: ademoğlu

adres: dünya

Müsade edilen eşyalar

*9 metre beyaz bez

*salih amel

*salih bir çocuğun duası

Kesinlikle yolcu beraberinde başka bir eşyaya müsade edilmez.mutlu ve rahat bir yolculuk için sayın yolcularımızdan Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i Şerif lerdeki talimatlara uymaları önemle rica olunur.

NOT:göreVlilere formları doğru ve eksiksiz doldurunuz.

ömrünü nerede tükettin?

gençliğini nerede geçirdin?

mallarını nerede kazandın?

Allah için ne yaptın?

AHİRET HAVA YOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YETKİLİ MÜDÜR: AZRAİL

yorum sizin...

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    doğru aslında yalan birşey yok...çocukların anlayacağı şekilde :I(biraz ağır anlatılmış sadece)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

bugün tvyi kurcalarken TV5 te çoçuk kulübü diye bi programa denk geldim.o ne lan öyle? çocukların bişeyden haberi yok.ama resmen kullanılıyorlar. çocuk kulübü değil kitlesel bEyin yıkama kulübü amk. 

TV5 

Ayrıca çok şekersin :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    arkdaşım bu öğretilen bişey değil.. bu bi yazı.. hani dünya hayatının ansızın biteceğine dair esprili bir yazı. bunu çocuklara öğretmiyorlardır emin ol. duvarda çerçevede asılıdır.. bunu bir çok yerde duydum. böyle ufak tefek şeyleri polemiğe çevirmeyin..

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    sivil_padisah bunu yazdı:
    -----------------------------
    doğru aslında yalan birşey yok...çocukların anlayacağı şekilde :I(biraz ağır anlatılmış sadece)
    yaa hocam küçücük çocukların piskolojileri kaldırımı bu tarz şeyleri yaa.beyni bu şekilde yıkanan çocuklar hayattan zevk alabilirlermi sence?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    FeRoCi bunu yazdı:
    arkdaşım bu öğretilen bişey değil.. bu bi yazı.. hani dünya hayatının ansızın biteceğine dair esprili bir yazı. bunu çocuklara öğretmiyorlardır emin ol. duvarda çerçevede asılıdır.. bunu bir çok yerde duydum. böyle ufak tefek şeyleri polemiğe çevirmeyin..
     üstelik yıllardır maillerde forward edilen bir yazı.. fazla takılıp kalmaya gerek yok bence ..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Oradaki Kur-an Kursu gerçekte ne amaca hizmet eder bilmiyorum. Fakat Kur-an Kursu beyin yıkama, tarikat merkezi olarak görülüyorsa artık bilemeyeceğim. İnsanlar artık dininide öğrenmesin. Orada daha birçok şey öğretildiğinden ve cımbızla bu bilgilerin özellikle çekildiğinden eminim. Dini eğitimin önemli bir parçasıda ölümden sonraki hayata hazırlanmaktır. Yoksa din anlayışı neden vardır? Orada esprili bir şekilde çocuklara ölümün korkutucu olmayan yüzü anlatılmış. Günahkarlar için ölümün bu kadarda basit olmadığını belirli yaştaki herkes bilir. Çocukları Kur-an Kursuna değil baleye gönderelim. Kabeyi bırakın Anıtkabire gidin diyen zihniyetin ürünleri. Atatürk bunları görse acaba ne derdi? Kabe'ye de giderim. Anıtkabirede giderim sizene! İkisinin ayrı şeyler olduğunu anlayamayacak kadar salak değiliz. Yeter bu ülkeyi karıştırdığınız. Bu ülke her iki zihniyettende zarar gördü ve görmeyede devam edecek. Yazık...

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    Yorum bizim mi? Peki...
    Hepsi tamamen doğru, ben orada yalan-yanlış birşey göremiyorum. Gayet doğru bilgiler, doğru bulmuyorsan aksini ispatla? Sen hangi gözle baktın acaba? Bir söz vardır; En büyük cahillik dinini bilmemektir. Çok doğru bir söz...

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    sivil_padisah bunu yazdı:
    yaa hocam küçücük çocukların piskolojileri kaldırımı bu tarz şeyleri yaa.beyni bu şekilde yıkanan çocuklar hayattan zevk alabilirlermi sence?

kardeşim çocuk psikolojisini zararlı olabilir onu bilemem ama 

Belki Dünyadaki Tek Gerçekde Budur ! ! !

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek
    bez bebek sihirli annem vb programlardan daha zararlı olamaz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı:
    Oradaki Kur-an Kursu gerçekte ne amaca hizmet eder bilmiyorum. Kur-an Kursu beyin yıkama, tarikat merkezi olarak görülüyorsa artık bilemeyeceğim. Orada daha birçok şey öğretildiğinden ve cımbızla bu bilgilerin özellikle çekildiğinden eminim. Dini eğitimin önemli bir parçasıda ölümden sonraki hayata hazırlanmaktır. Yoksa din anlayışı neden vardır? Orada esprili bir şekilde çocuklara ölümün korkutucu olmayan yüzü anlatılmış. Günahkarlar için ölümün bu kadarda basit olmadığını belirli yaştaki herkes bilir. Çocukları Kur-an Kursuna değil baleye gönderelim. Kabeyi bırakın Anıtkabire gidin diyen zihniyetin ürünleri. Atatürk bunları görse acaba ne derdi? Kabe'ye de giderim. Anıtkabirede giderim. İkisinin ayrı şeyler olduğunu anlayamayacak kadar salak değilim. Bu ülke her iki zihniyettende zarar gördü görmeye devam edecek.
    tamam da hocm ben farklı bişi sölemedim ki,benim tek hatam kaynak bildirmemem.bunun yorumunu ben yapmadım.bi gezeteden alıntı.sadece bu kağıtta yazanlar öğretiliyor die bişi demedim.ama bu kağıdın mizah amaçlı olarak kullanılması bile yanlış diye düşünüyorum çünkü çocukların beyinleri gerçek algılayabilir.bir de sen olayı Kabe ile Anıtkabir e getirdin.din ile ilgili bir knu olduğunda hemen Atatürk ve din ayrımı yapılıyor.Kabe ile Anıtkabir in ayrı şeyler olduğunu anlamaya hepimizin  kapasitesi yetiyor.ama bunu kötü amaçlar için kullanan insanlar çok fazla ülkemizde bunu söylemeye çalışıyorum.yani bütün Kur'an kurslarında,Kur'an sal müslümanlık öğretilmiyor.cemaat müslümanlığı öğretilen yerlerde var ben buna şahit oldum 

Toplam Hit: 15103 Toplam Mesaj: 112